Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 04. 22. 15:10
Előzmény: #955  Kisjanos56
#960
Ezt a kamudiplomát nem értem. Az CEU-n konkrétan természettudományos phd képzések folynak. 
https://www.ceu.edu/academics/degrees
Ezen kívül egy sor területen megelőzött minden más magyar egyetemet. (itt pl a 118.: https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2021/arts-humanities)
Nem baj, hanem vagy tisztában a dolgokkal, csak én ezt nem hirdetném a helyedben nyilvánosan.
.
De, mint írtam, a kínaiakkal más baj van, nem önmagában az a tény, hogy idejön. Hanem az, hogy kommunista, diktatúra, és mi fizetjük.
badsector1
badsector1 2021. 04. 22. 15:09
Előzmény: #952  SirDMR
#959
"Ha legtöbb szavazatot kapja a jelölt övé a mandátum. Ha nem, nem az övé"
  
2 diplomával 11 év után sem jöttél rá arra, hogy ezért törölte el a fidesz a második fordulót, hogy az ellenzéki pártok ne tudjanak visszalépni egymás javára. 
Ezt kompenzálja az előválasztás, amit a fidesz próbál meggátolni a vírusra hivatkozva.
badsector1
badsector1 2021. 04. 22. 15:05
Előzmény: #952  SirDMR
#958
"Töredékszavazatokat meg arányosítják."
  
szerintem 2 diplomával lehetnél ennél jobban értesült. :))
győzteskompenzáció van a töredékszavazatokkal. :))
Törölt felhasználó 2021. 04. 22. 15:03
Előzmény: #949  Kisjanos56
#957
Mi bajod a CEU-val? Az állam nem költött rá, így adófizetői pénzbe nem került. Akinek nem tetszett az oktatás, vagy  a diploma, nem ment oda, senkit sem köteleztek, hogy a CEU-ra járjon. Felőlem a kínai is jöhet, adjanak neki egy telket, aztán építsenek maguknak campust, költsenek a képzésre, ha már a mi nagyszerű országunkba szeretnének jönni. Hely van, elférnek. A Belgrád-BP semmitérő vasutat is megépíthetik felőlem a kínaiak, azt viszont nem értem, miért kell erre a soha meg nem térülő beruházásra az adómból egy fillért is költeni? Elba..ni n is el tudom a pénzt, nem kell az állam segítsége, csak adják ide;)
badsector1
badsector1 2021. 04. 22. 15:00
Előzmény: #952  SirDMR
#956
a választási körzetek miatt (ha nagyjából megmaradnak a fideszes és a nem fideszes körzetek) az ellenzéknek a szavazatok 54-55%-át kell megszereznie ahhoz, hogy többséget szerezzen a parlamentben
Kisjanos56 2021. 04. 22. 14:55
Előzmény: #953  signal2
#955
Ezen az alapon elég lett volna egy egyosztályos falusi iskola is ! A kínai egyetem legalább elismert a világban és nem kamu diplomát ad mint a CEU ! 
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:52
Előzmény: #952  SirDMR
#954
Ezzel egyetértek, a választási törvény a győztesnek kedvez, ergo bármely formációnak mindössze a relatív többség megszerzésére kell törekednie.
Ami problémásabb, hogy a fidesznek sokszorosa erőforrás áll rendelkezésre a kampány során, így nagyon nem egyenlő a verseny.
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:50
Előzmény: #949  Kisjanos56
#953
MIvel: nem kommunista, nem egy diktatúra üzemelteti, saját pénzől működött. 
Tehát ebben semmi érdekes nincs. Nem került adófizetői pénzbe, nem komcsik állnak mögötte, a világ minden tájáról voltak oktatók és diákok, akik elég sok pénzt hagytak Magyarországon. 
SirDMR
SirDMR 2021. 04. 22. 14:48
Előzmény: #941  badsector1
#952
Választási törvény: sosem értettem a sírást miatta a körzetek higításán kívül. Az az egy ami tényleg elfogadhatatllan, de max 1%-ot jelent.
Ha legtöbb szavazatot kapja a jelölt övé a mandátum. Ha nem, nem az övé. Mindegy hogy narancs, vagy vörös. Töredékszavazatokat meg arányosítják.
Arányos lista: arányosan osztanak mandátumot.
Határontúli magyarok: Talán nem román párt mellett kell kampányolni és lehet onnan is szavazót gyűjteni. Ki kell állni a magyarságért (baloldali párt is megtehetné nem tiltja semmi sem)
Ha ellenzék 49% százalékot szerez listán és elhozza a egyni körzeteket övéké a 2/3-as. Ennyire egyszerű ez. Semmi igazságtalanság nincs benne.
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:48
Előzmény: #947  Kisjanos56
#951
Igen, van közte olyan is.
Ettől függetlenül tgadhatatlan, hogy országos rádióból csak fideszes van, az ingyen fogható 7 csatornából pedig egyedül az RTL Klub nem fideszes (viszont nem köthető egyik másik párthoz sem). Emellett a nyomtatott sajtótermékek nagy része is fidesz kézben van, továbbá a plakáthelyek is.
Egyszerűen brutális mértékű az emberek pénzéből fenntartott állami propaganda.
badsector1
badsector1 2021. 04. 22. 14:48
Előzmény: #921  SirDMR
#950
diplomás fideszesből olyat ismerek, aki elismeri, hogy orbán egy nagy g.ci, de a 3 gyerekre járó adókedvezmény a 7 számjegyű fizetésére, és a 2,5 milliós kedvezmény a full extrás dácsia lodgy-ra feledteti az előbbi apróságot.
Kisjanos56 2021. 04. 22. 14:47
Előzmény: #948  signal2
#949
Az azért érdekes,hogy a sehol nem jegyzett CEU az az ellenzéknek megfelelő volt !
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:45
Előzmény: #945  SirDMR
#948
Számomra nehéz megérteni, amikor valaki folyamatosan kommunistázik, majd nekiáll védeni, hogy egy campus-szal ajándékozzuk meg egy kommunista diktatúra kommunista elitképzőjét. Tényleg nem értem.
Ezért valdd, be jobban örülnél te is, ha mondjuk az MIT-t, vagy a Yale-t sikerülne idecsalni. Ad absurdum, a magyar egyetemeknek adnánk 500 mrd Ft-t arra, hogy fejlődjenek, és kerüljenek a világelitbe. 
Nálam az is necces, hogy egyáltalán beengedjük egy diktatúra egy intézményét az országba, az meg végképp felfoghatatlan, hogy mi épírünk neki campus-t. 
Kisjanos56 2021. 04. 22. 14:41
Előzmény: #943  signal2
#947
Az a réteg nézi a maunikát,a VV-t,meg a többi hasonló színvonalú műsort az RTL balliberálisoknak szóló kultúr műsorában !
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:40
Előzmény: #944  PusztaPutyin
#946
Azt azért szögezzük le, hogy csak arányaiban nagyobb a fidesz szavazói az alacsonyabb iskolai végzettségűek aránya, számosságban azonban rengeteg felsősokú végzettségű szavaz a fideszre. Én is ismerek rengeteget. Azt azonban hozzátenném, hogy akiket én ismerek ilyeneket, általában nem beszélnek idegen nyelvet, csak magyar sajtóból tájékozódnak, és azon belül is csak fideszes médiából, tehát az igény általában nincs meg bennük, hogy utána nézzenek máshol is állításoknak. Ez alapvetően igénytelenség, lustaság, nem függ össze az értelmi képességgel. 
Ami elég rémisztő szőmomra, hoyg a fidesz politikusain szó szerint azt látom, hogy el is hiszik az aktuális propagandát. Például, amikor Menczert vagy Hollikot látom megszólalni, azt látom az arcukon, hogy teljes mellszélességgel hiszik azt, amit mondanak, ezért sokaknak hitelesnek is tűnhet. 
SirDMR
SirDMR 2021. 04. 22. 14:39
Előzmény: #936  rockmaster
#945
1) Paks 1 2032-ig kapott engedélyt, fel kell készülni a pótlásra, és bármilyen jól hangzik a zöld energia kampány, atom nélkül ott lennénk, ahol most a németek: a kuki rossz végén.2) nem vagyok benne kompetens. majd szakértők véleményét átfutom ha időm engedi.3) Szerintem örülnünk kellene, hogy Kína (a jövő vezető nagyhatalma) 3. legjobb egyeteme (viláon 32. legjobb) minket választ. Persze értem én, hogy itt nem valószínű a genderszak, vagy fehér férfiember alsóbbrendűségének vagy buzipropagandának hirdetése és ez fáj egyeseknek.4) Hans Kluge épp most nyilatkozta az ellenkezéjőt az állításodnak... WHO iga lehet tudja, hhogy statisztikában nem hasonlítjuk össze az almát a körtével. Nálunk az is covid halott, aki 2 nappal később halt volna meg szívmegállásban, csak épp kimutatható volt a szervezetében. Tájékozódj, halálozási adatsor pl jó fogódzkodó lehet:1.2. Halálozások száma nemek és korcsoportok szerint, hetente
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh004f.html
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 22. 14:35
Előzmény: #942  badsector1
#944
a zinternetet óvasni kell, legalább addig amíg elindítja a facebookot, onnan már tud cicás videóra kattintani, a maunika viszont gombnyomás után már járatja a lepcses arcát
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:32
Előzmény: #941  badsector1
#943
Én ezt úgy látom, hogy van egy 1-1,5 milliós réteg, aki könnyen manipulálható propagandával. Na most, hozzájuk jórészt csak az állam propagandája ér el, illetve az ér el nagy mennyiségben.
badsector1
badsector1 2021. 04. 22. 14:32
Előzmény: #935  Törölt felhasználó
#942
internet korában is az átlag magyar 4-5 órát néz tv-t.
a fidesz szavazóbázisa nem is internetezik annyit, mint amennyi maunika show-val kábítja magát.
badsector1
badsector1 2021. 04. 22. 14:28
Előzmény: #921  SirDMR
#941
"Te tényleg elhiszed, hogy a médiafölény nélkül valójában mindenki az országmentő ellenzékiekre szavazna?"
  
A médiafölény csak 1 dolog a százból, ott van a választási törvény, ott van a választási körzetek átrajzolása, , ott van a  színtiszta fideszes választási bizottság, stb.
Ha 2 diplomád van, akkor had ne kelljen mindent felsorolnom, hogy milyen eszközökkel tudja összehozni a fidesz a szavazatok 45-49 százalékát.
A kérdésedre a válaszom az, hogy ha nem lenne a fideszes médiafölény, akkor nyugodtan levonhatnál minimum 10%-15%-ot a 45-49 %-ból

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek