Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
1ember
1ember 2019. 03. 12. 12:22
Előzmény: #7858  Törölt felhasználó
#7860
> Ezen felül azt sem tudtuk meg a cikkből, hogy a forgalomban lévő bankjegy és érmeállomány hány százaléka van 1 adott pillanatban a lakosság birtokában és hány százaléka van az MNB-nél illetve a kereskedelmi bankoknál + a cégek házipénztáraiban stb
Ha az MNB arról elmélkedik, hogy annak a fele állampapírban is lehetne, akkor viszonylag sok.
1ember
1ember 2019. 03. 12. 12:20
Előzmény: #7856  Törölt felhasználó
#7859
Pénzügyi vagyonba minden beletartozik, nem csak az elektronikus pénz. Csak az elektronikus pénzt nézd a készpénz ellenében.
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 12:20
Előzmény: #7856  Törölt felhasználó
#7858
helyesbítve: '...Arról nem is szólva, hogy ez az 5700milliárd sem csak köznapi készpénz, azaz bankjegy és érme.'
.
Ezen felül azt sem tudtuk meg a cikkből, hogy a forgalomban lévő bankjegy és érmeállomány hány százaléka van 1 adott pillanatban a lakosság birtokában és hány százaléka van az MNB-nél illetve a kereskedelmi bankoknál + a cégek házipénztáraiban stb...
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 12:09
Előzmény: #7856  Törölt felhasználó
#7857
Visszatérve az eredeti disputára, a magánemberek 99.x százaléka teljesen jól elvan a bankszámlapénzzel, illetve ami ezzel együtt jár. A készpénzt (bankjegyet és érmét) nem a párnacihába varrják otthon - ahogy azt a kriptohívek mantrázzák -, hanem a mindennapi igényeiknek megfelelően használják ott és arra amire való. A BTC ezzel szemben teljesen alkalmatlan a köznapi kp-funkció betöltésére.
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 12:00
Előzmény: #7853  1ember
#7856
ugyanez a cikk kicsit bővebben, ahol azt is meg lehet tudni, hogy miről is van szó. 
.
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/mnb-alelnok-sok-a-keszpenz-a-magyaroknal.670661.html
.
idézet a cikkből: 'A lakosság pénzügyi vagyona 2010 és 2018 között megduplázódott, most már mintegy 41 ezer milliárd forintra rúg.'
.
Hogyan is kell akkor a 'döbbenetes' mértékű 5700 milliárdos 'készpénzvagyont' érteni? Ami a fenti 41ezer milliárdnak csupán 14%-a. Arról nem is szólva, hogy ez az 5700milliárd sem köznapi készpénz, azaz bankjegy és érme.
.
Sehogy nem áll össze az az egyharmadnyi otthon csücsülő kp, amiről írtál. Még Magyarországon sem, tőlünk nyugatabbra pedig még sokkal kevésbé.
festina88 2019. 03. 12. 11:49
Előzmény: #7850  Törölt felhasználó
#7855
Nem tudom kiírta, hogy nem tudnak vele mit kezdeni mert tudnak. Megszűntetni meg ilyeneket tényleg nem tudnak de elég ha az árfolyamot verik szét....
festina88 2019. 03. 12. 11:48
Előzmény: #7853  1ember
#7854

ez hülyeség a lakosság vagyona lehet ennyi, de hogy ez nem kp-ban van mind az biztos.
2017ben összesen 452milliárd ft volt a forgalomban lévő készpénz értéke
https://magyaridok.hu/gazdasag/rengeteg-penz-magyarorszagon-1479925/
1ember
1ember 2019. 03. 12. 11:35
Előzmény: #7851  Törölt felhasználó
#7853
Statisztikai átlag. Van aki 100%-át készpénzben tartja, van aki 0% és van aki valamennyit, ebből jön ki, hogy átlag 1/3 készpénzben áll.
https://bankarmagazin.hu/2018/09/28/nagy-marton-5700-milliard-forint-a-keszpenzallomany-magyarorszagon/
goldi 2019. 03. 12. 10:26
Törölt hozzászólás
#7852
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 10:08
Előzmény: #7843  1ember
#7851
Ezt az adatot honnan vetted? Mármint azt, hogy az 'emberek' a pénzük minimum 1/3-át készpénzben tartják? Ezt hogyan kellene pl. Magyarországon elképzelnem? Van valakinek /akárkinek, bárkinek/ mondjuk 4 és fél millió forint számlapénz a bankszámláján és amellett még 2 millió forintot otthon tart tíz meg húszezresekben? Így értetted? Ebben az esetben ez a személy valóban otthon tartja kp-ban a 'pénze minimum 1/3-át'. 
.
A fenti arányokkal értetted amit írtál? Ha igen, akkor milyen forrásból származik ez a 'statisztika'? Vagy csak megsaccoltad kriptoszimpatizánsként?
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 16:38
Előzmény: #7849  festina88
#7850

Amikor én azt irtam, hogy lehetne belőle jó dolog is, de ahhoz vissza kéne mennünk a szociba, mert most az igazi nagy játékosok nem fogják engedni, hogy kiszorítsák őket, le lettem hurrogva, hogy ezt senki nem tudja befolyásolni, nincs felette hatalmuk. Aztán szépen becsalogatták a játszóterükre és jócskán elbántak vele.
Én már figyeltem ezt akkor is, mikor a coin tulajdonosok és bányászok egymást bíztatták, hogy költsék és követeljék, hogy fogadják el, aztán többen ráugrottak és gyűjtögetni kezdték, feltornázva az árat és nemsokára már az lett a szlogen, bitcoint nem adunk el!
Az a kijelentés, hogy a nagyjátékosok zsákoják is arra utal, hogy nem költeni akarják. Akkor hogyan lesz belőle elterjedt fizetőeszköz?
festina88 2019. 03. 11. 14:53
Előzmény: #7848  Törölt felhasználó
#7849
hát ez leginkább a pénzügyi vezető hibája de ez mindegy térjünk vissza a témához. Alapvetően sok előnye van a bitcoinnak és igény is lenne rá. Leszögezem előre nekem van btcm, igaz nem sok. De a bank világ vezetői sőt ezáltal a világvezetői úgyis megbuktatják, ha mással nem szétshortolják mert nekik ez még mindig aprópénz és az az érdekük, hogy ez az egész elbukjon...
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 14:34
Előzmény: #7846  festina88
#7848

Igen, amit itt leírtál, az az elmélet. A marketingnek kellene hoznia a plusz bevételt, de a sanyarú időkben nem vettünk rá fel hitelt, hogy a marketnig költségek majd kihúznak a bajból. Akkor örültünk, hogy a kocsik után (amit adócsökkentés miatt vettünk, a jó évben) ki tudjuk fizetni a lízinget. Persze ezt sokan el sem tudják képzelni, mert 2010 után csak kisebb megingások voltak, az irányt a a központi bankok szépen megtámogatták.
Abban egyetértek, hogy ez a nagyok stratégiája, mivel van saját családi cégünk, ott kifizetem az adót+ járulékokat (berakom a politukusaink zsebébe) a többi meg mehet a családi kasszába, aminek az elköltésekor még egyszer adakozok az áfa oltárán.
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 14:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#7847
Neked szerencséd van, hogy 200 nál ugrottál bele és tovább menetelt, mert semmi garancia nem volt rá. Aki meg 20 ezer körül érzett késztetést nem kimaradni a NAGY buliból, az meg így járt, ahogy járhattál volna te is, ha 200 után a földbe döngölték volna. Tudósnak érzitek magatokat, de ez nem tudomány, csak a vak szerecse. Meghatározható értéke nincs, így az ára 0-tol a csillagos ég. A hit tartja életben, hisznek abban, hogy valaki majd többért megveszi. Meg persze a spekuláció, ahol a nagyhalak rángatják az árfolyamot, megtámogatva a tether pumpával.
festina88 2019. 03. 11. 14:12
Előzmény: #7844  Törölt felhasználó
#7846
nem tudom, hogy hol dolgozol igen van ilyen multinál, de az csak azért van mert, ha az évit nem költik el jövőre csökkentik a budget. De igazából ez a ti marketingeseid bénázása.... Ez nem azt jelenti, hogy nem lehetett volna hasznosan elkölteni azt a pénzt... Marketing generálja a bevételt az nem azért van, hogy ne kelljen adót fizetni ez óriási butaság...
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#7845
Ez a coinerek reklámja! Majd Afrikában! Majd Kenyában! Majd Észak Kóreában. Majd Venezuelában! Mindig máshol, csak arra lennék kíváncsi, hogy mit fogsz rendelni Észak Kóreából a bitcoinodért?Megint azzal jössz, hogy 200 ért van bitcoinod (gratulálok), ahogy indi azon nyöszörög, hogy nekem lehetne 2 dollárért is, kimaradtál ha ha ha. Micsoda gazdag lehetnél, ha 20 ezernél adtad volna! Mert nektek csak az a fontos, hogy mennyi dollárt ér, költeni eszetek ágában sincs. Hasonlóan a coinbárókhoz, akik most vakargatják a fejüket, hogyan lehetne csak még egyszer Budán kutyavásár. Twitteres 10 ezer dollárért vesz hetente....de cége nem fogadja el. Bizony van kidobni való pénze és ha bejönne, az még jobb. Szerintem ilyenek a DVD visszatekerőbe is beleinvesztálnak....hátha. https://prohardver.hu/tema/megjelent_a_dvd_visszatekero_keszulek/hsz_1-50.html
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 13:51
Előzmény: #7842  festina88
#7844

Ha nem is kidobni való pénzük, de szabad tőke. Mit csinál egy cég, ha nagy nyereséghez jut, befektet, hogy ne kelljen adót fizetni. Hasonló befektetés a reklám is (marketing). Nálunk a cégnél %-ban volt megadva, mennyit fordíthatunk marketingre és bizony volt, hogy reprezentációs alapot telitömték borral, meg ajándékokkal, és még a google-n is futott  a reklámunk, csakhogy el tudjuk költeni a jó évünk eredményét. A szűk esztendőben meg filléres tollakat osztogattunk, meg névjegykártyákat.
Ezek a jó évek most a központi bankok jóvoltából már 2010 óta tartanak, úgy dobálják az ember után a hitelt (ne Magyarországot nézd, a nyugati világban már 1% alatti kamattal is adnak kölcsön).
1ember
1ember 2019. 03. 11. 12:35
Előzmény: #7830  Törölt felhasználó
#7843
Megint azt tudom kérdezni tőled, hogy ha az emberek 99%-ának megfelel az elektronikus pénz, akkor miért készpénzben tartják a pénzük minimum 1/3-át?
festina88 2019. 03. 11. 10:49
Előzmény: #7817  Törölt felhasználó
#7842
:D óriási vagy, igen marketingre azért költenek mert van kidobni való pénzük :D zseniális :D
goldi 2019. 03. 11. 10:45
Törölt hozzászólás
#7841

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek