Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#60080
Tedd a szívedre a kezed.Szerinted sok beszéddel lehet sikere a cegatvetelnek?
Tettek nélkül nincs győzelem.
En csak jót akarok nektek. Szerezzetek befektetőt aki begyűjt 2 millió darabot és megszorongathatjatok őket. Onnantól kezdve van tárgyalási alapotok! Ők is komolyan vennének titeket.
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 04. 12:50
Előzmény: #60077  Törölt felhasználó
#60079
Havi húsz milliót vesznek ki.közben állandóan veszteségben tartják a céget....árréssel...eltitkolt szerződéseik vannak tartalékban....jelzálog mindenen....nem lesznek hülyék, hogy odaengedjék a kisrészvényeseket a húsos fazékhoz!!
Egyetlen, negatív topikos beírásunkat sem cáfolták kézzelfogható dokumentumokkal....semmivel sem cáfolták...csak jönnek a negatív jelentések...minket meg a hülyének néznek
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 10:50
Törölt hozzászólás
#60078
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 06:33
Előzmény: #60076  THOKJO
#60077
Egyelőre nem én osztom itt az észt. Csak felhívtam a figyelmet egy apró bökkenőre. Amíg az nincs megoldva addig kár foglalkozni hogy ki mikor akciózik a gázpalackok árával.
Hány darab részvénye van a szlovák barátainknak? Hogyan lett annyi? Rajzolták maguknak? Amint nincsenek többségben lehet Velük tárgyalni. Nem kell leváltani csak megmutatni, hogy ha szükséges kényelmesen leszavazhatóak. 2 millió darab és megváltozik a hozzáállásuk.
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 03. 22:46
Előzmény: #60074  Törölt felhasználó
#60076
Te lennél a szlovák "gyümölcs", akiről előzőekben írtam? Hát nem erre vágytam....nagy tisztelettel megkérdezném, hogy miért is írogatsz, osztod itt az észt? Van bármilyen személyesen érdekeltséged a KEG-ben, hogy folyton olvasnunk kell a felénk irányuló kritikáid....komám...hozz pénzt...vedd át az irányítást...müködtesd a céget...akkor elfogadom, hogy osztod az észt!
uttakarito
uttakarito 2015. 11. 03. 20:37
Előzmény: #60074  Törölt felhasználó
#60075
Csak azt akartam mondani,hogy a leváltás az egy dolog és megoldható,de a folytatásra is kell gondolni,amihez egy pénzügyi és/vagy szakmai befektető kell.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 19:32
Előzmény: #60072  uttakarito
#60074
értem.
tehát csak elmélet van, meg tapasztalat, de pénz semmi. hát így minden marad a régiben. Miben reménykedtek? Milán majd azt mondja, hogy akkor most már visszaadom nektek, mert én már eleget loptam?
egyelőre ez csak egy álomgyár. vagy őket néztétek ki? :)
link
"Álomgyár Kiadó
Te csak írj, a többi a mi dolgunk!"
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 19:27
Előzmény: #60072  uttakarito
#60073
uttakarito
uttakarito 2015. 11. 03. 18:25
Előzmény: #60071  Törölt felhasználó
#60072
Működtetni is kell a céget kis barátom,ahhoz is pénz kell...
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 16:24
Előzmény: #60068  Törölt felhasználó
#60071
Szép dolog a sok hasznos szakmai komment, de ezektől nem fog változni semmi. Szlovákok is vásároltak előbb és utána ültek be a cegbe. 2 millió darab. Ennyi kell a leváltáshoz és az itteni sok jó elmélet megvalósításához.
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 03. 16:21
Előzmény: #60069  THOKJO
#60070
Tudom, hogy mi nem érünk fel hozzá....azért megtehetné, hogy leereszkedik hozzánk--pór népekhez-- és tájékoztatna minket is az elképzeléseiről!!!
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 03. 16:13
#60069
A régi szép időkben, azért fel-fel tűnt a topikban egy-egy "gyümölcs" (alma, cseresznye...stb.) szlovák részről is....
Jó, rossz magyarsággal közöltek velünk véleményeket....esetleges elképzeléseket...
Már elvárnám, hogy valaki--akár maga Milan is-- megszólaljon az ő részükről is....nem hiszem, hogy nincs valaki a cégben, aki lefordítaná gondolatait....

Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 15:07
Előzmény: #60066  Törölt felhasználó
#60068
Kedves Topikosok !

Először is örülök ,hogy végre Géza tollából és Péter jóvoltából is mérsékelt hangvételű elemző és szakmailag is korrekt kommentek láttak napvilágot. Néhány dologgal azért kiegésziteném , árnyalnám a képet ,hamár vagy 25 évet töltöttem az energetikában és ebből 20-at élesben a PB-ben. Egy döbbenetes energiaforradalom bontakozik ki a szemünk előtt ,ahol szinte minden borul ami korábban tabu volt ,csak az innováció a valódi esély a túlélésre ! Magyarországon is a földgázfogyasztás negativ csúcsokat dönget és lassan alig harmada lesz valamikori önmagának ! Ezzel változik a kondenzátum helyzet is ,de a PB gázra flexibilitása okán továbbra is szükség van és leginkább a piacfejlesztés az ami még hozhat tonnákat( ipar, turizmus ,szabadidő,vendéglátás stb) nem az eszetlen árverseny.Viszont sajnos a sok-sok ramaty palackot senki nem siet lecserélni és milyen érdekes ,hogy a KEG is visszafogta a Stafétagázt..amikor komoly versenyelőnye lehetett volna belőle .Vajon miért ? Az alupalack mikrokorrózióról is lapit mindenki pedig vagy 15 éve már jeleztem a problémát.Szóval azért van mit takaritani ,vagy egy jól működő cégnek a maga javára forditani mások tétlenségét .Milantól tisztességet elvárni ,amikor nem ezen szocializálódott az hiú ábránd,de előbb-utóbb belesülyed a saját maga mocsarába.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 12:54
Előzmény: #60061  THOKJO
#60067
És a lényeg kimaradt!

Bruttó 3900 HUF felénk a 11,5 kg-os alupalack, házhoz szállítva!!! És ez az egyik piaci versenytárs ára!
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 11:37
Előzmény: #60061  THOKJO
#60066
Kedves Péter!

Két dolgot hozzáfűznék:

1. A hatóságok - meg vagyok róla győződve - nem hiszem, hogy bármilyen szabálytalanságot elnéznének, hiszen Őket is ugyanolyan felelősség terheli, mint sok - felelős -beosztást viselő embert a Pb gázszakmában. Ráadásul Ők igazán tisztában vannak az - akár rájuk is nehezedő - esetleges következményekkel egy előre látható vagy nem látható vészhelyzet esetén.
A hatóság ma már professzionálisan végzi a dolgát!

2. Nem mi vagyunk ott! Hogy azok akik ott vannak, mit engednek meg másoknak vagy maguknak, az legyen az ő dolguk. A felelősség Őket terheli!
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 11:21
Előzmény: #60063  Törölt felhasználó
#60065
A reklám - ha jól láttam - a szlovákiai 1 SPS nevű cégé, kvázi az árak a szlovák piacra érvényesek.

Másodsorban a piaci(kiskereskedelmi, fogyasztói) árak ritkán követik a nemzetközi jegyzésárakat.

Más kérdés az, hogy aki elkezd egy árversenyt, fel van-e rá készülve illetve tisztában van-e a következményeivel. Az előbbinél a technikai háttérre, az utóbbinál a negatív árspirál okozta csökkenő árrésre gondolok.
A kettő szorosan függ egymástól.

Kicsit érdeklődtem a magyarországi piaci árakról...
Egy fogyasztó tulajdonában lévő tartály esetén a Pb mix átadási ára jelenleg nettó 200.000 HUF/tonna, míg egy szolgáltatói(gázforgalmazói) tulajdonban lévő tartály esetén az átadási ár cca. nettó 300.000 HUF/tonna. Azt hiszem szemmel látható a különbség!

Ebből szembetűnően látható, hogy egy rövid-, középtávra (3-5 év) lekötött - gázforgalmazói tulajdonban tartott eszközű - tartályos fogyasztónál nincs , míg a fogyasztó tulajdonában lévő tartályok esetében óriási az árverseny. Természetesen az árak függenek a volumentől is.

Nincs ez másképp a palackos üzletág esetében sem. A HVG cikkben említett "házaló" kereskedők nem ritkán a 10.000 db/hó értékesítési darabszámot is túllépik, így nem nehéz kitalálni, hogy ezek a kereskedők ritkán "márkahűek", hiszen náluk egy bruttó 50-100 forintos árkülönbség havi 500.000-1.000.000 forintos, vagy akár nagyobb többletbevételt generál. Tisztelet a kivételnek!

Márkahűséget a cikkben szereplő cseretelepek bekötésével lehet elérni, mivel a 30-100 db körüli forgalmat elérő telepek ritkán váltanak 50-100 forintért szolgáltatót, főleg ha meg vannak elégedve a minőséggel.

Illetve itt is vannak innovatív lehetőségek, pl. egyedi termékek piacra dobásával, amit csak a "brand"-et jegyző szolgáltató tölthet a hatályos jogszabályok alapján!!!

Véleményemet 17 év szakmában - és 3 szolgáltatónál - eltöltött tapasztalataim alapján írtam.

El lehet rajta gondolkozni.

Tisztelettel:

Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 08:46
Előzmény: #60063  Törölt felhasználó
#60064
Aham...... ehhez semmi közöm de itt az olaj...illetve a gáz korrelációja, hol látsz rajta emelkedést 1 percesen? :XDDD

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 02:10
Előzmény: #60060  Törölt felhasználó
#60063
Megbolondultak ezek?!
Mikor mindenki emel, emelkedik az olaj és a gáz ára, akkor csökkentenek árat?!
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 03. 00:40
Előzmény: #60060  Törölt felhasználó
#60062
Géza!
A reklám az reklám...ha magára vonja a figyelmet...akkor elérte a célját!!!...remélem, Milán nem ilyen módon szeretné eltenni láb alól anyósát (anyósait)...remélem egyáltalán nem szeretné ezt tenni..hiszen Ők a nagymamái két igen aranyos kisfiának...Sokszor haragszom rá, hogy a pénz, a hatalomvágy, annyira beleivódott a lelkébe, hogy a nála szegényebbeket nem veszi emberszámba...és azért is, mert a KEG-et így tönkretette...de mégis azt kívánom Neki, hogy a fiai Nehogy egyszer úgy bánjanak vele, mint ahogy Ő (néha kegyetlenül) elbánt már nem kevés embberrel....na most Ennyi elég is lesz belőlem.... :))
Üdv.TP
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 03. 00:20
Előzmény: #60059  Törölt felhasználó
#60061
Szia Géza!
Ezt nem viccnek szántam....jatvítsatok ki, ha nem jól tudom, de ez a 12,50 Eurós ár magasabb, mint amennyiért a KEG most árulegy palackot.
Meg arra is gondoltam, hogy végre legyen olyan mértékadó hozzászólás, mint a Tiéd....hogy emelkedjen a topik színvonala.....
Egyébként Milánra nem haragudhatunk.....mert csak azt csinálja, amit megengedünk --mi meg a hatóságok--, Neki!!!
Persze vannak társaink, akik tiszteletreméltó erőfeszítéseket tesznek, hogy ebben megakadályozzák a szlovák urakat....és ebben nekünk kisrészvényeseknek, teljes összefogássaltámogatnunk kell őket....
Ha tudjuk tészvényvásárlással...ha kell mással....Remélem, hogy ezek az igen tiszteletreméltó erőfeszítések eredményre vezetnek....
Ha meg lesz a weboldalad...kíváncsian fogom olvasni!!
Üdv. Temesvári Péter...alias THOKJO

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek