Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2016. 02. 16. 13:51
Előzmény: #3719  pomperj
#3720
"Mert GLD nem tud kerni negativ kamatot. "

Hát ebben van valami.
Megérjük még, hogy aki a legjobb kamatot akarja a piacon, az aranyat vesz :)
pomperj
pomperj 2016. 02. 16. 13:45
Előzmény: #3706  Keffer
#3719
Eddig ugy tudtam hogy US treasury paper a "kockazatmentes". Hamiltom penzugyminisztersege ota mindig kifizettek a papirt cashben.
Es ha az negativba fordulna (mert mondjuk FED lemegy minusz kamatra, ahogy mar 30 orszagban van),
nos, az teljesiti ezt a feltetelt.

Ami egybkent igen jo hatasal lenne GOLD arfolyamara. Mert GLD nem tud kerni negativ kamatot.
Keffer 2016. 02. 16. 13:34
Előzmény: #3716  pitcairn2
#3718
ok, nem magyarázom tovább, egyszerűen fogadd el, hogy ez egy szakkifejezés. Így hívják akkor is, ha itt nem mindenki érti. És még akkor is, ha nem 0% kockázatot takar az adott eszköz, hanem nullánál nagyobbat. Az kertészek is használnak latin szavakat egymás között, azt se feltétlenül érted, de nem is lényeges, elég, ha ők értik. Ezt is elég, ha a közgazdászok értik...

:D
pitcairn2 2016. 02. 16. 13:14
Előzmény: #3715  Keffer
#3717
bakker én az alábbit akartam belinkelni:)

Revisiting The Greatest Crash In History
link

most már beillesztem a lényeget is:

"Its bankers, who had flagrantly over-traded their capital and won prizes for running “the best banks in Europe” along the way, erroneously believed the ___repeated promises of assorted EU commissars___ that Greece would never – never! – be allowed to go bankrupt. Consequently they stuffed their balance sheets to the gills with supposedly RISK-FREE GREEK GOVERNMENT BONDS, only to eventually see them get “haircut” twice in a row."

persze a cikk többi része is érdekes a "KOCKÁZATMENTES" befektetésekkel kapcsolatban...
pitcairn2 2016. 02. 16. 13:05
Előzmény: #3715  Keffer
#3716
A ciprusi bankok is kockázatmentes befektetésnek vélték a görög állampapírokat...

The Greatest Crash In History Revisited
link

szóval az állampapír alapjáraton nem kockázatmentes befektetés...
Keffer 2016. 02. 16. 12:47
Előzmény: #3714  pitcairn2
#3715
Úgybiz, de ez nem Orwell, egyszerűen annyi, hogy ha TUDOM, hogy 0,5%-ot bukok, akkor nincs kockázatom, mert a 0,5%-os veszteség előre tervezhető, "garaqntált", nincs benne kockázati tényező. Ezért kockázat mentesek ezek a befektetések.

Mikor +1-ről lemegy -0,5-re, akkor viszont néhány nem feltétlenül szakmabeli fórumozó kedvéért nem fognak kockázat mentes veszteségről beszélni a közgazdászok. Ez ilyen. Rettentően felháborító, de vannak ilyen borzalmas esetek a világban. Pl.: a kondenzációs kazánok hatásfoka egy olyan szám, ami nagyobb, mint 100%, pedig, aki kicsit is konyít a fizikához, az tudja, hogy 100%-nál nagyobb hatásfok eléréséért Nobel díjat adnak. Ellenben a mérnökök tudják, hogy ez miért van így, és nem rinyálnak egymás között felháborodva, hogy micsoda hülyeség, hogy valaminek nagyobb a hatásfoka, mint 100%.

Nos, a közgazdászok sem nyavajognak egymás között felháborodva, hogy micsoda hazug világban élünk, mert a kockázat mentes veszteséget az NYY-Tel Aviv tengely szabadkőművesei nyereségként akarják nekünk eladni. Mert ez egyszerűen nem így van.

Hát ezért írtam a megjegyzésem, de nem akarok erről senkivel sem vitatkozni különösebben, nekem ez a véleményem, másnak, meg más...

Szóval lávpísznóvár, különben mehetünk a Szeretetminisztériumba bulizni...
:D:D:D
pitcairn2 2016. 02. 16. 11:25
Előzmény: #3706  Keffer
#3714
"War is Peace, Freedom is Slavery, Ignorance is Strength":)))
offshort
offshort 2016. 02. 16. 10:53
Előzmény: #3694  Törölt felhasználó
#3713
ezekből a hsz-okból azt kellett volna érteni hogy amzn shortot nyitottál ?

#3331

"Persze lehet vakon venni es hinni...
Amazon 900 folotti P/E-vel biztos nagyon jo vetel..;)
Az ar ugy 620$ korul lehet...(100-200$ kozott sem lesz olcso, 20-50$ kozott en is nezegetnem)...
Ha nagyon konzervativan nezzuk 200$-os ar az 420$-os eses (~70%).
Arrol is irtam korabban hogy mutual fund-okbol folyi kifele a penz, raadasul a keszpenzallomany reokrd alacsony szinten...,ha pedig az embereknek nem fog tetszeni hogy naprol napra nem novekszik a befektett penzuk elkezdik majd kivonni a penzuket az alapokbol, akkor pedig a managerek kenyszeritve lesznek arra hogy adjanak 1 nem tul likvid piacon.
Ra kellene nezni a Samsung honlapjara...esetleg az apple-ra....
en pl. ma kaptam toluk emailt, hogy beszamitjak a telcsimet, ha ujat vasarlok... "

dax topic
"#178241) Re: mai nap
Értékelés: 0
előzmény (#178238: daxlisgyuszi) | válasz erre | 2016. január 13. - 15:13
az amazon per pil 617,89.
"20-50$ kozott en is nezegetnem "

hát nem nagy longos az tuti :)))
sellMcsitri"
mkbr220 2016. 02. 16. 06:17
Előzmény: #3711  Törölt felhasználó
#3712
Szerintem pont azért mutat nagyobb eröt és stabilabb kitörést az ezüst, mert stabil menetet produkált 13,7-15,7 útvonalon. Érdemi visszaesés nélkül. Nem volt olyan exponenciális kilövés mint az arany esetében, de folyamatos volt az emelkedés.

Ezüst felhasználás-kitermelés oldali infókat mennyire követed?

Korábban olvastam, hogy kitermelésben visszaesés várható 2016ban, míg a növekvö napelem-biznisz miatt növekedés várható a felhasználásban.
Ezutóbbi esetében az olcsó olaj nem sokat segít. :)

Mindeközben...arany már be is ment 1200alá.

Törölt felhasználó 2016. 02. 16. 05:52
Előzmény: #3710  mkbr220
#3711
Nekem ugy tunik ezust kitort a 2015 januar ota tarto eso csatibol, de meg nem olyan eroteljesen mint az arany.. az eheti eses a megnyugvas miatti visszateszt taln, es remelem nem csak egy fals kitorest lattunk.
Tamaszt en is 14,5on latok, 15on sztem konnyen atesik majd..
mkbr220 2016. 02. 15. 23:43
Előzmény: #3707  Törölt felhasználó
#3710
Épp kérdezni akartam... :)

Ezüstnek szerintem van tovább helye felfelé.

1) Amíg 15,0 tart, addig csak korrekciónak nevezném a mostani esést, a következő fontos támasz 14,5

2) Arany esetében ugyanez a támasz, 1200 és ~1150 lehet

3) Az arany heves mozgása ellenére az ezüst ilyet nem produkált, viszont a beszakadás sem sodorta magával nekem stabilnak tűnik. (ez ám a technikai elemzés :) )

4) Kínában továbbra sem rózsás a helyzet, és a tőzsdékről ideig-óráig tűnt el a világvége hangulat. Én arany és ezüst esetében rövid távon kis korrekciót (jó vételi pontokkal, ezüst: ~14.5, arany: ~1150) látok.

Vélemény?
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 23:38
Előzmény: #3707  Törölt felhasználó
#3709
a forum szetbaszasaval nem en foglalkozom, bar hozzajarulok azzal, hogy valaszolok primitiv kotekedo hsz-ra...
ez pedig 1 egyszeru evolucios valasz lepes...
2 lehetoseg letezik az evolucioban:
harcolsz vagy megfutamodsz...

elnezest hogy megosztottam 1 strategiat, ha nem teszem az volt a baj...
ha megosztom akkor meg az a baj hogy nem olyan strategiat osztok meg ami mindenki szamara megfelelo, de honnan is kellene tudnom hogy mi az ami mindnki szamara megfelelo???
vagy inkabb ne osszak meg semmit....

esetleg 1 masik lehetoseg, a velemeny nyilvanitast es nem tetszest meg lehet tenni kulturalt emberi stilusban is, vagy folytathatjuk balkani stilusban mert itt az a meno....

na akkor varjuk a stratikat az okostoniktol!!!

en szamuztem magam a forumrol mondjuk 2 napra lassuk mit tud osszedobni a kozosseg!!!

sok sikert
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 23:32
Előzmény: #3706  Keffer
#3708
nincs kockazat mentes eszkoz, csak akademikus korokben letezik az, mert elmeletileg papiron letezik olyasmi...
valosagban meg nince ilyen...
(kis kockazatu nem egyenlo kockazatmentessel)
ertem a negativ szamot, de a negativ hozamot nevezhetjuk vesztesegnek...
kockazat mentesseg pedig arra utal hogy valamin nem lehet veszteseget elerni...
na marmost az a kifejezes vagy ertelmetlen vagy baromsag ugy ahogy van:
"negatív kockázat mentes hozam"
negativ hozam=veszteseg...
es most kerlek ertelmezd a kockazat mentes veszteseg fogalmat...(mert valojaban errol elmelkedunk), bar az akademikus kifejezes sokkal szakszerubben es jobban hangzik, de valojaban kockazatmentes vesztesegrol beszelunk ami ugy baromsag ahogy van...
nevezzuk a krumpli levest annak ami...
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 22:45
Előzmény: #3705  Törölt felhasználó
#3707
A meglatasom az, hogy valoszinuleg egyikotok sem baszik eleget, es azert vagytok ilyen feszultek es elviselhetetlenek..
esetleg szetbasznatok inkabb egy masik forumot??

masodik kerdesem, ki mit var ezustben juliusig??
Keffer 2016. 02. 15. 22:42
Előzmény: #3705  Törölt felhasználó
#3706
A "negatív kockázat mentes hozam" kifejezés közgazdász körökben arra a jelenségre utal, amikor a kockázat mentesnek tartott, azaz kis kockázatú eszközök garantált hozama egy negatív szám.
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 22:18
Előzmény: #3702  Törölt felhasználó
#3705
tudorka olvasgass mar vissza a forumon hogy ki irt arrol eloszor ezen a forumon, hogy a jegybankok mar a 2000-es evek elejen elkezdtek foglalkozni a negativ kamatkornyezettel ill. hogy milyen tanulmanyokat folytattak...
meg be is linkeltem a linket...
(es mar akkor ajanlottam hogy kerdezd meg a mentoraidat), hatha kepesek lesznek szamodra elmagyarazni....

negativ hozam!!! azt akademikus korokon kivul vesztesegnek szoktak nevezni...
kockazatmentes veszteseg meg ugy baromsag ahogy van...

nez mar ra az ertelmezo szotarban annak hogy mi is az a hozam!!!

ha ne adj isten lusta lennel megkeresni belinkelem a gyengebbek es a te kedvedert...
(kb. 1-1,5 evvel jartam elorebb), mint ahogy nehany ember fejeben felmerulnek gondolatok...

link
(frissites keppen szamodra)
;)
ne csak olvass probald is megerteni amit olvasol, bar mintha ezt is irtam volna...
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 22:08
Előzmény: #3701  tberki
#3704
Szerintem vedd at meg jo parszor...
Nem irtam hogy en nyitok es azt se hogy en egy az egyben igy kereskedem a mean reversion strategiat...

irtam, megosztottam ezen a forumon 1 strategiat, nem en talaltam ki, es azt se allitom hogy ez a legjobb azt se hogy legrosszabb, csak mint 1 strategiat irtam...
(bar tisztaban vagyok az elonyeivel es hatranyaival is)

erre te jossz hogy vegyuk at megegyszer meg nem fasza, ilyen alapon azt is irhatnad, hogy miert tetszik nekem esetleg miert allitom hogy kek az eg, amikor mo-on telen szurke...

majd en beszelek melle...
folytataskeppen meg jossz hogy nyitok kontratrendben...
nem nyitok,de ha egy az egyben kereskednek sem nyitnek kontratrendbe, mert a 100MA-val 1 iranyba nyitod a pozit az pedig a trend...

nem az en strategiam!!!!,de ismerem es hasonlo rendszert kereskedek...

attol felek hogy te nem erted az egeszet kozben probalsz engem valamirol meggyozni, de mirol is....
ja hogy nem erted...most ezzel mit kezgyek
pitcairn2 2016. 02. 15. 20:52
Előzmény: #3696  Törölt felhasználó
#3703
"negativ kockazat mentes hozam"

Orwell-i újbeszél...

PS.:

röhögni kell ezen az egészen:)
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 19:57
Előzmény: #3696  Törölt felhasználó
#3702
Az általad "marhaság"-nak tartott kifejezés teljesen rendben van. Az viszont már senkit nem lep meg az itteni ámokfutásaid után, hogy pont te vagy az, aki egy árva kukkot sem ért belőle.

link

)

tberki 2016. 02. 15. 19:50
Előzmény: #3700  Törölt felhasználó
#3701
Akkor vegyuk at megegyszer.
Long irany amit hosszu tavu longtrendben de rovid tavu kontratrendben nyitsz. Amikor a kontratrendnek "vege" es az elso nap felfele megy az arfolyam a te strategiad szerint azonnal zarsz. Attol felek meg mindig nem erted mi nem jo ebben...
Reszemrol befejeztem parttalan...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók