Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36 2011. 05. 09. 21:24
Törölt hozzászólás
#1480
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 21:15
Előzmény: #1471  zsaver
#1479
Zsaver, mégegy:

"Ha részvényt nyomtathat, saját számláőra egy Nyrt vezető, - és ez legális ,
AKKOR ÍGY KELL PÉNZT IS NYOMTATNI,- NEMDE?"

Ez pontosan így van. A Humet részvénynyomdája a klasszikus bankópréssel egyenértékű. Ott a pénzből lesz sok és ezért az értéktelenedik el (infláció), itt meg a papírok értéktelenednek el, ott a bankópréssel és az általa okozott inflációval az állam húzza le a többi pénztulajdonost, azaz mindenkit, itt meg a 6 Ft-os jegyzők nyernek a többi részvényesen. És az indok is ugyanaz: nincs pénz, ezért kell ez a módszer, de ne aggódjatok, mert azzal a pénzzel, amit így mi nyerünk rajtatok majd olyan értékeket teremtünk, hogy majd nektek is jó lesz. Ami aztán vagy így lesz, vagy nem. Többnyire nem.
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 19:39
Előzmény: #1476  zsaver
#1478
"Ugyanezt a vásárlást meg tudták volna csinálni, ha nem zárt, hanem nyílt jegyzéssel nő a részvényszám,- "

Sokadjára: NEM. Mert ha mindenki jegyezhet 6 Ft-ért, akkor ki és miért adna érte többet a tőzsdén? Ha pedig csak 6 Ft-ot ér, akkor csak 6-ért számítják be az akvirálandó cégtulajok is. Így viszont maga a módszer nem működik.

Nem semmi, hogy egy tőzsdei fórumon mennyien nem értik az alapokat sem. Bántás nélkül: aki ezt nem érti, annak nem való a tőzsde, legalábbis amíg nincs tisztában ezekkel az alapokkal.
zankaikatalin 2011. 05. 09. 18:54
Előzmény: #1474  Törölt felhasználó
#1477
Igen. Ez költői kérdés volt.
zsaver 2011. 05. 09. 18:53
Előzmény: #1472  zankaikatalin
#1476
Ugyanezt a vásárlást meg tudták volna csinálni, ha nem zárt, hanem nyílt jegyzéssel nő a részvényszám,- csakhogy akkor a vezetőség zsebébe nem vándoroltak volna sutyiban a milliárdok, mert akik eladták (ill átfuttaták a Humeten) a cégüket, azok akkor is dupla értéket kértek volna, - csakhogy akkor nem maradtak volna milliárdok a civin-klán zsebében. Soha nem volt publikus, hogy melyik cégért mennyit rv-t adtak,- így az akvira szánt rv.-k javarészék civinék csak simán a kisbüfikre öntötték.

Na nem lopom itt az időm a következő hetekben, - mert én úgysem akarom megtanulni a civintől, "a hogyan kell a kisbüfiket beetetni és kicsallni a pénzüket tőzsdei manipulációt".
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 18:14
Előzmény: #1473  Törölt felhasználó
#1475
Longolo, határidőn csak úgy tudsz shortolni, ha:
- vagy van vevő a hatin, akinek adsz,
- vagy a prompton adsz és átkötód hatira.

1. eset nem volt, 2. esetben dupla mennyiséget kellett volna adniuk. De nem volt jellemző hatis kötés, így eleve kizárva, amit írtál. Ráadásul a többséget jelentő csomagot mindenképpen maguknál kellett tartsák, különben kipiszkálhatták volna őket.
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 18:08
Előzmény: #1472  zankaikatalin
#1474
A válasz: a többi részvényes.
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 18:07
Előzmény: #1472  zankaikatalin
#1473
Elképzelhető, hogy határidőn meg shortolták és a kiszórás által lenyomott árfolyamon is kerestek ?
zankaikatalin 2011. 05. 09. 17:43
Előzmény: #1467  BudFox
#1472
BudFox

nem így van. ha 6 fton emeltetek volna tőkét, pl 1 millió darabot akkor azzal meg lehetett volna venni egy 6 millió forint értékű céget. Ám mivel eközben mondjuk 50 ft volt az árfolyam így 1 millió darab kibocsátásával (elméleti értéke 50 millió forint, a céget eladó beszámította mondjuk félértéken) meg lehetett venni egy 25 millió forintot érő céget. Így jól járt mindenki aki jegyezhetett 6 fton és jól jártak a cégüket eladók is. 64000 ft-os kérdés: ki járt rosszul???
zsaver 2011. 05. 09. 17:11
Előzmény: #1470  zsaver
#1471
Ha részvényt nyomtathat, saját számláőra egy Nyrt vezető, - és ez legális ,
AKKOR ÍGY KELL PÉNZT IS NYOMTATNI,- NEMDE?
zsaver 2011. 05. 09. 17:08
Előzmény: #1452  Civinjanos
#1470
A kiszállása tény jó lett?
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 16:46
Előzmény: #1468  Törölt felhasználó
#1469
Ezek nem vádak csak az én agyrém szüleményeim !

:-) :-) :-)

Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 16:43
Előzmény: #1431  Civinjanos
#1468
Előttem már sokan érdeklődtek a Humet-PBC
felöl.

Őn valamiért nem osztja meg velünk az információit a Humet-PBC-ről.

MIÉRT ??????
Hisz azt mondja,hogy van HUmet-PBC papírja.
Vagy csak arról hajlandó(akar) beszélni amiben épp tevékenykedik(tervei vannak)

Az én véleményem,hogy ugyan úgy manipulálja most is a fórumot mint éveken keresztül a saját érdekeit szem
előtt tartva.

A szocializálásról pedig annyit,hogy engem KORREKT embernek neveltek.
És önt ?

Ne linkelgessen be olyan képeket amalyek 2009-es adatokat mutatnak a Humet-PBC-ről.

Az a baj,hogy ön a fórumon lévőket lenézi és bolondnak tartja.

Ha éedekelné a Humet-PBC. akkor csak egy telefonjába kerülne és a " BARÁTJA" megmondaná a valóságot amit szerintem ön most is nagyon jól tud.

A tegnapi kérdéseimet ön nagyon is jól értelmezte ,csak mint már régóta a HUmet-PBC-ről nem mond információt.

És ha a valóságra célzok azt szépen elsunnyogja.

NEM véletlen,hogy csak akkor jelezte a Humet-PBC értéktelenségét amikor már 40 cent volt.
Gondolom addigra már elfogytak az eladni kívánt Humet -PBC részvények.

A Spamok küldése is számomra nyílvánvaló,hogy nem "CSAK " úgy jutott valakinek az eszébe.

És most még annyira sem képes,hogy legalább megmondja a jelenlegi helyzetet.csak mindent Cserekleiékre hárít.

Le merném fogadni,hogy a Humet-PBC sorsa már akkor megpecsételődött amikor még ön DÖNTÖTT !!!!!!!!!!
BudFox
BudFox 2011. 05. 09. 16:26
Előzmény: #1444  Civinjanos
#1467
Tisztelt Civin Úr

Én értem ennek a módszernek a lényegét, meg azt is hogy az apportált cégeket az őnekik adott részvényekkel fizették ki...de kifizethették volna a tőlünk kapott pénzzel is, amit a befektetők jegyeznek, vagy nem ?

A pénznek nincs szaga... ha eladó egy cég, megmondják hogy mennyi az ára, ön meg kifizeti.
Mi ebben olyan nagyon bonyolult.

Az árfolyam meg az ön módszerével is összeomlott...méghozzá nem is keveset...14.000 ről 250 foritnra.

szemmell átható hogy az Ön módszere nem vált be.
Attól még az én elképzelésem lehet hogy jobban működött volna ?
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 15:54
Előzmény: #1446  Törölt felhasználó
#1466
...akkor elrepeszthet akár 500-ig is...
csodálatos ;)

900-ról hullott 250-re pár hét alatt, hogy a korábbi árfolyamokról ne is beszéljünk...
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 15:35
Előzmény: #1462  Civinjanos
#1465
Szerintem félreértesz valamit (félre akarsz érteni), a tényekkel nem szokásom vitázni, természetesen látom én is a növekedést. A problémám azzal volt korábban és most is, hogy ezt így korábban egyszer sem írtad le ilyen világosan, hogy a a részvényszámnövekedésen felüli esetleges növekedésen tudnak csak keresni a mezei részvényesek.

Sokan nem vettek volna, ha mindezzel pontosan tisztában vannak. De az meg az árfolyam beomlásához és a módszer bukásához vezetett volna. Így neked nem volt célod ennek hangsúlyozása, csak a fejlődésé. Pont ez volt a bajom akkor is. Most meg az a bajom, hogy úgy csinálsz, mintha te mindenről tájékoztattad volna a részvényeseket.

Azt se felejtsük el, hogy a módszeredhez az is kellett, hogy a vevők elfogadják a papírokat. Ezt meg lehetett tenni néhány alkalommal. Tartósan nem tudtad volna alkalmazni, mert egyre szarabb áron számították volna be a papírokat, egyszerűen azért, mert számukra is világos lett volna már, hogy a részvényhígítás folyamatos. Így egyre nagyobb eladói nyomás is lett volna a papírokon. Ezt végül 2008 végén a válság el is hozta.

Civinjanos 2011. 05. 09. 15:31
Előzmény: #1463  konknapott
#1464
Tisztelt Konknapott,

köszönöm szépen. Amit ír, számomra dicséret és megerősítés.

Egyébként mindenki azzal jön, hogy mikor veszem vissza a Nutexet, amihez sem kedvem nem lenne, sem értelme nincs már. Viszont soha nem mondtam, hogy nem jövök vissza más projekttel, hiszen ez a módszer működik. És abban az esetben, ha valóban visszajövök és működésbe hozok még egy Humetszerű - sokak által halálra ítélt vállalkozást -, sok tapasztalatom származik ennek a topiknak a kritikusaitól - ez tény. Ezért köszönettel tartozom mindenkinek.
Viszont amit írt - és eddig Ön az egyetlen - jól esik és még egyszer köszönöm.

Őszinte híve
konknapott 2011. 05. 09. 15:27
Előzmény: #1460  Törölt felhasználó
#1463
Ez így van, de ha van cél és a dolog működik akkor a cégcsoport elkezd üzemelni... mert ugye normál körülmények között nem részvény nyomdát üzemeltetek, hanem létrehoztam egy vállalatot ami termel, szolgáltat akármi... tehát nem kell állandóan részvényt nyomtatnom. Az hogy rendre ezt tették ráadásul egyre gyorsuló ütemben, az kétségtelenül visszatetsző, vagy inkább árulkodó (csak akkor már késő). Sajnos egy biztos, ha nem valós cél áll a dolog mögött és szélhámosok intézik ezt akik a natúr részvény és ezen keresztül pénznyomás lehetőségét látják csak benne, könnyen tönkretehetnek sokakat. Mivel közhelyek jönnek csak belőlem tovább állok, csak olyan vehemenciával írkáltatok Civin úrnak, hogy le kellett írnom, hogy az elv lehet becsületes és jó és nem feltétlen eleve halálra ítélt bukás ez a fajta tőke bevonás. Elvileg remek ötletekhez lehetne ez egy táptalaj, hogy életképes cégek jöhessenek létre, de itt könnyen félrecsúsznak ezek a dolgok...
Civinjanos 2011. 05. 09. 15:17
Előzmény: #1460  Törölt felhasználó
#1462
Pénznyelő,

viszont ismét elfelejted megemlíteni, hogy a módszerem esetében a cégnövekedés előzte a részvénykibocsátást.

A Humet – kis túlzással – semmit sem ért, de ki volt bocsátva kb.: 15 millió részvény; ezzel a csőd le volt tudva. A csődben a cég nullát ért. A nullából lett az, ami. Ismétlem: a nulláról növekedtünk négymilliárdra, azaz gyakorlatilag nulla forint értékű részvényekből lett valamit érő részvény.

A csődben – a siker esetére – egy részvény ára konszenzussal 29 forint lett. A nap végén (2008. ősze) egy részvény fundamentális alapokon mérve 50-60 forintra ment fel.

Mindez egyszerűen:
o volt 3,6 millió darab részvény nulla cégértéket képviselve (csőd előtt)
o lett 15 millió darab részvény 450 millió forint értéket kiadva és elkezdődött az akvizíciós program;
o aminek a végére 60 millió darab részvény volt kibocsátva 4 milliárd forinttal és 300 millió eredménnyel,
azaz
o nulla
o 450/15millió= 30 forint
o 4000/60millió = 66 forint
Ez növekedés a darabszámhoz képest. Ez matek. A kisbüfik, ha figyeltek, kerestek.

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2011. 05. 09. 15:16
Előzmény: #1459  konknapott
#1461
A mostani vezetés és Civin megkülönböztetését is jól leírtad, én is sokszor megfogalmaztam hasonlóan.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek