Topikgazda: matgab 2005. 07. 04. 11:14

Gyurcsány: Orbán Viktor három legfontosabb politikai jellemvonása  

Ugrás a cikkhez
Kőbe vésett szabálynak tartja Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az euró 2010-es bevezetését. A Magyar Hírlapnak adott interjújában azt állította, hogy az idei évre az államháztartási hiány a GDP 3.6%-ra csökken, 2006-ban pedig 3% alatti lesz. Az infláció jövőre nem éri el a 2%-ot, a kamatok tovább csökkennek. Az adósságkritérium teljesítése nem okoz majd problémát, az most is 60% alatt van.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=56006
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 15:01
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
"Úgy nehéz bármilyen programot sikerre vinni, hogy 4 évente jön egy másik aki lerombol mindent és kezdi elölről."

Én sem értettem, miért kellett visszaszavazni ezeket :-).
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 15:00
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#159
Az oktatás jogos, én is ezt látom. De egy kérdés, hogy kellene oktatni? Mert ugye hogy oktatsz olyanokat, akik nem akarnak tanulni? Hogy oktatsz olyanokat, akik meg sem jelennek az iskolában?
Másrészrő l azt se felejtsük el, hogy az élet igen jó tanítómester. Ha a gyerek azt látja, hogy az apja munka nélkül is jól boldogul, mert külön támogatást kap, külön lakást kap, amiért a másiknak esetleg évtizedeket kell dolgoznia, akkor milyen következtetést von le szerinted???
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:51
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Úgy nehéz bármilyen programot sikerre vinni, hogy 4 évente jön egy másik aki lerombol mindent és kezdi elölről.
Jómagam az öngondoskodásban hiszek, minél kisebb állami szerepvállalás mellett, de azt belátom hogy nem lehet húzni egy vonalat ma, és aki az alá kerül az kapja be nem volt szerencséje.Ezért lenne szükség egy színvonalas mindenki számára elérhető oktatásra.Az is kapjon esélyt akit a gólya rossz helyre pottyantott.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:34
#157
az oktatással egyet is értek, de az nem a mai oktatási rendszer...
nem az életre és nem helyzetekre nevel...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:30
Előzmény: #153  bpmcwap
#156
bpmcwap...embert ne is keress, nem eccerű...
nekünk egy üzletünk volt, 3 lett felvettünk rokont, hát nem el kellett küldenünk..., pedig jól dolgozott, frankó volt minden..., csak nem értette meg, hogy produktum profit teljesítmény, aztán bér...egyik helyen kapott 160 nettot egy hónapra..., na itt rontottuk el, a másikban csak 50 lett volna..., mert az még nem megy olyan jól..., nem,... szerinte átakartam verni..mondom ok , akkor nem kell itt dolgozni sem 160 sem 50 ...
mi totál beszűkülünk, szerintem 2 boltunk lesz a családdal, aztán ez van...
egyébként döbbenetes, hogy anyám 68 évesen a jegjobb alkalmazott...azért néha én is tévedek...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:27
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#155
Nem segélyre gondoltam elsősorban hanem oktatásra.Ahhoz viszont hogy fel tudjon nevelődni egy generáció aki nem a csatabárd erejében hisz, valahogy el kell jutni.És taníthatsz akármit egy gyereknek ha az iskolában azt látja hogy ő éhes a többiek meg mobilon sms-eznek a szomszéd padsorba nem lesz nehéz választania a nehéz és hosszú illetve a rövid és gyors megoldás között.Ez már látható az USA-beli fejleményekből.Feles leges végigmenni egy úton amiről tudjuk hova vezet.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:20
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#154
tokos talán jobb is, hogy felhoztad fasiszta...
szerinte m a fasiszta és a kommunista , mindkettő szélső bal párt tagja volt...
a másik, mindegy minek neveznek, ahogy egy híres ember mondta....próbáljuk meghatározni, hogy mi a terrorista...kijött nekik a bin laden....erre bin laden válaszolt...jó hívjuk annak, a tényen nem változtat...ebből a bin laden a híres ember, csak , hogy értsd...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 07. 05. 14:18
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#153
hat sajna vito most tényleg nem értunk egyet... de amit irsz tulzás nélkul mondhatom hogy itthon is legalább annyira igaz mint odakint ha nem is 30 millio, de az a 10% itt is levan xarva... sőt!Pl tudtad azt, hogy xy dolgozott x évig, elmegy betegállományba, mert ugye tortént vele valami-akármi- és ossz vissz ma már csak 2honapig lehet valaki betegállományban...? ?? Utánna felulvizsgálatok központilag, ha nem kened meg a dokit hiába van elrepedve a lábad ő azt mondja hogy munkaképes vagy, tbre nem vagy jogosult, dogoj éhen vagy félig osszeforrott toréssel menj vissza dolgozni... De aki humbukkolni akar az igy is megcsinálja mert 2honapig beteg 1honapig lébecol, utánna megint beteg, megint lébecol, etc,etc... meg kéne szuntetni az egészet a francba, de már ezt is leirtam egyszer.Munka van dogivel csak cseszenek dolgozni az emberek!2éve nem tudok felvenni 5 embert aki dolgozni is akarna és pénzt is akarna keresni.Lébecolni akar mindegyik... Rohadásig vagyok megrendelésekkel, megbizásokkal, folyamatosan keresnek ujabbnál ujabb munkákkal, és egyszeruen nem biiirom elvállalni, mert nem találok olyan embereket akik onáloan,megbizhatoan tudnának minőségi munkát végezni felugyelet nélkul!Hozzáteszem nem is éhbérért, hanem jo pénzért!!!!Egyszer bementunk egy munkaugyi kpba hogy na emberek nap 12ezer ft jo munkaerőnek jott 10ember, afelét elhajtottuk 2ora mulva a másik felét este!!!Egyetlen egy ember nem maradt vazeg a 12munkanélkuliből!jo kis tenyértartos oszág lettunk. ezt tanultuk az oregektol... nem dolgozni, csak jopofizni, segget nyalni, munkát ugyesen kerulni, a rendszer ugy is eltart, csak hogy a rendszer kezd osszeomlani mint a kártyavár...
Mellesl eg az amerikaiakrol vito eléggé általánosságban irtál.Én nem mondom hogy az ország milyen hude jo, én azt mondom hogy az egyének javarész gondolkodás modban jobbak mint nálunk élő egyének.Azt pedig hogy usazabálo mekiző, cocapepsikolát szopogato emberke legyek visszautasitom,a budos életbe nem vallanám magam amerikainak, a kulpolitikájukrol nekem iszlámi a véleményem, és tudom jol hogy náluk sem arannyal van kikovezve a fifth avenue...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:10
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#152
Na igen, ez a fő probléma. Ez az,amit nem oldasz meg azzal, hogy ész és ellentételezés nélkül tömöd beléjük a pénzt, mert akkor azt szokják, nem a munkát, és mikor az általad is említett arányok bekövetkeznek, már nem lesz honnan beléjük tömni, így megjelennek a csatabárdokkal.
A szoci politikának ez a legnagyobb hibája, azt hiszi, hogy támogatást kell adni, holott nem, az kútba dobott pénz, ezt megmutatta a 40 év kommunizmis, amikor lakást kaptak, munkájuk és fizetésük volt, legalábbis papíron, mégsem jutottak egyről a kettőre, nem történt semmi.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:09
#151
A légkör kicsit elharapodzott.Vagy csak én látom így.Számomra a jobbos nem mind fasiszta csak aki szélsőséges.Nem vagyok a normális konzervativizmus ellen.De ne úgy ahogy Kókát fogadták pl.Szép napot.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:09
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#150
én is nyugdíjas leszek...a számításod itt van elbaltázva..., de én készülök, hidd el akármennyi nyugdíjam lesz, ha én addig úgy teszek, ahogy kell, még az sem számít, ha nem lesz sok pénzem...na, most megkevertelek...
én nem nyugdíjaalpba fektetek, hanem az életbe, aztán jöhet bármi..., ha jó volt, minek sírjak 70 évesen???
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:05
#149
nem mondom, hanem jobbos vagyok a jobbikból...
inkább azon gondolkodj, aki fontos szereplő és mit mond magáról és valójában mi...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:05
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#148
Poénnak szántam. Nem gondoltam, hogy kiverem a biztosítékot.
Tudod, az átlagos szoci gondolkodás szerint jobbos = fasiszta.
Erre próbáltam utalni.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 14:02
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#147
matsca!
Akkor megpróbálom leegyszerűsíteni!Ha így mennek tovább a dolgok akkor 25-30 év múlva a mostani 600.000 római harcosból lesz 1.5 millió, a mostani 9.4 millió nem római harcosból lesz 7.5-8 millió, de ezeknek nagyrésze "nyugdíjas" lesz nyugdíj nélkül.És ha majd akkor rádrúgja az ajtót az utolsó kis pénzedért az egyik harcos akkor feldughatod a "chartodat" az előző évtizedek forgalmáról mert a harcos azt sem fogja érteni mit karatyolsz viszont nála lesz a nagyobb és modernebb flinta.Ekkor talán ráébredsz hogy valami el lett b@szarintva az elmúlt évek társadalompolitikájá ban de a gondolatot nem lesz időd végiggondolni...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 13:48
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
Ezt a matsca gyereket egyre jobban nem értem, mert azt mondja jobboldali, de eléggé liberális gondolkodásmódja van. Lehet, hogy álfideszes vagy éppen narancsosodóban lévő SZDSZ-es?
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 13:47
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
ja még annyit, hogy azok nem besöpörve vannak a szőnyeg alá, hanem ott is voltak, nehéz lenne azt már besöpörni...
a hálót meg akik szövik ott, azok használják is...
nálunk 7 millió ember van a szőnyeg alatt , na azt vedd észre, vágod???nem tb-re gondolok...
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 13:44
#144
na az autóra a fasiszta az sok volt, de nem érdekes..te tudod...
nem tudom miért hajtjátok, hogy a semmire is járjon ez, meg az..., akkor mások miért dolgoznak???
én fizetem a tb-t, csak most ebben a hónapban közel 500 ezer közterhet fizettünk a családommal, aztán nekem mondod , hogy fasiszta...?? érdekes...te mennyit nyomtál be a közösbe ???
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 13:38
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#143
Azzal hogy a 30 milliós problémát besöpröd a szönyeg alá, jelen esetben gettokba nem oldottad meg csak szaporodik tovább.A szépészeti beavatkozások(rendőr ség,biztonsági emberek mindenhol, a bűnüldözés) meg egyre több pénzbe kerül.Ha ezt a pénzt a szociális háló szövögetésére fordítanák hosszútávon mindenképpen megtérülne.
Egyébbké nt szép kis keresztényi megnyilatkozás volt az amit az előbb írtál.Jézus szeme könnybe lábadna ha ezt hallhatná.Na kb. erről írtam az előbb.
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 13:33
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
hehe
szép volt tokos, ez tetszett ;)
Törölt felhasználó 2005. 07. 05. 13:31
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Mert te bizonyára fasiszta vagy.
A példamutató magatartás az lenne, ha minden szombaton elvinnéd a rászorulóknak az autódat, hogy kedvükre élvezkedjenek benne.
Igaz leamortizálódna a második héten, de megmutathatnád, milyen nagyszerű humánus ember vagy.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek