Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2023. 03. 22. 18:20
Előzmény: #8578  LBalaton
#8580
Persze, én ugyanolyan 152mm-es D-20-as ágyútaracknak voltam a lövegparancsnoka Marcaliban, mint amikkel most is lövik az Ukránokat, és ha jól tudom még mindig hadrendben állnak, most fogják végleg nyugdíjazni őket (PZ-2000 Német önjárókat veszünk), és átállni 155mm-es nyugati szabványra, így most van több tízezer felesleges 152mm-es lőszerünk....
LBalaton
LBalaton 2023. 03. 22. 18:11
Előzmény: #8577  ThePersistentTrader
#8579
Valahol olyant olvastam,hogy mackó nem írta alá a gázszerződést.
LBalaton
LBalaton 2023. 03. 22. 18:10
Előzmény: #8569  totoro
#8578
Lenne olyan lőszere Mo-nak??
ThePersistentTrader 2023. 03. 22. 18:03
#8577
Ha vki olvas értelmes diplomáciai értékelést Micimackó moszkvai látogatásáról, az ne legyen rest itt is megosztani, thx ;)
nyuszibroker 2023. 03. 22. 16:23
Előzmény: #8569  totoro
#8576
Na meg hova tüntetett a kalasnyikov löszergyárto sorsunk? Tuti nem Ukrajnába ... 
euler 2023. 03. 22. 15:43
Előzmény: #8572  euler
#8575
A legfrissebb becslések szerint az ukránok átlagosan naponta mintegy háromezer tüzérségi lőszert használnak fel, az oroszok pedig nagyjából tízezret. Mindegyik érték körülbelül csak feleannyi, mint amennyi 2022 vége felé jellemző volt.
155 mm-es lőszerből havi 100 ezres az ukránok felhasználása, az USA gyártókapacitása havi 13-14 ezer volt, amit folyamatosan növelnek.
Az alapanyagok – lőpor, cellulóz-nitrát, TNT – elérhetősége szűkös.
A fegyver- és lőszergyártók nagyarcú kijelentéseit pedig illik némi kétkedéssel kezelni.
Mindenki a lőszerhiánytól fél, pedig van még szabad gyártókapacitás Európában -G7
Peterbond 2023. 03. 22. 15:37
Előzmény: #8569  totoro
#8574
Ha a kormányunkon múlna csak nekem se. De mivel a NATO-n belül ilyet még ők se tudnak meglépni én igenis meglepődnék rajta.
Peterbond 2023. 03. 22. 15:35
Előzmény: #8570  goapsy1
#8573
Nem volt prioritás eddig. Az energiaiparra inflációra sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek. A lőszer gyakorlatilag 1-2 hónapja kezdet égető probléma lenni. És azért közbe megy az egyezkedés is.  Vegyenek-e EU-n kívüli ( USA , GB stb ) lőszert vagy csak EU-n belülről oldják meg ( azthiszem Franciák ágálnak nagyon ezért)? Van-e értelme kiépíteni kapacitásokat évtizedekre ha lehet csak egy 1-2 éves időtartamra kell extra fokozott termelés?
De továbbra is a nyugat mint ezer más helyzet is mutatja sokkal inkább rugalmasabb és képes reagálni a körülményekre mint Oroszország.
euler 2023. 03. 22. 15:32
Előzmény: #8570  goapsy1
#8572
Érdemes lenne egy kicsit összevetni a napi felhasználásokat az éves gyártási kapacitásokkal.
Mindjárt keresek még valamit, addig ez újra: Előzmény: #8506  euler
AlonsoRenault 2023. 03. 22. 15:28
Előzmény: #8570  goapsy1
#8571
Nem akarja. Nem céljuk jó eséllyel a gyors győzelem, nehogy csúnyát lépjen Puty. Inkább a lassú de biztos kivéreztetésre mentek rá, ami egybe fog esni az orosz gazdaság kapitulálásával hamarosan. Bevételük nem sok lehet. Alacsony gáz,olaj árak. Amit még ennyiért se tudnak eladni, hiszen Kína minek venné meg piaci áron..bagóért megveszik, az oroszok meg eladják mert nincs kinek másnak.
goapsy1
goapsy1 2023. 03. 22. 15:24
Előzmény: #8567  kkpp
#8570
Mondjuk őszintén szólva nekem nagyon a "szánalom"-kategória, hogy a Nyugat 13 hónap alatt nem bírta annyira felpörgetni a hadiiparát, hogy legyártsanak annyi lőszert, amennyi elég a jelenlegi szétvert, demoralizált ruszki hordák ellen....
       
Ha erre a komplett civilizált világ nem volt képes 13 (!!!) hónap alatt,akkor inkább ássák el magukat.😡
Ne adja már az isten, hogy a teljes nyugati ipar nem bírja lehengerelni a spanyol méretű, szankcióktól nyögő ruszki gazdaságot, még úgy is, hogy ott ráfeküdtek a hadiiparra.
totoro
totoro 2023. 03. 22. 14:53
#8569
Arcizmom se rebbenne a meglepetéstől ha kiderülne, hogy a Bahmutot lövő orosz tüzérség épp Magyarországról kapott lőszerrel nyomul. Simán kinézem a békeharcosokból, hogy megtámogatták az orosz békét.
Hablaty 2023. 03. 22. 14:42
Előzmény: #8564  Hablaty
#8568
Itt a lőszerhiánynál az ukrán oldalra gondoltam...
Az oroszok azok viszont fogynak, mert lövések intenzitása látványosan alacsonyabb, mint korábban, nem is megy az előrenyomulás...
kkpp 2023. 03. 22. 14:26
Előzmény: #8564  Hablaty
#8567
Ha lenne elég lőszer, akkor még ennyit sem tudnának előre haladni a muszkák vagy már lassacskán nyomnák visszafelé az ukránok. most ez fordítva van. Az biztos, hogy nincsen elég lőszer egyik oldalon sem a fölény megragadásához. A precíziós lőszer jó, ha van belőle sok és az utolsó UAZ-t is ki tudják vele lőni, mert nem kell spórolni. Igazi kérdés az, hogy a szemben álló felek mit priorizálnak és hova csoportosítják az elérhető készleteket, esetleg tartalékolják. Pár hete egy interjúban mondták az ukrán tüzérek Bahmutnál, hogy csak akkor tüzelhetnek, ha egy ellenséges gócnál legalább tíz ember van együtt. Mert spórolni kell a lőszerrel. Az eddigi csatatéri logikából kiindulva, az oroszok lőnének, ahogy a csövön kifér, csak már nincsen nagyon mivel, az ukránok meg spórolnak-tartalékolnak az ellentámadásra.
Hablaty 2023. 03. 22. 14:12
Előzmény: #8565  Hablaty
#8566
Nem tudom hol olvastam, de aki írta egyetértek vele úgy vélem igaza volt, hogy ha az ukránok elesnek 3 nap alatt, akkor már Tajvan is támadás alatt lenne... Illetve minden kisebb, gyengébb ország...
Majd később fogják ezeket kielemezni, de ha elbuktak volna gyorsan, ma egészen más világ lenne...
Amelyik diktátor ezen gondolkodott, az most visszavett a terveiből...
A hatalmuk megtartása fontosabb mint pár négyzetkilométer föld...
Hablaty 2023. 03. 22. 14:07
Előzmény: #8564  Hablaty
#8565
Akár mi is lesz a vége, az oroszok felsültek hálisten...
És kiírták magukat a nyugati irányból úgy 50 évre minimum...
Én mondjuk sosem bírtam magát az országot sem...
Mondjuk érthető, a magyar múltat (valós múltat) figyelembe véve...
Hablaty 2023. 03. 22. 14:04
Előzmény: #8559  kkpp
#8564
Figyu most ez a legújabb propaganda, hogy nem lesz elég lőszer...
Elárulom, lesz elég... Amúgy az irányított lőszerből nem is kell annyi... 1 lövés 1 találat.
Az oroszoknak volt raktáron 12 ezer tankjuk összesen (most ne firtassuk, hogy valójában mennyi, bármi állítás úgy is hazugság, maguk sem tudják...)
Elveszítettek minimum 2000-et, de valószínű, hogy több mint 3000-at, marad 9000.
Aknák még kiszednek 500-at, a gyalogság 500-at, akkor már csak 8000 marad.
Irányított bombából, rakétából már nem is kell csak 10000. (nyilván kisarkítom, de szándékosan)
Ezért is kerülnek elő ezek az őskövületek... mint a T-54, itt tart az orosz hadsereg.
Egyszerűen elfogyott a fiatalabb... vagy használhatatlan mert szétlopták...
De lesz még régebbi is. Előbb utóbb T-34-est is fogunk látni szerintem...
Míg az ukránok kapják a modernebb nyugati vasakat.
Akárki akármit mond az irány egyértelmű. Aki meg azt állítja, hogy a NATO meg az EU meg a keleti demokráciák kifogynak a töltényből az röhej...
A világ gazdaságának 2/3-ról beszélünk, amiben benne van az USA...
Bárki, aki azt mondja, hogy az oroszok hadereje összehasonlítható az USAéval az barom... és tudatlan...
Nincs még egy olyan hadsereg, aki a világon bárhol 1-2 héten, hónapon belül csapást tudna mérni...
Ne a panelházak szétlövésén mérjük le a hadsereg képességeit... Meg a civil lakosság terrorizálásán...
Hablaty 2023. 03. 22. 13:50
Előzmény: #8558  kkpp
#8562
Én csak pár napja láttam.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek