Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 18:59
Előzmény: #9619  Törölt felhasználó
#9620
ja es meg annyi hogy szandekosan valaszotttam hogy euroban es fontban is nyitok a dollar ellen egyszerre

most kozosen nyilatkozgat az europai meg a londoni jegybankos vagy penzugyminiszter mar nem is emlkeszem erre a gorog mentocsomagra
hogy bar a mentoalapba minden eu orszag fizet tehat az is aki nem a monetaris unio tagja magat a mentest megis csak az euro kapja
es hozongenek az angolok
szokas szerint

szoval gondoltam ez a kis sztorizas megnyomja kicsit a dodo ellen es lehet venni

de akarhogy is lesz a dodo gyengulni fog hosszutavon akarmennyire is berzenkedik most itt mindenki amerika nagyobb szarban van mint mi itt europaban es ezt mindenki tudja
a gorog helyzet meg mas hasonlok eddig mindig csak ideig oraig tarto lemenetelt produkaltak
utana mindig oda fordult a vitorla ahova kellett
a dodo ellen
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 18:54
Előzmény: #9611  Törölt felhasználó
#9619
hmmm aham...
en meg most probalok valami ujat
szeretem a dollar eurot mert viszonylag tisztak a viszonyok

de annyira piszkalta itt a fulemet amit szoda mondott hogy mas keresztek iranyaban is mozogjak hogy beleleptem egy kis usd/gbp-be
semmi extra elemzes csupan raneztem tobb isodikon es mindenhol elegge tuladottnak tunt ahhoz hogy forduljon egy kicsit
gondoltam beleveszek
persze lefele ment
erre raerpitettem meg es most varok

azert is vagyok kicsit duhos magamra mert unatkoztam es azet csinaltam
vartam hogy amerika kinyit mert mar ket napja kineztem magamnak egy reszvenyt most nem mondom meg mit de azt akartam venni
viszont most nem maradt mar ra penzem lekotottem emitt es nem akarok kiszallni belole mert attol hogy most minuszban ulok tudom hogy az irany jo lesz kesobb

azt hiszem errol beszelt szoda hogy nem mindegy hogy 100-200 pipet ugy ulsz e ki hogy abszolut fogalmad nincs rola mit csinalsz vagy pedig van csak eppen kicsit koran leptel bele es akkor viszont megeri kiulni

szoval csak azt akartam magyarazni kicsit ezzel neked hogy ...hat nehez ugy
szoval ahonnan belinkelted az a box izet tudod a forexfactory oldal
kivancsi voltam es beleolvasgattam a forumba
irta valaki hogy ebben a box strategiaban semmi ujdonsag nincs mar darvas is alkalmazta az otvenes evekben
darvasnak van ez a sokszor kiadott nagyon jo konyve a nevevel ellentetben amerikai (vagyis amerikas magyar igy pontosabb) az a cime hogyan nyertem ketmilliot

es szoval a strategia fontos de meg sokkal fontosabb a jo megerzes
tehat hogy raerezz
olyan mintha lovagolnal erted es tudod hogy technikailag hogy kell iranyitanod a lovat mert ezt megtanultad de ettol meg nem lesz beloled suttogo... nem beszeled az equus nyelvet
hanem erezned is kell az allat minden moccanatat mikozben rajta ulsz vele egyutt mozgol bar te iranyitasz

na probald meg a grafikont egy ekgnak tekinteni es tedd ra a pulzusra az ujjadat

sokszor mondtam hogy tokeletesen meg kell tanulni a TA-t azert hogy aztan egy napon figyelmen kivul hagyhasd

ez egy egyszeru mondat de sokat lehetne meg beszelni rola

aszem..
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 18:47
Előzmény: #9608  Hathor
#9618
mindketto :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 17:18
Előzmény: #9610  Törölt felhasználó
#9617
"ha ennyire jó a találatod és megy is ... miért nem nagyobb idősíkban , nagyobb pozit és működő magasabb időtávúan dolgozól , mert ugyanakkor mérföldekkel nagyobb profitot is produkálsz így ? "

Pont azért, mert én úgy érzem, hogy még nem olyan jó a találati arányom. jóval több a vesztes, mint a nyerő.

Ahogy nő a tőkém, úgy növelem a pozi méreteket is. Még idő kell a fejlődéshez.

Nem célom a forex kereskedés, de igen jó tanpálya.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:56
Előzmény: #9615  Törölt felhasználó
#9616
uuuujjjjéééé !
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:55
Előzmény: #9614  Törölt felhasználó
#9615
:DDDDD Menj, majd folytatjuk.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:53
Előzmény: #9613  Törölt felhasználó
#9614
jól kibasztál te is velem .. mert már rég el kellett volna mennem ..

erre ideragasztottál a székhez a hülyeségeiddel

:O))
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:50
Előzmény: #9610  Törölt felhasználó
#9613
B@szki szoda, ehhez a litániához még egy fröccsöt meg kell innom!
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:46
Előzmény: #9600  Törölt felhasználó
#9612
nekem is van itt két vonalam, de nem olyan öregek, mint a Tiéd :))
link
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:45
Előzmény: #9607  Törölt felhasználó
#9611
Na betöltöttem az arcomba a fröcsit. :DDD
Mindjárt más a világ!

Mike, valójában egy kezdő fx-trader vagyok, aki megpróbál mindent megtenni, hogy a piacon maradhasson, és talán idővel komolyabb kereskedő is válhat belőlem. Nincsenek nagy profitjaim, de eléldegélek belőle. Viszont van bennem egy olyan érzés, hogy jó úton vagyok, jó irányban fejlődök.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:43
Előzmény: #9594  Törölt felhasználó
#9610
ezt a könyvet én is elolvastam , és pontosan ezek azok a cuccok azok amiket magyarázni próbálok kb .. persze nem pont azt ,azokat -de a szellemiségét magát viszont igen

nem lehet elmondani mit hova rakj és mit csinálj, hanem azt a hozzállást kell érlelni ami van .. folyamatos tapasztalat és látásmód javítás ..

végig végig ezt próbálom sugallni .

pontosan ezért látok én mást is mint megannyi és ez fordítva is igaz és így történik .

nincs olyan hogy ez vagy azt megtanulsz csontra .. mindenből tanulsz , mert csak egyetlen egy sosem működik csak ideig óráig /mert azt nem te látod hanem más által látsz/

és így tovább.. annyira szerteágazó a cucc, hogy ahhoz mindenképpen hosszú idő kell ..

arról nem is szólva mennyi mindent kell megtanulnod megállni , vagyis brámennyire akarod tenni , ugyannyira meg mást kell, vagy ott kell hagyni lemondani róla ..

mint pl. ez az eugbp amire én nem cuccoltam volna , mert túl mást is láttam benne /le is esett , kilépett /

annál több közöm van most a goldhoz ami számomra egyértelműbb .

de ettől semmivel sem rosszabb nekem az aki viszont pont ellenkezőleg műxik: látja tudja meri teszi és ott tud jó nyereséges pozikat kiépíteni ..

én nagyobb idősíkokban tudok jól gondolkodni , ott vagyok inkább az elememben ..

de míg eljutottam odaáig .. (te jó isten)

azzal ... hogy nem taglalom itt részletesen a pozi építésemet és annak védését is megszervezem .. természetesen ezt mindig is teszem(nem is lehet létezni nélküle) csak nekem ez természetes , felesleges dolognak tartom hangsúlyozni .. én úgy látom hogy nincs ebben sok, nem ebben van a varázslat..

a varázslat akárki akármit ír , nem a "bármely" poziból való jó menedzsmenttel való kijövetel a cél , hanem a jól odarakott poziból a nyereség alkotása ..

nem az esetleges jóból azt védeni és belőle a legjobbat kihozni , hanem a jóból a nyereségre apellált pozi és annak építései a célok -már öntudatlanul is teszem így ,eleve nyereség orientált a cuccom .

tehát nem annak védelme (ami természetes)utáni esetlegessége , hanem annak nyereségessége az itányultságom a pozi cuccolásánál .. hogy ez időközben kileng azaz, le felmászkál , az is természetes - fő hogy "tudjam" hogy ez csak az igazi irány előtti zavara a cuccnak --- na már itt van egy kis varázslat pontosan ebben is ..

és ez meg kettő cucc sztem .. én ezt tartom magamnak fontosnak és nem bármely könyv vagy guru szerinti saját tapasztalatának az utánzását (mert megmondta ..ő) má miért is , ha már nyugodtan mondhatom ,hogy többet jóval nagyobbakat nyerek mint vesztek .

de mindent elolvasok és falom is .. de abból csak , ...és csakis azt ami az én és nem az ő koncepciójához illik - abból annyi és az kell nekem ami az én cuccomba beilleszthető..

tőlem sosem fogsz már olvasni olynat hogy ez meg az így mondta és így a helyes ... azzal együtt hogy mint írtam birger a kedvencem

de ehhez a szemlélethez is idő kell ..

***
ha ennyire jó a találatod és megy is ... miért nem nagyobb idősíkban , nagyobb pozit és működő magasabb időtávúan dolgozól , mert ugyanakkor mérföldekkel nagyobb profitot is produkálsz így ?

mi értelme van 20 dodot nyerned , hiszen a kisebb idősíkok semmiben sem mások a nagyobbaknál .

minél kisebb idősík annál több pozi , minél több pozi , annál több kockázat és pszichikai teher stb,stb .. vili hogy itt nem annyira lehet nagy lével ..

az évest vagy hosszabbat nem mondom mert az lényegesen másabb , mivel az egy teljesen más világ hiszen ott a felépítés már bonyolultabb és komoly tervezhetőséget kíván .. hiszen a hosszú idő alatt ki kell venned lét nm is egyszer , de már közben becucolni sem annyira sima ügy és kockázatosabb is ..

Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:41
Törölt hozzászólás
#9609
Hathor
Hathor 2011. 06. 23. 16:26
Előzmény: #9601  Törölt felhasználó
#9608
Üdv Mike papa! hogy vagy? Nosztalgiázol, vagy tradelgetsz újra?
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:25
Előzmény: #9604  Törölt felhasználó
#9607
Nem csodálkozom, mert igazából, magamnak is furcsának tűnök... valószínűleg, mert még nem ittam meg a napi 3-4 hosszúlépésemet, de ami késik, az nem múlik. :DDDD
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:25
Törölt hozzászólás
#9606
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:20
Előzmény: #9600  Törölt felhasználó
#9605
Neked kimondottan egy terápia lenne a véletlen beszálló. Szedj le mindent a chart-ról, és kezdj el pénzfeldobással meghatározni az irányt, és kezdeti cél az legyen, hogy a nullszaldót elérd. Hidd el hihetetlenül meg fog nőni az önbizalmad, ha ez sikerül.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:20
Előzmény: #9602  Törölt felhasználó
#9604
mar egy ideje figyelem amiket irsz
nekem nagyon furcsanak tunsz...

igazabol nem akartam ennel tobbet mondani csak ugy ez ...hmm.. bennem van egy ideje es most gondoltam kimondom..
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:14
Előzmény: #9600  Törölt felhasználó
#9603
"Azért hihetetlen, hogy kb. 6 hónapja húztam 2 vonalat"

Kettőt!? ez legalább 50!

Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#9602
"Ma pl. azért linkelgetek, mert nem érzem a piacot, -csak a közelgő frontot- ezért nem csinálok semmit."

Nekem azért van szükségem setup-ra, mert én nem is akarom érezni a piacot. Majd az árfolyam kialakít magának egy szintet, amit nevezhetünk akár ázsiai range.nek is, vagy pivot-nak, akár fibo-nak is, úgyis lesz ott valamilyen vonal :)))), és ha töri én beszállok. Mint ma EUR/GBP, és EUR/JPY, amik hamar kidobtak, de nullában mindkettő, vagy EUR/USD, és EUR/CHF, amikben még mindig benne vagyok. Nekem a lényeg az, hogy amelyik kidob, ott kicsi legyen a veszteség, amelyikben benne maradok, ott a lehető legtöbbet hozzam ki, és ne fordítva.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 16:11
Előzmény: #9600  Törölt felhasználó
#9601
figyelj
szerintem ezt itt kene abbahagynod :)

ez az abra annyira tele van vonalkazva hogy megnezni sem erdemes mivel semmi sem latszik semmitol
szerintem tulbonyolitod

de ez csak az en velemenyem
szukseged van egy kis megnyugvasra letisztulasra

szerintem (mondom ezt hangsulyosan azert mielott jonnek a fookosok a hullamelmeleteikkel meg a tobbivel hogy mar megint minek pofazok bele)

mondjuk most en is megszivtam bevallom mert belevettem euroba de megis tovabb esett a tamszrol
na most akkor varunk
van az igy neha

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek