Topikgazda: matgab 2005. 07. 04. 11:14

Gyurcsány: Orbán Viktor három legfontosabb politikai jellemvonása  

Ugrás a cikkhez
Kőbe vésett szabálynak tartja Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az euró 2010-es bevezetését. A Magyar Hírlapnak adott interjújában azt állította, hogy az idei évre az államháztartási hiány a GDP 3.6%-ra csökken, 2006-ban pedig 3% alatti lesz. Az infláció jövőre nem éri el a 2%-ot, a kamatok tovább csökkennek. Az adósságkritérium teljesítése nem okoz majd problémát, az most is 60% alatt van.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=56006
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:29
Előzmény: #54  bpmcwap
#60
Na meggyüttek a pártkatonák a portfólióra is és nyomják a betanult szövegeket (mindkét oldalról). Már itt is van műsor, jönnek a választások, csak azt rühellem, hogy az én pénzemen. Menjetek ki az utcára és legyen kézitus, de vihettek fegyvereket is legalább nyugodtabb lenne az ország.
Bár aki azt írta, hogy akasztani kellett volna és utánna ez követeli a demokráciát ... Egyszerűen nevetséges.
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:29
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#59
Akkor nézd már meg az önéletrajzát, mielőtt marhaságokat írsz, aztán jelentkezz.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 07. 04. 15:27
Előzmény: #56  bpmcwap
#58
miva wazeg te belelác a fejembe???:)
a kinti tapikkal nem is csoda, de azért ez a nem mindegy!kinvotá gurizté, hazagyutté amit megtanutá a gurizésből azt kamatoztatod most idehaza-gondolom én... azért ez más mint szanahazahordani a tsz-t...
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:27
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#57
tokos
A tanárod nem volt buta ember!
Az ingyenélő réteget én úgy hívom politikus.Nézd meg a hasonlóságot az egykori káderek meg a fideszes vezetők között.Az iskola után egyik sem dolgozott egy percet sem a versenyszférában csak Bayer Zsolt kifejezésével élve "lógott az állami csöcsön".Igaz Ő csak a túloldalon lévőkre értette, de attól még rájuk is igaz!Nekem minden ember aki piacképes ismeretekkel rendelkezik és bizonyos kor alatti mind gyanús ha a politikából akar megélni.Azt elfogadom hogy egy bizonyos kor vagy jövedelmi helyzet felett feléled a tenni akarás az emberekben.Azok viszont akiknek nincs tapasztalata a reálszférából és mindenük egy öltöny meg egy lakkcipő nekem bizonygathatják a jószándékukat, nagy valószínűséggel csak "halászni" mennek és sz@rnak a "közjóra".Lehet hogy nincs igazam de így gondolom.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 07. 04. 15:26
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#56
mikor voltál itthon utoljára matsca?mikor az én rokonaim itt voltak nem rég korberohogtek minket hogy itt semmi nem változott 30év alatt.... a másik ágrol meg azota is jonnek az oregek meg az ismeroseik is mert a NY ak szerint magyarországra jonni felér egy időutazással a multba ráadásul királyként lehet tengodni egy honapig az ottani egy hétrejuto nyugdijbol....
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:25
#55
californiából láttam, de most itthon vagyok...
egyébként jól megvagyok...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 07. 04. 15:23
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
mindenesetre a postabankban elnoknek lehetett lenni 8általánossal is.... :DDD
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:22
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#53
ne haragudj kedves tokos, de rosszul tudod. természetesen az ELTE nem hibázik aztán az akkoriban igen jelentősnek minősíthető 15 Mft-os Angliai ösztöndíj, kb. 1,5-2 éves amiből emlékeim szerint több mint nyolc hónapot töltött kinnt, majd USA több mint egy év időtartamban...
ezek et sokan elfogadnák most is
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:21
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#52
"A fideszes vezetők neveltetédéről: lehetett tanulni átlagos iskolákban,kollégium okban is és nem voltak kötelezők a külföldi ösztöndíjjak sem."

Igazad van, aki abban az időszakban úgy készült, hogy majdan, ellenzéki lesz, annak nem kellett volna több nyolc osztálybnál, mert előre kellett látnia, hogy rásütik a bélyeget, hogy ez is kommunista, mert tanult a kommunizmusban.
Sőt, még nyolc osztály sem kellett volna, csak úgy ahogy megszületik, felnő, stb. hótt bunkón kellett volna elkezdenie politizálni. Biztos megnyerte volna a szavazatodat.
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:18
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#51
vito-nak szokás szerint igaza van, talán a leg reálisabban ő értékel...
nem tudom azt néhány 30-40-éves nem tudja mi az hogy "A legvidámabb barak"???
Nem tudom ki élt itt ....de azért ennyi sületlenséget itt a kommunizmusról...ami itt a 80-as évek után volt....
Californiáb ól itt nem tudom mi látszott, én is voltam arra de én ugyanazt láttam-látok kb amit vito leírt...itt nem a távolsággal van a probléma, hanem a tárgyilagosággal
bpmcwap
bpmcwap 2005. 07. 04. 15:18
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
ember... há mit akarsz te itt...??? konnyu távolrol szeretni?mig te kaliba sutteted a hasad itt a jo kis demokráciában éheznek azok akik az átkosban még legalább enni tudtak... nem sirom én vissza dehogy sirom vissza!Csak azt mondom hogy nem minden fehér meg fekete... amugy ha akarod kuldok neked pár igazi magyarországi képet amit nem láthatsz a tvben errol a gyonyoru demokratikus országrol.... csak hogy tudd a mi életunket mi határozza meg mi befolyásolja...
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:17
#49
bpmcwap....lőkjél még egy ilyen frankó hozzászólást, nagyon tetszett....hihetetl en, vannak látó emberek...a vázás vonal a jó...ott van elrontva az élet...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 07. 04. 15:15
#48
http://orbanviktor.h u/start.php?menu=1&aktmenu=1_1
azé me nem értek veled egyet még irhatok hujeséget nem???:))))
igazad van!
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:11
Előzmény: #39  bpmcwap
#47
Valamikor az egyik tanárom azt mondta, demokrácia egyedül a görögöknél volt. Persze ott is a szabadoknál, a rabszolgákra ez nem volt igaz.
Azóta bakfitty.
Már állítólag a rómaiak esetében is megjelentek az ingyenélő rétegek, akiknek büdös volt a munka, nem volt pénz, csak kenyér meg cirkusz, és ezek kimondottan jó alanyai voltak a szavazatvásárlásnak. ..

De attól, hogy most nincs demokrácia, még nem kell azt mondani, hogy 20 évvel ezelőtt nem volt diktatúra. És ha azt nézzük, hogy melyik rendszer áll közelebb egy demokratikus rendszerhez, akkor azt kell mondjuk, hogy a jelenlegi.

Orbán tudtommal csak egész keveset tanult külföldön, a diplomáját itt szerezte, az ELTE-n.

Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:11
#46
vito...jó ez az észak kóreai példa..., de hidd el, amit én californiából láttam hazánkra tekintve nem volt különbség észak korea, kuba és közöttünk...arról a színtről, ezek a különbségek össze vannak mosódva...még, hogy nem diktatúra???
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:07
#45
Voltak benne jó dolgok ez igaz,ezt mondták is,de nem minden volt jó,ezen kellett változtatni.Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:06
Előzmény: #39  bpmcwap
#44
ez nagyon jó volt, örülök hogy látó emberek vannak...teljes a bénaság, így van...mások meg ezt használják ki, persze előtte ők voltak a bénítók...
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:06
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
topocon=topicon
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:06
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#42
gordongeko, tömören velősen megmondta azt ami miatt mindenki itt forumozik ezen a topocon
Törölt felhasználó 2005. 07. 04. 15:04
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#41
matsca!
A korodat illetően jól mellé trafáltam!Bocs!Többe t éltél nálam (34),de akkor Te valahol Észak-Koreában nevelkedtél:) , hogy kommunista diktatúráról írsz?Én csak egy slampos, velejéig romlott gulyáskommunizmust éltem meg.Bp- vel értek eggyet a rendszer lényege az volt, hogy kapcsolatokkal bármit el lehet intézni és az országot is szét lehetett hordani büntetlenül.Szvsz a 800.000 párttag túlnyomó többségének halvány fogalma sem volt az ideológiáról csak közel akart lenni a tűzhöz.Még mielőtt az a vád érne én magam még Kisz tag sem voltam és a családban sem volt egy párttag sem, még oldalágon sem.
A fideszes vezetők neveltetédéről: lehetett tanulni átlagos iskolákban,kollégium okban is és nem voltak kötelezők a külföldi ösztöndíjjak sem.
A rendszerváltás erkölcseiről pedig csak egy példa: az egyik minisztériumba megérkezett az új garnitúra(MDF).A politikai államtitkárnak az első dolga az volt, hogy elintéztette magának meg a családnak a Kútvölgyibe a "tagságot", a második meg az volt, hogy bekérette a II. és XII. kerületi kiutalható állami lakások címjegyzékét.Nem az államadósság méretét, vagy az orosz csapatkivonás aktuális fejleményeit kérdezte, de még csak nem is a beosztottak megbízhatóságáról informálódott.
Ennyi t a két oldal ideológiai szembenállásáról...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek