Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
brendonz 2015. 04. 20. 21:11
Előzmény: #5499  hopeful
HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
hopeful 2015. 04. 20. 21:11
Előzmény: #5498  brendonz
megbetegedett a fórum, megjött a vénember
brendonz 2015. 04. 20. 21:10
Előzmény: #5497  brendonz
-mintha Ti hordanátok a Kalapot-
brendonz 2015. 04. 20. 21:09
Előzmény: #5496  brendonz
-hogy ti milyen magasan jártok-
eszem meg áll-
brendonz 2015. 04. 20. 21:07
Előzmény: #5495  brendonz
-na itt is egy külön kaszt!! -hát engem
oszt zavar?!?!
brendonz 2015. 04. 20. 21:05
Előzmény: #5493  brendonz
Ez van,ahol van vagyon hamar beállnak mögé

mi meg aztán várjunk sorainkra-
régen még rosszabból ment,nem kell
illusztrálnom...
jó tevés nem megy gyorsan-
még alsó hangon se-
Q-or meg egyszer volt Budán kutyavásár
ez jut eszembe
K-Edit 2015. 04. 20. 21:04
Előzmény: #5487  hopeful
Hopeful - ebben a levélben az áll, hogy polgári jogi igényt is előterjesztett a levél írója.
Tényleg tettetek ilyet? Hogy csináltátok?
brendonz 2015. 04. 20. 21:00
Előzmény: #5492  brendonz
se szó nem kimaradt illesz oda-
brendonz 2015. 04. 20. 20:59
Előzmény: #5490  brendonz
-persze engem az vigasztal- (némiképp igen)
K-Edit 2015. 04. 20. 20:59
Előzmény: #5470  tchongee
Nekem trend portfólióm volt, valamelyest változott az összetétele, mivel volt, amit zártak,tehát nőtt a kp, de változott a portfólió aktuális értéke is. Nem tudom, hogy a most nyilvántartott papírokból (magyar állampapírok) és a kp-ból mi van meg.
brendonz 2015. 04. 20. 20:57
Előzmény: #5488  brendonz
A brókercég arra jogosult ügyfeleit a BEVA kártalanítja majd.
Nézzük beljebb 4000db-ól én is kártalanítanék
6 milásig-
De Sose feledjük RÉGEN ARZÓ GRANDÓT SE ADTAK ILYENEKRE
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 20:55
Előzmény: #5487  hopeful
már küldtem...
brendonz 2015. 04. 20. 20:47
Előzmény: #5486  hopeful
link
-Mondjuk,már ezen lehet merengeni-
Q-tor Szempontok erre a két cégre nem állnak meg-
hopeful 2015. 04. 20. 20:15
Előzmény: #5486  hopeful
Lehet küldeni:

Nemzeti Nyomozó Iroda

1062 Budapest, Aradi utca 21-23.

Tisztelt Cím!

Alulírott:

Név:

Születési hely, idő:

Anyja neve:

Személyazonosító okmány száma:

Lakcím:

Levelezési cím:

További elérhetőségek: tel.: e-mail:

Mint a Buda-Cash Zrt. „f.a.” ügyfele, és azon belül a XXXXX számú számlatulajdonosa ezúton kérem, hogy hatáskörükbe tartozóan a Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Egysége által, 2015. április 3-án, a Buda-Cash Zrt. „f.a.” vagyona tekintetében elrendelt zárlatot – a 29022/105/2015. bü. számú ügyben – soron kívül feloldani szíveskedjenek.

A vagyonzár feloldásának indokai a következőek:

A vagyonzár elrendelése meggátol abban, hogy a Buda-Cash Zrt. „f.a.”-nál nyilvántartott és a felszámoló által egyeztetett magánvagyonomhoz hozzáférjek, ugyanakkor a zárlat elrendelése óta eltelt két hétben semmilyen információt az ügyemben nem kaptam.

Az intézkedés alkotmánysértő, mivel a tulajdonomhoz fűződő jogaimat korlátozza, sérti a magántulajdonommal való szabad rendelkezési jogomat.

A befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló, 2007. évi CXXXVIII. Tv. 136. §-a alapján „(1) A befektetési vállalkozás felszámolása során a) az ügyfél által a befektetési vállalkozásnál letétbe helyezett pénzügyi eszköz, illetve nyilvántartott pénzeszköz, b) az ügyfél tulajdonában lévő vagy őt megillető pénzügyi eszköz és pénzeszköz, valamint c) az árutőzsdei szolgáltatás tárgyát képező eszköz a befektetési vállalkozás, illetve az árutőzsdei szolgáltató bármely, az ügyfél javára vezetett számláján nem képezi a felszámolási vagyon részét. Az eszközök kiadása iránt a felszámoló a felszámolási eljárástól függetlenül, soron kívül intézkedik, ha az általa vezetett nyilvántartás és a befektetői követelések egyezősége alapján az ügyfelekkel történő elszámolást akadályozó körülmény nem merül fel.”

Követelésem egyezik a felszámoló által vezetett és részemre megküldött nyilvántartással, így nem merülhet fel akadályozó tényező a magánvagyonom soron kívüli kiadásával kapcsolatban. A fentiek alapján a zárolt cégvagyon fogalmába a követelésem nem tartozhat bele, nincs jogalapja annak, hogy a közölt pénzösszegemet zárolják.

A zárlat elrendelésének indokaként a büntetőeljárás során alkalmazandó vagyonelkobzást, mint várhatóan kiszabott büntetés jelölték meg.

A bűntető eljárásról szóló 1998. évi XIX. Tv. 159. §-a alapján

„(1) A zár alá vétel a dolog, a vagyoni értékű jog, a követelés, illetve a szerződés alapján kezelt pénzeszköz feletti rendelkezési jogot függeszti fel. Zár alá vételt a bíróság rendel el.

(2) Ha az eljárás olyan bűncselekmény miatt folyik, amellyel kapcsolatban vagyonelkobzásnak van helye, illetve ha polgári jogi igényt érvényesítenek, és alaposan tartani lehet attól, hogy a kielégítést meghiúsítják, ezek biztosítására dolog, vagyoni értékű jog, követelés vagy szerződés alapján kezelt pénzeszköz zár alá vétele rendelhető el. A zár alá vétel elrendelhető a vagyonra, a vagyon meghatározott részére vagy egyes vagyontárgyakra is.”

A Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. Tv. 74. §-a (5) bekezdése alapján

„Nem rendelhető el vagyonelkobzás

a) arra a vagyonra, amely a büntetőeljárás során érvényesített polgári jogi igény fedezetéül szolgál,

b) arra a vagyonra, amelyet jóhiszeműen, ellenérték fejében szereztek,

c) az (1) bekezdés b) és c) pontja esetében, ha a vagyon törvényes eredete bizonyított.”

A magánvagyonom törvényes eredete számlatörténeti bontásban igazolható, egyben polgárjogi igényt is előterjesztettem. Ugyanakkor arról felvilágosítást nem kaptam, hogy a vagyonzárat az illetékes bíróság rendelte-e el.

Az előzőeket összefoglalva: a vagyonzár alkalmazása a személyemet illetően alkotmány- és törvénysértő.

A fentiek alapján kérem, hogy a szükséges intézkedést, soron kívül megtenni szíveskedjenek, egyben jelzéssel élek, mely szerint jelen levelemet a Fővárosi Főügyészség (1054 Bp., Akadémia u. 13.) részére is megküldöm.

Budapest, 2015. április 16.

Név és aláírás

A postacím: Nemzeti Nyomozó Iroda 1903 Budapest, Pf.: 314/15. tértivel küldjétek!
hopeful 2015. 04. 20. 20:09
Előzmény: #5483  tchongee
Mégsem mozdul meg senki, annyira nem hiányzik a pénz a károsultaknak. Majd 10 év múlva pár % mint baumagnál.
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 18:59
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 18:58
CímlapVéleményWikileaks: Orbán szervezte a zavargásokat.
Wikileaks: Orbán szervezte a zavargásokat.
Hírszerkesztő

2015. március 01

A Hír Tv két nappal a zavargások előtt már szerződött a közvetítésre

Wikileaks sokat számára kellemetlen pillanatokat szerez, főképp annak, akinek van takargatni valója. Ez a hírcsatorna tisztességes, avagy maffiás úton hozzájut titkos dokumentumokhoz, és nyilvánosságra hozzák. Sok politikus szeretné eltüntetni a Wikileaks-et. A fentiekben bemutattam röviden a Wikileaks tevékenységét, melynek magyarországi anyaga is van.

Egy elcsípett távirat 2006 októberi zavargások kapcsán.
"A táviratot Budapestről küldték Washingtonba, és bizony elég világosan kitűnik belőle, hogy a budapesti amerikai követség információja szerint a Fidesz kapcsolatot tart fent „az erőszakos tiltakozókkal”. Sőt, a táviratból arra is lehet következtetni, hogy a Fidesz által szervezett demonstráció helyszínének kiválasztásában is látott a követség valamiféle kapcsolatot a molotovkoktélokat dobáló csőcselék és Orbán Viktor pártja között. Majd a követségi jelentés így folytatja: „Bármennyire is a legjobb oldalát láttuk a nagykövetekkel a nemrég tartott találkozón Orbán Viktornak, ez a kaland [mármint Orbán összeköttetései a szélsőséges demonstrálókkal] azt bizonyítja számunkra, hogy Orbán még mindig hajlandó a tűzzel játszani." galamuscsoport.hu

Evvel még nincs vége. Figyeljetek a dátumokra! 2006. szeptember 17-én vasárnap került nyilvánosságra az őszödi beszéd. Ez köztudott. A beszéd hatására (spontán) zavargás tört ki Budapesten.

Szeptember 15-én pénteken egy magyar hírtelevízió (Hír Tv) ajánlatot tett két brit hírcsatornának azzal, hogy a hétvégén "érdekes" dolgok fognak majd történni Pesten, és szívesen tudósítanának a brit tévék számára is. Hogy is van ez?

Kis magyarázat a fidesz és a Hír Tv kapcsolatára: Feltehetően fidesz befolyáltsága és pénze alatt működik a csatorna és csak is fidesz fényezésével foglalatoskodnak. Olykor meghívnak bal oldali politikusokat, melyeket a porba akarnak alázni a riportjukkal.

De a fentiekkel a Hír Tv kimerítette az államrend erőszakos megdöntésére tett kísérletben való közreműködés bűncselekményét?

Zéé
tchongee
tchongee 2015. 04. 20. 18:57
Előzmény: #5482  hopeful
Én is úgy látom, hogy ezek csak a tüntetéstől, zavargástól tartanak (igaz ők is így kerültek hatalomra link netadó, questorosok tüntetése - ezek csak az erőből értenek
hopeful 2015. 04. 20. 18:43
Előzmény: #5481  _realmadrid
Valaki szervezhetne már egy tüntetést!! Hátha akkor idén még minket is kifizetnének. Így minek fizetnének, már lassan el is felejtettek minket.
Hungáriások felszámolása is kezdődik, gondolom ők is beelőznek.
_realmadrid
_realmadrid 2015. 04. 20. 18:18
Előzmény: #5480  _realmadrid
persze kérdés, hogy azokból mennyi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek