Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 10:27
Előzmény: #13399  KrisztinaI
#13400
Kriszti, ő tökéletesen csinálja.
Ha ez a válság olyan lesz, mint az eddigi 100 év USA válságai voltak, ő fog közülönk a legkisebb kockázattal a legtöbbet nyerni.
Ha nem olyan lesz, akkor nem, de maximum elviselhetőt fog bukni.
Az nem veszélyes, amit ő csinál. 
KrisztinaI 2022. 10. 01. 10:22
Előzmény: #13398  KrisztinaI
#13399
Ígérem, hogy többet nem szólok, de köztes módon is lehet cisnálni: megcsinálni 50%-kal, amit gondolsz, és 50%-ot meghagyni, hogy ha netán mégsem jön be, akkor legyen mivel javítani a dolgot. :-)
KrisztinaI 2022. 10. 01. 10:16
Előzmény: #13388  kajli_man
#13398
Utolsó utáni hozzászólás: nem az én véleményem, hanem valakié, aki ért hozzá, és még valami: you don't need to be the first one in.
Mi a nagyob baj, lemaradni néhány %-ról, vagy 20% bukóban  kezdeni, és azt várni utána, hogy a portfólió ledolgozza a 20%-ot, és addig semmit nem csinál a pénzed.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 10:09
Előzmény: #13390  Törölt felhasználó
#13397
Egyébként egyetértek.
Világrendváltás (bipoláris világrend), gazdasági berendezkedés-váltás (neolibsi kapitalizmus vége), ökokapitalizmusra váltás, és mellette egy órisási adósságlufi kipukkanása várható egyszerre.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 10:00
Előzmény: #13392  yooio
#13396
Az ilyesmi nem azonnali történés. Mire észreveszed már derékig állsz a mocsárban és csak a feléd dobott kötelet várod. A rendszerváltás - Romániában pláné - ilyen volt. Komoly vagyonok semmisültek meg és keletkeztek azon nyomban máshol. Figyelni kell és késznek lenni.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 09:55
Előzmény: #13391  kajli_man
#13395
Jó, jó. Csak írtam. Almaszüret lenne, de esik az eső. Várnom kell egy kicsit.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 09:52
Előzmény: #13388  kajli_man
#13394
Ki kell tartani a stratégia mellett, támogatom.
DE AZT AZÉRT, hogy MEDVEPIACON vagyunk hogyan gondolod ide leírni???
Ez vagytiszta bull. Csak a vak nem látja. :P
kajli_man
kajli_man 2022. 10. 01. 09:43
Előzmény: #13392  yooio
#13393
Ha meg világrend váltás lesz, akkor nekiállok megtanulni kínaiul (nem vicc)
yooio 2022. 10. 01. 09:37
Előzmény: #13390  Törölt felhasználó
#13392
Ha 90 % eses lesz a legkisebb baja a piac lesz, szvsz. :)
kajli_man
kajli_man 2022. 10. 01. 09:37
Előzmény: #13390  Törölt felhasználó
#13391
Bevallom nem a világrend váltás és a 90%-os esés a "base case", de ettől még lehet. El tudom képzelni, hogy megtörténik még az én életemben, de szerintem távolabb van még. Vagy nem 😀
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 09:29
Előzmény: #13388  kajli_man
#13390
Lehet 90% is a lejtmenet. Világrend váltás van, nem egy dotcom, ingatlanlufi kipukkadás.
 
Vagy nem.
 
Én azt sajnálom, hogy az orosz papírok zárolva vannak. A tudjukkik hozzáférnek, de a pórnép nem. Mire feloldják őket, már le leszünk maradva.
emerald 2022. 10. 01. 09:17
Előzmény: #13388  kajli_man
#13389
Ez amit most leírtál, szerintem nálad a biztos sikerhez vezet.
Ne hagyd magad eltántorítani, a saját elképzeléseidtől!
.
Egy kalappal!
kajli_man
kajli_man 2022. 10. 01. 09:09
Előzmény: #13380  KrisztinaI
#13388
Nincs baj a beleszólással, viszont van a fejemben egy stratégia, amit végig akarok vinni és hozzám a legközelebb áll. Az a helyzet, hogy most portfólió szinten elég magas a cash arányom (70%) és medvepiacon vagyunk. Ha historikus átlagot nézünk, akkor időben már a fele könyékén járhatunk (persze ez nem garancia semmire) viszont ez nem jelenti azt, hogy ATH leszünk 2 év múlva (!), de az aljat szerintem el fogjuk érni jövő nyárig. Van egy egyedi részvényes figyelőlistám, ahol vannak belépő áraim és lépcsőzetes pozíció bővítős áraim darabszámmal. Az én stratégiám a klasszikus "leátlagolós" módszer, azaz ha tetszik egy cég, akkor mondjuk elkezdem venni X dolláron kicsivel, és ahogy esik tovább úgy veszek egyre olcsóbban egyre többet, amíg el nem érem a tervezett méretet. Az árak úgy vannak meghatározva, hogy elég nagy mészárlás kelljen a piacon, hogy az utolsó, legalacsonyabb áraimat is elérje. Nekem ez megy, ezt könnyű csinálnom fejben, hogy egyre olcsóbban vásárolok egyre többet, szépen lassan. Az nem menne, hogy elérjük az aljat, bejelez mindenféle indikátor meg a média, hogy vége a medvepiacnak és hirtelen pár hét, vagy hónap alatt gyorsan kiszórjam a 70% casht (erős market timing). De lehet, hogy valakinek ez a módszer a könnyebb, mások vagyunk. Én a szép lassan vásárlóssal jobban alszok. Már csak azért is, mert ha a medve felívelő szakaszában kezdesz el vásárolni, akkor egyre drágábban kell venned, és benned van, hogy miért nem vettem a múlt héten többet olcsóbban? Meg kellett ismerni magam mitől alszok jól, és számomra ez az a módszer, aminél a cégbe vetett hitem, a pozíció mérete és annak bekerülési ára folyamatosan szinkronban van. Azt tanácsolom, hogy te is találd meg te mivel alszol jól, mi az amikor nem frusztrál pár százalék kilengés ide-oda, vagy hogy éppen a bróker alkalmazásba belépve piros szín fogad. Aljon nem fogsz tudni venni, és csúcson nem fogsz tudni eladni ezt garantálom, szóval szoktasd magad az érzéshez 😉
kajli_man
kajli_man 2022. 10. 01. 08:56
Előzmény: #13384  Törölt felhasználó
#13387
Teljesen jogos, bár ott a csúcson 60 körüli P/E-n voltak az indexek, ami mai nyelvre fordítva $12000-os S&P500-at és $28600-os NDX-et jelentene. Ha itt lennénk ma, akkor én sem vennék most semmit. Illetve én egyedi részvényekkel foglalkozom, onnan remélek felülteljesítést (ugye a DotCom lufi után is voltak részvények, amik jól teljesítettek a teljes index teljesítményétől függetlenül). De simán megszívhatom, ezt a kockázatot vállalom.
Bandi_ujonc 2022. 10. 01. 08:28
Előzmény: #13385  Törölt felhasználó
#13386
Ez nagyon jó, pólóra kell tenni:DD
Közben olvasom Káncz Csaba irását, szerinte bankválság is lesz és tartson mindenki otthon fizikai aranyat és a szokásos chf, nok készpénzt...
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 07:28
Előzmény: #13376  kajli_man
#13384
A Japán indexből vásárolva 27 év (körülbelül) várakozás kellett nullába érkezni (inflációt nem számítva). A lassú víz partot mos itt is igaz, ami a számla erózióját illeti.
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 01:00
Előzmény: #13366  Törölt felhasználó
#13383
Ahhoz képest, hogy mosogatófiú vagy, igen választékos a szókincsed.
LEgalább olyan, mint egy belpesti neolibsié :)
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 23:59
Előzmény: #13381  Placi82
#13382
Nem szoktam hazudozni, baz megyei proli vagyok, Ózd környéki. A te világképed annyi hogy az USA gonosz, minden rosszat ők okoznak a bolygón, de a szent Oroszország majd megment minket ettől, Kínával karöltve és közben a neoliberális kapitalizmus vergődik haláltusájában a földön fetrengve....
Placi82 2022. 09. 30. 23:47
Előzmény: #13377  Törölt felhasználó
#13381
Nem gyengulok, csak hazudos trollokkal mar nincs idom foglalkozni, akik hol fagyiarusok, hol melosok, hol matektanarok, de irkalnak az otp topikba is. Oreg vagyok en mar gazemberekkel a sarban birkozni. Akik provokalnak, de se tisztesseg,se becsulet,sr kultura nincs bennuk. Ha ertelmes becsuletes kerdeseket tettel vona fel a gazdasagrol, ketpolusu vilagrendrol, a dollar hegemoniajanak fenntartasarol, az orosz nyersanyag, es az EU ipara gazdasaganak.levalasztasanak okairol, akkor adatokkal ellatott cikket , tenyeket teszek be neked. Vagy hogy hol lehet az SP index fel ev mulva. De igy minek? Valoszinu, a 7 ik keruleti valami momentumos szemellenzos provokator vagy, aki az egesz vilagot, kb a hazai politika szemuvegen tekinti, valószínű,  hogy kapcsolatban vagytok egymassal,mert nagyon ehhez a topikhoz ragaszkodtok mikor ott van az O1G topik, mint offshortnak, es hasonlo hazai politikai topikok  itt a forumon  de ,ti biztos ezt a feladatot kaptatok, mikor sajat bavallasod szerint nem tozsdezel,es a kupolitikahoz se ertesz. Akkor miert nem megy a te szintednek megfelelo topikba? Es vihetned cicoriuszt, a másik fizetett trollt is.😀

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek