Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kispangit 2020. 02. 14. 10:52
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#840
Engem különösebben nem zavar a tudomány, ami ugye azon ismeretek tárháza, amit Isten nekünk látni enged. A tudósok ott vesznek bele a sűrű sötét erdőbe, hogy a tudományt tekintik létezésünk előrevivőjének, annak talaján állva akarnak mindent megmagyarázni, és nem látják be, hogy minden nagy kínkeserves izzadsággal megválaszolt kérdés két másikat vet fel, és így megy ez a végtelenségig. Az "Ész Mindenhatósága" - ki is vallotta ezt? Veszedelmes tévelygés, ami eltávolít Istentől, mert a sok okoskodás nagyon könnyen visz tévutakra. Az emberiség annyit "okoskodott" meg "fejlődött", hogy hovatovább ünnepelni kell egy olyan ocsmányságot, mint a melegházasság. Addig jó Magyarországnak, amíg ennek útját állják, különben jönnek nálunk is a bozóttüzek mint büntetés. Úgy hogy csak óvatosan azzal az ésszel!
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:52
Előzmény: #834  kispangit
#839
Hát én úgy emlékszem  hogy az elején főleg a zsidókat basztatja, hogy miért nem hisznek a Koránban, hisz az az ő könyvüket igazolja (Tórát), meg előad némi zagyvaságot Ádámról, stb, de a világ teremtésébe nem megy bele annyira, aztán meg a mekkai zarándoklattal, az imádkozás irányával, a házassággal-válással szarakodik (kb. itt untam meg).
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 10:51
#838
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:50
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#837
Akkor ez pont olyan, mintha semmit sem mondtál volna... hiszen bárminek létezik (ill. létezhet) valamekkora valószínűsége...:))...mondom, hogy igazi kalijugai közlés volt amit írtál, de a legszebb, hogy még csak fel sem tűnik. 
 
(emlékeztetőül: a kalijuga folyamán minden újabb nap degeneráltabb és szellemileg sötétebb a megelőzőnél...)..:)
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 10:45
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#836
Összegezve: A topik olyan lett, mint egy centrifuga --- pörögnek a gondolatok, a falon mitológiai letapadásokat látni, alul vallási hányadék, de középen mindig a lényeg marad.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:42
Előzmény: #827  kispangit
#835
:)). 
 
Egy mai, úgynevezett "tudós", ha képes volna mézelő méhet "előállítani" az alkatrészeiből, akkor olyan szoftvert töltene bele, hogy az ő méh-je csakis a piacon haszonnal eladható mézmennyiséget termelje... egy cseppel se többet!!...:))... mert hát az úgynevezett "tudomány"-nál ugye nincs ingyenebéd/i>...;)
kispangit 2020. 02. 14. 10:38
Előzmény: #830  Törölt felhasználó
#834
Az elején a hosszabb medinai szúrák vannak többségben, amik az életvitellel foglalkoznak. Az igazi "haddelhadd" a rövidebb mekkai szúrákban van, ahol már komoly figyelmeztetések vannak, mi vár arra, aki nem hisz. Némelyik komor hangvételű, mint a Ta-Ha vagy az Al-Mulk, ezekben van az igazi lényeg.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:37
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#833
Bizonyíték gyanánt? Ezt a hülyeséget honnan vetted? Annyit írtam, hogy valószínűleg, tehát nem tényt állítottam, hanem egy feltételezést, aminek ugyan nagy a valószínűsége, de mivel nincs bizonyítva nem tény.
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 14. 10:37
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#832
Persze ha ezekből az ezredmásodpercig tartó jelekből a tudomány valami isteni jelenlétre következtetne, akkor úgy csapnátok le rá, mint gyöngytyúk a takonyra.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:31
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#831
"valószínűleg"??...:)))... ismét felbukkant bizonyíték gyanánt úgynevezett mai "tudomány"-unk legkedvesebb szakszava...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:29
Előzmény: #827  kispangit
#830
Túrót. Az első fejezetet nagyjából elolvastam aztán csak lapozgattam és ha hosszabb szöveg volt egyben, abba belenéztem, hogy hátha valami érdekes. (Kár volt elolvasni az elejét is.)
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:27
Előzmény: #825  Tagore
#829
igen, hogyne... "fontos"...:).. most, hogy a Földet már alaposan helybenhagyta az úgynevezett "tudomány", irány hát az ezredmásodpercig tartó, de milliárd éve keletkezett "rádióhullám"...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:24
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#828
Az ő korában élő egyszerű közemberek valószínűleg ugyanazt gondolták róla, mint amit te írtál a mostani tudományról.
kispangit 2020. 02. 14. 10:24
Előzmény: #823  Törölt felhasználó
#827
Nem mondod? A hadíszokat is? Én csak Buhárit töltöttem le, de nem érek a végére...
A tehenekről a Korán külön megemlékezik, a 2. fejezet a "Tehén" címet viseli. A tejjel kapcsolatosan egész humorosan fogalmaz Isten, kb. így: Teremttettünk számotokra egy italt a bendőjükben, a vér és a szar között, hogy fogyasszátok!
Különösen ajánlott még a méz, amiben "gyógyító erő lakozik" az embereknek. Ez is érdekes, mert ugye a méhek jóval több mézet állítanak elő, mint amire szükségük van - mert azt a parancsot kapták Istentől, hogy így tegyenek! Hogy jusson az embereknek, de még a medvéknek is. Isten jele, tessék!
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:22
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#826
Komoly a párhuzamod Pithagorasszal...:)))... olyan "kalijugás"...
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 10:12
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#825
Te hallod is a gondolataidat, vagy csak remeg a kezed, és egy betűhalmazt kifésül a géped? Szerencsére a tudomány ---- és főleg a tudás igény--- akkor is fontos, működik, ha vannak visszahúzó erők átmenetileg.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:06
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#824
Hát igen, lehet hogy felesleges vizsgálni a dolgot, de nem lehet tudni, hogy mi jön ki belőle, esetleg lehet az eredménye valamilyen hasznos tudás is (ilyen alapon pl. Pitagorasznak is mondhatták, hogy minek szarakodsz a derékszögű háromszögekkel, nincs semmi haszna). 
A "kalijuga" eszmefuttatásból különösen az tetszett, hogy az egyik jel a már nem tejelő tehenek levágása lesz, ilyen alapon akkor már az ősember óta tart ez a korszak.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:01
Előzmény: #818  kispangit
#823
Olvastam mindkettőt (bár töredelmesen bevallom, hogy a koránt inkább csak átlapoztam),  nekem továbbra is a "Vajon mit szívhattak?" kérdés ugrik csak be róluk.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 09:59
Előzmény: #821  Tagore
#822
:))))... Felettébb jellemző a modern, "kalijugai" ember szellemi színvonalára, hogy az úgynevezett "tudomány" mai képviselői ezredmásodpercig észlelhető jelekkel molyolnak szakadatlanul, melyek több tíz- vagy százmillió (esetleg pár milliárd) "évvel" ezelőtt keletkeztek... és ezt fontosnak is tartják világgá kürtölni... (plusz még jó fizetést is kapnak érte).

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek