Topiknyitó: Pluto13 2019. 03. 19. 10:43

Delta Szekta  

Ezt a fórumot azért hoztam létre hogy a régi Estmédiások tudjanak beszélgetni trollmentesen.
Nem felbeszélő fórum,de sok régi tagunk visszavonult a lebeszélő trollok miatt.
Előre szólok aki trollkodik vagy siránkozik az válasszon másik topikot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 13. 22:07
Előzmény: #58199  DocJericho76
#58200
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 13. 21:59
#58199
Barna Úr komoly két szakembert igazolt. 
https://forbes.hu/uzlet/bankholding-vinnai-pecsenye/
Nemtomicsináljak 2021. 11. 13. 21:27
Előzmény: #58196  janika04
#58198
Popcorn sör bekészítve, esküszöm jobb mint egy kabaré😃
Egy ilyen utolsó tetű ,mocskos papírért szinte egymás torkának ugranak értelmes embereknek, tényleg vicces 😃
Milyen felbeszélő van itt ?mindenki saját maga döntött, nyilván a mérlegelése és a papírba vetett bizalma által!!
Itt csak ezt a mocskos vezetést lehetne szidni amiért évek óta megy a szarakodás, hitegetés, aztán mégis ott a papír ahol pár éve a teljes bizonytalanságban próbálkoztunk vele!!!
seniortrader 2021. 11. 13. 21:21
#58197
a lufiba írtam Plútónak, de berakom ide is, hátha itt többen olvassák :)
Plútoka, te és az előző topikgazda (last) jó pár kritikus nicket kidobtatok a szektából, pedig évekkel később látod neked is leesett, hogy egy adott topikban a leghangosabbak mindig a saját érdeküknek megfelelően irogatnak, vagy tűnnek el, ha már nincs érdekükben irogatni :)
janika04
janika04 2021. 11. 13. 21:17
#58196
Információnk az nincsen, de feszültség az van! Torténhetne már valami érdemleges is.  
evanani
evanani 2021. 11. 13. 19:56
Előzmény: #58193  Pluto13
#58195
Ezzel a személyeskedéssel már az agyamra mész. 
Neked mondom,mivel téged szólítottalak meg. 
Szarok én a személyeskedéses hülyeségedre. 
Amit gondolok azt leírom.
Tomek71
Tomek71 2021. 11. 13. 19:47
Előzmény: #58185  Vaculak
#58194
Szia! Emlékszel rám?
Egyszer tettem neked egy szívességet, amit azzal háláltál meg, hogy átb.. szt@l volna, ha hagyom magam.. 
Nagyon rosszul esett és most, hogy a rólad kialakított képed véded, eszembe jutott.. 
Csak ügyesen, tudod a karma... 
Pluto13
Pluto13 2021. 11. 13. 19:14
Előzmény: #58192  evanani
#58193
Ezt gondold át újra személyeskedés helyett!!
evanani
evanani 2021. 11. 13. 19:01
Előzmény: #58189  Pluto13
#58192
Beszélgetünk. 
Nem gondolom,hogy ezért szólni kéne neki. 
Semmi feszültség nincs. 
Hol beszélnénk meg? 
Ne legyél már törzsfőnök hadnagy.
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 13. 18:35
#58191
https://www.portfolio.hu/bank/20211113/elarultak-a-bankok-milyen-mestertervet-eszeltek-ki-a-digitalis-ugrasukhoz-510368
Elárulták a bankok, milyen mestertervet eszeltek ki a digitális ugrásukhoz:
A hazai bankszektor legnagyobb szereplői leadták időre az MNB-nek azt a digitális transzformációs stratégiát, melyet a jegybank egyik tavasszal bejelentett ajánlása írt elő nekik. Megkérdeztük a bankokat, melyek lesznek a bankok digitális fejlődésének következő 5 évét meghatározó stratégiák sarokpontjai rövidebb illetve hosszabb távon, és azt is megtudtuk, kik lesznek a digitalizációért felelős igazgatósági tagok.
Mindenki leadtaMegkérdeztük a bankokat, hogy leadták-e a kitűzött határidőre – azaz október 31-ig - a digitális transzformációs ajánlásukat az MNB-nek, a körkérdésünkre válaszoló bankok egytől-egyig azt válaszolták, hogy ez rendben és időben megtörtént.Az MNB ajánlása kifejezetten előírja, hogy a bankok igazgatóságában legyen digitalizációért felelős szerepkörrel rendelkező vezető, ezért megkérdeztük azt is, kik lesznek ők a bankokban, íme:
Digitális transzformációért felelős vezetők az egyes bankoknál
BankDigitális vezető(k)Titulus
CIBCusimano SanteIT-ért felelős működésirányítási vezérigazgató-helyettes
Erste Harmati László/Foltányi Tamáslakossági- és IT/banküzemért felelős vezérigazgató-helyettesek
GránitHegedüs Éva elnök-vezérigazgató 
K&HNémeth Balázsinnovációs vezető
Magyar Bankholding Pecsenye Rolanddigitalizációért és operációért felelős vezérigazgató-helyettes
OTPCsányi Péter CDO/vezérigazgató-helyettes 
RaiffeisenRalf Cymanek lakossági vezérigazgató-helyettes
UniCreditKinevezés folyamatban -
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 13. 18:32
#58190
Stressz oldási jelleggel:
Pár érdekes párhuzam:
  1. Szupererős szuperszámítógépet gründol az ITM az OTP-vel   
  „Eddig példátlan együttműködési megállapodást kötött a Sambanova Systems-szel az OTP Csoport. A szerződés célja, hogy a lehető legrövidebb idő alatt létrejöjjön az a szuperszámítógép, amely a mesterséges intelligencia segítségével teszi fejlettebbé a pénzügyi szolgáltatásokat.   A bank a megoldás hatására képes lesz nagy mennyiségű szöveges információ gyors feldolgozására, ezzel rövidülnek a munkafolyamatok, a monoton, ismétlődő feladatokat a mesterséges intelligencia végzi el a jövőben.   A hitelintézet számára az együttműködés nélkül hosszú évekbe és jelentős emberi erőforrás felhasználásba került volna házon belül megalkotni ezt a fejlesztést, míg a SambaNova segítségével az indulás csak napok vagy hetek kérdése – írták.   
  A pénzintézet digitális fejlesztésekért felelős vezetője Csányi Péter rámutatott arra, hogy ma már a bankoknak is technológiai vállalatként kell meghatározni magukat, és erről a területről érkező konkurenciával kell megküzdeniük.  


„A mesterséges intelligencia leginkább ezt tudja: hihetetlen adatmennyiséget feldolgozva, nagyon nagy sebességgel pontosan arra reagál, amit az ügyfél adott pillanatban kérdez, nem pedig általános válaszokat ad”   
  A fejlesztés infrastrukturális elemei a következő száz napban fognak megérkezni Magyarországra, majd az installálásukat követően 2022 nyarára állhat össze a már érdemben használható és bemutatható magyar nyelvi modell.”  


Az OTP ezen programjának főbb elemei:
FELHŐ SZOLGÁLTATÁSOK: 
 A hazai bankszektorban általános, hogy a szervezeti kollaborációs, munkaszervezési feladatokban használnak felhőszolgáltatásokat, ez a belső hatékonyságot nagyban segíti.  A szektor a területen éveket ugrott előre a pandémiás időszakban, a legtöbb szereplő, ahol még nem működtek ehhez hasonló szolgáltatások, fénysebességgel vezették be a megoldásokat.  Microsoft esetében ez a Teams, az Exchange Online és ehhez hasonló irodai alkalmazásokat jelenti. Ezen kívül a digitális asszisztensek, és a chatbotok nagy része felhőből működik, ezek is megtalálhatók már a legtöbb hazai pénzintézetnél.   
 ADATBÁNYÁSZAT. 
 ADATBIZTONSÁG.    
 2. 
  Miközben a DELTA KOMPETENCIÁI: 
 Idézet: 
 „A Delta arra számít, hogy az Ipar 4.0 megoldások hasonlóan gyors ütemben terjedhetnek, mint a felhőalapú technológiák az elmúlt 3-4 évben. Ez azt jelenti, hogy új lehetőség nyílik korszerű ipari megoldások, üzleti modellek kialakítására és új piaci szegmensek kiszolgálására. Az ezzel kapcsolatos piaci lehetőségeket: (ipari robotok, 3D-s nyomtatás, mesterséges intelligencia, adatbányászati megoldások, adatbiztonság, felhő alapú számítástechnika, rendszerintegráció, ipari érzékelők, szimuláció, VR, AR) .”          
Pluto13
Pluto13 2021. 11. 13. 18:06
Előzmény: #58188  Vaculak
#58189
Megvoltunk eddig is nélküled!
Ahogy megjelensz, egyből feszültség lesz úrrá a fórumon.
Nem szeretnék mégegyszer szólni!
Vaculak
Vaculak 2021. 11. 13. 17:52
Előzmény: #58186  patfaur
#58188
Valóban háttérbe szorult , de nem gondolhatjátok komolyan  / Évanani /
hogy ezt itt kell megbeszélni. Következö kgy -n, vagy pogácsa partin személyesen!!  állok elébe.
“ miért most jött elö ? “
mert , mint két hete is irtam : rendezödtek a Delta dolgai, van mérleg , lesz kibocsájtási ár , lesz akvizició stb
ergo szvsz lehet értelmes dolgokról beszélni.
patfaur
patfaur 2021. 11. 13. 17:34
Előzmény: #58186  patfaur
#58187
Pedig sokszor megszólítottunk, és beszélgettünk volna veled a kgy-ken mint azt tettük azt korábban. 
patfaur
patfaur 2021. 11. 13. 17:32
Előzmény: #58185  Vaculak
#58186
Köszönöm válaszod. Nekem már csak az furcsa, továbbra is hogy ez a közös gondolkodás és segítő szándék hol volt az elmúlt másfél évben? Miért csak most jött elő? 
Vaculak
Vaculak 2021. 11. 13. 17:28
Előzmény: #58183  patfaur
#58185
Soha nem volt célom , valamilyen képet kialakitani , csak irogattam a véleményemet.
Lerombolni mások probálják arctalanul , arcátlanul , ràgal-mazva  , gyanusitgatva stb.
Második kérdésed javitva sem értelmezhetö számomra.
Hergelni? csacsiság!
közös gondolkodás , segitö szándék inkább.
Gondolj a NAV fellebbezésre , ketten voltunk az Igorral akik azt mondták h nem veszélyes.
patfaur
patfaur 2021. 11. 13. 17:15
Előzmény: #58183  patfaur
#58184
Nyamvadt telefon mindent átír. Nem engedi az egód? Vagy csak másokat hergelni írogatsz ide? 
patfaur
patfaur 2021. 11. 13. 17:13
Előzmény: #58181  Vaculak
#58183
Miért kell így lerombolni a rólad eddig kialakított képet? Nem engedi az egy? Vagy csak másokat hermelin írogatsz ide? 
evanani
evanani 2021. 11. 13. 17:08
Előzmény: #58181  Vaculak
#58182
Ó de szép válasz! 
Megmondom a frankót,azt hittem megmagyarázod a miérteket! 
A mondandód másik fele terelés. 
Nem ezt kérdeztem. 
Sőt,amit kérdeztem arra mint írtam,nincs válasz....a te feledről sincs,ezt igazoltad. 
Vaculak
Vaculak 2021. 11. 13. 16:35
Előzmény: #58170  evanani
#58181
Gyakorlatilag mind a 7 pont ua a témakör.
Ugy gondolom  , h ki mikor ir ,  mikor nem az magánügy. Kivel all szóba ugyszintén.
Egyetértek Veled , hogy nem tartozom beszámolni valóval senkinek. Soha nem beszéltem se fel se le.
A saját véleményemet irtam, irom, hangsulyozva , hogy szvsz!
most is :-)

Topik gazda

Pluto13
Pluto13
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek