Topiknyitó: szivacs 2011. 01. 17. 16:33

Mi lesz veled Európa?  

Mi lesz veled Európa?



Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?

Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?



Múltad van, jövőd lesz-e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2015. 03. 04. 15:09
Előzmény: #504  pampa
#520
Nocsak, más is erre a következtetésre jutott! :))))

"Borítékolható, hogy Finnország nyeri az idei Eurovíziót
tt TT 2015.03.04. 14:05


Finnország a down-kórosokból álló punk bandát, a Pertti Kurikan Nimipäivät nevű bandát szavazta be az Eurovíziós dalfesztiválra. A 85 másodperces punk szám egyáltalán nem rossz, és egészen újítónak számít, a rengeteg ratyidiszkó, folkzene és szomorú ballada mellett. Ha az európaiaknak van eszük, őket választják a legjobbnak idén.
A zenekar hat éve létezik, dokumentumfilmet is forgattak róluk. "
pampa 2015. 03. 03. 13:36
Előzmény: #517  szivacs
#519
Felvesszük a hitelt, elköltjük jóléti dolgokra majd várjuk a növekedést, bővülést...hogy legyen forrás amiből visszafizethetjük....

A roma lova is már majdnem megszokta a koplalást, de sajnos az utolsó pillanatban elpusztult....
szivacs
szivacs 2015. 03. 03. 13:35
Előzmény: #507  bigyula
#518
""Azután ne csodálkozzál, ha a fejlődés NEVÉBEN egy idő után a születéskor mikrochipes megjelölés is kötelező lesz...."

Nem csodákozom. Ebbe az irányba megyünk. Te min csodákozol? Van bankszámlád/bankkártyád/hitelkártyád? Ha igen, már most is nyilván van tartva, amikor használod (mikor, mit vettél, mennyiért). Nemsokára az ujlenyomatoddal fogsz tudni fizetni. Mindenkinek nyilván lesz tartva az újlenyomata, retinaképe, stb. Sőt, a bőröd alatt lesz egy microchip, mint a kutyáknak (már most). A mozgásodat most is nyomon lehet követni a mobiltelefonod alapján. Ez a jövő, szokj hozzá!"

"Ezt nem mi (magyarok) fogjuk eldönteni."
Csak hogy pontosan értsük: nem mi döntjük el, hogy kötelező legyen-e a születéskor mikrochipet ültetni minden újszülött gyermekbe??
Ha nem mi, akkor ki fogja ezt eldönteni? A szlovákok? Az osztrákok? A németek? Netán a brüsszeli bizottság? Vagy az amerikai elnök? Az ENSZ főtitkár? Esetleg a csipgyártókonszernek lobbiszövetsége? Majd a(z általuk) választottbíróságnál beperelik a magyar államot 1.1187,4 milliárd dollár kártérítésre az elmaradt hasznuk miatt?

Mégis ki dönti el a jövőnket??
szivacs
szivacs 2015. 03. 03. 13:23
Előzmény: #500  pampa
#517
vagy olyan, mint amikor a betépett drogos azt képzeli, hogy tud repülni és "kirepül" a tizedikről, majd örömmel kiabál minden emeletnél: "I can fly!" - "I can fly!" - egészen a földszintig...
pampa 2015. 03. 03. 11:43
Előzmény: #515  bigyula
#516
Ezért kell képviselőt,kormányt cserélni.

szvsz
bigyula 2015. 03. 03. 11:41
Előzmény: #514  pampa
#515
"Miért kell nekem igénybe vennem egy magán szolgáltató szolgáltatását közvetítőként, hogy az ÁLLAM felé tudjam teljesíteni a tv. által előírt kötelezettségemet?"

Már van rengeteg állami tulajdonú bank is. Nem kötelező egy "magánbankot" igénybe venned...

Egyébként, ezt a kérdést tedd fel a képviselődnek! Biztos meg tudja magyarázni... :)
pampa 2015. 03. 03. 11:35
Előzmény: #513  bigyula
#514
Már ne haragudjál, de kevered a fogalmakat, esetleg nem érted....

Miért kell nekem igénybe vennem egy magán szolgáltató szolgáltatását közvetítőként, hogy az ÁLLAM felé tudjam teljesíteni a tv. által előírt kötelezettségemet?
bigyula 2015. 03. 03. 11:19
Előzmény: #512  pampa
#513
"Engem az zavar, hogy kezdünk elmozdulni abba az irányba, hogy egyes szolgáltatások használata már KÖTELEZŐ lesz!"

Nem lesz kötelező, hanem már kötelező! Pl.: az állam: kötelező használnod a "szolgáltatásait", és kötelező finanszírozni... Meg betartani az állam által rádkényszerített jogszabályokat... A társadalomnak ia vannak elvárásai veled szemben... Igazad van, tűrhetetlen az egész! :)
pampa 2015. 03. 03. 11:12
Előzmény: #509  bigyula
#512
Miért lett volna? Nem kötelező használni.

Engem az zavar, hogy kezdünk elmozdulni abba az irányba, hogy egyes szolgáltatások használata már KÖTELEZŐ lesz!

Erről írtam, hogy már a vállalkozásoknak van olyan ami kötelező.
Ezután már csak idő kérdése, hogy mennyire "szélesítik ki a felhasználók" körét.

szvsz
bigyula 2015. 03. 03. 11:08
Előzmény: #509  bigyula
#511
Vagy ezt is megszavaták a választók?

"Paksi titok:
elrejtik a részleteket

A kormánypártok 2045-ig titkosították a beruházás részleteit."

link

Én nem láttam ezt a választási programban, de lehet, hogy csak rossz a szemem...
pampa 2015. 03. 03. 11:08
Előzmény: #500  pampa
#510
"Ha szerinted a pénzért nem szabadna, hogy kamat járjon, akkor nekem miért nem adsz kamat nélkül kölcsön?
_penznyelo_

Továbbra sem értelek.
Szerepelt a válasz a hozzászólásomban, miért nem érted meg?

Amennyiben pénzre van szükséged kérjél a hozzátartozódtól,rokonodtól, barátaidtól.

Én is tőlük kérek, nekik adok. ( te még nem tartozol ebbe a körbe! :)) Természetesen KAMAT nélkül!

szvsz
bigyula 2015. 03. 03. 11:06
Előzmény: #508  pampa
#509
Nem a kormányválasztásra értettem. De ezt Te is tudod...

Emlékeid szerint volt népszavazás arról, hogy akarnak-e a választók bankkártyát/hitelkártyát használni? Vagy mobiltelefont?
pampa 2015. 03. 03. 11:03
Előzmény: #507  bigyula
#508
Amennyiben nem dönthet a lakosság a kormányról.....akkor tényleg költözni kell.... más földrészre.

szvsz
bigyula 2015. 03. 03. 10:53
Előzmény: #506  pampa
#507
"Hogyha ezt az utat választják a szavazók"

Ezt nem mi (magyarok) fogjuk eldönteni.
pampa 2015. 03. 03. 10:49
Előzmény: #505  bigyula
#506
"Nem csodálkozom. Ebbe az irányba megyünk."

Hogyha ezt az utat választják a szavazók. Amennyiben ezt nem szeretnék, akkor egy olyan kormányt választanak amelyik más úton fog tovább menni.

szvsz
bigyula 2015. 03. 03. 10:25
Előzmény: #503  pampa
#505
"Azután ne csodálkozzál, ha a fejlődés NEVÉBEN egy idő után a születéskor mikrochipes megjelölés is kötelező lesz...."

Nem csodákozom. Ebbe az irányba megyünk. Te min csodákozol? Van bankszámlád/bankkártyád/hitelkártyád? Ha igen, már most is nyilván van tartva, amikor használod (mikor, mit vettél, mennyiért). Nemsokára az ujlenyomatoddal fogsz tudni fizetni. Mindenkinek nyilván lesz tartva az újlenyomata, retinaképe, stb. Sőt, a bőröd alatt lesz egy microchip, mint a kutyáknak (már most). A mozgásodat most is nyomon lehet követni a mobiltelefonod alapján. Ez a jövő, szokj hozzá!

Persze, vehetsz egy tanyát, ahol nincs villany sem (van még ilyen), és kiköltözhetsz oda. Megtermeled magadnak a kaját, szövöd a vásznat, stb. Vissza az időben 200-300 évet... Jó utat!
pampa 2015. 03. 03. 10:23
Előzmény: #503  pampa
#504
Valószínűleg megvan az idei Eurovíziós Dalfesztivál győztese.

link
pampa 2015. 03. 03. 10:07
Előzmény: #502  bigyula
#503
"Eddig magadról beszéltél. Hogyan jönnek ide a vállakozások? Nyilván több milliós, vagy milliárdos nagyságrendnél szükséges a bank közbeiktatása. A gazdaság "fehérítéséhez" is szükséges az áttekinthetőség, ellenőrizhetőség, azaz a bank.

Az USA-ban mondjuk már most is gyanús vagy, ha pár tíz dolcsinál több van a zsebedben készpénzben. A világ ebbe az irányba halad. Persze odaállhatsz a gyorsvonat elé...."

Nem több MRD-ről beszélek, hanem pl. egy fodrász havi gázszámlájáról.

Első lépésben a "közületre" lesz kötelező. Második körben pedig a lakosság számára.

Átláthatóság nevében!

Azután ne csodálkozzál, ha a fejlődés NEVÉBEN egy idő után a születéskor mikrochipes megjelölés is kötelező lesz....
bigyula 2015. 03. 03. 09:48
Előzmény: #501  pampa
#502
"Ez csak részben igaz."

Eddig magadról beszéltél. Hogyan jönnek ide a vállakozások? Nyilván több milliós, vagy milliárdos nagyságrendnél szükséges a bank közbeiktatása. A gazdaság "fehérítéséhez" is szükséges az áttekinthetőség, ellenőrizhetőség, azaz a bank.

Az USA-ban mondjuk már most is gyanús vagy, ha pár tíz dolcsinál több van a zsebedben készpénzben. A világ ebbe az irányba halad. Persze odaállhatsz a gyorsvonat elé....
pampa 2015. 03. 03. 08:36
Előzmény: #500  pampa
#501
"Komolyan nem értem, hogy miért kampányolsz valami olyasmiért, ami most is így van! Nem kötelező a banki szolgáltatásokat használni, HA NEM AKAROD!

Én csak 3 átutalást kezdeményezek havonta (én kezdeményezem, nem vesz le senki a számlámról, a számlavezetési díj kivételével, amit a bank von le), és a rezsimet (a közös ktg. kivételével, amit átutalok) csekken fizetem a rezsiszámláimat (villany, gáz, kábeltv/internet/telefon). Sőt, a fizetésemet is kp.-ban kapom, annyit fizetek be belőle a számlámra, amennyi szükséges az átutalások rendezéséhez.
bigyula

Ez csak részben igaz.

Elindult egy folyamat pl. első körben a vállalkozók számára,hogy egyes fizetési kötelezettségüknek csak utalással tehetnek eleget. Még arra sem ad lehetőséget a rendszer, hogy az adott helyen befizessen.

Ismerve a történelem menetét csak idő kérdése, hogy ez mikorra fog "teljes" utalási móddá válni.

szvsz

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek