Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 11. 26. 22:35
Előzmény: #2577  pomperj
#2580
Ez is elég fellengzős szöveg. Tudod, Kispajtás, én elég jól kerestem Opival. A profi szakaszban végig benne voltam. És nem kevés darabbal, nem bennfentesként. Igaz, nem voltam tökéletesen profi, mert mai napig megtartottam a legolcsóbb papírjaimat, pár 10k, töredéke a korábbi csomagnak, és tarthatsz emiatt butuskának, de amíg te elméletben demóztad a papírt a híres kiss goodbyetól, a mostani, már lassan bullos hangulatodik, addig én megkerestem vele 200 évre elegendő "munkabért". 
Úgyhogy szeretnél te is Kispajtás lenni. 
atakama 2019. 11. 26. 12:18
Előzmény: #2577  pomperj
#2579
Kedves Uram, tiszteletteljesen megkérdezném Önt, hogy ha a 800-ig tartó sávban kereskedőket "profi"-ként aposztrofálja , az utánuk érkezőket pedig "kispajtás"-oknak, mi a véleménye azokról a traderekről, akik a 800-ig tartó időszak alatt mindvégig csődöt, kivezetést, átverést és 45ft alatti árfolyamot vízionáltak, tartottak magabiztosan, kitartóan a jövőben bekövetkezőnek? Véleményét előre is köszönöm, mert itt a BÉT-en leginkább Ön az akinek a véleményére adni szoktam.
lenovo 2019. 11. 26. 11:58
Törölt hozzászólás
#2578
pomperj
pomperj 2019. 11. 26. 11:11
Előzmény: #2572  Törölt felhasználó
#2577
Hadd huzzam ala: aki nem tudja elfogadni hogy a tozsden, es kulonosen az ML papirokban, 
hogy kispajtas a pozicioja?  Annak alapfogalmai hianyoznak.
.
1)Kispajtas vagy azokhoz kepest, akik menedzselik  a ceget.  SOkkal tobbet tudnak mindenkinel.Kispajtas vagy azokhoz kepest, akik tulajdonoljak a ceget. Akik abban dolgoznak.   Kispajtas vagy a menedzserek + tulajdonosokhoz kozel allo,  mas bennfentes reszvenyesekhez kepest. Ok legalabb 5x annyit tudnak a ceg valos helyzeterol, es kilatasairol mint te.
.
Az ML cegek, mint OPUS, es a 4IG eseteben ez nagyjabol maris a kb. 20%-os kisebbsegbe helyez. 
A tobbi 80% tulajdonos-reszvenyes informaltsagahoz kepest maris kispajtas vagy.
.
2)Kispajtas vagy  azokhoz kepest is, akik 
-kb. 5 evvel tobb tapasztalattal rendelkeznek a tozsdei mufajban
-akik fundas ismeretei meghaladjak a tiedet, (fel tudod irni fel perc alatt a Graham kepletet?)
-merleg/gyj. olvasai tapasztalatai, ertelmezesi tudasa  joval erosebb
-akik TA ismeretei erosebbek (beleertve minden  modszert Grahamtol Elliotton at Sornett-ig) , 
es a modszerek alkalmazasaban sokevesen tobb tapasztalattal birnak.
Ilyenek pl. a profi Alapkezelok, bankosok, brokerek es ismerosei is, akik meritenek azok tudasabol.
.
3)Es vegul: Kispajtas vagy azokhoz kepest,  
akik nem lelkesdesbol vettek OPI-t, 
akik tudjak hideg fejjel elemezni a ceeget politikai es mas invesztori erzelemtol mentesen,  
tudjak a hangulatot helyesen ertekelni, 
es a tobbsegi nyajszellemtol fuggetlenul dontenek az invesztalasrol
.
Innentol kezdve?  a maradek 20%ban is valoszinuleg ahhoz a 15%-hoz tartozol, akiket a tobbiekhez kepest  kispajtasnak lehet nevezni  OPI es 4IG mufajban.
Tudod, hogy mesz be a a penzeddel a atozsdebe?
Mintha az UFC vilagbajnokkal allnal ki az oktogonban egy bunyora.5 mp alatt kipofoz.
Minden kispajtasnak  gerillakent kell gondolkodni: 
Egyedul ugy lehet es ugy kell megverni a jobban informalt, es jobb fegyverekkel biro regularis invesztor-hadsereget, hogy oriasi hatranybol indulsz. Amig ezt nem erted, addig mindig kispajtas vagy.
.
4)Amugy igazad van. Nagyon, de nagyon ovatosnak kell Lennie annak,
a ki a tozsden a penzet kockaztatja.  Mert majdnem egeszen biztosan kispajtas.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191126v00rqymuz.jpeg
wallasz
wallasz 2019. 11. 26. 08:32
Előzmény: #2574  Törölt felhasználó
#2576
Itt arra gondoltam, hogy a cégcsoporton belül lehetett játszani a Tsys profitjának kimutatásával. Itt viszont egyelőre lehet cél a minél magasabb profit kimutatása, amíg mondjuk nem rv-nyel fizetnek akvikért, mint az opinál.
HoStrucc
HoStrucc 2019. 11. 26. 08:26
Előzmény: #2574  Törölt felhasználó
#2575
Jaja. 
Törölt felhasználó 2019. 11. 26. 08:24
Előzmény: #2573  wallasz
#2574
" magasabb profitabilitásra lehet számítani a 4ig-en belül."
Kicsit pontosítanék.
Szerintem magasabb árbevételre lehet számítani.
A magasabb profit erősen kérdéses annak függvényében,hogy mennyit lopnak ki abból a Bárók.
wallasz
wallasz 2019. 11. 26. 08:11
Előzmény: #2572  Törölt felhasználó
#2573
Érdekes, nekem pont nem a stílussal van problémám, hanem a tartalommal.
Szívesen tanulok bárkitől, Jánostól pedig kiváltképpen. Az sem zavar, ha kispajtásnak szólít, mind kor, mind tőzsdei tapasztalat tekintetében legtöbbünkkel szemben jogos.
Problémám azzal van, hogy minden akvinál annyiért adnak-vesznek, amennyi az akvirált cég valós értéke.
Szerintem ettől az értéktől igen (bár nem irreálisan) eltérő vételár alakulhat ki, attól függően, hogy melyik fél van alkupozícióban.
Kérdés már csak az, hogy a Tsys esetében melyik cég volt alkupozícióban?
A szektoron belül egy ideje már érzékelhető volt, hogy a Tsys körül kezd elfogyni a levegő a közbeszerzések esetén, amely elég jelentős bevételi forrásuk volt. Másrészt híradásokból is tudott volt, hogy igen magas szinten (a legmagasabban) történt látogatás az eladó képviselőinél. Hogy ennek a szintnek nagy mozgástere van (telkomm adó, stb.), az szintén tudott.
Ezekből nekem (és még néhány kisbef-nek) az jött le, hogy érdemes bízni abban, hogy valamennyire a 4ig-nél volt az alkupozíció az ügyletben. Szintén érdemes a Tsys profitabilitásánál észrevenni, hogy a  korábbi tulajnál kimutatott profitnál valószínűleg (vagy inkább remélhetőleg?) magasabb profitabilitásra lehet számítani a 4ig-en belül.
Törölt felhasználó 2019. 11. 26. 07:48
Előzmény: #2563  pomperj
#2572
Értem amit írsz, és értem, hogy büszke vagy magadra, de nem kéne minősítgetni a részvényeseket. 
Elmúlt másfél évben te kerültél fel a legmagasabb lóra. Nagyot lehet esni.
VUK1980
VUK1980 2019. 11. 26. 03:24
Előzmény: #2564  Down
#2571
jól mondod!akar eletuk vegeig ulhetnek benne.
pomperj 2019. 11. 25. 23:27
Törölt hozzászólás
#2570
Törölt felhasználó 2019. 11. 25. 20:51
Előzmény: #2565  HoStrucc
#2569
És, 250-ről felmegy 300-ig? Az nem fordulat,max egy pár napos  zsíros tréd lesz, akinek összejön. Komoly trendforduló  400 felett,  500 újbóli elérésével és megtartásával lenne, de ez most ķábé esélytelen, valszeg másképp sokkal lasabban fog fordulni, ha egyáltalán mostanában fordul.
Down
Down 2019. 11. 25. 20:42
Előzmény: #2565  HoStrucc
#2568
Ez reális. 
Törölt felhasználó 2019. 11. 25. 20:42
Előzmény: #2566  Törölt felhasználó
#2567
Pár nap és felezős bulit tarthat júliushoz képest beátrícse kisasszony és lelkes palotapincsi csapata. Aztán jöhetnek a jól megérdemelt évvégi bulik, síeléses és nyár a télben kalandok, január végén győri szavazás (hogy szavazási para nélkül véletlenül se teljen év a phylaxiában),aztán talán április végén kegyeskednek valamilyen mértékű fundás jelentést adni a még esetleg érdeklődőknek piciny birodalmuk elmúlt időszaki gazdálkodásáról. Az elmúlt 2 évben márciusban ütött újabb és újabb éves aljakaz az árfolyam...
Törölt felhasználó 2019. 11. 25. 20:31
Előzmény: #2559  Down
#2566
Már bevonult,ezt a 1.5 év alatti harmadolást nem lehet eltüntetni, legfőképpen a fejekből. A phylaxia idök nem voltak ilyen durvák...
HoStrucc
HoStrucc 2019. 11. 25. 19:30
Előzmény: #2560  pomperj
#2565
Opi lassan tényleg bullos lehet. A 280nak még le kell szakadni, hogy egy gyors 250-230 panikkal elerje talán a fordulathoz szükséges alját. 
Re végső kapitulacio amit vársz 
Down
Down 2019. 11. 25. 19:22
Előzmény: #2563  pomperj
#2564
Ugyanaz játszódik le, mint az opiban. Ha nem tud menni fel, megy majd le. Ilyen egyszerű. Addig meg egyre többen ülnek bele. Hadd üldögeljenek. Ahogy az opisok mondogatták sokáig, van időnk, nem kenyérre kell a pénz.
pomperj
pomperj 2019. 11. 25. 14:58
Előzmény: #2561  Down
#2563

ELkepeszto, az OPi csapat siralomhaz jellegu,  jozanodo-masnapos budosszaju    hangulata. 
Ez nos,  latszolag  semmit nem hat a 4IG csapat  "tovabbra is hiszunk a 4Ig csodaban ! " hangulatara.
Pedig mar ugyanugy leszakadt a supportjuk, mint OPinak,  meg 2018 nyaran. 
El sem tudjak kepzelni, mi var rajuk.
.
2)Odaig sem jutnak el a beszukult tudatukkal, meg ragada kollega sem, 
hogy a TSYS eppen ugy nem ingyen van, amint az OPI osszes szerzemenye sem volt ingyen.

Es eppen annyiert adjak Tsyst is, amennyit er. (csak az elado tobbet tud rola, hogy mennyit)
Szoval,  egy  petakkal sem er tobbet attol a 4IG, hogy megveszi a Tsys-t.
Ahogy OPI  sem ert egy petakkal sem tobbet attol, hogy megvette pl. a Matrai Eromuvet. Meg sok mast.
.
3)Nem kepesek a lelkes 4Ig pajtasok a konyveles elso szamu szabalyat megerteni:  
hogy eppen annyi adossagot+ujreszvenyt =kart  csinal a 4IG az akviziciohoz, amennyit a Tsys er. 
Annyival csokken a vagyoni erteke (vagy no az adossaga), amennyit kifizet majd TSys-ert.
Nettoban semi nem valtozik. A riziko viszont oriasira megno.
.
Nem fogja fel, hogy ha  a  kisbefekteto annak a Tsys (aes akarmi) megszerzeseben semmivel 
vesz reszt,   akkor tehat a kisbefektetok  netto poziciojuk sem valtozhat  meg. 
Kispajtas, nincs ingyen ebed !
Ez az egyszeru teny kezd leesni tantuszkent az OPi-soknak. 
Majd megjon a 4IG csapatnak is, amikor mar jo nagy bukasban lesznek.
Hiaba mondom,  ugysem,  nem hiszik el.
.
ragarda
ragarda 2019. 11. 25. 12:11
Előzmény: #2560  pomperj
#2562
Várjunk még ezzel pár napot, a Tsys üzlet lezárását. Utána meglátjuk! Én most úgy látom, hogy innen a hírek függvényében fog elmozdulni! 
Down
Down 2019. 11. 25. 12:10
Előzmény: #2560  pomperj
#2561
A csodarészvény. Itt is sok ember beleült a kaktuszba. Csak még nem érzik annyira a tüskéket.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek