Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 13:51

Bitcoin, blockchain trollok nélkül  

Kedves Fórumtársak!
Mivel annyira elszaporodott az eredeti Bitcoin topicban a trollok száma, hogy a hozzászólások 90%-a már csak abból áll, így úgy gondoltam ideje létrehozni egy trollmentes övezetet, ahonnan garantáltan kigyepálom azokat az embereket, akik félrebeszélnek, aljas szándékkal ferdítenek, személyeskednek, tudatlanságuk teljes tudatának birtokában hamis tényeket terjesztenek. A témában még nem járatosoknak ajánlom, hogy olvassák el az eredeti topikot az elejétől fogva, ahol még normális információmegosztás folyt, sokat lehet belőle tanulni. Aztán várunk itt szívesen ha kérdés merülne fel! Természetesen ellenvéleményeknek helye továbbra is van sőt nagyon örülünk neki, de az ne alapuljon konteókon, fikciókon mert ki leszel tiltva. Kiderül idővel lesz-e erre így igény, nem vagyok a cencúra híve, de trollok ellen máshogy harcolni nem lehet itt, úgy látszik.
Az eredeti topik melynek elejéből sokat tanulhatsz:
https://forum.portfolio.hu/topics/csak-ido-kerdese-hogy-a-bitcoin-elsopri-a-penzugyi-rendszert/19526
Zotyótol elnézést kérek, de szerintem meg kellett ezt húzni, mert mindenről szólt már a téma csak a btcről nem, nagy köszi a bedobott tudásanyagokért, remélem ide is írsz majd.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 13:05
Előzmény: #35  1ember
#40
Pontosan!
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 13:02
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Ezt mindig benézem. :)
Szóval a link:
https://tinyurl.hu/mHbr/
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 13:01
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#38
https://www.portfolio.hu/vallalatok/egy-het-alatt-30-szazalekot-zuhant-a-bitcoin.5.331419.html
Húha..Vannak már indokok megint..Pedig csak ezt kéne megnéznéije a kedves portfolionak, nagy menet után mindig visszakorrigál a 20 heteshez, majd ha az elbukik, akkor van hír.:https://www.barchart.com/crypto/quotes/%5EBTCUSD/technical-chart?plot=CANDLE&volume=total&data=WO&density=X&pricesOn=1&asPctChange=0&logscale=1&indicators=SRSI(14,20);SMA(20);SMA(50);SMA(200)&sym=%5EBTCUSD&grid=1&height=500&studyheight=100
1ember
1ember 2019. 07. 17. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#37
Satoshi nem határozta meg, hogy mire használják az emberek. Ő maga javarészt zsákolta, szóval nem is lett volna túl hiteles ha közben költekezésre buzdít. A rendszer úgy lett tervezve, hogy a bányászat "összeomlását" simán kibírja, csak átsúlyozza a nehézséget. A műtárgy-aukció pedig remek dolog, egyetlen gond, hogy macerásabb mint btc-t venni és eladni amihez fel se kell kelni a székből. Nem egyszer győzött a praktikum egyébként remekül működő rendszerek fölött a történelem során.
1ember
1ember 2019. 07. 17. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
Szerintem a spekuláció, hodl épp olyan használat mint bármi más. Az ügyes speka, aki az alján vásárol, a tetején elad, az még csillapítja is a volatilitást, amivel csak jót tesz. Az, hogy a bitcoin a hétköznapokban használva legyen, nem a végcél, csak egy újabb lépcső amit nem lehet erőltetni: ha lesz értelme, bekövetkezik, ha nem, akkor nem. A bitcoin fennmaradásához nem kell, hogy mindenki mindenkire csak azt használja. Jó, persze, a Lambóhoz nekem is az kéne, de bőven van tere felfelé anélkül is, pusztán a jelenlegi hasznosságát figyelembe véve.
1ember
1ember 2019. 07. 17. 12:32
Előzmény: #10  mmate911
#35
A Bitcoinban nem az a nagy találmány, hogy értéket lehet vele utalni A-ból B-be, hiszen azt addig is meg lehetett tenni, az elektronikus pénz, papírarany jó ideje létezett. A nagy dolog az, hogy ezt közvetítő nélkül tudja, szabadpiaci alapon, mentesen a politikától, függetlenül a nemzetektől. Hogy a Bitcoin közösségnek mennyire fontos ez a függetlenség, azt a Bitcoin Cash fork már megmutatta: skálázhatóságot, ingyenes, azonnali (0-conf) tranzakciót kínált amit felért a szent grállal, csak egy dolgot kellett volna részben feladni érte: a decentralizációt. Mára világos, hogy a közösség ezt az irányt elsöprő többséggel elutasította. Mivel ezt a lényegi elemet a Librának nem sikerült megugrania, nem is konkurencia. Viszont emberek millióinak nyithatja meg az utat a bitcoin felé, hiszen a kriptovaluták között egyszerű az átjárás.
A bitcoinnak nincs szüksége arra, hogy hétköznapi fizetőeszköz legyen. Ha azzá válna, az nyilván még értékesebbé tenné, de ugyanúgy nem adna neki belső értéket, csak újabb és újabb ATH-t.
1ember
1ember 2019. 07. 17. 12:23
Előzmény: #7  mmate911
#34
Legalábbis jelenleg úgy tűnik, de azért elég sok dolog megdőlt már az emberiség pénzügyi történetében. Mindenesetre én annak a híve vagyok, hogy elég ha azt megpróbáljuk belőni, hogy jelenleg mi a hasznossága az egyes kriptovalutáknak, ott is épp elég a zavar.
1ember
1ember 2019. 07. 17. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
Már a kiragadott részlet is sántít. "Persze más dolog az árfolyam és más a GDP, de [...]" - de mégiscsak mondanom kéne valamit, úgyhogy írok egy irreleváns hülyeséget, hogy legyen cikk ha már belekezdtem. :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 11:04
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 08:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
Az egy dolog, hogy mire hozta létre a mester és más az hogy egy egyént mi motivál jelenleg a költésében. Most kb. semmi ha eltekintünk attól, hogy terjeszteni akarja az igét. Gondolom a műkincsek árfolyama nem rakétázik így 10 éves távlatban meg a jövőben sem fog. Ha pedig elköltöd, ebből kimaradsz. Sztem érthető. Ha meg majd nagyon elterjed és mindenki ezt használja, mert már egész stabil az árfolyam, akkor a fizetési rendszer része is meglesz. Most csak az utalási rendszer részét látom racionálisnak, mikor nagyobb összeget hazautalnak a család számára a kint dolgozók pl. Indiából.
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 22:47
Törölt hozzászólás
#30
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 22:46
Törölt hozzászólás
#29
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 21:46
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Értéktároló funkciója viszont 10 éve már működik.
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 21:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
Tudom, hogy fejlődés van. De nem a kisemberek költései viszik főként előre. És amit ma btcben megvesz az ember, azt úgy is felfoghatja hogy akár 50-100* drágábban vette..Persze ha csak azrrt veszel, hogy elköltsd..de az meg nem éri meg. Én abban hiszek, hogy a népek akkor mennek át rá ha racionális a használata. Pl. nemzetközi utalások esetén az lehet. De ahhoz jogy költs..mi értelme amíg nem ebben kapod a fizetésed? Oda, vissza átváltod. Most még ez nem túl olcsó. Vesztesz rajta.
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 19:37
Törölt hozzászólás
#26
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 19:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Sztem még nem tart a napi használatnál a dolog. Túl gyorsan emelkedik. 😂
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 19:29
Előzmény: #22  mmate911
#24
Szerintem később lesz. De jó ok a szakadásra.🙂 Amúgy nem cuki bácsit hallgatják meg hanem a terület vezetőjét, vagy legalábbis őt is. Nézz heti grafikont, nagy menet után mindig visszakorrigál a 20 hetes átlaghoz, sztem ez lesz most is.
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 19:22
Törölt hozzászólás
#23
mmate911 2019. 07. 16. 19:17
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Czukorhegy mai meghallgatásáról van valami információ?  Én nem találtam még semmit, csak fura ez a nagy szakadás...
Törölt felhasználó 2019. 07. 16. 19:05
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
7200 as célárfolyam alakulóban. Valaki más tipp?

Topik gazda

Indi86
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek