Topikgazda: oszlopos 2004. 09. 16. 13:59

Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?  

Ugrás a cikkhez
A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Láma
Láma 2010. 08. 19. 12:27
Előzmény: #1278  watson
#1280
Ez egy ígéretes levél, jó lenne a sajtóban viszontlátni ezt a véleményt, akkor jobban számonkérhető
watson
watson 2010. 08. 19. 11:54
Előzmény: #1278  watson
#1279
Az MNV Zrt. telefonos (237-4400) ügyféltájékoztatása szerint a (bemutatóra szóló, átruházható, lejárat nélküli, az állammal szemben fennálló követelést névértékében /1742Ft/ megtestesítő) kárptólási jegyek felhasználására kínált mód hogy adjam el a tőzsdén :)))
Mondja ezt egy bárdolatlan női hang...

Mondom neki hogy ésha nincs annyi vevő mint amennyi jegyem van (merthogy ők meg mit kezdjenek vele :)), hát azt ő nem hiszi.
Mondom nem felhasználás a tőzsde csak tulajdonoscsere, mire ne beszéljek én nem értek hozzá :))

Illetve mondja, hogy pályázzon, de legyen sok pénze, mert csak 10%-ban fogadják el a jegyet. Na jó mondom akkor mondjon ilyen pályázatot, hát azt nem tud, nézegesse a web oldalukat :))

Mondom neki hogy én csak a néhány darabomat szeretném felhasználni a törvény által élőírt folyamatos felhasználási kínálatban, legyen kedves megmondani hogy hol ez a kínálat :))
Erre, azt mondja, hogy fogadjam el hogy minden értékpapír elvesztheti az értékét. :))

Hűű mondom elfogyott az állami vagyon.
Erre felháborodik, és mondja hogy forduljak a miniszterhez és hagyjam őt békén. :)))
Köszönjük Emese!

Kérlek benneteket hogy ha tehetitek hívjátok fel ti is és osszátok meg a kabarisztikus reakciókat! ;)
watson
watson 2010. 08. 19. 11:38
Előzmény: #1277  Láma
#1278
Itt az első fecske ;)
„A Miniszterelnökségtől megkaptam az Ön levelét, amelyben a kárpótlási jegyek bevonásáról és a kárpótlási folyamatok lezárása felől érdeklődött. Információi, amelyeket a levélben feltárt, pontosak és időszerűek. Engedje meg, hogy kérdéseit illetően az alábbiakról tájékoztassam:
...
Mivel a kárpótlási hatósági munka kb. félév múlva befejezhető, Hivatalunknak is az a véleménye, hogy aktuálissá válik a kárpótlási jegyek "kivezetésének" a jogszabályi megalapozása. Ennek többféle módja lehet". "Hivatalunk az erre vonatkozó javaslatait az irányítást és felügyeletet gyakorló minisztériumoknak megtette. A kárpótlási jegyekre vonatkozóan a jogalkotóknak van módjuk a további szabályozást megtervezni és kiadni."

"az Igazságügyi Hivatal általános főigazgató-helyettese"
Láma
Láma 2010. 08. 18. 15:38
Előzmény: #1276  watson
#1277
Ami engem illet, én inkább a cash-re szavazok :-))
watson
watson 2010. 08. 18. 14:46
Előzmény: #1275  Láma
#1276
MNV létrejötte: "Az intézményes privatizáció időszakának lezárultát követően az államnak a rá bízott nemzeti vagyonnal kapcsolatosan új feladatai keletkeztek, tulajdonosként másfajta kihívásokkal kell szembenéznie." link

múltidő, lezárult a privatizáció

na akkor éppen ideje lesz rendezni a jegyek ellenértékét. cash vagy föld? ;)
Láma
Láma 2010. 08. 17. 17:49
Előzmény: #1274  watson
#1275
A kormánypárti képviselők között munkamegosztás van. Meg kellene tudni, hogy ki foglalkozik értékpapír-ügyekkel. Számomra még nem derült ki. Ami az ellenzéki képviselőket illeti: szvsz meg lehet keresni a listás képviselőket is. Persze szerintem közülük is ahhoz érdemes fordulni, aki foglalkozik efféle ügyekkel, különben halott ügy. (Pl: "levelét továbbítottam az illetékesnek")
watson
watson 2010. 08. 17. 17:30
Előzmény: #1271  Láma
#1274
Nemtom hol volt egyéni nem fideszes területi országgyűlési képviselő de nem abban a 3-ban lakom ;))

Egyébként meg talán jobban hallgatnak olyan képviselőre aki éppen a kormányzó párt képviselője. Nem feltétlen interpellálni kell, elég ha bead egy törvény javaslatot, vagy előkészít egy kormány döntést :))))
Nem feltétlen kötözködni kell a kormánnyal, hanem támogatni a társadalomnak tetsző megmozdulásaiban ;)
Láma
Láma 2010. 08. 17. 15:51
Előzmény: #1272  Törölt felhasználó
#1273
Levelet kell írni nekik a képviselői rodaház címére
Törölt felhasználó 2010. 08. 17. 15:38
Előzmény: #1271  Láma
#1272
mind a kettővel az a gond , hogy csak listás embereik vannak . az utcáról csak úgy nem lehet bemenni hozzájuk . egy egyéni jelöltnek legalább van fogadóórája ....
Láma
Láma 2010. 08. 17. 15:17
Előzmény: #1270  watson
#1271
Szerintem szoci képviselő azért nem interpellál, mert ők vastagon sárosak az ügyben, Fideszes azért nem, mert az ritkaság, hogy kormányoldalról szólítsanak meg egy minisztert.
Maradnak a jobbikos és az LMP-s képviselők.
watson
watson 2010. 08. 17. 13:24
Előzmény: #1269  Törölt felhasználó
#1270
2 hónapja megtörtént
válasz: "továbbítottam az illetékesnek." ;)

Próbáljátok ti is, én majd csak a minisztériumok válaszai után zargatom megint.

PM jogászai informálisan elismerték hogy nincs felhasználás, és év végéig nincs is betervezve, de írásbeli kérdésekre mindenkinek válaszolnak.
(mondjuk ez nem újdonság, csak az anno a szoci tulajdonosi programban hívőknek írom hogy Bajnai sem tervezte be valójában ahogy akkor is mondtam)
Törölt felhasználó 2010. 08. 17. 12:43
Előzmény: #1261  zeli39
#1269
kezdetnek szerintem elég lenne , ha valaki megkeresné a lakóhelye szerinti országgyűlési képviselő jelöltjét és megkérné egy interpelláció beadására . az illetékes kormányzati képviselőnek kötelessége záros határidőn belül valamilyen választ adnia .
Láma
Láma 2010. 08. 17. 12:21
Előzmény: #1267  Törölt felhasználó
#1268
Jó kis pergőtűz volt az elmúlt 24 órában a fórumon.
Köszönöm Pénznyelőnek, hogy megfogalmazta az ellenérveket, enélkül nem alakulhatott volna ki ez a jó kis eszmecsere.
Ettől függetlenül - vagy ezzel együtt -, az a meglátásom, hogy mindannyian egy hajóban - egy poziban - vagyunk. Szvsz Pénznyelő még szeretne venni, csak olcsóbban. (Watson és én nem is tagadtuk, hogy a vételi oldalon állunk.)
A tőzsdét mostanában az eladók irányítják, úgyhogy van még szerintem esély olcsóbban venni, mindaddig, amíg nem történik valami érdemleges.
Törölt felhasználó 2010. 08. 17. 11:16
Előzmény: #1264  zeli39
#1267
"Tavaj földárverést hirdettek több helyen is"

Hűha, először is tavaly. Másodsorban nyilván a békéscsabaira gondolsz, na ebből a földárverésből végül nem lett semmi, Drazsé felfüggesztette az árveréseket

Tehát amit számolgattál, az konkrétan nem történt meg.
r76 2010. 08. 17. 10:26
Előzmény: #1265  newedge07
#1266
kicsiktől veszik el a kicsi pakkokat, minden robbanás elött leküldték a jegyet , ld chart.
newedge07 2010. 08. 17. 10:08
Előzmény: #1264  zeli39
#1265
senki se gondolja azt, hogy a nagyhalak akik több yardos jegy állományon ülnek hülyék vagy lúzerek azért mert pár kishal azon élvezkedik hogy 5-10%-ot bezsebel hatalmas pár száz db-os mennyiséggel semmit sem jelent. Pertársasághoz csatlakoznék én is.A magyar államnak kötelezettsége van nemzetközi per esetén bukik a magyar állam mivel a kptv.folyamatos felhasználást ír elő amelyet a magyar állam nem teljesít. OV szerint a tv.be fogják tartani itt az idő. Nem kell hozzá pénz , h kivezessék a jegyet, a privi elkerülhetetlen mivel finanszírozni kell a budget hiányát.
zeli39 2010. 08. 17. 09:25
#1264
Jó magyar szokás szerint nem jutunk előre,,,nekem van határozatos jegyem amit örököltem akkor nem vagyok károsult????Akkor mi vagyok?Tavaj földárverést hirdettek több helyen is 3000 ft per aranykorona értékben ezt azt jelenti az 1742 ft névértékű jegy beválható kb 1 hektár 40 aranykoronás földre kb 120-130 ezer forint ami jelen piaci értéken 1-1.2 millió tehát kb 10 szeres a szorzó.Annyi az ügyvéd mint a nyű 3-4 százalék reális ez nem sok munkát jelent egy jogász számára.Pénznyelő te nem mondasz megoldást csak körűl írod a helyzetet végűl is igazad van de igy nem jutunk sehova,,,,,,,
watson
watson 2010. 08. 17. 08:41
Előzmény: #1260  Törölt felhasználó
#1263
1. "99.9%-a kisebb, nagyobb speki."
szvsz ebben tévedsz. Ha megnézed a tőzsdei forgalmat és a kint lévő mennyiséget, akkor a speki forgalom eltörpül. Viszont sok olyan fiókban van amivel nem foglalkoznak, vagy nem tudnak róla, vagy nem értenek hozzá...
A speki forgalomban meg ugyanazok apapírok forognak 30-50Ft-os réssel. pl. most 550-600 között minden tétel olyan 50-100 darabos speki aki kicsit lejjebb vette és már tette is be eladásra. Ezek jelentéktelen mennyiségek.

Én a cikkekből 4-7mrd-ra saccolom a kint lévő tételt névértéken. Ez költségvetésileg nem nagy tétel, viszont a politikai hozadéka jóval jelentősebb: a kártpótlás és a bűnös múlt lezárás, ami az ősszocik hozománya. ;)

2. "per", "A törvény konkrétuma"
A törvény konkrétuma hogy folyamatos felhasználást kell biztosítson (a bemutatóra szóló, lejárat nélküli értékpapírra), ami nem szünetelhet. (1996-ig is csak max fél éves időtartamra). A ptk. pedig szolgáltats-ellenszolgáltatás értékarányosságát írja elő.
Ez éppen elég jogi alap.
Kár térítés pedig onnantól mindenképen jár ha felszólítás ellenére sem tesz eleget a kötelezettségének.

3. "Szerinted miért nem történik semmi úgy 12 éve?"
szerintem történt. 1997 Émász, 2003 júl Forrás, 2006 dec MOL

5. "felhasználás", "Oké. Írd le, hogy szerinted mi?"
2011-12-ben kárptlási folyamat lezárásával egybekötött cash, vagy esetleg a föld is bejátszhat.
Priviben én sem hiszek, bár 1998-2002 között nem csökkent a privatizáció intenzitása. 20 Tsz-t pl. akkor vertek dobra.
Törölt felhasználó 2010. 08. 16. 23:50
Előzmény: #1261  zeli39
#1262
Csak pár megjegyzés:

1. "összehív egy sajtótájékoztatót és közli a média jelenlétében,hogy van egy ilyen probléma".

Óriási, eredeti ötlet. Mintha iskolásokat kérdeztek volna meg, mit tennének... Nyilván senkinek nem jutott eszébe 15 év alatt. Valahogy senkit nem érdekelt. Megmondjam, miért? Mert néhány 100-1000 tőzsdés speki 'nem nyertem az állam szemétsége miatt' története valahogy nem érdekel senkit.

2. "közép kategóriás ügyvédet aki 3-4 százalékér".

Középkategória = 10-20%. Felső kategória > 20%.

3. "Megfogalmaz egy beadványt de ezt még nem adja be".

Na mondjuk ezt megteszi neked bárki "3-4 százalékér". Én is szívesen megfogalmazok bármit, amit aztán nem adok be:) Sőt, akár 1%-ért vállalom, feltéve, ha az összérték nagyobb, mint 50 millió.

4. "a Kárpótlási jegy károsultjai választmányát".

Most a szöveget, hogy "választmány" hagyjuk is. De te miért is vagy károsult? Mert vettél a tőzsdén 900-ért valamit egy medvepiacon és most 550? És ezt kinek és miért is kéne neked kifizesse? Mert spekuláltál valamire, ami nem jött be? Hát sorry, van ilyen.

5. "Nehéz kitalálni mennyit fog ez érni ez a sztori a kérdés fidesz közeli emberek mennyi jegyet birtokolnak".

Ez a legrosszabb duma. Ez a 4. ciklus, ahol ezt el lehet mondani. Nyilván most tavasszal sok kötés volt, ahol szocik adták, Fideszesek vették:) Ugyan már. A kpjegy kispálya, mikropálya az igazi sztorikhoz képest.
zeli39 2010. 08. 16. 22:50
#1261
Én nem leveleznék senkivel,,,véleményem az ha már valaki szervez valami ez ügyben tudni kéne hány embert lehetne összefogni és mondjuk alakítani egy választmányt mondjuk a Kárpótlási jegy károsultjai választmányát összeszedni a tagokat megbízni egy közép kategóriás ügyvédet aki 3-4 százalékér segít .Megfogalmaz egy beadványt de ezt még nem adja be a bíróságra ha nem összehív egy sajtótájékoztatót és közli a média jelenlétében,hogy van egy ilyen probléma.Erre majd az újságírók kezdik nyaggatni az illetékeseket és hamarabb kapunk válasz mint ,hogy levelezünk velük.Nehéz kitalálni mennyit fog ez érni ez a sztori a kérdés fidesz közeli emberek mennyi jegyet birtokolnak de az én személyes véleményem az,hogy a lezárás összefüggésbe lesz majd az új földtörvénnyel de ez csak fikció,,,,

Topik gazda

oszlopos
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek