Topikgazda: matgab 2005. 07. 04. 11:14

Gyurcsány: Orbán Viktor három legfontosabb politikai jellemvonása  

Ugrás a cikkhez
Kőbe vésett szabálynak tartja Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az euró 2010-es bevezetését. A Magyar Hírlapnak adott interjújában azt állította, hogy az idei évre az államháztartási hiány a GDP 3.6%-ra csökken, 2006-ban pedig 3% alatti lesz. Az infláció jövőre nem éri el a 2%-ot, a kamatok tovább csökkennek. Az adósságkritérium teljesítése nem okoz majd problémát, az most is 60% alatt van.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=56006
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:22
#120
persze vannak hibák is jobbon, én fideszesként nem értem a pozsgay szerepét, nem értem a privatizáció ellenességet, nem értem a kórházak nem eladását...stb..., de összeségében még egy hullámhosszon vagyunk..., aztán lehet, hogy eljön az a pont, hogy nem szavazok rájuk sem meg másra sem...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:21
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#119
Eddig nem szóltam mert topkaiser+ elég jól elmondta helyettem a véleményem, de matsca kifakadását nem bírom szó nélkül hagyni.
Szóval matsca ez már tisztára olyan mint a HIT gyülekezetes vallomások!Nem értem ha egy ember sz@rik a felmenőire, a tanáraira,mindenben a saját feje után megy miért kell neki egy életmódtanácsadó vezérlőcsillag?Nekem ez magas...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:15
#118
Nemzeti őntudatra??????????? ??????????Akkor mikor egyik héten azt mondja hogy adóemelés kell,a másik héten adócsökkentés.Neki nem más a politikája mint hogy ha nem ő van hatalmon akkor belénevelni az emberekbe hogy érezzék jól rosszul magukat,mert ide csak ő kell,csak tud az országból aranybányát csinálni.A másik a pártjáról hogy a Parlamentet kifigurázzák,mikor Répássy félreérthrtetlenül mutogat hogy Gyurcsány elme-beli állapotára,amikor valaki a kormánytag felszólal akkor hangos moraj,nevetés.Ezek lennének polgári pártosok?Egy uri polgár így viselkedik,tisztelet a kivételnek.Szép napot,minden jót.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:14
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#117
ez igaz topkasiker, de nálam nem működtek a kapcsolatok..., lehet, hogy többet és jobban akartam mindig???lehetséges. ..tudod én mindig abban kerestem a megoldásokat, ami látszólag nem működik, de nagy lehetőség van benne, társadalmilag nem divatos...és leginkább olyan legyen, ahol az emberi hozzállás pénzt eredményez...önmegva lósító legyen...
ennek ellenére látom a másik verziót is, de az általános, kézenfekvő és sokszor nem eredményes...
elgreco55 2005. 07. 05. 12:13
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Pontosan erről van szó, sajnos !elgreco
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:08
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#115
Igen, itt felvetette valaki, hogy milye a jobb és milyen a baloldal? Idehaza teljesen torz mindkettő. Orbán V legutolsó megszólalásai klasszikusan marxista kijelentések voltak (munkaérték, tőkésellenesség, stb), mondhatta volna Thürmer is, nem is értem ezt a fidesz szavazók hogy fogadják el...
A szociknál meg meg kell nézni a mimisztereket, csupa milliárdos. Érdekes baloldal az is amelyik ilyen intézkedéseket hoz. Szóval az én olvasatomban létezik egy Nemzeti Kommunista Párt (Fidesz) egy Baloldali Nyuló Tömörülés (MSZP) egy Iránytvesztett Hitehagyott Befeküdt Liberálisok Pártja (SZDSZ), meg az MDF, aminek nevet sem tudok adni. Konzisztens program sehol, demagógia a négyzeten mindenhol
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:08
#114
Csak még annyit engedj meg,hogy azt mondtad,hogy Orbán Viktoros vagy,ezzel semmi baj nincs,csak volt ő már hatalmas liberális,konzervatí v azért lett mert azon az oldalon van hely.Ráadasul a vitáknak a Parlamentben lenne a helye de nem úgy valaki megkérdi őt,és pl:Gyurcsány és helyette Áder vagy Pokorni válaszol.Laegyen szép napod.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:06
#113
még annyit, ha így van tartozok a fidesznek annyival, hogy rájuk szavazok...lehet, hogy nem kellene???
tartozok nekik enyivel...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:04
#112
az orbán viktor is segít akkor, amikor kiáll a gyűlésre és úgy beszél, ahogy beszél...nemzeti öntudatra nevel, tartást ad, önbizalmat ad, de leginkább hitet ad ahhoz, amit nap, mint teszek, heti 70 órában , elégedetten, jó érzéssel, célokkal, jól megfizetve...
ha valaki nem érti, nem tudom , hogyan magyarázzam jobban , de az ov stílus vezet valahonnét valahová, van értelme, legalábbis számomra és működik is...
engem és őt is a régi rendszer indított el,mégis másképp látjuk, mint balon, nincs több mondanivalóm...
hajr á magyarország !!!!hajrá magyarok !!!!!
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 12:02
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
matsca,
Lehet a kapcsolatok ellen tiltakozni, de a TÁRSAD-alom arról szólhogy bizonyos emberekkel találkozol, együtt focizol, megkérdezed a véleményét, be akar-e szállni veled együtt egy üzletbe, stb. Nem azt értem a kapcsolatokon, hogy felhívom az MFB-ben a haveromat hogy intétzzen egy százmilliós kölcsönt, hanem az előbbit: szocializációd eredményeképp alakul ki kapcsolatrendszered, és ennek kontextusában gondolkozol, dolgozol, stb...nem menekülhetsz magad elől
elgreco55 2005. 07. 05. 11:55
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Matsca!Légyszíves,ma gyarázd el mi az hogy jobbos, orbán viktoros ?Orbán Viktor, a régi rendszer szülötte,abból a gyökerekből táplálkozik,saulus,p aulus !elgreco
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 11:47
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Kedves matsca,
ez mind dicsérendő, de épp ezek ellenére amit itt leírtál nem tudom mi hajt téged ovi táborába, sőt méginkább bárki táborába? Márcsak azért is teszem ezt hozzá, nehogy azt kapjam hogy miért agitálok a baloldalnak, holott sem ide sem oda nem húzok.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 11:21
#108
nem nagyon kívánok többet szólni ehhez a fórumhoz, de azért még kifejtem a lényeget az én szemszögömből...
a szűken vett családommal jól megélünk, semmi gondunk, hál" istennek...nos mi ezt úgy értük el, hogy egyébként én jól tanultam, mindig dolgoztam, most vállalkozók vagyunk a szabályok 100 %-t betartjuk, a könyvelőmmel mindig azért vitatkozunk, hogy nekünk a befizetni való csekkeket ne az utolsó napon hozza, mert fizetni akarunk és tudunk is...éppen most volt egy késedelmi pótlék, amit szó nélkül bevállalt a könyvelő és elmagyaráztuk neki, hogy a mi nevünkben ilyen nem fordulhat elő...
ezt csak azért írtam, hogy ez az alapállás...
nos, hogy rövid legyek azért vagyok maximális jobbos és orbán viktoros, mert amit a régi rendszer tanított nekem az iskolában illetve,akik körülvettek abból az időből és még ma is azt képviselik, én abból semmit nem tudtam felhasználni a javamra az életben, a munkában, sehol sem...
én a régi, rendszerváltás előtti logikából semmit nem tartok elfogadhatónak, semmit nem lehet abból hasznosítani, egy értelmetlen valami...se eleje se vége...és legkevésbé jó...
itt olvasom a kapcsolatokat..., hát erről még annyit, hogy mi semmilyen kapcsolatot nem használtunk fel a sikerhez, mondjuk az igaz, hogy már a mi kapcsolatunkat keresik, hogy segítsünk, de mi ennek nem vagyunk a hívei és nem is működik...a sikerhez maga az ember kell és nem a másikkal való kapcsolat....
akkkor hajrá magyarország, hajrá magyarok !!!!!!!!
elgreco55 2005. 07. 05. 11:12
Előzmény: #104  fribell
#107
Bocs,és elnézést,Fribell!A zárójel első felét olvastam,jogos a felvetésed !elgreco
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 11:06
#106
Mert nem nem Thürmert ilyen egyszerű.Nem érted hogy mit írok,máskor igyekszem jobban összekapni magam.Ki mit kedvel azt meg válassza meg maga.Legyen szép napod.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 11:04
#105
A főiskola nem átverés valóban járok.Nem mintha beszámolóval tartóznék.Az életről,valóban nem élünk sajnos Ausztria szintjén ez igaz és jogosan fáj az embereknek.És persze a minimálbérkérdés is ezek közé tartozik,szóval senki sem mondja hogy kánaán van.Valóban van az országnak tennivalója.De Orbán alatt sem voltunk Ausztria még ha így is akartuk érezni.Valóban reformok szükségesek.Szép napot.
fribell 2005. 07. 05. 11:02
Előzmény: #102  elgreco55
#104
Bocs, nem fogalmaztam pontosan, azokra gondoltam, akik még 1988-ban is a munkás-paraszt hatalomért küzdöttek a gonosz nagytőkések, imperialisták és a NATO ellen.
Bár mondjuk egy Zuschlagról, Újhelyiről, Törökről, Fercikéről sem éppen a baloldali értékrend jut eszembe ;)
Gordon is elmagyarázhatná, hogy ha ő baloldali, miért nem Thürmert kedveli, de inkább ne, mert nem szoktam érteni, amit ír.
Elgreco, ki mondott olyat M.o.-n, hogy ő képviseli a jobboldali értékeket ??
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 10:58
#103
JÓ fórumozó,kérlek engem ne komcsizz és ne láss el ilyen olyan jelzõkkel.Én sem teszem sem rólad meg senkirõl.Szerintem ez a fórum nem arról szól hogy ki melyik fórumozó jobb és ki a baloldali.Tiszteletb en tartom a véleményed mégha nem is értek vele egyet.Kérlek tégy te is így elõre lekötelezel.Szép napot.
elgreco55 2005. 07. 05. 10:46
Előzmény: #94  fribell
#102
Kifejtenéd,hogy mia turó a magyar, jobboldali érték?Az,hogy a mi kommunistánk, az jó kommunista, a mi vezérünk szebb mint a tiétek?Nyugaton,a konzervativ jobboldal,szomorú és el van képedve,mert ami itt folyik az dráma !elgreco
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 10:45
Előzmény: #94  fribell
#101
Na épp ez a bajom: "Akik jelenleg, valami rejtélyes oknál fogva baloldalinak meg szociáldemokratáknak hívják magukat, korábban azért voltak kommunisták, mert... " - az állítás nem lehet igaz, mert gordon túl fiatal ahhoz hogy kommunista lett volna 3 évesen, ugye ez kevéssé valószerű, mégis szocdemnek vallja magát.
A másik: lássuk be, az emberi lény alapvetően saját érdekeit nézi, amely sok esetben leképezhető gazdasági érdekekre. Ez lehet hogy szomorú de így van

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek