Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
libasbukta
libasbukta 2020. 03. 17. 16:46
Előzmény: #3879  Sehmet
#3880
hosszútávon gondoltam, "milliárdos gyűlölő" baloldallal 
mármint jobboldali milliárdos gyűlölő
Sehmet
Sehmet 2020. 03. 17. 16:41
Előzmény: #3878  libasbukta
#3879
Ezt a vírussal kellene megbeszélni. :)
libasbukta
libasbukta 2020. 03. 17. 16:39
Előzmény: #3877  Sehmet
#3878
arra gondoltam, hogy az OPUS egy jelentős eleme a hunguest
márpedig ha a turiszmusnak jól megy akkor jól megy "mészárosnak" tehát az OPUSnak is
Sehmet
Sehmet 2020. 03. 17. 16:37
Előzmény: #3876  libasbukta
#3877
Nem állítottam ilyent,  szerintem nem tették és nem is teszik. 
libasbukta
libasbukta 2020. 03. 17. 16:32
Előzmény: #3875  Sehmet
#3876
gondolod a szocik tönkreteszik a magyar turizmust csak azért, hogy azzal a hunguestet is tönkretegyék?
Sehmet
Sehmet 2020. 03. 17. 15:26
Előzmény: #3873  rebekmadar
#3875
Az lehet, de annak Gyurcsányék nélkül kell felállnia. Márpedig Fletó azt nem hagyja. Abban egyetértek, hogy európai erős baloldal nélkül nincs igazi plurális demokrácia, azonban nem biztos, hogy a baloldalt milliárdosoknak kell irányítania. A jelenlegi 100 leggazdagabb közül 82 köthető a baloldalhoz .... 
Sehmet
Sehmet 2020. 03. 17. 15:24
Előzmény: #3872  rebekmadar
#3874
Az egészségügyben most cserélték le a lélegeztetőgépeket, és kétszer annyi jut 1.000 betegre, mint Olaszországban. Most még csak riogatás van, de semmi olyan nem történt, ami azt bizonyítaná, hogy az egészségügy nincs felkészülve. Az egyik, kórházi főorvos barátom is délelőtt hívott és pánikolt, pedig kardiológus. Kérdezte tőle, hogy mi a gond. Azt mondta, hogy "még semmi, de lehet". Szóval erről ennyit.
A stadionokra mondjuk én sem költöttem volna annyit, de ezt nem lehet a mostani egészségügyi ellátás helyzetével szembeállítani. Ez a szokásod mantra, de eddig sem jött be az ellenzéknek. 
A "lopásnak" nevezett akármi, az pedig semmivel nem tisztességtelenebb, mint a '90 utáni, fillérekért történő kiárusítása az országnak, ami tulajdonképpen a '90 előtti politikai hatalom gazdasági hatalommá történő átmentése volt, sokszor Apró kis szívességekkel. 
rebekmadar
rebekmadar 2020. 03. 17. 15:09
Előzmény: #3872  rebekmadar
#3873
….és igaz, hogy nincs normális ellenzék, de szerintem jönni fog egy teljesen új generáció, aki elsöpri a teljes jelenlegi magyar politikai "elitet". Mint a franciáknál. 
rebekmadar
rebekmadar 2020. 03. 17. 15:06
Előzmény: #3871  Sehmet
#3872
Ha az egészségügy egy kicsit is fel lenne készülve arra, ami nagy valószínűséggel jönni fog, igazat adnék. De mivel az elmúlt 10 évben a stadionépítésekkel (magyarra fordítva: lopással) voltak elfoglalva és gyakorlatilag hagyták, hogy az amúgy is romokban álló rendszer tovább romoljon, én inkább a bukásukra tippelnék. Kivéve, ha eltitkolják az adatokat, amire azért jó esély van... :)
Sehmet
Sehmet 2020. 03. 17. 14:56
Előzmény: #3868  Templeton
#3871
Ehhez még azért tegyük hozzá, hogy a jelenlegi kormánypároknak nincs, és várhatóan nem is lesz kormányképes ellenzéki alternatíva, amelyik most is éppen azzal van elfoglalva, hogy szétszedje a Jobbikot és az MSZP-t, és a Momentum szerinti két párt induljon a választáson, a DK és a Momentum. Ha ez történik, akkor a kioltó hatás és Gyurcsány miatt borítékolható a jelenlegi kormánypártok kétharmados győzelme ismét. 
Az biztos, hogy a jelenlegi világrendben a liberalizmus szabadsága helyett inkább a biztonságra van igény, amit már Macron is kezd felismerni. Nem véletlenül nyert Trump, Bolsonaro, Lengyelországban a Jog és Igazságosság és jön fel Salvini, stb.  A gazdasági válság pedig az állam szerepének erősödését igényli, ami ellentmond a liberális modellnek. Egy kemény realista, jobboldali modell várható szerintem. 
Down
Down 2020. 03. 17. 14:37
Előzmény: #3869  pomperj
#3870
Meddig mennének el? Tovább, mint gondolnánk. 
A fidesz nem adja könnyen a hatalmát. Felhergeli a társadalmat, akár huzamosabb ideig is megismétlődhetnek a 2006 októberi események. 
Pár napja társadalmi válságot írtam. Ez is közre fog játszani mindehhez. És a következő években megnő a válások száma is. 
pomperj
pomperj 2020. 03. 17. 13:34
Előzmény: #3868  Templeton
#3869

Realis, kivalo elemzes
Biztos vagyok abban, hogy a tarsadalmi feszultseg es polarizacio erosodni fog,
durvabb ellentetek tarsadalmi osztalyok es retegek kozott, osztalyokon belul is,
persze elezodo partosodas, bandakon beluli osszezaras, egyuttmukodes maradekanak a leepulese,
erosodo parviadalok minden palyazaton es minden penzert, 
durvabb vadak es meg durvabb hazugsagok jonnek
,
A kisember egeszen biztosan vesztes lesz, es eleg kozel kerul ahhoz, hogy ketsegbe essen,
es valami mast akarjon, barmit csak mas legyen,
es nem hiszem hogy 2 even belul nem tud 180 fokot atfordulni a kozhangulat,
kulonosen ha a valsag miatt leall a penzeso (vajon mit mond a nemet adofizeto?),
es igen, fel fogjak magukban vagy nyiltan tenni: ki felelos ezert?
,
A durva eletszinvonal eses egy elhuzodo, pl 6-8 honapos valsag utan boritekolhato,
gyors ar emelkedest, szukulo kinalatot, takarekossagot hoz eladosodasi vagy helyett, 
munkanelkuliseget, minen allami tamogatas es  segely csokkenest hoz,  
sot, szabadsag-csokkento allami intezkedeseket  kell lenyelni
,  
Szoval egy biztos: a kurzus legjobb napja a multban voltak, es nem a jovoben vannak, 
es csakis az a kerdes, milyen meredek lejton vannak, 
es meddig mennek el a hatalom 
megtartasa erdekeben
,
Es az is biztos: NEM, soha nem jon vissza seem OPi, sem 4IG szep napjai a tozsden ujra
Templeton
Templeton 2020. 03. 17. 11:40
Előzmény: #3864  pomperj
#3868
Ahhh.....az ilyen krizishelyzetek pont, hogy inkabb az "eros" vezeto iranti igenyt erositik fel.
Ha nem tortennek a valsagkezelesben/veszhelyzetben kapitalis baklovesek, akkor ez inkabb a jelenlegi hatalmi elitet erositheti meg. Mas kerdes persze, ha elhuzodo gazdasagi valsag lesz, meg egyelore szinte felfoghatatlan melyrepules minden gazdasagi szektorban.... ez azert ohatatlanul kikezdheti a kormanypart nepszeruseget.....es hogy is mondjam fimoman.....ha tomegek allnak majd sorban a munkaugyi hivatal elott, akkor mar nem hiszem, hogy ennyire kozonyos lesz a kozhangulat egy-egy adriai hajokazas, helikopterezes, meg magatol novekvo pasapark kapcsan meg nem lesz eleg egy "boldog karacsonyt"/"nougyekkel nem foglalkozom" jellegu nyilatkozat.....
De ha nem is kezdi ki a helyzet a kormanypart poziciojat (pl realis pol alternatva hianyaban), akkor is varhato komolyabb hatalmi atrendezodes a politikai holdudvaron belul, ami erintheti az opus kilatasait/mukodeset....A valsag varhatoan a kormanyparton belul is uj hatalmi/gazdasagi csoportok felemelkedeset hozza majd (pl az a politikai csoport, amelyik a jarvanyhelyzet kezeleseben jol teljesit, ertelemszeruen elorebb kerul majd a sakktablan), ill. sok jelenlegi erocsoport kiszorul majd a hatalmi centrumbol mikor ujraosztjak a lapokat....Szoval Opus eseteben, ha valaki longba akarna allni, meg hosszutavra akarna bezsakolni, ezeket is figyelembe kell venni...
pomperj
pomperj 2020. 03. 17. 09:02
#3867
bocs, rossz helyre ment
pomperj 2020. 03. 17. 08:58
Törölt hozzászólás
#3866
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 03. 16. 11:53
Előzmény: #3864  pomperj
#3865
Igen, olyan időket élünk, amire még nem volt példa, így én nehezen tudnék célárat adni, Elliott se biztos, hogy működni fog, mivel mindenki tanácstalan. A 100-as tippem is légből kapott, mert lehetne 40 vagy akár 300 is. Totális tanácstalanság látszik a világban. 
pomperj
pomperj 2020. 03. 16. 11:48
Előzmény: #3863  JeGeMeLOV
#3864

Erdekes a gondolatod
lehet hogy neked van igazad, 
az OPi es 4IG politikai kockazata naprol napra no, 
az elit bukasanak eselye nyilvan egyre novekszik, ahogy a tomeges  elegedetlenseg novekszik,
es megeshet hogy csucson lesz 2011-22 idejen
,
Azt el tudom kepzelni, hogy az EU ujjaeepitesi penzt ujra el lehet pazarolni,
mindenfele pet-projektre, hacsak nem vezetnek be uj ellenorzesi modszereket 
es felhasznalas-korlatokat,
de mivel addigra a hazai adobevetelek is megcsappannak jelentosen, 
es nagy deficit lesz,  talan megis jozan dolgokra tobb fog menni, pl infrastruktura helyreallitasra, egeszsegugyre, ami a jarvany utan nem lesz ignoralhato,
es nem jut sok a tul-arazott allami IT projektekbe, elszurt OPUS akviziciok mentesere, stb
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 03. 16. 11:18
Előzmény: #3862  pomperj
#3863
Itt a regi nagy pakkosok pánik eladásai miatt fog tovább esni, kicsik már jó ideje nem veszik, inkább adják. A cég srv fedőnevű vip kiszállói nem éppen a bizalmat erősítik. Osztalék nem lesz, vagy srv nem lesz. Az eu fejlesztési pénzek átalakítása miatt annyi it fejlesztés sem lesz, vagyis ha idén a tavalyi bevétel összejön, az már csoda lenne. 100 körül viszont tényleg jó beszálló lehet, ha tudja valaki tartani a választások utáni időkre. Ott elmehet 1000-ig egy szavahihető új managementtel. 
pomperj
pomperj 2020. 03. 16. 11:13
#3862
4IG tema
Az eses elegge elore haladott ahhoz, hogy Elliott modszerrel meg lehessen csinalni 
a varhato folytatast,    nos, 
szerintem erre kellene szamitani
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200316v00rw4xb0.jpeg
,
a)legokosabb eladni 2 lepesben 380-400 korul, amikor oda felszur,
b)es visszavenni 150-200Ft savban
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 11:11
Előzmény: #3820  Törölt felhasználó
#3861
2-3 közepesen gyenge nap és már ott is volnánk a 75-ös résnél. Innen már kötelező lesz neki betölteni. Ha meg két legyet is akarna ütni egy csapásra, akkor a 66-os rést sem illene kihagynia.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek