Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 04. 06:00

Eleged van a magyar bérekből? - Az országod tehet róla  

Ugrás a cikkhez
Nemcsak rosszabbul keresünk az osztrákoknál, de sokkal rosszabbul is élünk náluk. Könnyen érthető számokkal kifejezve: ők átlagosan kétszer annyit tudnak vásárolni a nettó bérükből, mint a szomszédos magyarok. Ez ugyanakkor nem kéne, hogy dühítse a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2015. 03. 04. 13:53
Előzmény: #78  Bekre_Pal
#80
Vagyis nem (feltétlenül) nagyobb a teljesítménye csak többet fizetnek érte. Világos, a parlamenti munkáért sem adnék annyit, mit amennyit kapnak.
Akkor viszont a teljesítménnyel nincs össze függésben a bérünk.
A személyes véleményem, hogy ez a cikksorozat azon kampány része, hogy most már ne tessenek tömegesen kimenni, mert itthon (előbb) borul a bili. És hiába vannak jól menő IT-sek, ha nem lesz aki házat épít neki vagy megszereli az autóját.
akkoriis 2015. 03. 04. 13:52
Előzmény: #78  Bekre_Pal
#79
Ezt elfogadom (mmint a piaci árat), csak nem erre hivatkozott, hanem a teljesítményre!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 04. 13:47
Előzmény: #75  akkoriis
#78
a teljesítményt vizsgálni zsákutca

a piaci ár a lényeg
akkoriis 2015. 03. 04. 13:43
Előzmény: #73  Cosinusrider
#77
Eddig ez stimmelne is... csakhogy azokat a gépeket karba kell tartani, az sem ár, ha egy kis naftát töltenek bele (akár áramot, akár mást).. ergo az info-s nyomkodhatja a gombokat, ha a gépek nem működnek!
Szerintem ezt így nem lehet leegyszerűsíteni. Egy olyan társadalomban ami már fullra automatizált, ott igen, mivel karbantartókon, és infosokon kívül nincs másra szükség.. de még nem tartunk ott..
ujonc 2015. 03. 04. 13:41
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#76
Mennyit is haladtunk azóta előre?
Gondolom jól lefaragtuk azóta ezt a 22mrd-ot a helyreállt értékrenddel és vastag pluszban az államháztartás. Mennyi is most az adósság?
akkoriis 2015. 03. 04. 13:39
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#75
Nem érdekel sem a görög halász, sem a német infos sem az amcsi alapkezelővel történő összehasonlítás! Azt magyarázd el nekem, h Te, itthon élő/dolgozó infosként mitől nagyobb a Te teljesítményed, mint egy itt élő/dolgozó szakinak?
ujonc 2015. 03. 04. 13:38
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#74
Remélem nem kerülsz mostanában életmentő műtétre valamelyik magyar kórházba. Én nagyon be lenné parázva a helyedben, ezzel a "kinek nagyobb a teljesítménye" gondolatsorral. Mert a doki bére alapján nem sokat várhatnál el tőle. Legalább is a töredékét a te teljesítményednél!
Cosinusrider 2015. 03. 04. 13:34
Előzmény: #64  akkoriis
#73
A hatékonyság önmagában jó dolog. A gond akkor van, amikor annyira automatizálhatóvá válnak a folyamatok, hogy nincs szükség emberekre, csak egy képzett informatikusra, aki hatékony szakértelmének köszönhetően 10 ember helyett dolgozik, 5 átlagember fizetésének megfelelő bérért. Vagyis fele annyiba kerül, mint a korábbi 10 ember.
Végeredmény:
-1db jól kereső(hatékony, tehetséges, hiper-szuper, adózni nem akaró, öntelt)IT szakember.
-9db segélyre szoruló munkanélküli (a szemét ingyenélők)

A kérdés, hogy le tudjuk e kötni a 9 ember kapacitását valami olyasmivel, aminek több haszna van, mint a közmunka?
ujonc 2015. 03. 04. 13:32
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#72
Aha, 30-40%!

Nekem nem lenne problémám a végzettségemmel jól kereső állásban elhelyezkedni (szakmunka) külföldön. A vendéglátóhelyek inkább diplomásokkal vagy érettségivel rendelkező szakma nélküli emberekkel van tele. Amit nevezhetünk nem versenyképesnek. Ám, ha az alternatívát nézzük, itthon 150e nettó (vagy még az sem) vagy kint 150e nettó havonta félrerakva (és közben nem úgy élve, mint itthon). Te melyiket választanád a helyükben?
És amit mindenki megemlít, aki kint dolgozik. A munkahelyi légkör ill. az ország társadalmának elégedettsége, harmóniája. Lehet itt beszélni kalandvágyó fiatalokról. Az se hiszi el, aki mondja.
Bár a nevem ujonc, nem tegnap kezdtem sem a fórumozást sem a munkát. Remélem "accept"-álod a mondandómat!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 04. 13:31
Előzmény: #65  Cosinusrider
#71
a 860 vagy 720 nem elismerés, hanem jövedelem

piaci

itt kezdődik a sötétséged
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 04. 13:30
Előzmény: #59  Cosinusrider
#70
nem kellene, maradhatnál ilyen csökött kádárista krumplileves csávó
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 13:29
Előzmény: #65  Cosinusrider
#69
"Kádár elvette volna mindenedet."
Így van, nem is haladt az ország előre, itthagyott az öreg 22mrd-os adósságot és egy belőle finanszírozott, szociális csomagra fullon rászokott társadalmat.

"Szerintem 720-szal még mindig el van ismerve a nagyobb teljesítmény, plusz vígan el lehet éldegélni."
A kádári érához képest egészen biztosan, és éldegélni is lehet belőle, de kérdés, hogy a teljesítménye alapján éldegélni vagy élni akar-e belőle az egyén.
Phylaxa 2015. 03. 04. 13:28
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Én tanultam. Hol is van benne, hogy a magyar informatikus teljesítménye kisebb mint a németé? :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 13:22
Előzmény: #64  akkoriis
#67
Ajaj... ezt most komolyan kérdezted ? Tanultál bármilyen szinten gazdaság-, pénzügy-, vállalkozástant vagy bármi hasonlót ahol a munkaerő értéke legalább említésre kerül? Ahol szóbakerül, hogy a német informatikus teljesítménye miért is több, mint a görög halászé? vagy egy amerikai alapkezelő miért is keres többet, mint egy magyar szakmunkás ?
ujonc 2015. 03. 04. 13:18
Előzmény: #58  Cosinusrider
#66
Mint ahogy te is a "vendéget" a "menekülttel".
Engem nem zavarna, ha azok akik úgy gondolják helyénvaló a menekültekre, börtönbüntetésüket töltőkre (mert ez is hivatkozás volt)többet fordítani, mint egy tisztes munkás bérére a saját vagyonukból lássák vendégül ezeket az embereket. Esetleg egy koszt, kvártély megoldást is el tudnék képzelni. És talán el is ismerném ezeket az "vendéglátó" embereket. Én viszont a magyar melósra fordítanám szívesebben az adóforintjaimat (legalább is addig, amíg el nem éri minimum az előbb említett kategóriákat). Gondolom mind a két táborban lennénk elegen, így jutna is, maradna is.
Ez így korrekt?
Cosinusrider 2015. 03. 04. 13:17
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#65
Nem az a szívatás, ha valaki 860 helyett 720-at visz haza, hanem, ha 240 helyett 100-at. Kádár elvette volna mindenedet. Szerintem 720-szal még mindig el van ismerve a nagyobb teljesítmény, plusz vígan el lehet éldegélni.
akkoriis 2015. 03. 04. 13:09
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
"nehogy már a nagyobb teljesítményt elismerjük,"

Hol a határ? Neked egy vállalkozásnál "nagyobb" teljesítményed van infosként mint egy ácsnak az építőiparban, esetleg egy orvosnak (nővérnek) az egészségügyben? Áruld már el h mitől "nagyobb" a Te teljesítményed, mint bármelyik SZAKMUNKÁSNAK?
kukker 2015. 03. 04. 13:01
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
"Amíg a régi kádári mentalitás alapján nézi a magyar társadalom zöme (akik többet keres, többet adózzon, nehogy már a nagyobb teljesítményt elismerjük, inkább szívassuk meg, húzzuk le a (pofátlan) nagykeresetűt) addig tökéletesen megértem, hogy nem sajnálod a középosztálybelieket."

Nyugaton melyik országban van egykulcsos?
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 13:00
Előzmény: #55  kukker
#62
"Ez meg itt a balkán, itt igenis, semmibe vett melós van. "
legtöbb helyen biztosan, de erről nem te vagy én tehetek... ezt már 25 évvel korábban megkezdett alkalmazkodással lehetett volna orvosolni...
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 12:57
Előzmény: #59  Cosinusrider
#61
"ha te 1 millióból fizetsz 16%-ot, míg más 100 ezerből, akkor inkább aránytalanul (pofátlanul) keveset adsz a közösbe. "
Amíg a régi kádári mentalitás alapján nézi a magyar társadalom zöme (akik többet keres, többet adózzon, nehogy már a nagyobb teljesítményt elismerjük, inkább szívassuk meg, húzzuk le a (pofátlan) nagykeresetűt) addig tökéletesen megértem, hogy nem sajnálod a középosztálybelieket.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek