Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
spqr69 2020. 04. 18. 21:45
Előzmény: #78255  Royalfroccs
#78260
Kérlek😊
És miről írjak? Most szólok nem felbeszélőshow, vélemény és csak úgy írok, ami eszembe jut, lehet az ok-okozatok sem lesznek a helyükön.
Kádban, holt-tengeri sóban dagonyázva egy ipaden nem olyan könnyű..😉
Részvény ok, részvényár többé-kevésbé ok, jövőkép kiváló.
Az elmúlt időszak hírei illeszkednek az alapelképzelésbe: elkötelezett management, szisztematikus cégépítés, nem teljesen letisztult core-tevékenység, folyamatosan növekvő árbevétel( egyszeri lélegeztetés nélkül számítva: nem core) , várakozásoktól elmaradó éves eps. Részveny fair ár: ???? Nem mondom meg! Nincs kedvem hadakozni, de számításaim szerint a volt és beígért tőkeemelés minimum árához képest több tíz százalékkal magasabb. Reszvények fair ára ? Mikor forog ott egy cég? Szinte sosem a piac , amit ugye mindenhatónak hiszünk valójában vagy túláraz vagy aluláraz, ennek ideje lehet több hónap, év. Egyszerű sokaknak kevesbé szimpatikus magyar példa: az örök ML papírok tőzsdei árazása: naaaa az nem volt kóser, ha lehetett volna bumixra eladást kötni határidőn minden pénzem többszörését megtettem volna, de nem lehetett.....azok a részvények nagyon sokáig nem voltak köszönő viszonyban a fair árral, de ott az árazás felfele tolódott el sokáig. Korábban amikor a részvény( nevet nem írok) kétszer is megjárta a 800-as tartományt csináltam rá egy fair érték kalkulációt 280-320 ft jött ki, ha jól figyeltem azóta volt 170 alatt, tehát lefele is túllőtték..... visszatérve ide: igen lehetséges évekig is alulárazni olyat, ami lehetne több is, de ezzel nincs baj: timeframe kérdése: én pl ráérek!
Lényeg: benne van a napokban megjelent jelentéscunamiban: közgyűlés nélkül, hiszen nem lehetett: aki azt mind elolvassa( netto húsz perc) nem nagyon kételkedhet a jövőben: slágertéma srv: sztem nem árhoz kellene kötni, de a kisrészvényeseknek nyilván jobban hangzik, hogy mikor hívhatja le a management: nem emlékszem a szintekre: 350, 440, ....lényegtelen. A lényeg , hogy novemberben be lett adva az mnb -nek a tőkeemeleshez szükséges dokumentáció....ez azóta sem teljesült, beszélni nem lehet róla: leírom nem lehet...... , de a terv ugyanaz , és igény van egy szakmai befektető, partner, .......bevonására. Ki lehet az? Szisztematikus kockázatot látok ezt leírni......szisztematikus!!???!!!
Van egy új fb tag: mondjuk aki falkában gondolkozik az ki nem hagyná a farkast🤔
Területei: Kína, Russia, UAE......biztos véletlen...., mint a lélegeztetési sztori, pont arra jártak, hát behozzák....
Naaa , hogy valami lényegest is írjak🤪
Van egy cég, amelyik a vírushelyzet nemhogy nehezebb helyzetbe hozna, hanem nopláne helyzetbe: lsd horvát megrendelés e-oktatás...BIB.....és még majd jönnek sorjában minden bizonnyal, mikor jönnek hírek: bármikor....
Nagyságrendileg javuló fedezeti hányad várható idén( szerverpark, múlt év mérföldkő megbízásainak ismétlődése esetén...., javuló eps, a cég megítélése piaci forgalma( gyakran volt top 5) , ezek mind nagyon biztatóak......ismét van kockázat eladni, vannak akik ezt shortnak hívják( szóval eladni) 
Piac állapota : én ultra bear vagyok, kb várok a magyar gdp- ben 6 % feletti éves( éves!!)  csökkenést ebben a környezetben nem könnyű felfele haladni, viszont annál értékesebb.....
Jön még eladási hullám, akár olyan is ami az egész piacra nyomást gyakorol, és igen a kicsik ilyenkor szintén tudnak esni.. a második hullámban már kevesebb pánikoló van, viszont sok kényszeres( kell a cash!!! , lsd magyarok kivett pénzei az elmúlt hónapban , ami sztem folytatódik, mert a válságkezelés elvan@szva, hétfőn viktorka korrigálhat: hahaha)
Arról híres, hogy beismerje.....szóval cashnyomás bármikor jöhet, és érthető is, ha lenne papírom mondjuk 250-ről, és az ár lenne 220, a család meg otthon akkor sell...., de itt jön be a DE : tőzsdére csak olyan pénzt viszünk, amit el is lehet bukni, szebben megfogalmazva, amire évekig nincs szükségem....nyilván nem azért tőzsdézünk, hogy bukjunk, de minek pánikolni? Aki adott 120 alatt, az most mit csinál: vagy befejezi egy életre, vagy keresi a buyback pillanatot... sztem a részvény rsi- je azt mutatja a cég ok( most kb 60-70) , ha nem lenne ok, 50 alatt lenne, a kérdés kioldalazva megyünk -e le mondjuk45-55 közé, vagy esünk is??? Nem tudom : fibo szintek( fejből: 180-185; 155-160) az alá minek menne? 
Persze mehet, nehogy itt kitalálja valaki , hogy felbeszélem , de mostantól azt a risket futja minden papírnélküli, hogy egy tőkeemeléses hír, egy szisztematikus bejelentés, egy újabb lélelegeztető??.... mind -mind nagy upside potenciált jelenthet, mert a részvény sztem sokat tisztult a múlt hónapban: kevesebb hazárdőr, több befektető, de ettől még az ár bármerre is mehet rövidtávon.
Talán a legfontosabb, hogy itt ebben a papírban a funda hónapról-hónapra javul, javulhat es az a funda fránya dolog : kikényszeríti a fair árazást, vagy túlárazást is, ha a piaci hangult majd megengedőbb lesz....
Hát elég jól kiáztam, kiszállok😊 
Szép hétvégét!
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 20:47
Előzmény: #78257  Royalfroccs
#78259
Ezt még nem olvastam. Plusz. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 20:44
Előzmény: #78256  Vicus2000
#78258
Nem viccnek szánta. Reális feltételezés, ami igaz lehet rád is, rám is. Egy felelőtlen beírásra válaszolt. 
Royalfroccs
Royalfroccs 2020. 04. 18. 20:41
Előzmény: #78256  Vicus2000
#78257
Én sem szeretem használni de, a a cég ahol dolgozom kötelezővé tette már egy hete, plusz minden esetben honérseklét méréssel párosul a munkába lépésem, és mégis toleránsan viselem saját magam  és mások érdekében is.
Ebből kifolyólag nem viccnek szántam, hanem bármely nap aktualitást nyerhető eseménynek!!
Vicus2000 2020. 04. 18. 20:34
Előzmény: #78254  Royalfroccs
#78256
Azért ez a mostani helyzetben nem igazán vicces ! Már bocsi!
Royalfroccs
Royalfroccs 2020. 04. 18. 20:18
Előzmény: #77655  spqr69
#78255
spqr69 megtisztelnél , ha leírnád a véleményed az elmúlt hetek tekintetében.Személy szerint nagyon érdekelne a véleményed -de szerintem másokat is- ne foglalkozz az orbítális és a fogalmatlanok reagálásával  sem!
Végre szeretnék egy értelmes hozzászólást olvasni ebben a topikban..
Royalfroccs
Royalfroccs 2020. 04. 18. 20:02
Előzmény: #78245  Törölt felhasználó
#78254
Majd ezt fogod mondani akkor is amikor ne addj isten az OTT által behozott lélegeztetőgép fog esetleg életben tartani!!!
IF 2020. 04. 18. 19:52
#78253
,,Ezen gyártási kapacitás keretéből történő kiszolgálásból az első 100.000 darab védőmaszk megvásárlására a mai napon a DUNA ASZFALT Kft. mint vevő, szerződést írt alá a Kibocsátóval.,, Az első 100.000 darab.....
goodquestion 2020. 04. 18. 19:40
Előzmény: #78251  ptrklv
#78252
Az utolsó mondat: "hiszen még sokmillió maszkot és kesztyűt, illetve sok ezer lélegeztetőgépet fognak Budapestre hozni az eddig "leszerződött" mennyiségek alapján." Ez alapján már leszerződtek komoly mennyiségekre, meglehet direktben... 
ptrklv
ptrklv 2020. 04. 18. 19:07
Előzmény: #78250  goodquestion
#78251
ez itt miért releváns?
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 15:58
Előzmény: #78248  marslako2
#78249
Nagyon jó kérdés! 
Nem. :)
marslako2
marslako2 2020. 04. 18. 15:55
Előzmény: #78247  Törölt felhasználó
#78248
Szerinted elég lesz az 1000ft?:-)))
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 15:15
Előzmény: #78245  Törölt felhasználó
#78247
Azért kell, hogy elérjük a nyolcszázat! 
Maszk is kell, gép is kell, mellény is kell, minden kell. És az is kell, hogy otthon maradj és otthonról bankolj, tanulj, dolgozz. Így még tán az ezer is meglesz. Figyeled a reklámokat? Hogy alakul át minden! Az emberi leleményesség. Kapzsisagra. Félelem, mohóság,  siker, hatalomvágy, ego. Ezekre számíthatsz. Néhol megjelenik a szeretet is. De miért kell ehhez háború? Vagy vírus?
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 14:29
Előzmény: #78245  Törölt felhasználó
#78246
Amíg a sajátodat szívod nincs is gond. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 13:29
Előzmény: #78244  IF
#78245
minek a maszk ,majd 40 fokban felveszem ,ja hogy mefulladjak,nagyon vicces,már 10 fok felett is fullaszto söt tele van baktériummal és virussal és azt szivom ujra,nagyon vicces okos mindenki.
IF 2020. 04. 18. 10:24
#78244
A magyarepitok.hu oldalán olvasható, hogy a Duna Aszfalthoz már megérkezett 100 ezer maszk. :-)
Törölt felhasználó 2020. 04. 17. 22:52
Előzmény: #78239  Thor1
#78243
Sok igazsag van, de érdek csak kettő. Így hát: össze kell fogni. Ki. ki, a magáéval. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 17. 22:48
Előzmény: #78240  asi00
#78242
Szerintem, az jóval feljebb lesz. 
Papapingu 2020. 04. 17. 22:35
#78241
Kompenzalni kell, ezen besirtam: itt a tobbseg folyamatosan kompenzal :D

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek