Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 07. 12. 20:03

Est média szekta  

Hajrá Esztike!
https://youtu.be/0iOqsNfkN_A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szaferi
szaferi 2019. 05. 28. 19:26
#69880
Először is szeretnék köszönetet mondani azoknak a fórumtagoknak, akik részt vettek a közgyűlésen és azt követően megosztották velünk az ott elhangzottakat és benyomásaikat.
Elég régóta benne ülök a papírban és az utóbbi időben többször is megfordult a fejemben, hogy eladom, de mindig meggondoltam magam és eldöntöttem, hogy kivárom, mi lesz a vége. Ehhez tartani is fogom magam, bár a mai nap sem arról győzőtt meg, hogy nagyon kellene bíznom BCs-ben és hogy egy kicsit is érdekelné a saját zsebén kívül a kisbüfük sorsa. De megpróbálom a BCs iránti ellenszenvemet félretenni és bízni abban, hogy jók leszünk. Szóval részemről továbbra is tartás! Aki hasonlóan gondolkodik annak is sok türelmet és jót kívánok a remélhetőleg már nem túl hosszú időre!
Még egy gondolatom lenne felétek: Külön köszönetet szeretnék mondani SCs-nek, aki elment úgy a közgyűlésre, hogy jelenleg nem érdekelt a papírban és több leírásból is kiderült, hogy kemény kérdéseket intézett BCs irányába és képviselte a kisbüfik érdekeit! Azért talán ideje lenne átértékelni a megítélését és a fórumról történő folyamatos kizárását és elgondolkodni azon, hogy vajon hányszor meg hányszor mondott igazat, még ha fájt is! További szép Est-ét kívánok mindenkinek!
Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 19:25
Előzmény: #69877  wisvik
#69879
Ebben nem értünk egyet, mert mindenben gondolkodni kell. Igen, pontosan a kötbér mértéke érdekelne. Ha pl. 20 Ft, akkor még 40-es árfolyamon is megéri szórni a 78 filléres részvényt. Ha 100 Ft akkor más a helyzet.
Vaculak
Vaculak 2019. 05. 28. 19:23
Előzmény: #69873  Törölt felhasználó
#69878
Konkrét esetet nem ismerem,
de bizom Perger Úrban , hogy van visszatartó ereje.
:-)
wisvik
wisvik 2019. 05. 28. 19:20
Előzmény: #69873  Törölt felhasználó
#69877
A Vaculak által idézett szövegben kötbér van megfogalmazva. Az lehet a szankció, de nem hiszem, hogy ebben tényleg gondolkodnunk kéne.
Roka-koma
Roka-koma 2019. 05. 28. 19:18
Előzmény: #69853  Vaculak
#69876
Az új taghoz új kgy kell, kvázi amikor meghírdetik az új kgyt ott lesz egy új személy akit meg kell szavazni, az új cégnév stb ami kimaradt. Bevezetés előtt lesz talán a kgy, amit 30 nappal előtte ki kell írni.
zox69
zox69 2019. 05. 28. 19:18
Előzmény: #69866  wisvik
#69875
Ingyen kapom, nem fogadnak el pénzt érte. Nem is értem 😎
Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 19:17
Előzmény: #69871  Vaculak
#69874
Szia Vaculak! Az orrod előtt volt a lehetőség csak ki kellett volna használnod,de még most sem késő, gondolkodj ! Üdv neked remélem jól döntesz!
Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 19:15
Előzmény: #69869  Vaculak
#69873
Bocsánat hogy közbeszólok, de a lock up megsértésének jogkövetkezményei nem ismertek? Mert annak elegendő mértékben visszatartó erejűnek kellene lennie, ellenkező esetben nem sokat ér a kisbefektetők érdekvédelme szempontjából. 
stuck_at_177 2019. 05. 28. 19:14
Előzmény: #69851  sylard
#69872
Nem vagyok pénzügyes, úgyhogy bocs ha valami tök hülyeséget írok. Az én logikámmal a saját részvény vásárlásnak elsődlegesen a közkéz csökkentése vagy a szavazati jog befolyásolása a lehetséges célja. A közgyűlésen target még mondott nekem olyan, hogy pl. még játszhat a cég az árfolyammal is így. De mindegy is a cél, a saját részvény vásárlásának most nincsenek meg a törvényi feltételei. A cég épp tőkekonverzióval lesz konszolidálva. Perger is mondta a kgy-n, hogy a tranzakció során rendezett céget kívánnak átadni. Namármost ha az én pénzügyi analfabéta agyamból indulok ki, és mondjuk június 30-i határnappal lezárulna az összes folyamat, és július 1-től már a nagybüfi kezében lenne esztike, még akkor sem nagyon lenne ideje, hogy nyereséget termeljen. Nincs szerződésállománya, nincsenek munkavállalói, nincs még működő gazdasági tevékenysége, stb., tehát mire egyszerűen mondjuk az első számláit kibocsátaná és azokat a vevők kiegyenlítenék, és beállnának a törvényi feltételei a saját részvény vásárlásának, az szerintem már jövő év lenne. De ha mondjuk esztike hirtelen tulajdonossá válna már működő cégekben, amik termelik a nyereséget és osztalékot fizetnek neki.... Tényleg nem értem, hogy mi értelme volt ennek saját részvény vásárlásra feltétlenül most adandó felhatalmazásnak. Lehet, hogy nem is annyira lényeges, ez a szál, nem tudom. De a tálalása rendkívül fura volt, valamiért mindenképpen át akarták nyomni - mint ahogy meg is tették -, de épkézláb magyarázatot nem adtak rá. Mert hogy meg akarják spórolni egy rendkívüli közgyűlés összehívásának a költségét. Amit amit persze amúgy is össze kéne hívni a meghirdetett, de most meg nem tárgyalt napirendi pontok miatt.
Vaculak
Vaculak 2019. 05. 28. 19:13
Előzmény: #69857  wisvik
#69871
Igen erre gondoltam, de ever-est jogos
észrevételére lentebb már kifejtettem 
érthetőbben.
A cégbirósági jogi formalitást ellenőriz .
és ha az rendben , jóváhagy.
Sevenseagal2 2019. 05. 28. 19:13
Törölt hozzászólás
#69870
Vaculak
Vaculak 2019. 05. 28. 19:04
Előzmény: #69855  ever-est
#69869
Igazad van , legyünk pontosak és érthetőek ! 
156.184.352 uj rv lesz.
90 % lock -up alatt a lentiek szerint
10 % a  : 15.618.435 db jöhet a piacra elvileg .
"A Részvénytársaság tájékoztatja T. Befektetőit, hogy a jelenlegi részvényesek részvényesi értékének védelme érdekében a hitelezők döntő többségénél – akik az újonnan kibocsátásrakerülő részvények mintegy 90 százalékát testesítik meg – a tárgyalások során sikerült érvényesítenie azon elvárását, hogy lock-up kötelezettséget vállaljanak a Részvénytársaság felé.
A szerződésben vállalt, kötbérfizetési kötelezettséggel biztosított lock-up kötelezettség alapjánaz érintett tőkeemelők
  • (i)  a keletkeztetést követő hat hónapon belül egyáltalán nem adhatnak el sem tőzsdei, sem tőzsdén kívüli ügyletben az átvételre kerülő részvényeikből;
  • (ii)  a keletkeztetést követő hat hónap és kettő év közötti időszak alatt maximum a részvényeik 50 százalékát adhatják el;
  • (iii)  a részvényeik 50 százalékát pedig csak a keletkeztetéstől számított két év elteltévelértékesíthetik."
  • Budapest, 2019. május 22.
    Törölt felhasználó 2019. 05. 28. 19:02
    Előzmény: #69864  DonM
    #69868
    Andy nélküli navos bünti nélküli áron vagyunk ami 90ft!
    Ígéretes befektető jöhet,csak hát az a 156M részvény.........
    HoStrucc
    HoStrucc 2019. 05. 28. 19:02
    #69867
    Koszi mindenkinek a  mai eszmecserét. Illetve a kgyn talit is. Én mára el,  holnap új nap, vágjuk a centit, csak most megint nem tudjuk milyen hosszú ;) 
    wisvik
    wisvik 2019. 05. 28. 19:02
    Előzmény: #69863  zox69
    #69866
    Klafa :) !!! Postagalambbal rendelted és a ruszkik csempészik neked át a határon? Mivel fizetsz nekik érte :)))) ???
    wisvik
    wisvik 2019. 05. 28. 19:00
    Előzmény: #69862  wisvik
    #69865
    A "Share Repurchases" címszó alatt a végefelé. Mindenkinek ajánlom figyelmébe :))) ...
    DonM
    DonM 2019. 05. 28. 18:59
    #69864
    Én személy szerint nagyon köszönöm mindenkinek a reakcióját! Igazából várható volt, hogy a mai kgy ezt az eredményt hozza és önti se fog csak emiatt leállni. Ezek szerint még nincs meg az a szint ahova leszeretnék nyomni. Én egyrészről örülök, hogy nincs új határidő, szerintem BCS ezzel nagyon ráfázott legutóbb is és még1x nem követi el ezt a hibát. Valszeg ezt Papp úr nem is hagyná már neki. Örülök, hogy a személye meggyőzött többnyire mindenkit, én továbbra is tartom a véleményem, hogy nem nálunk van a kutya elásva és a másik oldalra várunk! Kirázás megy keményen és ezt el kell tudnunk viselni, azt is megértem ha valaki kiszórja annak reményébe, hogy lejebb kap, mert lássuk be senki se látja, hogy hol fordul. Ami kifejezetten nagy öröm, hogy senki számára nem kérdés van-e befektető, hanem ami felmerülhet, hogy mikor érkezik körünkbe. Mivel én nem kockáztazok, hogy lejebb visszakapnam a pakkom, ezért továbbra is tartom! Kitartást ehhez mindenkinek! :)
    zox69
    zox69 2019. 05. 28. 18:59
    Előzmény: #69850  wisvik
    #69863
    Rendeltem pezsgőt minden esetre, hátha igaza lesz. 😎 A felkészülés a legfontosabb itt Kóreában! 
    wisvik
    wisvik 2019. 05. 28. 18:57
    Előzmény: #69851  sylard
    #69862
    Ha jól emlékszem ebben van szó a sajátrészvény vásárlás előnyeiről vs hátrányairól az omahai bölcs tálalásában :)))  ...
    http://www.berkshirehathaway.com/letters/1999htm.html
    Sevenseagal2 2019. 05. 28. 18:50
    Törölt hozzászólás
    #69861

    Topik gazda

    Lastdeposit
    Lastdeposit
    3 5 4

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek