Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2020. 02. 03. 20:24
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#540
le kell szerelni!
akár a budha vallási épületekről is!
----------------------------------------------------------
a villámhárító a természettudomány eredménye!
---------------------------------------------------------
a vallásoknak nem kell más "tollával" ékeskedni"
----------------------------------------------------------
megállnak a "teremtő" akaratából (akármelyik az)! 
vagy nem , 
majd kiderül!
))
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 20:21
Előzmény: #532  Fuxindex
#539
ezt azé' (sztem) még reszelgessed kicsit...:)))...pöttyet mintha még sorjás volna az alkalmazott "tudományos" (érvelési) "módszer"...;))
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 03. 20:18
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#538
Mert isten a saját házába nem csap bele, és akkor fölösleges a villámhárító. Vagy igen? 
offshort
offshort 2020. 02. 03. 20:18
Előzmény: #531  kispangit
#537
nem vicces, 
-------------------------------
a ti hitetek szerint az ÚR akarata kell hogy érvényesüljön!
akkor nem kell semmivel sem védekezni, 
főleg nem a sátántól való villámhárítóval, 
-----------------------------------
hanem ahogy hirdetitek,
hagyni kell az isten akaratát érvényesülni!
----------------------------------
)) 
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 20:15
Előzmény: #530  Tagore
#536
"A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak." ...;)
 
(de te majd megmagyarázod nekünk, hogy ez miért nincs így)...:)
 
a villámhárító egyébként miért is tartozik szerinted a "vallásirtó" tudomány körébe?...:))... illetve ha odatartozik, akkor a kerék, az üveg, a vaskohászat feltalálása és alkalmazása, vagy a csörlő, a világítótorony, esetleg az asztrolábium stb. stb. stb... miért nem?
 
:))
offshort
offshort 2020. 02. 03. 20:12
Előzmény: #492  kispangit
#535
"az ókori egyiptomiak" 
------------------------------------------
jó hogy említed!
az egyiptomi istenek hova lettek?
kipusztultak vagy meghaltak? ))
------------------------------------------
a római meg a görög istenekre szintúgy érvényes ugyanez a kérdés!
meghaltak vagy kipusztultak?
-------------------------------------------
pl a felhők felletti zeusz a villámaival!, 
vagy poszeidon a tengeri viharaival !
hova lettek?
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 03. 20:06
Előzmény: #531  kispangit
#534
A "hit" bizonyította, hogy nem hisz.
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 03. 20:05
Előzmény: #530  Tagore
#533
Tökéletes.
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 03. 20:00
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#532
Az gondolom nem zavar, hogy minden pillanatodban a tudomány vívmányait használod. Akkor is amikor ide írsz, ha utazol stb. Vagy te a Frédi-Béni erlájnsszal repülsz, ha külföldre utazol. Az evolúcióra épp ti vagytok a legjobb példa, mégpedig annak egy speciális esetére, az evolúciós zsákutcára.
kispangit 2020. 02. 03. 19:37
Előzmény: #530  Tagore
#531
Vicces szöveg, csak a légüres térben mozog. Hogy dőlt el? Bebizonyította a Tudomány, hogy Isten nem létezik, vagy a Hit, hogy a Tudomány hülyeség...?
Tagore
Tagore 2020. 02. 03. 19:33
Előzmény: #529  kispangit
#530
Már régebben írtam, hogy a tudomány, és  a hit vitája eldőlt, amikor a villámhárítót felrakták a templomokra.
kispangit 2020. 02. 03. 19:16
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#529
Vagy a dínók, vagy valaki más, nem tudjuk, Isten nem közölte velünk, esetleg meg kéne kérdezni egy bölcs vallástudóst a dologról. Én csak azt mondom, amit tudok a szent kinyilatkoztatásokból.
Ha nem tudod öt érthető sorban előadni a tyúk-tojás dolgot úgy, hogy én is felfogjam, helyette csak leereszkedően kioktatsz az elefántcsont-tornyodból, akkor veled sem éri meg túlságosan vitázni. Tagore Tudós Uram legalább be mert vállalni egy elméletet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:39
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#527
A te dogod, hogy miről mit gondolsz. Az enyém pedig az, hogy én miről mit gondolok...:))...(esetleg a "tudomány" ezt másképp gondolja??)...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:35
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#526
Sajnos már az alapokat sem érted...(épp erről szólna Buddha elefántos beszéde)...:))... nem az a lényeg, hogy hány laboratóriumban ismétlik meg a "kísérleteket", hanem az, hogy maguk a "kísérletek" úgynevezett eredményei sem bizonyítanak semmit sem a való igazsághoz (realiveritas) képest... illetve hogy a kísérletek úgynevezett tudományos "bizonyításai" szükségszerűen időlegesek és semmire sem köteleznek... és éppen ezért eleve érvénytelenek.
 
;))
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:24
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#525
Már megint ez az okoskodó, lekezelő stílus. Hidd el semmi eredménye nincs, nem fogsz tőle okosabbnak vagy bölcsebbnek látszani. Kérdéseim azért vannak még mindig, mert eddig egyre sem válaszoltál, így sajnos azt kell gondolnom, hogy nincsenek válaszaid.
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:22
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#524
Nevetségessé tette? Dehogyis. Csalók mindig is voltak és lesznek is, előbb-utóbb lebuknak. Jellemzően most már más laborokban is megismétlik a kísérleteket, így sokkal nehezebb csalni. Nem lettem továbbra se "istenes" mindössze reagáltam egy újabb terelési kísérletedre.
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:14
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#523
Lassan a testtel, tudós uram... megértem, hogy a tudomány úgynevezett "alapjain" állva ennyi kérdésed van (még mindig)...:))... (előbb sztem hallgasd végig egy pohár jó bort kortyolgatva "A vakok és az elefánt"-ot)...;)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:10
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#522
Milyen istenes lettél újra így estefelé...:))...ez nagyon derék! 
A "bizonyítás" mint olyan hitelét az úgynevezett "tudomány" már totálisan nevetségessé tette az utóbbi évtizedekben. Miért ragaszkodsz te ilyen görcsösen egy ennyire kompromittálódott módszerhez? Kifejtenéd az okait?
 
:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 18:09
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#521
Nem ezek nem a tudomány nagy állításai, hanem a te okoskodásod termékei. A pontot már kitárgyaltuk, szerintem lépj tovább, az evolúcióval kapcsolatban pedig senki sem mondta, hogy nem befolyásolhatják véletlenek is a fejlődést. Sőt azt sem mondta senki, hogy isten azért nem létezik, mert van evolúció. De ha már az evolúciónál tartunk, akkor miért is pusztultak ki a dínók? Kispangit szerint rossz fát tettek a tűzre, szerinted is? És miért teremtette őket a mindenható, hisz mindenhatóságából adódóan ezt előre kellett volna tudnia? És miért pusztította ki őket, miért nem adott lehetőséget nekik a javításra, hisz szerinted hozzánk is leküldte ezért Jézust? Egyáltalán hány nagy kihalási esemény volt az utolsó 500 millió évben? 5-6? Isten ennyiszer tévedett? És akkor most hányszor is teremtette meg az állatokat? Nem csak egyszer, ahogy a biblia mondja?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek