https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20260608/kitalalt-az-allami-hivatal-vezetoje-60-ezer-milliard-forintot-lophattak-el-magyarorszagon-ket-miniszter-is-meguzente-hogy-alljon-le-841798 2024 márciusában Tuzson Bence korábbi igazságügyi és Bóka János, a leváltott kormány európai ügyekért felelős minisztere személyesen szólította fel, hogy ne végezze a munkáját – mondta el Bíró Ferenc, az Integritás Hatóság elnöke a DE! Akcióközösségnek adott interjúban. Szerinte az elmúlt három évben politikai nyomásgyakorlással, büntetőeljárással és a családját érintő megfélemlítéssel próbálták ellehetetleníteni a hatóságot, amely az uniós pénzek szabályszerű felhasználásának kulcsfontosságú őre. Bíró konzervatív becslése szerint a korrupció az elmúlt 16 évben mintegy 60 ezer milliárd forintjába kerülhetett Magyarországnak, és ma már rendszerszintű jelenségnek tartja, amit korábban még nem ismert el. Az Integritás Hatóság elnöke többek között a Balásy-csoport 1300 milliárd forintos kommunikációs költéseit, a Mészáros-birodalom közbeszerzési dominanciáját és az akár ezermilliárdos nagyságrendű Gondosóra-programot is a vizsgált ügyek között említette.
Az elmúlt 16 év egyik emblematikus botránya volt, hogy Mészáros Lőrinc cégcsoportja előbb megszerezhette a Mátrai Erőművet, majd a kormány 2019-ben bejelentette, hogy az állami MVM megveszi tőle a céget. Mészáros Lőrinc ekkor jelentős nyereséggel adta el azt a befektetését, ahol már szorult vissza az üzleti tevékenység (a szenes erőmű nem volt túl perspektivikus irány, drága lett a szén-dioxid kvóta, hátra lett volna egy csomó későbbi rekultivációs feladat), az állam pedig nagyot bukott a tranzakción.A magyar tőzsdén van egy cég, a szintén energetikai Alteo Nyrt., amelyben különböző időszakokban a Wallis-csoport, Jellinek Dániel, Tiborcz István is volt tulajdonos, jelenleg a Mol-csoport a legnagyobb részvényes. Az Alteo sokáig a befektetők egyik kedvence volt, remek megújuló energiás portfólióval, transzparens befektetői kapcsolattartással, demost a Mátrai Erőmű történetéhez nagyon hasonló sztorit él át, nem is maradt el a tőzsdei árzuhanás.A cég részvényeinek az árfolyama egy év alatt 33 százalékkal esett, és a kisbefektetők idén, amikor megismerték a társaság adatait, dobtak egy hátast: kiderült ugyanis, hogy a tőzsdei cégnek a Tiborcz-kör eladott egy hulladékos társaságot, majd amikor már az Alteo működtette a céget, ömleni kezdtek kifelé a csontvázak a szekrényből. https://telex.hu/gazdasag/2026/06/01/tiborcz-istvan-alteo-hulladek-reszveny-tozsde-eltex
Én nem vagyok feszült, te lehet az vagy és itt vered ki a mitesszeredet mert úgy látom a másik csopiba is telefostad már a károgásaiddal lehet kicsit belebuktál ebbe a részvénybe? mért itt vered ki a csökevényedet te csicska szájú
Bögyörő probléma és homoszexuális vágyak is gyötrik az anyagi gondok mellett. A családja utálja, mert ezért agresszív. Ebbe menekül, amit itt művel. Szerencsétlen ember, de sajnálom...
Opus real.