Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 08:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#5700
Senki nem keresett, remélem ez így is marad!
Valahogy mostanában nem sok kedvem van befektetni... Meg ugye egyelőre a rendőrség "vigyáz" a pénzemre.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 08:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#5699
PRIME777:
csatlakozom Hopeful hozzászólásához. SOS nézzétek meg az ügyfélkaputokat, ha esetleg olyan nem lenne, akkor postán kellett kapnia édesapádnak egyenlegközlőket, számlakivonatot és egy értesítő levelet. Az a feladat, hogy nézzétek meg az egyenlegközlőt. Ezen március 4-i értéknappal szerepel, hogy a felszámoló szerint milyen értékpapírokkal és mennyi kp-vel tartozik édesapádnak a BC. Ez tehát nem azt jelenti, hogy mennyi van meg, hanem azt, hogy mennyinek KELLENE meglennie. Ha elfogadod az egyenleget, nincs teendőd, ha nem, írásban, postán, tedd meg a kifogásodat, mellékelve a kifogásaidhoz az alátámasztásokat (átutalások igazolása, bármi egyéb).

Még van egy nagyon fontos momentum: április 14-ig kellett a hitelezői igényeket bejelenteni. Nyomtatványt a BC honlapján találsz, "Hitelezői igénybejelentés" címen (Foxit readerrel tudod megnyitni). Töltsd ki, nyomtasd ki, édesapád írja alá, mellékeld hozzá a számlakivonatot, egyenlegközlőket, szerződéseket, amid van. Továbbá valamilyen igazolást arról, hogy miért nem adtátok be határidőre (édesapád külföldön volt, kórházban volt, bármi) és ezt TÉRTIVEVÉNNYEL add postára. HA elfogadjátok az egyenlegközlőt, akkor az azon szereplő részvény darabszámokat és kp-t fillérre azonos módon írd át a hitelezői igénybejelentésre.
Tehát még ma cselekedj!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 08:15
Előzmény: #5689  watson
#5698
Fedezet: azt gondolom, hogy sajnos tévedsz. A lefoglalt 63 mrd jó része ügyfélvagyon és nem a BC vagyona. Ez probléma. Vannak olyan vélemények, és ezt jogszabályi helyekkel is alá lehet támasztani, hogy nem volt jogszerű az ügyfélvagyon zár alá vétele, ami miatt a felszámoló keze most meg van kötve.
Egyébként is legyünk óvatosak a számokkal, már többször kiderült, hogy össze-vissza beszélnek, és keverik is a DRB-t és a BC-t.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 07:54
Előzmény: #5696  Törölt felhasználó
#5697
Kb 2 hete írtam hogy most adják el a részvényeinket, sajnos úgy néz ki tévedtem, mert korábban elpasszolták, valami idióta döntése alapján még a rally előtt? Hát gratulálok, és még azt mondja az MNB hogy az ügyfelek vagyonának megóvása érdekében. Itt valami bűzlik lehet nem akkor adták el amikor még 30%-al kevesebbet értek? Nagyon jól jön ez a különbözet valakinek.
link
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 06:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#5696
Szia !

Picit meg vagytok csúszva.
1 A számlaegyenleget csak az BC ügyfélkapuján keresztül tudjátok megnézni ( számlaszám, jelszó )talán a telefonos ügyfélszolgálat is segít a BC -nél.
Van egymás után min 2 értesitő. ha azok egyeznek az elképzeléseitekkel akkor nincs mit tenni. ( az lez a követelésetek alapja )
ha mást talász mint amit kéne akkor,Ápr 24.ig reklamálhatsz a felszámolónál.
Igyekezz
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 06:43
Előzmény: #5694  Törölt felhasználó
#5695
-Nem egymást bántani,hanem most legyünk együtt a BAJBA-
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 06:32
Előzmény: #5691  Törölt felhasználó
#5694
-Jó Reggelt Srácok ne csüggedjetek!!
prime777 2015. 04. 23. 00:47
Törölt hozzászólás
#5693
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 00:18
Előzmény: #5661  Törölt felhasználó
#5692
Sajnos a külföldi multi csak a 4 naggyal vizsgáltatja át negyedévente a leányait ( PWC, KPMG, Erns Yong ez valahogy bevett szokás. Persze azért ök is dolgoznak szombat,vasárnap is persze nem gombokért.
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#5691
Nem semmi, hogy te kéred számon más helyesírását...
nini55 2015. 04. 22. 23:31
Törölt hozzászólás
#5690
watson
watson 2015. 04. 22. 23:28
Előzmény: #5687  prmiklos
#5689
Felszámoló:
A felszámolóváltás érthető, szar volt, nem tudott 2-3 nap alatt egy leltárt összehozni és az ügyfélvagyont kiadni. Ebben az új sem jeleskedik, de még van esélye kis késéssel ;)

Fedezet:
Azt már kimondták hogy talán 100mrd hiányzik. 62 a DRB vagyonából 38 a brókercég és az ügyfelei vagyonból.
A hiányt bűnös tevékenység útján veszítették el ezért a bűnösök saját vagyonukkal is felelnek amelyből lefoglaltak talán 68mrd-ot. Ahhoz hogy ezt szétosszák büntetőeljárásban kell igazolni a bűnt és a védelem érveinek és bizonyítékainak meghallgatásával megfelelő súlyú büntetést kimérni, mert ugye ártatlanok vagyonát vagy a bűnnel nem arányos vagyont kiosztani nem jogállami.

Ügyfélvagyon:
A csődeljárás vagy a vagyonfelügyelő kirendelését követően nem értékesíthető ügyfélvagyon, illetve nem okozható nagyobb kár elméletileg, mert azért már a vagyonfelügyelő vagy csődeljárásban a felszámoló felelős.

BEVA:
Nyilván kell egy leltár mindenek előtt. ezután megállapítható a kár és a biztosító azaz BEVA fizethet. Elméletileg ehhez kell szerintem minimum egy közbenső ítélet a kár mértékéről a büntető eljárásban.
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 22:00
Előzmény: #5687  prmiklos
#5688
Nem is rossz ötlet. Kellene keresni egy tényfeltáró újságírót és megkérdezni, hogy nem akarja-e ezt a témát felkarolni. Megkérdezek valakit.
prmiklos 2015. 04. 22. 21:49
Előzmény: #5677  noworf
#5687
"A magánvéleményem az, hogy az igazi politikusi érintettség itt van, az egész eljárás ettől bűzlik, ezért hallgatnak el mindent!!!!"

Valami biztos nem kerek az ügyben. Sokan pletykálnak ezt-azt, de a felszínen ebből semmi nem látszik/hallatszik. Valahogy egy "tényfeltáró" újságíró sem ugrott rá a témára. Miért kellett ilyen gyorsan felszámolót változtatni? Most akkor a teljes ügyfélvagyonra van fedezet, vagy hiányzik egy csomó pénz/papír? Tényleg értékesítettek ügyfélvagyonokat? És ha igen, miért? Tolják rá a BEVÁ-ra az ügyfeleket? Ebben az esetben más hitelezők több pénzt kaphatnának. stb, stb
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 21:45
Előzmény: #5685  filter
#5686
Ez az! Csak humorral, kellenek az üdítő pillanatok.
filter 2015. 04. 22. 21:38
Előzmény: #5681  Törölt felhasználó
#5685
Egyszer a pénzt ha visszakapom,
egy ingatlanba beletolom.
Brókerekbe már nem hiszek
a pénzem bankba nem viszem..

Questor, Bc, Hungária
a pénzünknek nincsen nyoma,
De ha egyszer mégis meglesz,
az Orbánia újra elvesz,

fel a fejjel befektetők
jönnek még majd rosszabb idök.
De ha jön a kisebb hozam
Kunmediátor szavatolja..

hogy a problémát megoldja.
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 21:23
Előzmény: #5683  watson
#5684
De jó neked!
A zárolást megkifogásoltam, tegnap ment el a levél az NNI-nek és az ügyészségnek, továbbá polgári jogi igényt jelentettem be az NNI-nél a káromra.
Őszintén szólva nem tudom, hogy mit jelent a vagyonfelügyelő, ennek utána kell néznem. De már annyi helyre megküldtem a levelem, tisztára Szilágyi Erzsébetnek érzem magam.

Te boldog ember vagy és ennek nagyon-nagyon örülj!!!
watson
watson 2015. 04. 22. 21:16
Előzmény: #5656  Törölt felhasználó
#5683
Nem vagyok érintett, mert a TVK-s ügyre egy későbbi piti üggyel is rátettek...
A Hungáriából (korábban Biztonság Invest) viszont csak szerencsém volt (illetve egy több millás átverési kísérletük) hogy eljöttem pár éve... így átérzem a helyzetet.

Nem tudom mit csinálnék, de feljelentéseket tettem volna az ügyfélvagyon zárolás miatt a zárolóval szemben és a vagyonfelügyelővel szemben is. Lehet bírósági keresettel is élnék azonnali kárelhárító (ügyfélvagyon kiadó, leltár kérő) intézkedések megtételét kérve. Kérném a vagyonfelügyelő és a zároló készenléti rendőrség károkozása miatt az ő vagyonuk zárolását az ő általuk okozott kár megtérülésének biztosítására ;))

és verném az ajtót és hívnám a rendőrt hogy sikkaszt
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 21:15
Előzmény: #5680  noworf
#5682
Akár én is írhattam volna...
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 21:13
Előzmény: #5678  filter
#5681
Ez akkor igaz, ha mindenkinek van legalább 6 milliója bent, de szerintem sokaknak ennél jóval kevesebb van. Igaz, van akinek nagyon sok. Egyszer azt olvastam valahol, hogy van egy ügyfél, akinek 10 milliárd(nem tévedés!) feletti pénze volt bent. Azóta erről nem is hallottam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek