Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2017. 02. 08. 20:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#5440
-1
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 20:26
Törölt hozzászólás
#5439
Cipolla22 2017. 02. 08. 19:46
Előzmény: #5436  kozi723
#5438
Én egyszerre csinálom mindkettőt. Havonta bővítem a a lítiumos pozit, mint hosszútávú üzlet, de olajban vannak nagy pozícióim. 60 dolláros olajár körül viszont kiszállok.
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 19:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#5437
Lulo 1 hsz-sal kepes vagy a kiletedrol lerantani a leplet....
Tudod kutyabol nem lesz szalonna!!!

u.i.: Tudod ezt a csatat mar elvesztetted amikor belekeztel...
;)
kozi723
kozi723 2017. 02. 08. 19:29
Előzmény: #5434  Törölt felhasználó
#5436
Nekem innen egy 10%os felszuras eleg. Mint uj csucs szt hiszem azzal mar kiegyeznek. DO-ban ez kb 20-30%os mozgast idezhet elo. Ott megyek at lithiumba es solarba. Jobb a potencial a megujuloban.
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 19:14
Törölt hozzászólás
#5435
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 18:57
Előzmény: #5431  kozi723
#5434
Sajat velemeny Februar kozepe-marcius kozepe ill. vege kozott jol tarthatja magat az olaj sot uj cucsra is mehet azonban marcius utan ha semmi nem valtozik a fundamentumokban akkor komolyabb korrekcio alakulhat ki...(konyeden 20-30%-os) visszaeses is elkepzelheto....
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 18:52
Előzmény: #5428  pomperj
#5433
Szia,

Nezegess ill. hallgasd meg nehany Jim Rickards interjut....
ot ideznem pontatlanul: Davosban a milliardosok elmeselik a multi milliomosoknak, hogy mit gondol a kozep osztaly...
Trump es brexit nem veletlenul tortent...jonnek az europai valasztasok, lehetnek ill. lesznek meglepetesek...
Ahogy a jelenlegi britt miniszterelnok asszony nyilatkozott a politika jelenlegi formaban megbukott mert nem kepes kepviselni az atlag ember erdekeit....

Pl. itt au-ban van tobb mint 100 olyan ceg aki 500millio AUD-nal tobb profitot ert el es nem fizetett 50cent adot az allam kasszaba, amig az atlag jovedelemmel rendelkezo ember ill. kis vallalkozasok ado terhei es egyeb kotelezettsegei mindent egybe vetve meghaladjak a 30-40%-ot...
az emberek elet szinvonala nem javul, sot romlik, egyre kemenyebben kell dolgozni ugyanazert a jovedelemert es az egeszsegugy ill. a mindennapos hasznalati dolgok es elelmiszer arak tobszorosen meghaladjak a CPI-ban jelzett szamokat...

Mivel a gazdasagi novekedes elmarad a korabbi evek novekedesetol a cegek vezetosege probal megtakaritasokat eszkozolni a fizeteseknel, jutatasoknal stb.stb....
Magyarul a verseny orszagonkent ill. cegenkent elezodik, mert kisebb tortabol, meg ha aranyaiban azonos %-ot hoz el 1 orszag ill. ceg akkor is az eredmenyei csokkenek...

Velemenyem szerint Trump jol latja, hogy a burokraciat es az adokat csokkenteni kell, az egy masik kerdes hogy kepes lesz-e ezeken valtoztatni...

Kinaban ill. a kinai uzletemberek tobbsege megremulve figyeli mi tortenik, a tobbseg nem akar valtozast es nem igazan orul annak hogy Trump ujra akarja targyalni a kereskedelmi megallapodasokat....

Velemenyem szerint minden politikusnak az volna a dolga hogy az ot megvalaszto szavazo ill. allampolgarok erdekeit tartsa szem elott...magyarul minden orszagnak meg van a joga hogy a sajat erdekeit tartsa szem elott!!!

Marcius korul az USA-ban megint szavazni kell az adosagplafonrol...majd jonnek a Francia, Nemet es egyeb europai valasztasok...
a gazdasagi adatok nem tamasztjak ala az amcsi piacok arazasat, sot 40%-a az eredmenyeknek penzugyi manipulacioval, konyvelessel es sajat rv vasarlassl lett elerve...
Sajnos egyre tobb cegnel a vezetoseg nem nezi sem a reszvenyesek erdekeit,sem a ceg erdekeit ill. a vasarlok erdekeit, csak arra fokuszalnak, hogy a kovetkezo negyedev ill. ev eredmenyei jol mutassanak papiron es a bonuszokat felvegyek....

Nekem DJIA es Nasdaq-ban is vannak shortjaim ezek vesztesege 0,006% es van XLU shortom is...
nagy valoszinuseggel lesz recesszio 2017-ben legjobb esetben a gazdasagi novekedes tovabb fog lassulni....

a hightech cegek allaspontja erdekes, itt generaciok kozotti osszeutkozesrol beszelnek..
Tudod apple fan vagyok,de azert azt tudom, hogy az apple semmit nem fizet az atlag app fejlesztonek, ha a fejleszto kepes 1 olyan applikaciot csinalni ami nehany millioan erdekesnek talalnak ill. hasznalnak akkor viszont meghivjak a fejlesztot a kozpontba es segitenek neki tovabb fejleszteni az app-jat addig nevezhetjuk hobbinak az egeszet amiert semmi jutalmazas ill. jovedelem nem jar, ha viszont nepszeru lesz az app akkor 1-ik naprol a masikra ill. nagyon rovid idon belul eszmeletlen penzeket lehet igy keresni...
(nem rossz uzleti model, nem konnyu ellene ervenyesulni)...
Bevandorlasi politika 1 kulon temakor ami nagyon sok feszultseget es ellentetes velemenyt hoz a felszinre...

Ha a republikanosoknak van eszuk akkor teljes mell szeleseggel kiallnak Trump mellett es attoljak a torvenyhozason a torvenyeket ezzel megalapozva a jovobeni helyzetuket...
Persze az elet ennel bonyolultabb, szoval volatilitassal szamolok....

Pomperj ne az atlagos mediabol tajekozodj Trump-pal kapcsolatban mert ott probaljak megfozni az elmedet, hanem az alternativ mediabol, youtube-on rengeteg hasznos erdekes video talalhato...
kozi723
kozi723 2017. 02. 08. 17:22
Előzmény: #5431  kozi723
#5432
Hibatlan, ahogy megint mindenkit megszivatott. Nyilvan felfele :D Klasszikus hintapalinta, aki meg beszarik bukik mindket iranyba. Jo lesz ez!
kozi723
kozi723 2017. 02. 08. 15:10
Előzmény: #5410  pomperj
#5431
A nyakamat ra, hogy most jon a fordulat. Elhitte mindenki, hogy ujra short, szar minden. Behintettek tegnap hogy a keszletek megint elszalltak. Na pont ez az amikor pluszban fog zarni. Figyeljetek csak meg...
pomperj
pomperj 2017. 02. 08. 13:24
Előzmény: #5427  bgyu
#5430
Szerintem nem egyenlo erosek az egyes tenyezok a tozsden. A Dollar fontos, de vannak fontosabbak.
pl. szerintem az ero-sorrend:
1) hullam struktura(= hangulat) 55%
2) Fundas valtozas 20%
3) Arfolyamok USD-hez kepest 10%
4) Nyersanyag arak 10%
5) stb.

A Commodity chartokat nezd at ha ASX tradelesbe kezdesz; par napja targyaltuk a temat es a commodity orszagokat.

krida
krida 2017. 02. 08. 13:13
Előzmény: #5416  Törölt felhasználó
#5429
Azért ezzel a dominóval várnék még. Óriási üzlet a brókerszámla. Nézd meg a plus500-at például, milyen hatalmas jutaåékokat legombolnak, plusz a napon túli tartásért is. Nagyon szépen keresnek a daytraderek után, egy ilyen fejőstehenen nem szívesen adnak túl...
pomperj
pomperj 2017. 02. 08. 13:09
Előzmény: #5424  Törölt felhasználó
#5428
Szia,
hogy latod ezt a kialakuloban levo amerikai politikai deadlock szituaciot?
Trump lep egyet (jo vagy rossz), aztan a birosagokon megtamadjak es ervenytelenitik? Nemsokara keptelen lehet barmit csinalni, nem fog tudni kormanyozni? Nemek ugyan nem szimpatikus vegkepp, dehat igy egy recesszio is osszejohet.
A pali megvadulhat es meg szelsosegesebb lesz, vagy sikerul kicsinalni?

Maris van high-tech koalicio (Apple, Microsoft, Google es meg 90 ceg) a travel-ban ellen. Es latszik, minden mast is meg fognak tamadni.

Es a lenyeg? talan meg az ado-csokkentest is leblokkoljak. Bar tegnap raadasul az O'Reilly riportban Trump azt mondta csak, hogy "lehet hogy lesz", ami igen gyenge igeret.
Namost. Ha a piacok minden pozitivat bearaztak mar, es semmi se lesz, akkor mit tesz NYSE? Szerintem a nagy fiuk mar vakarjak a fejuket.
Hogy latszik onnan?

bgyu 2017. 02. 08. 12:52
Előzmény: #5426  pomperj
#5427
János, azt nem értem, ha dollár erősödik, Ázsiai piacok nyomás alatt lesznek, ASX akkor miért lenne annyira bull?
pomperj
pomperj 2017. 02. 08. 12:30
Előzmény: #5425  pomperj
#5426
Viszont India-val matol ovatos lennek; az RBI nem csokkentett 0.25%-al, es ezt nyilatkozta:

"reaching the 4% inflation target is its priority. For that to happen, “this requires further significant decline in inflation expectations” and therefore the RBI decided to “change the stance from accommodative to neutral“."

Ettol meg India bull hosszu-kozep tavon, de egy korrekcio bejohet. Dollar is ujra a erosodik, az nyomas ala helyezi az Azsia piacokat mostanaban.
Es van is Nifty chartban bear divergencia; szoval korrekcio aktualis is itt.

India tovabbra is a top 2017 temak egyike marad.
pomperj
pomperj 2017. 02. 08. 12:15
Előzmény: #5422  goapsy1
#5425
Bator voltal, hogy (b of 2) hullamban valahol megshortoltad. ASX tegnapi allapota mar rizikos volt.
Itt van, en is figyeltem.

link

Es naposon indul fel (iii of 3). Persze nezd meg magad; es hetesen is bull.
link

Fundasan is bull: mennek fel a nyersanyagok, ASX nagyresze az. Nemreg tettem fel abrat roluk.
Szoval szerintem forditsd meg azt a poziciot.
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 08:59
Előzmény: #5422  goapsy1
#5424
Szia,
Az egyik cegem konyvelesevel voltam ill. Vagyok elfoglalva es ha azt befejeztem 1 masik cegben amibrn reszesedesem van ott pedig Q2 BAS-t kuldenem a konyvelonek...
Majd utana nezek minek orultek, azt tudom hogy a bankokat vettek...
Az pedig 1 igen nagy resze az indexnek. (ANZ-n peldaul tobb mint 5%-os osztalek van); ha pedig csak 7-8 honapig tartod akkor ez eves szinten nem olyan rossz, nehanyan jatszanak ezzel opcios stratikat, de szerintem az elmult napokban gyengelkedo AUD sok nemzetkozi alapkezelo erdeklodeset felkeltette...
Ugyanis a karacsonyi szezon adatai azt mutatjak, hogy jelentosen nott a szemelyi es credit kartya hitelek allomanya...
Azt nem art tudni, hogy lassan mar 15,18 ill. 24 honapra adnak 0%-os balance transfert ill. 12-15honapra 0%-os vasarlasi hitelt....
(Szoval en veszelyesnek tartom piciket a bankok koruli lelkesedest, de az ausztral bankrendszer sokkal biztonsagosabb mint az europai mindaddig amig China-ban nincs nagy felfordulas ill. A housing sectorban nem jelentkeznek problemak!!!!
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 08. 06:37
Előzmény: #5422  goapsy1
#5423
Mindezt úgy, hogy az olaj napok óta esik.
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 08. 06:36
Előzmény: #5416  Törölt felhasználó
#5422
Szia! Nem tudod véletlenül, minek örültek ma nálatok annyira a tőzsdén? Az asx többet ment, mint szinte egész Ázsia együtt.
Be is ragadt 40-en egy shortom :)
McDee 2017. 02. 08. 06:04
Előzmény: #5419  McDee
#5421
Bocsánat, nem kicsi. Most ismerkedek vele.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek