Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2022. 09. 16. 12:51
Előzmény: #46639  tschi-
#46640
Nem tudom, hogy szándékosan, vagy nemtörődömségből keversz dolgokat. Amiért kimondták, hogy itt korlátozott a demokráció, azaz egy hibrid rezsim van, az nem csak a korrupció, és főleg nem az. Ide azok a lépések tartoznak, amelyek a fidesz hatalomkisajátításához, az állami kompetenciák fideszközeli szerveztekbe telepítéséhez, a jogorvoslati lehetőségek leépítéséhez, vagy egyes gazdaásgi ágazatok elfoglallásához tartoznak. Amelyek mind a saját hatalmuk szilárdítását célozzák, és KORLÁTOZZÁK a politikai versenyt, vagy egy esetleges választási vereség esetén az új kormány hatáskörét és mozgásterét, viszont effektíve utána is saját kézben tartsák az ország  - elsősorban gazdasági - irányítását. 
Egyébként nyiélvánvalóna nme volt tökéletes az ellenzéki kampány (habár senki nem tudja megmondani, hogy az milyen), de lássuk már be, hoyg a fidesz, közpénzből - többször akkora erőforrással és felületen kampányolt, mint az ellenzék. Nem mellesleg nem volt programja, így a kampánya kizárólag rágalmazásból és hazudozásból állt. Beszopták a választók.
tschi- 2022. 09. 16. 12:40
Előzmény: #46634  signal2
#46639

Azt mondta az EP egészen pontosan, hogy hibrid választási autokrácia van Magyarországon.
"Az autokrácia (vagy más néven egyeduralom, önkényuralom) olyan politikai rendszer, ahol a hatalom egyetlen ember (vagy egy kisebb csoport) kezében összpontosul.
Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek választások. Előfordul, hogy egy ország rendszeres időközönként választást tart, de itt valójában nincsen választási lehetőség, nincsen politikai verseny, hanem a választás csak arra való, hogy a hatalom támogatottságát számokkal igazolja, illetve hogy fenntartsa a demokratikus rend látszatát a külvilág számára."
Akkor a fentiek alapján kicserélem a diktatúrát hibrid választási autokráciára. De ez sem igaz, hiszen volt politikai verseny a legutóbbi választáson is. Erre írtam, hogy az ellenzék hibája volt főként az eredmény.
Nem vagyok fideszes, jelezném...
Korrupció pedig a demokráciákban is létező jelenség. Elég a környékünkön csak Románia és Bulgária felé tekintenünk. Akkor ők sem teljes értékű demokrácia? Megjegyzem, hogy a nem teljes értékű demokrácia és a hibrid választási autokrácia között nagy szakadék van. Utóbbi gyakorlatilag önkényuralom látszat választási rendszerrel.
signal2
signal2 2022. 09. 16. 12:39
Előzmény: #46636  realmadrid
#46638
Igen, mert ez a jogállamisági jelentés. Ezért tartalmaz minden, jogállamiságra vonatkozó kritikát. 
Az EU-s pénzeket viszont csak azokra hivatkozva lehet visszatartani, amelyek veszléylkeztetik ezen pénzek szbaályszerű elköltését. 
Olajfa10
Olajfa10 2022. 09. 16. 12:28
Előzmény: #46636  realmadrid
#46637
Na például ezért nem értem, hogy akkor miért ez a fő téma a 4ig fórumon. Ha a korrupció csak az egyik téma.
Ez a lista mindenre is kihatással lesz/lehet ebben az országban.
Gandalfot tudom idézni:
"Run you fools!"
https://www.youtube.com/watch?v=skaVZtyEzug
realmadrid 2022. 09. 16. 12:22
Előzmény: #46634  signal2
#46636
  • Az alkotmányos és választási rendszer működése,
  • az igazságszolgáltatás és más intézmények függetlensége és a bírák jogai,
  • korrupció és összeférhetetlenség,
  • magánélet és adatvédelem,
  • a véleménynyilvánítás szabadsága, beleértve a médiapluralizmust,
  • tudományos szabadság,
  • vallásszabadság,
  • gyülekezési szabadság,
  • az egyenlő bánásmódhoz való jog, beleértve az LMBTQI-jogokat,
  • a kisebbségekhez tartozó személyek, köztük a romák és a zsidók jogai, valamint az e kisebbségek ellen irányuló gyűlöletkeltő kijelentésekkel szembeni védelem,
  • a migránsok, menedékkérők és menekültek alapvető jogai,
  • a gazdasági és szociális jogok állapota.

  • Ezt szavazták meg.
    Ebben a korrupció csak egy pont a sok közül.
signal2
signal2 2022. 09. 16. 12:21
Előzmény: #46630  tschi-
#46635
"Egy normális közös programban képtelenek voltak megállapodni. Az elszámoltatás és OV leváltása, mint cél, kevés."
Komolyan mondom, nem értem, mitől szenvednek ekkora információhiányban emberek TÖMEGEI Magyaroszágon. Meágllapodtak egy közös, átlátható, világos programban. Pont. Ez tény. Tényleg nonszensz a szellemi igénytelenség Magyaroszágon. Persze az ún. "demokráciánkban" a fidesz mindent megtett, azért, hogy emberek tömegeit félrevezesse, és pl azt terjessze, hogy az ellenzéknek nincs programja, de pont ez mutatja az emberek igánytelenségét. Hogy csont nélkül beszopnak minden rágalmat, hazugságot. 
https://egysegbenmagyarorszagert.hu/ellenzeki-program-2022/
signal2
signal2 2022. 09. 16. 12:17
Előzmény: #46630  tschi-
#46634
VIszont nem is az az állítás, hogy itt diktatúra van, tehát az érvelésednek nincs értelme. AZ az állítás, hogy Magyaroszágon rendszerszintű a korrupció, ami nem teszi lehetővé az EU-s pénzek tisztességes felhasználásának biztosítását, és hogy jogszbaályi szinten szembe megyünk EU-s szerződésekben leírt elvekkel.
Fidem
Fidem 2022. 09. 16. 12:14
Előzmény: #46632  Metis_papa
#46633
Igen!
Metis_papa
Metis_papa 2022. 09. 16. 10:38
Előzmény: #46631  Fidem
#46632
sztrájkolni
Fidem
Fidem 2022. 09. 16. 07:15
Előzmény: #46630  tschi-
#46631
Tanároknak nem lehet tüntetni! 
tschi- 2022. 09. 15. 23:02
Előzmény: #46619  realmadrid
#46630
Igazad van, van ilyen intézmény, lehet bizalmi szavazást indítani. De az EU történetében még sohasem jött össze hozzá a kétharmad. Ha ez megtörténne, akkor a gazdasági válság mellé egy komoly politikai válságot is kockáztatnának az EP képviselők. Az elnököt a tagállamokat képviselő Tanács jelöli, ha az EP politikai passzióból megbuktatja, akkor az EU egy béna kacsa lesz igen hosszú időre. Ezt nem fogják felvállalni sem Lengyelország, sem Magyarország miatt. A jogállamisági feltételek teljesítése viszont szakmai kérdés kell legyen, nem politikai ízlés kérdése. 
Sokmindent lehet mondani, de hogy Magyarországon diktatúra lenne, az kicsit erős. Szabadon lehetett választani? Igen. Tüntetni lehet? Igen. Én sem értek egyet sok mindennel, de az ellenzéknek kellene összeszednie magát. A tavaszi vereséget csak maguknak köszönhetik. Lett volna esély, de elbaltázták. Egy normális közös programban képtelenek voltak megállapodni. Az elszámoltatás és OV leváltása, mint cél, kevés.
papamacika 2022. 09. 15. 21:21
#46629
Gyerekek nagyon nagy baj van itt már ebben a csoportba, csak az egymás becsmérelése megy itt jópár embertől semmi más, holott pont az ellenkezőjének kellene lennie egymást segíteni ötletekkel tanácsokkal javaslatokkal stb. Már tiszta gáz ami itt megy sajnos ez nem fórum hanem sok okos ember egymással való foglalkozása
realmadrid 2022. 09. 15. 20:17
Előzmény: #46627  rice2
#46628
Válaszolok mert nem tudsz szöveget értelmezni. Leírtam párszor hogy 600on és 700on eladást javasoltam,  le is ment 300ra, de tavaly amikor kiderült hogy jön az AH  az új infórmáció birtokában már vettem és vételre javasoltam. A vodafone hírnél is gratuláltam azoknak akik eddig tartották de javasoltam az eladást a nagy hurrá hangulatban mert tanultam a digi vétel bejelentésből. Igazam lett ismét. Mennyien ragadtak be ismét 880 felett, 900 felett? 
rice2 2022. 09. 15. 19:48
Előzmény: #46626  realmadrid
#46627

Nézd a meccset.
Ne írogass ide,mert mindenki unja a beírásaidat olvasni.
Vedd már észre magad.
Írod,hogy 880nál eladást javasoltál,de te 600-on és 700on is eladást javasoltál,akkor,hogy lett 800 felett???
(Ha jól emlékszem sokkal lejjebb talán 200 v. 400 körül is és utána eltűntél 1-2 hónapra,mert nem lett igazad)
Pihend ki magad. Lassan már mindenki látja,hogy mennyire fáradt vagy.
Nincs részvényed,de csak írogatsz folyamatosan,állandóan hozod ide a politikát.
NERezel,meg FIDESZ,ellenzék,Hadházi és most az EU.
Szerintem elég.
Ne válaszolj!
realmadrid 2022. 09. 15. 19:38
Előzmény: #46625  TomJerry86
#46626
Ha az magyarázkodás hogy azt javaslom 880nál hogy adni kell mert 800 alá megy, erre lebetegeznek, lehülyéznek, majd miután lemegy 720ra számonkérem a betegezést, akkor tényleg magyarázkodom. Igazad van, minek is írok ide. Nekem nem hisznek annak ellenére hogy a tények engem igazolnak, viszont a felbeszélőket  , azokat akik 900nál felültették a kicsiket, istenítik. 
TomJerry86 2022. 09. 15. 18:36
Előzmény: #46624  realmadrid
#46625
2 dolog:
- semmi mast nem csinalsz, ha valaki velemenyt nyilvanit a posztjaid miatt, magyarazkodsz es magyarazkodsz. Nem hiszem, csak nekem tunt fel, hogy allandoan magyarazkodni kenyszerulsz... neked is feltunhetett volna es levonhattad volna a kovetkeztetest ebbol.
- egy olyan illeto, aki a fentiekkel szembesulve nem szall magaba, annal sulyos mentalis problemak lehetnek a hatterben (filozofiai ertelemben, nem szemelyeskedve, altalanositott kijelenteskent) - en pedig beteg emberrel nem vitatkozom . Persze ez is egy altalanos kijelentes, nem rad celzok, nyilvan az elso pontban irtakat eszrevetted te is igy a masodik pont teljesen irrelevans.
realmadrid 2022. 09. 15. 18:15
Előzmény: #46623  TomJerry86
#46624
Azért moslék mert az esetek többségébe  igazam volt? Sokszor tényeket írtam,  az is moslék mert nem támasztja alá a felbeszélők 1500as várakozásait? 900nál 3 hete mindenki 1000 fölé várta, én írtam egyedül hogy valószínüleg fordulni fog és megy vissza 800 alá. Mennyi most? 1000 vagy 800 alatti. Előfordul hogy napokig nem írok kívánságotokra ,  erre folyamatosan engem emlegettek akkor is. Ha emelkedik 20 ftot már engem becsméreltek hogy benéztem hisz emelkedik. Aztán másnap esik akkor meg kuss van. 
TomJerry86 2022. 09. 15. 18:00
Előzmény: #46622  realmadrid
#46623
Bocsi, nem olvastam "madrid osszest", bar a moslekbol lassan konyvet is kiadhatnal, habar sok olvasoja nem lenne, mert 1 oldalnyi tartalom ismetlodne 300 oldalon keresztul. 
Tesivel kapcsolatban mondhatsz barmit, akar vilagbajnok ottusazonak is mondhatod magad,  attol meg nalam felmentett voltal...
realmadrid 2022. 09. 15. 17:38
Előzmény: #46620  TomJerry86
#46622
Látszik hogy nem olvasod az írásaim, mert akkor tisztában lennél mennyire voltam felmentve tesiből.
realmadrid 2022. 09. 15. 17:30
Előzmény: #46620  TomJerry86
#46621
Nem akarsz személyeskedni, aztán mégis. Miféle moslékot? Az igazságot? 

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók