Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 19:33
Előzmény: #70919  KKR13
#70920
Lassan 3 éve, hogy 3000 forint körül vettem konzum részvényt, sajnos hittem Jászainak, de Mészáros Beatrix ugyanolyan. 
Kiszámítható növekedés, hát a nagy lófaszt.... 
KKR13
KKR13 2021. 01. 12. 19:27
#70919

Nem tudom mit csodálkoztok, itt nagyon nagy a közkéz állomány és az emberek többsége 5,-Ft-ért megbas.....ná..., befektetőnek pedig csak kényszerből lesznek itt az emberek, túl mohó ehhez már a mai felfogás. Az ide írogatók többsége ugyanúgy realizált volna nyereséget elég gyorsan, csak egyszerűen nem volt lehetőség erre az elmúlt években olyan "csodálatosan" ment lefelé az árfolyam.
Velem együtt sokan - főleg aki befektetőként gondolkozott - a jelenleginél komolyabb eredményeket vár(t) a cégcsoporttól a vásárlást követő években - sokszor persze minket jól megvezetve a jövőbe mutató prosperáló cselekményekkel, amik elmaradtak - , ám nem szabad azt elfelejteni, hogy például a 100 milliárdos ÉCS "helyére" új eredménytermelő akvizíciók érkeznek (lásd Titász) ugyanis a cégcsoport "suttyomban" csak összehoz(ott) a Coviddal tarkított időszakban 2-3 év alatt ekkora eredményt (ezért tud eltűnni majd ez a ráfordítás a könyvekből).
Nem kell temetni a dolgokat azoknak, akik eleve befektetni kívántak, mert szerintem ezek az évek a megalapozása a jövőnek és kénytelenek vagyunk lenyelni a békát, hogy sajnos túl hamar regisztráltunk a folyamatba.  
Mivel brutális a részvényszám és vannak politikának kitett érzékeny elemek a csoportban (főleg azok, amik az alapot megteremtik a piaci viszonyok között dolgozó cégek megvásárlásához), így el kell fogadni azt a tényt, hogy a realizált eredmények tükrében fog az árfolyam mozogni hosszabb távon, amivel nekem személy szerint nem lett volna problémám tartós tulajdonosi tagsági célommal, csak sajnos az elején jól beetettek a számokkal, hírekkel és úgy gondoltam, hogy emiatt olyan őrület lesz a vásárlók között, ami miatt később csak jóval drágábban fogok tudni tagságot vásárolni. A vásárlást követő időszakban sem mutatott semmi arra, hogy hosszabb távon nagyobb lejtmenet lesz és csak nézett ki az ember a fejéből, amikor mégis egyre lejjebb haladtunk, majd jött az egy évvel ezelőtti vírus cunami, ami lezárta a szenvedést.
Ez már megtörtént, változtatni nem tudunk rajta, viszont itt van a lehetőség, hogy apránként vásároljak és láss csodát, az elmúlt hónapokban már vannak vételeim, amelyek pozitív egyenleget mutatnak (remélhetően nem csak átmenetileg). Mivel minimum 5 évre terveztem - nem is számítva például Covidra -, így továbbra is a mostani időszakot inkább lehetőségnek élem meg, hogy szerényen gyarapítsam a részvényállományomat, ha már az elejét így elcsesztem.
A jövőt illetően, egy jó irány lenne, ha az agrárium frontján erősödnénk tovább, mert úgy néz ki, hogy végre a komparatív előnyökre "ráfekszik" az ország irányítóinak a stratégiája.
tokipompos
tokipompos 2021. 01. 12. 19:20
Előzmény: #70915  galbubu
#70918
Amúgy megkérdezném tőled, hogy körülbelül hozzávetőlegesen mekkora tőkével és bukóval vagy ebben? 1-2-3 ház ára?A mértékegység kádárkocka vagy eltoltszintes vagy kertvárosi újépítésű ?   Már csak azért mert érteni szeretném a folymatos full idegből írásaidat, mindenféle bántás nélkül.
tokipompos
tokipompos 2021. 01. 12. 19:17
Előzmény: #70905  BUXopoly
#70917
Ó kikérem magamnak, Nio-ba hosszútávú vagyok   :)) És istenem mennyit ,,agyaltam'' rajta annak idején tavaly nyáron, hogy párhuzamoan na mennyi opit és niot vegyek. Nio  többszörözte a tőkémet....  Opi meg szinten tartotta :DD  Megmondom őszintén ennek fényében már azt is bánom amit opira költöttem. Ebbe pár ezer darabot itt hagyok, hogy csak azért is legyen pici részem az emelkedés élvezetében, mert itt lennie kell. Ennyire idióták nem lehetnek, hogy itt titász van kőkemény erős osztalékfizetésre is predesztinált mérleggel és itt van az árfolyam. 
Casali 2021. 01. 12. 18:44
Előzmény: #70915  galbubu
#70916
Soros miii? Ne röhögtessetek.Nehogy ezen a szinten legyetek itt. Ki az egy vén kecske, mint a Warren.XDHamut is papunak mondja már 93 évesen mindkettő.
galbubu 2021. 01. 12. 18:39
Előzmény: #70913  BUXopoly
#70915
ML ha egy darabot is eladna, akkor jelentenie kellene, ha viszont a gyerekei és az alapjai adnak el, akkor azoknak nem kell bejelenteniük, mivel nem 5% feletti a tulajdoni részük.
Tehát az alapjai nyugodtan parastshortolhatják bejelentés nélkül már 3 éve.
Az olcsókat adogatják, majd visszaveszik drágábban.
Nincs itt semmiféle külföldi vagy soros akció a háttérben, mert mr annak lassan 1 éve kellene lennie eredménynek, de érdekes módon nincs.
 
betgyuri
betgyuri 2021. 01. 12. 18:31
#70914
Hadházy megbukott, a vizimentős megérdemelten kapott a vakcinából.. De az index cikkében itt a lényeg:  
Tóth Balázs szerint fontos megjegyezni, hogy a Balaton már nem csupán egy nyári történet, hanem egy egész évben élő és lüktető turisztikai célpont. A tavat a horgászok és a hajósok is egész évben előszeretettel használják, így sokszor indul Balatonlelléről mentőhajó, ha valaki bajba kerül a főszezonon kívül is.
BUXopoly
BUXopoly 2021. 01. 12. 18:20
Előzmény: #70909  galbubu
#70913
Lehet én vagyok a klinikai eset.
Ha ML adná vagy alapjai vagy bárki a cégből (aki 5% feletti) az bejelentési kötelezettséget von maga után. Ha van itt broker aki tudja, hogy ez így van vagy sem, az segítsen már ebben, mert ez visszatérő story. A cég 70%-át tulajdonlók, véleményem szerint NEM adhatják bejelentés nélkül.
galbubu 2021. 01. 12. 18:19
#70912
De ilyen nincs még egy ilyen részvény a világon amelyik az éven 7 kereskedési napból 6-ot essen.
És mindezt jó hírekre, az ember esze megállezen a pénzéhes, tolvaj bandán!
Casali 2021. 01. 12. 18:19
#70911
ezért vettem papírt.Semmi másért.Itt nem volt  de eljött az ideje.És nem lecsorgós másnap!!!!
Casali 2021. 01. 12. 18:18
Előzmény: #70906  BUXopoly
#70910
Kinek ennyi meg annyi.Mit tudjátok ti?Arra írják akire akarják.Nekünk a rallye a lényeg ,de kurva hamar nem tavasszal vagy nyáron Még januárban.
galbubu 2021. 01. 12. 18:17
Előzmény: #70906  BUXopoly
#70909
Nincs itt semmi klinikai eset, azok a klinikai esetek, mint én is, akik tartják már 2-3 éve ezt a csodatákolmányt.
És mindezt azért, mert nem akarjuk elhinni, hogy a FIDESZ közeli disznó így átbasszon minket!
Ilyen oltári nagy átbaszást nem volt egyszerű kitalálni, ennyi szaros alapot betenniidem amelyekkel kordában tartják az árfolyamot, addig adják a szaros 40 ft-os részvényeiket, ameddig mind el nem kel.
Csak azért hogy a disznó tovább dagadjon.
Casali 2021. 01. 12. 18:16
Előzmény: #70906  BUXopoly
#70908
Teljesen egál ez.Lényeg a rallyet mielőbb.
galbubu 2021. 01. 12. 18:13
Előzmény: #70904  Nemtomicsináljak
#70907
Én is ugyanezen a véleményen vagyok.
Már nem tudjuk, hogy mely cégekért keletkeztettek ennyi részvényt, de valószínűleg az R-kord és MM miatt.
De azt is jócskán felbecsülték ezek a rohadékok.
BUXopoly
BUXopoly 2021. 01. 12. 18:11
Előzmény: #70904  Nemtomicsináljak
#70906
Ezt pontosítsd kérlek!
Ez a kurva nagy baj itt, a sok félrebeszélés. Mi ment a gyerekek kezébe?
ME -- nem
CIG -- nem
MÉDIA - nem
Akkor mi, az a szaros EuroGenerál ami itt volt ML érkezése előtt? Az az igazán hasznot termelő, az 5,7Mrd árbevételével, aminek a fele jött ide, azaz 2,8Mrd árbevétel, nem haszon... 
.
klinikai eset
BUXopoly
BUXopoly 2021. 01. 12. 18:09
Előzmény: #70902  tokipompos
#70905
igazad van. Usa szépen hoz ma nekem is (xpeng, rig, nio, spce...) Ezt csak meg akarom érteni. Én innét addig el nem megyek. :-)
Nemtomicsináljak 2021. 01. 12. 18:08
Előzmény: #70901  galbubu
#70904
És időközben az igazán hasznot termelő cégek opuszból kivándoroltak a Mészáros pulyák kezébe, viszont a részvényszám maradt továbbra is több mint 700 millió darab 😟
Hogy a faxomba lehet ilyen aljas, szemét munkát elkövetni.
A cégek csökkenésével miért nem csökkent részvényszám, olyan 400 millió darabr lenne reális, talán!!!
Ezek tényleg aljas, mocskos ,tetű banda 😫😫
BUXopoly
BUXopoly 2021. 01. 12. 18:07
Előzmény: #70901  galbubu
#70903
Jaj ne már. 5Ft a wadda 70-e jobban tetszett :-) 
Teljesen egyértelmű, hogy a BÉT leg alul értékeltebb papírja. Most.
tokipompos
tokipompos 2021. 01. 12. 18:06
#70902
Elképesztő amin átmentek, én még csak 2019 ősz óta vagyok ebben a papírban, de el se tudom képzelni mit érezhettek sokan, idegörlő. Amiket olvasok, hogy 6-800ról benne lenni nagyobb gyerkőcök jövőjével(örökségével) hát nem tudom. Undorító dolog itt tartani az árfolyamot. Egy titász akvira ment 10-20 forintot a papír? :DDD HÁt komolyan. Én ma viccből-tehetetlenségből kivettem egy részét ami +-os volt és áttettem a megbolondult mindent tőzsdén költünk el USA tőzsdére, és 2 óra alatt hozott 17%-ot. Ilyen 2 év alatt az Opusba nem volt :DDDD Az érzés megfizetethetetlen....
Tudom rövidtávú meg piszkos mentalitás, de azért ez amit itt csinálnak velünk/veletek az tényleg pofátlan arcpirító és a nemzeti hovatartozásunkat-lojalitásunkat (mert igen ezért is vettem bele ebbe a papírba) kérdőjelezi meg.   
galbubu 2021. 01. 12. 18:00
Előzmény: #70899  BUXopoly
#70901
Na a 700 millóból csak 230 millió körül forog közkézen, szerencsére, mert egyébként már 5ft környékén lennénk.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek