Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 01:52
Előzmény: #3779  Törölt felhasználó
#3780
Am valszeg beragadtam volna csak lentebbről szóval...:D én se vagyok okosabb mint a piac :))
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 01:52
Előzmény: #3778  Törölt felhasználó
#3779
https://forum.portfolio.hu/topics/opus-global-nyrt/25754?oldal=6219
most visszanéztem a mámort/ az ominózus nap reggelét. Hát egy biztos, ha én nyitóban ott ülök, tuti hogy kidobom 810 nyitóban 100% (emlékszem az elképzelésemre, megérzésemre előző nap, be is égett egy életre a fejembe). Az élet így akarta azt a napot.
Érdekes megnézni, hogy "milyen apróságokból milyen fák tudnak kinőni" idő alatt.
Na ennyit a "sztorizgatásról". E már a mult, azt meg le kell zárni, és ha lehet tanulni belőle.
/Persze vannak olyan döntéseim amit akár hányszor vizsgálok meg utólag, azt mondom hogy, "hát nem, nem döntöttem volna másként, egyszerűen ott és akkor rosszul mértem fel a dolgot és 100-adjára is benéztem volna"/
opiról: AM lehet tényleg fordultunk :DDD
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 00:28
Előzmény: #3777  Blair_Pfaff
#3778
miért nem gondoltad volna?
3 számláról is van. Egyiket tudom fejből 541 átlag. Másikról kicsit fentebb, a 3 ik meg sem néztem.
Blair_Pfaff
Blair_Pfaff 2020. 03. 10. 23:52
Előzmény: #3776  Törölt felhasználó
#3777
Nem gondoltam volna, hogy neked is van Opid.. ...mennyiről vagy benne? (már ha publikus) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 23:28
Előzmény: #3773  Wuff
#3776
Hát ha már "megemlékezés a téma" én is leírom az enyém, választás után esést vártam kb 400 ig. Választás győzelmével egészen addig 79x vagy 78x ra voltam berakva az egésszel eladásra. Emlékszem, aznap este átírtam 824 re vagy fentebb picit már nem tudom. De nagyon közel a csúcshoz. Aznap reggel rosszul lettem(érdekes hogy pont aznap reggel lettem durván rosszul), eszembe sem volt hogy az opira nézzek, csak már nap közben jutott eszembe hogy "óh milyen nap is van".
Már addigra le volt verve, és mérgelődtem, makacsság, picit menjen már vissza még és kidobom. De itt bennem volt a "ragaszkodás a kilépő árhoz vagy legalább a korábbihoz". És onantól csorgott, és még vettem is alá később. És innen borult a kártyavár. Mert ugye nem volt soha jó átlagom hogy épp ki tudjak jól szállni...és tartás tartás tartás..és itt vagyunk. Így visszanézve igen, okos az ember. De hány ilyen van
Ennyi a sztori, ha akkor kidobom, ki tudja hogy alakul a storim. Végig bekavart a kereskedésembe opinál.
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 23:22
Előzmény: #3772  Törölt felhasználó
#3775
Egy valamit megtanultam, nem veszek már tőkével csak magyar osztalék papperos mozgó rv-t. Igen ez is beállhat, csőd lehet, de még mindig jobban bízom bennük mint kezdettől fogva az opiban. Tettem rá sajnos nem jött össze. Pedig azzal futottam neki, "ne gondolja senki hogy majd osztoznak a nyereménnyel a kis befektetőkkel". Lehet erről sokat regélni de nincs értelme.  Várjuk a fejleményeket.
Lehet fordulunk a maival :o nézzétek a kis kanócát
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 23:19
Előzmény: #3773  Wuff
#3774
És most mit fogsz csinálni?
Wuff
Wuff 2020. 03. 10. 23:10
Előzmény: #3767  Törölt felhasználó
#3773
Erről írtam én is. Full bika piacon, miközben a milliárdos megrendelések folyamatosan jönnek be, pletykától komolyabb történések vannak (Paks II., Bp-Belgrád, MNB kötvény, Titász), a cégekről végig jót kommunikálnak (Kall, Wamsler; előbbi mínuszos eredménye meglepett) stb. és egy érdemi korrekció nem volt, ahol az ember keserűen, de elengedné a sztorit. Pl. 600 '18 végétől, vagy az 500 majdnem egész '19-ben ilyen virtuális exit pontok lettek volna.  Ehelyett a folyamatos kisforgalmú csorgás néhány meredek zuhéval tarkítva volt a menü. És most '20 márciusban nem a sorminta szerinti 400-ra várok, hanem a 300-ra, de jelenleg ennek a fele sokkal reálisabbnak tűnik. Erre mondtam, hogy lassú tűzön főztek mindenkit, azt is aki menekülni akart, csak nem kétségbeesetten. Arról nem is szólva, hogy a kis forgalomban már egy-két kisröfi pl. 2x50k kiszállóval is omlást csinál(t). Nemcsak az árfolyam fájó, hanem az érdektelenség is. Az "5. blúcsip" kifejezés mára olyan szitokszó lett, amit komoly helyeken ki se mernek mondani.
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:59
Előzmény: #3771  Törölt felhasználó
#3772
Csak arra akarok rámutatni, hogy ez egyáltalán nem extrém eset. Csak 70%-át vesztette el árának.
Nézd meg ezt a céget pl: IT, nyereséges, van növekedése, stabil, osztalékot fizet, és 60$-nál sem volt durván túlértékelt. https://www.investing.com/equities/comp-science
Most mennyit veszített két év alatt? És nézd majd meg egy- két hónap múlva mennyit fog még esni egy recesszióban...
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:51
Előzmény: #3769  Törölt felhasználó
#3771
A Te írásod alapján akkor minden így rajzolna ha az emberek pénzére megy minden...szóval, értem amit közölni akarsz de tudjuk jól hogy nem ez a jellemző hogy a tőzsdei rv csak úgy beállnak a földbe mindenféle mozgás nélkül.
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:50
Előzmény: #3769  Törölt felhasználó
#3770
Jó , azért nem csak ilyen chartok vannak. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:45
Előzmény: #3767  Törölt felhasználó
#3769
Ennél sokkal durvább esések is vannak a tőzsdén.
Ha megnézed, hogy olajos cégekkel mi történt, majd elcsodálkozol. Van olyan cég, amelyik egyetlen nap alatt 70%-át vesztette el értékének. Olyan cég, ami versenypiacon működik, és nincs csődben. A tőzsde nem nyerőgép. Itt mindenki a pénzedre pályázik.
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:42
Előzmény: #3758  Wuff
#3768
Ez így volt ahogy leírtad szó szerint.
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:39
Előzmény: #3738  pomperj
#3767
És akkor most, kivezetés? Magyarán nem ért semmit a türelem. Így jártunk, sokat bukok rajta. De már mit tehetek. Csak megcsinálták amit nem gondoltam volna, hogy ilyen feneket csináltak és ennyi volt a stori...
De ezt megfordítani, ilyen "menekülni akarok" tömeg mellett, lehetetlen, és a durva hogy 2 éve alatt egy korrekció nem volt benne. Ez nagyon merész. Mint valami wc papir üresen esett és esett.
Törölt felhasználó 2020. 03. 10. 22:22
#3766
Szerintem egyszerű a megfejtés az Opusra.
Volt egy narratíva Mésziről, nevezzük kisgömböc-narratívának. A kisgömböc csak nőtt és nőtt, miközben felfalt egy rakás jó zsíros céget. Ezt aztán mindenki irigyelte, hogy a kisbömböc milyen nagyra nőtt.
A BÉT lovagjai kapva kaptak az alkalmon, hogy a kisgömböc megjelent a parketten. Elkezdték a mesét tovább szőni, amit a mesebeli kislányok csak hallgattak, és szerettek volna maguknak is egy kisgömböcöt.
És lám csodák csodája meg is vehették a kisgömböcöt, amit örömmel megvettek, és csak nőttön nőtt.
Csakhogy a tőzsde nem mese, a BÉT meg kiváltképp nem.
Itt a befektetőket nem a NER szivatta meg. A NER egy dolgot tudott mindig is: megszerezni valamit erővel. Azt már működtetni képtelen. Nem is lehet képes rá, mert pont azokból az emberekből áll, akik önerőből nem voltak elég tehetségesek, hogy elérjenek eddig.
A befektetőket saját vak hitük és legfőképpen azok a zsivány BÉT lovagok szivatták meg, akik ezt a sztorit kihasználták, és építették.
westeros
westeros 2020. 03. 10. 22:10
Előzmény: #3762  Wuff
#3765
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/opus-tovabb-folytatjak-a-felelos-ertekteremto-munkat-7779593/
szakmai zsűri indoklása szerint az Opus Global Nyrt. azzal érdemelte ki az elismerést, hogy 2019-ben a cég hajtotta végre az év legnagyobb tőkeemelését, amely csaknem 5,3 milliárd forint névértéken, és összesen 128 milliárd forint volumenben valósult meg."
És már duplán ki is árazódott. Ez minimum közgazdasági Nobel-emlékdíjat érdemel
Down
Down 2020. 03. 10. 21:48
Előzmény: #3762  Wuff
#3764
Levezetted azok gondolkodását, akik egy kicsit értenek a tőzsdéhez. Viszont öreg hiba volt, hogy hittél a fizetett és az önjelölt "szakértő" felbeszélőknek. 
Wuff
Wuff 2020. 03. 10. 21:17
Előzmény: #3762  Wuff
#3763
Amúgy 2 hatalmas hibát tényleg elkövettem: az egyik az 590-es (Konzinál már nem is volt, mert vártam a bankot :D) full stop nem berakása, pedig megfogadtam. A másik a fúzió bejelentésekor az, hogy nem hallgattam a megérzésemre, nevezetesen arra, hogy átb.tt a kopasz, mert én a bankos hírt vártam a füge utánra (mindig felhozom az ominózus "nagyvadas Konzis" interjút, ami talán bő 1 hónappal a hír előtt volt). Akkor kellett volna piacon kinyomni mindent. De gondoltam kivárom már a fúziót és a külföldi tőzsdét, na ott úszott el sok idő és pénz. Mert elhittem a sok baromságot, pedig nem vagyok hiszékeny típus. Emiatt a kopasz zibu az egyetlen ember a világon, akinek a halálhírére pezsgőt fogok nyitni.
Wuff
Wuff 2020. 03. 10. 21:00
Előzmény: #3760  Down
#3762
Mindig volt előzetes elemzés és mindig kicsin múlott a full kiszálló. Pl. most támaszon van, túladott, innen kell pattanni. De eddig az összes támaszt törte, igaz általában nem elsőre. Ha most nem pattan fel vagy nem addig, amire számítok, akkor szivacs. De itt már közelebb van a 150, mint a 300, vagyis ha nem jön be, abszolút értékben már szinte elhanyagolható a bukóban a különbség (150 alatti árat jelenleg kivezetésnél sem várok), vagyis itt már a tartásnak van kisebb kockázata. A gond ott van, hogy u.ezt gondoltam 300 környékén a könyv szerinti érték miatt. De fentebb ott volt az 522, még fentebb a hírhedt 611, ami "alá csak leszúrhat, de nem maradhat".
Amúgy már az is világbotrány, hogy 2 év alatt az "1000-es bulitól" eljutottunk odáig, hogy a kiszorítás vagy csőd, kivezetés esélyével is értelmezhető kockázatként kell számolni.
BMWF11 2020. 03. 10. 20:59
Előzmény: #3760  Down
#3761
Ez így igaz!😎

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek