Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cimballi
Cimballi 2016. 06. 30. 18:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#3160
azért túlzásokba ne essünk :))
de köszönöm és ígérem visszafogom magam
Cimballi
Cimballi 2016. 06. 30. 18:26
Előzmény: #3157  Törölt felhasználó
#3159
1) arra tettem a magam mondókáját ide, hogy értetlenkedést, bosszúságot láttam többekben a mostani emelkedés miatt - nem tudtam, láttam, mit kereskedtél GBP párokban

2) továbbra is mondom, nem ismerem a jövőt, csak tudom, hogy ha sávon belüli (vagy kevéssel alatta rugdalózó) bear gyertya alá adok, akkor azzal az esetek többségében veszítek, ha zárom a shortot sávhatár közelében, akkor nyerek. Ha rossz kontextusú letörés (mert itt arról van szó) behalását veszem, azzal nyerek. Kb. ennyi.

+1) nem érdemes a híreket figyelni, minden ott van a grafikonokon erről szóltam. I trade numbers - Richard Dennis mondta, én meg úgy gondolom, ez a jó kereskedés kulcsa. Nem érdekel a hír körítés.
Törölt felhasználó 2016. 06. 30. 18:25
Törölt hozzászólás
#3158
Törölt felhasználó 2016. 06. 30. 18:17
Előzmény: #3156  Cimballi
#3157
"Azaz technikailag hibázik az, aki egy sávban kialakuló bear gyertya alatt elad."

Nagyon jol hangzik, ket problema van vele:

1. nem bear gyertja alatt adtam!!!
2.kitoresek, letoresek kereskedesevel ugy gondolom tisztaban vagy ha pedig igen akkor a savkereskedeses kijelentesed onmaganak mond ellent...(mar ugy ertem ha nem ismered a jovot, ha igen akkor meg ugy is mindegy)...
;)
EUR/GBP longot meg a szavazas elott nyitottam visszakeresheto, nagyon asszimetrikus lehetosegnek kinalkozott es az is lett...
S&P500 shortok pedig momentum alapon lettek nyitva...

Sav kereskedes egyebkent mint az osszes kereskedes 1 feltetelre alapul ebben az esetben: (hogy a savban marad az arfolyam) az igaz hogy az esetek tobbsegeben igy van, de velemenyem szerint nem ebben van a penz es meg van 1-2 nev ebben az egeszben akik hasonloan gondolkodnak.....

Kedves toled hogy megosztottad velem az elliottos dolgokat, oszinten szolva engem nem erdekel, az esetek tobbsegeben grafikonokat is azert teszek csak fel (mert 1 kep 1000 szonal tobbet er) a gyakorlat meg talan 1000 grafikonnal er tobbet...

En imadom a kitoreseket ill. letoreseket mert ott gyorsan lehet penzt keresni ill. nagyon gyorsan kiderul, hogy jo vagy nem 1 pozi es lehet tovabb lepni...

Sok sikert a savkereskedeshez!

u.i.: sokan nem tudjak felmerni mekkora problemat jelent a jegybankok allando beavatkozasa ill. ez az extrem likviditas ami a piacon a nepszeru termekekben van, ez pedig azzal jar hogy a tomeg az emberek tobbsege (70-90%) ugyanazon az oldalon van, na ha a tomegpszichozis megvaltozik akkor meg jonnek az extrem elmozdulasok lasd SNB-s tortenet...vagy brexit es egyre tobb ilyen lesz amig a 70-90% at nem paszolja a tozsdere szant tokejenek nagyobb reszet azokhoz akik kepesek a tomegtol elteroen gondolkodni es erre van megfelelo rendszeruk...
;)
Cimballi
Cimballi 2016. 06. 30. 17:39
Előzmény: #3149  Törölt felhasználó
#3156
Hali, az eséseket nem "kell" sőt az esetek többségében nem szabad venni, de a brexit nem eső trendben jött, hanem sávban. Azaz technikailag hibázik az, aki egy sávban kialakuló bear gyertya alatt elad. Ez bizonyosodott be. Bővebben:

link
Tibi0002 2016. 06. 30. 16:28
Előzmény: #3154  pomperj
#3155
Egyik soros-féle könyvben, talán a 2008-as válságról írt könyvében azt olvastam, hogy neki évtizedek óta a hátfájása jelzi, hogy itt az ideje lezárni a pozícióit.
pomperj
pomperj 2016. 06. 30. 16:01
Előzmény: #3153  Tibi0002
#3154
Nem egeszen azert.

Peldaul az IFEU, az developedEU real-estate index 39-rol lezuhant 33-ra. Az -15%, 2 nap alatt. Es real-estate-ben (!), ami ugye nem szokott ugrandozni.

Igaz hogy visszamaszott 35-re maig, az meg 33% korrekcioja a nagy zuhanasnak.
Na, de az a lenyeg, hogy ez egy olyan index, amit nem nagyon manipulalnak a Central-banki likviditassal. Ez nagyjabol a valosagos invesztori magatartast mutatja.

Szoval, faj a bokacsontom, szokasosan ilyenkor valami azt sugja, hogy keszul egy nagy meglepetes.
Mondjuk, ha a FED lep valamit? A piac igen vadul reagalhat ra?
Kiadhatnak barmilyen iranyba egy allasfoglalast? Igen.
A piac megvadulhat most tole? Igen.

Tibi0002 2016. 06. 30. 14:04
Előzmény: #3152  pomperj
#3153
György irányába álltam be én is, viszont abba is belegondoltam, hogy a brexit után szépen visszaemelkedett minden. Mintha semmi sem történt volna. Még ha jegybanki háttérrel is, ilyen rossz hírre ilyen visszatérés valamiféle erőre utal.
pomperj
pomperj 2016. 06. 30. 13:37
Előzmény: #3151  Törölt felhasználó
#3152
Soros, a trade-kiraly, ma penzugyi krizis indulasat latja. Nem fogadnek a nagy oreg ellen.

Nem latom ennyire "eldolt"-nek a helyzetet, maradok a sajat modszerem projekciojanal, ami egyelore neutral. Sok a cash, de nem zavar. Hatha igaza lesz, es netan beomlanak az EU ingatlan-piacok is par ev alatt, es lehet olcsobban is kapni Mentonban egy szep hazat, vagy MonteCarlo folott, korkoros tengeri panoramaval;-)

Törölt felhasználó 2016. 06. 30. 11:34
Előzmény: #3150  pomperj
#3151
Szia,

Hu most en is nagyon remenykedek, hogy jol visszahuzzak az indiket....
Felre ertes ne essek nem longolom oket es mar lassan nem is emlekszem mikor volt ilyen alacsony az rv kitettsegem,de jo volna ujra nyitni a shortokat nehany cegben...
Nalunk ma ert veget az uzleti ev...
az atlag nyugdijalap 2,4%-os hozamot ert el,de voltak ahol 4%-os veszteseget sikerult osszehozni...
a rosszabb alapok kozott van olyan amelyik az elozo 10 evben nem volt kepes pozitiv hozamot elerni....
Cegnel a legrosszabb teljesitmeny 33 honap alatt 87%-os hozam, de az egyik portfolionk iden mar 196%-os hozamnal jar...

Egyebkent vasaroltam a RIG-es pozikhoz meg, fundasan es technikailag is tetszik a ceg...
Nehany ceg kivetelevel en azonban nagyon ovatos lennek long pozikkal amcsi indexeknel, tokeatteteles long pozikat amcsi indexeknel orultsegnek kesz ongyilkossagnak tartom....
Nem tudom mikor jon 1 normalisabb korrekcio,de remulve nezem ezt az elvakult optimizmust, mert ez nagyon sok embernek, befektetonek nagyon fog fajni; a kijozanodas pedig evekig akar evtizedekig tarthat.
Egyebkent US hetekre esetleg nehany honapra van max a recessziotol....es jon az elnokvalasztas.

Azon viszont jokat mosolygok, hogy a mediaban es nehany "ugynevezett szakerto" meg mindig meg van gyozodve rola hogy a nemesfemeket adni kell....
arany 20-25% , ezust mar volt iden 30% pluszban is iden a nemesfembanyaszokrol nem is beszelve...

Kozben Dax-li tobb mint 10%-ot vesztett ertekebol, SPY pedig kepes volt kiizadni magabol 2,4%-os hozamot...

Sok sikert mindenkinek, nem art ovatosnak lenni mostanaban!
;)
pomperj
pomperj 2016. 06. 30. 09:19
Előzmény: #3149  Törölt felhasználó
#3150
1)Ez az oscillalo csapkodas nem biztosan de eleg gyakran, a zuhanasok elotti jelenseg. Az utolso 5 nap
+230,
-610,
-260
+269
+285
volt, szoval daytrade mufajjal a Brexit-csapokodas nekem pozitivan hozott.

2)Ujra van egy jopar hullam-variacio; nincs kedvem most rajzolni oket. De, ...meglepetes ...a legszebb kozottuk ez itt, ami eppenseggel kepeskonyvbe illoen szep:

link

Es bull (!),
uj ATH is van benne, raadasul W2 szepen fibo 50% korrekcio, szoval meg viszonyleg EROS bull is (?) lehet belole.

De a tobbi alternate-bol azt latom, kb. egyelo valoszinuseggel tudhatnak lefele is es felfele is folytatodni a hullamok rovid tavon.
Kerekperec: most neutral az allaspontom.

3)Talan a kovetkezo 2 napban eldol, es valamerre szakitja valamelyik kritikus vonalat. A chartbol evidens, hogy melyik hol van.

Majd hetvegen, ha megerik a helyzet, csinalok a blogban nagyobb update-et. Azsiaban egyelore nem latok nagy valtozasokat: Brazil, India, Russia stb. a leginkabb bull most.
Törölt felhasználó 2016. 06. 29. 22:11
Előzmény: #3147  pomperj
#3149
Szia,

szepen visszahuztak az indiket, ha igy haladunk nehany nap, esetleg par het es ujbol ki lehet tenni a shortokat...
;)
Irtam rola korabban, hogy a brexit nem a vilag vege, de hogy az amcsi indiket huzzak erre azert erdekesnek tartom, mert ugye tobb mint 7%-a az amcsi exportnak a britekhez megy, gyengebb fonttal ill. erosebb USD-al pedig nehezebb lesz jo eredmenyeket produkalni az amugy is tul ertekelt cegeknel...
Persze mi jelentosege van hogy 60-70%-al vagy 65-75%-al van tul ertekelve a piac???
Felnott 1 generacio es a tradung desk-nel is mindenki meg van gyozodve rola hogy az eseseket mindig meg kell venni...
Ez pedig erdekes lehetosegeket ad a tapasztaltabb generacionak...

sok sikert mindenkinek!
kozi723
kozi723 2016. 06. 29. 18:11
Előzmény: #3105  eurocent
#3148
Pbr eseteben ha ma 7,2 felett sikerul zarni, akkor jo esellyel 7,6-7,99 savba erkezhetunk, jol sejtem? Harmadszor allitana meg ez a 7,2 koruli szint, de a hangulat most adott a tovabbi emelkedeshez. Az olajkeszlet adatok, a real erosodese, sp500 emelkedese, mind komoly huzoero.
pomperj
pomperj 2016. 06. 29. 07:43
Előzmény: #3140  pomperj
#3147
1)Lassan vege a Brexit utani tranziensnek.
A legtobb index esett 4-8% kozott, es vissza is korrigalta nagyjabol a felet. Most erdemes megnezni, hol van technikai kar.

Az FtSE nagyon torzitott az oriasi brit eztra-likviditas miatt: nagyjabol a supporton all.

2)DAX, CAC(??) es EURO STOXX indexekben nincs igazan nagy kar. Nem szakadtak supportok. De azert 3 nemet vezeto multi-orias, Daimler, Telecom es DB igen gyenge volt, es tekintheto leszakadas-kritikus allapotunak. Szoval, nem acelosak, es meg semi nem biztos

3)Ket orszag, Portugalia es Irorszag supportja viszont tisztan, Italy es Spain kerdesesen, de szinten leszakadt.
Ezek ket alkalommal is support alatt zartak.
Ma meg talan vissza-maszhat; bar kicsi az esely. Szoval, egyelore a korabban is "gyenge" allpotu orszag indexekben van technikai kar.

Viszont az EU financials Index sokat esett, es support ala szakadt.

4)Dr, Copper se mutat problemat. A globalis anyag-piacok vall-randitassal elinteztek a Brexit-et.

5)Ettol fuggetlenul, a korabbi bajok megmaradtak.

a)A DOW 173670 support leszakadt. De tegnap mar azon zart, tekintheto egynapos fals letoresnek.


b)Az SPY nagyjabol PE=24 szinten 60-70%al van tulertekelve. Az SP500 profitja 6 negyedev ota csokkeno; es ez a Q2 vege is kozel van, es erdemi javulas nem varhato ev vegeig sem.

6)Az EEM indexben is tartott a 32 support. De nagyon kalapalja a piac, es alaposan vegig kell nezni hetvegen az Azsia piacokat.

Elso ranezesre vegyes a kep; India es Kina eleg jol tartja magat, Szingapore is eros. De a tobbiek, Japannal az elen, gyengek es esesbe fordulni latszanak.

A hetvegen megprobalom update-olni a blogban az uj felyzetre a chartokat. Azert eleg sok munka lesz.
bgyu 2016. 06. 28. 22:29
Előzmény: #3145  pomperj
#3146
UsdJpy-nél mi a meglátásotok? Lehet Nikkeinél fordulat látható, ez magával vinné az UsdJpy-t?
pomperj
pomperj 2016. 06. 28. 21:57
Előzmény: #3144  kozi723
#3145
EURUSD szerintem legvaloszinubb kilatasa ez
link

Nem hiszem, hogy a most varhato rovidtavu EUR hullamzas utan nem az USD erosodne egy kaosz-rizikos, es bizonytalan EUR-hoz kepest.
Raadasul ECB vegkepp nem emelhet ebben a helyzetben kamatot; ha barmit lep, akkor leginkabb hosszabbitja a 80Mrd/ho Easing-et.
Persze, az USD kamatot se kepes a FED novelni, max 0.25 ev vegen.
kozi723
kozi723 2016. 06. 28. 15:45
Előzmény: #3143  eurocent
#3144
Viszonylag alacsony az aktivitas az eurusd topikban, ugyhogy inkabb itt kerdezek Toletek. Mit vartok a dollartol a kovetkezo 2-3 honapra? Eurusd felpattanas innen vagy lesz meg benne lendulet es letoljak 1,05ig. Mit gondoltok? Koszi!
eurocent 2016. 06. 28. 15:20
Előzmény: #3142  pomperj
#3143
Értem. Köszönöm.
pomperj
pomperj 2016. 06. 28. 14:25
Előzmény: #3141  eurocent
#3142
Erre gondoltam:

link

Ez regi TA technika, es sokszor nagyon jo jel. Utana eleg gyakori legalabb 1 hetes, de inkabb Elliott minor szintu bull. Ajanlom figyelmedbe.
eurocent 2016. 06. 28. 10:59
Előzmény: #3140  pomperj
#3141
"A jel lenyege; VIX -ra rajzolsz egy 2 sigma tavolsagu Bollinger szalagot. HA VIX atfut rajta, aztan ujra visszazar a szalag vonal ala (mint most), az igen stabilan jo BUY jelzes.
Nos, ez a BUY jel van most. "

Ezt bemutatnád charton, mert nem értem. Köszönöm.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek