Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 07. 15. 15:22
#46960
Palantirnál hol lehet a jó beszálló? 
ThePersistentTrader 2021. 07. 15. 15:11
Előzmény: #46957  pomperj
#46959
A világ legnagyobb (és legminosegibb: adósság, bevétel, növekedés) cegei nagyrészt tech cégek. Semmi értelme a book value-nak. 
totifradi 2021. 07. 15. 15:02
Előzmény: #46957  pomperj
#46958
Sziasztok.Van valakinek Sdrl papírja ?Napok óta nagyon megy óriási forgalommal emelkedik.Van valami hír???
pomperj
pomperj 2021. 07. 15. 14:59
Előzmény: #46956  Törölt felhasználó
#46957
Nem tevedsz. 
Egy abrat ennek igazolasul, ami bizonyitja,  az idei  a legszelsosegesebb ev az utolso 100 evben 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210715v02w3ya0h.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 07. 15. 13:35
#46956
Szerintem ez a történelem legagresszívebb, legostobább, leghosszabb, legmegveszekedettebb , legcinikusabb, leggátlástalanabb, legabnormálisabb, és egyben legrosszindulatúbb buboréka.
A magam részéről minden prognózist ennek tükrében fenntartásokkal kezelek. A magamét is :)
Saman72 2021. 07. 15. 13:17
#46955
Nem nagyon értem a tegnapi olajkészletek utáni korrekciót az olaj árában. Most akkor van elég olaj vagy lesz elég olaj vagy már nem is kell? János szavait leegyszerűsítve lehet, hogy a világ még nem döbbent rá, hogy a jövőben lehetnek ellátási problémák. A folyamatos készlet csökkenések inkább efelé mutatnak. Mi lesz akkor ha tényleg beindul minden és újra egy korlátozások nélküli világ lesz? Nagyon úgy néz ki, hogy a kellő mértékben átoltott országok a beharangozott 4. hullámban már nem zárnának le. 
Boole 2021. 07. 15. 12:29
Előzmény: #46949  fatihszultan
#46953
Természetesen tudom, hogy az adóemelés a kormányzati adminisztráció feladatkörébe tartozik, csak egy körmondatban írtam, mert siettem. Nem is azt írtam, hogy a jegybank fogja az adót emelni, de mindegy. A jegybank itthon is egyeztet a PM-el a monetáris intézkedésekről és az adópolitákáról is oda-vissza. A 2. kérdésben nem értek egyet. Minden a mértékétől függ. Mindent lehet, de serpenyővel mérlegelve, nem eszetlenül. Nem biztos, hogy 3-8 évig kell a kamatokat emelni és nagy lépésekben, nem kell a fogyasztási adót 30-40%-kat emelni. Pontos felmérése a helyzetben és kiigazításokat kell végrehajtani. Az infláció elleni védekezésre elköltött pénz, az ablakon kidobott pénz (főleg USA esetében). Én a doktrinákat nem kedvelem, mert az ember nem tud szabadon gondolkodni. Bort is lehet inni, még akár sokat is egy embernek, de ha egyszerre sokat iszik, akkor alkoholmérgezésben és kiszáradásban meghal. Ha sokáig mértéktelenül iszik, akkor először alkoholistává, majd annak minden velejárójával kell szembesülnie. Így van ez az inflációval is és a túlzott pénznyomtatással, valamint az adóemeléssel és a kamatemelésekkel is. A háborúkat és az utána lévő időket hagyjuk, mert az egy másik történet. Óriási vagy hiperinflációk a II. világháború óta modern társadalmakban nem is igazán alakultak ki (a diktatúrákat és a megdöntésük utáni idők is más lapra tartoznak). Ehhez a jegybankok összehangolt magatartása is hozzájárultak. "Gazdasági tevékenység a béka segge alatt, infláció az egekben." Vagy van-e olyan együtt állás, amikor alacsony infláció mellett van magas, vagy vágtató gazdasági növekedés? Elvileg nem kéne előfordulnia, de az elmélet és a gyakorlat között az elméletben nincs különbség, de a gyakorlatban van.:)    
szieszta 2021. 07. 15. 12:26
Előzmény: #46950  Placi82
#46952

Én nem értek hozzá és nem is nagyon figyelem a masterplastot és azt sem tudom, hogy a marketwatch honnan veszi az adatokat, de ezek szerint sokkal jobban néz ki, mint sok sok sztárpapír.
P/E  22,18
https://www.marketwatch.com/investing/stock/mast?countrycode=hu&mod=over_search
csak összehasonlításként a tesla -nál 653
fatihszultan 2021. 07. 15. 12:13
Előzmény: #46950  Placi82
#46951
Nem tudnám megmondani, hogy mennyit érhet. Nem néztem egy ideje. Még kb.2-3 éve vettem 5-700 között. Aztán én is eladtam 1.600-2.000 között. Mivel szabadságon vagyok, nem igazán van időm kielemezni. De, ha egy építőipari - nem softver cég, vagy bányász, akik egy iszonyat leletre bukkannak, vagy biotech, egy óriási felfedezés után - 1 év alatt 6-7x-ez....Háááát.
Jó cégnek tartom, jó termék palettával, jó managementtel. De, azért ott voltak a jó időben, jó helyen, ügyesen megfogalmazott interview-vek, alacsony közkéz. Hogy ez mennyit jelent/jelentett a mostani árban? Nem tudom. 
Mivel már korábban eladtam, eufémizmus lenne azt írnom: itt már biztos nem vennék, inkább adnám. .-))))))
Placi82 2021. 07. 15. 12:02
Előzmény: #46949  fatihszultan
#46950
Masterplast szerinted nincs nagyon tulertekelve? Hatvan valahány milliárd kapitalizacioval és hatalmas adóssággal? Szerintem max harmadat  éri. Szerinted? 
fatihszultan 2021. 07. 15. 11:55
Előzmény: #46942  Boole
#46949
"A jegybankoknak egy dolguk lesz, hogy az olykor vágtató gazdasági növekedést és az inflációs pszichózist néha kordában tartsa egy kicsi adóemeléssel, hogy ezzel is feltöltse az államkasszát."
1. A jegybankok nem emelhetnek adót. Az adó nem monetáris, hanem fiskális eszköz. A mértéke kormányzati beavatkozás eredménye.
2.  Az adók emelése csak a gazdasági növekedést fékezi. Ellenben ettől még lehet magas az infláció. (lsd. I. II. világháború utáni időszak. Gazdasági tevékenység a béka segge alatt, infláció az egekben.) Inflációt és gazdasági növekedést nem lehet egyszerre fékezni. Az a legbiztosabb út a totális összeomlás és mélyben dagonyázáshoz. Lást 1929-33. Ha a reálgazdaságban behúzzák a féket (pl. adóemelés), akkor nem lehet ezzel egy időben monetáris szigorítást is véghezvinni.
Placi82 2021. 07. 15. 11:41
Előzmény: #46943  Törölt felhasználó
#46948
A Hit ereje minden racionalitás felül ír. A hit a legfontosabb és legerosebb dolog a mostani piacokon!!! . Minden más tény, adat, századlagos. 
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 07. 15. 11:38
Előzmény: #46943  Törölt felhasználó
#46947
én is úgy érzem,de ezt a Jánosnak légyszi ne mutasd meg...
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210715v01wz2uya.png
bankos
bankos 2021. 07. 15. 11:30
Előzmény: #46945  bankos
#46946
Mindenesetre az aranyam és a bányászaim megvannak.... Többi pár papír minuszos most, de legnagyobb rész kp..  Lesem a beszállókat,  főleg Kínai papperokra
bankos
bankos 2021. 07. 15. 11:27
Előzmény: #46942  Boole
#46945
Ezt fura látni, hogy sok papír agyonverve már, de az index még nem is esett....  Fura dolgokat látunk manapság, de lehet ennyit változott a világ a tőzsde.. Van pénz van minden, lesz*rják az inflációt meg mindent, jelen lesz, de megy minden tovább, el kell fogadni..  🤷‍♂️
Boole 2021. 07. 15. 11:22
Előzmény: #46943  Törölt felhasználó
#46944
Tudom, hogy nagyon hasonlít, csak akkor még nem az infotérben és a szájbervilágban éltünk.:) Sok cég fog ettől függetlenül 60-90%-ot csökkenni. Már eddig is sok van ilyen, ha megnézed. Pedig még index szinten nem is estünk.
Törölt felhasználó 2021. 07. 15. 11:19
Előzmény: #46942  Boole
#46943
Boole, ez egy az egyben ugyanaz a narratíva, mint a dotcom lufi idején is volt.
Ettől még lehet igazad lesz, de én teljesen másképp látom a helyzetet.
Boole 2021. 07. 15. 10:54
Előzmény: #46934  Zedisdead
#46942
A történelmi példák alapján ilyen környezetben az olaj szépen szokott menni és a végén az arany is. Ha a kereslet továbbra is hosszútávon megmarad, akkor pedig az árupiaci termékek is fognak menni. Az informatikai területen minden fog menni. Viszont az adatközponti szolgáltatók stagnálhatnak, csoroghatnak. Lásd KC, GDS, VNET, CD.
 Az elkövetkező néhány évben azt hiszem, hogy a világ gyorsabban fog változni, mint a történelem során bármikor. A munkavégzés, az utazás, a banki ellátás, az egészségügyi ellátás és a szórakozás módja teljesen más lesz, mint most. Nagy új iparágak olyan ütemben jönnek létre, amelyet még soha nem láttunk. Ezek az új iparágak még soha nem látott ütemben bontják le a régi iparágakat. És mindez az exponenciális haladás törvényének köszönhető. Ehhez nyilván hozzájárul majd az az óriási pénzmennyiség is, amely ezt a fejlődést lehetővé teszi. Ez a hihetetlen erő megmagyarázza, hogy egyes vállalatok miért nőnek olyan gyorsan, felporszívózva a piaci részesedést, több pénzt keresve, mint valaha. Ennek a fejlődésnek a visszahatása lesz, hogy más vállalkozásokat meg teljesen lerombolnak ugyanolyan hihetetlen sebességgel. Ha jó az elméletem, és Soros reflexivitásából jól következtetek, akkor a gyors fejlődés, növekedés egyben magasabb inflációs környezetet is eredményez. A piac pedig egy idő után elfogadja a magasabb inflációt, fejlődő technológiai vállalatok magasabb árazását, és gyorsabb árnövekedését. Ez fogja meghatározni a jövőnket és ezért nem lesz klasszikus válság. Deflációra egyáltalán nem számítok a jövőben. A jegybankoknak egy dolguk lesz, hogy az olykor vágtató gazdasági növekedést és az inflációs pszichózist néha kordában tartsa egy kicsi adóemeléssel, hogy ezzel is feltöltse az államkasszát.   

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek