"A cikk szerint "a befektetők viszont idén hoppon maradnak, a cég beruházásai miatt." Nem is tudtam, hogy ha egy cég CAPEX-re fordítja a pénzeszközeit osztalékfizetés helyett az azt jelenti, hogy a tulajdonosok hoppon maradnak, a szerző is sok közgáz könyvet olvashatott.
EBITDA önmagában most nem olyan fontos, a DCF matek számít, jó lenne ha az új projektekről konkrét számokat látnánk, illetve a nagy kérdés, hogy tudják ezeket finanszírozni, ez fogja meghatározni a következő évek SRV illetve osztalék lehetőségeit.
Amúgy Panny management helyében én konzervatívra venném az idei budgetet. Ha túl jó eredményt várnak azzal veszélyeztethetik, hogy a minisztérium lecsökkentse az értékesítési árakat, amikre ugye most nincs határidő megállapítva, mondván extraprofit
Szerintem a hatósági ár szint nem probléma, a gázár mostanában elszállt de az elmúlt 5 évben átlagosan lényegesen drágább volt gázzal fűteni mint geotermikussal. Nem érzem farinek azt mondani, hogy lényegesen az infláció fölötti szintre kellene emelni a hatósági árat azért mert a gáz ára is magasabb, hiszen eddig mindig fordított volt ez az arány. A probléma továbbra is az, hogy a management gyengén teljesít. Értem én, hogy az EBITDA folyamatosan nő, és lehet ezzel villogni de ezt továbbra se tartom a management kiválló teljesítményének sokkal inkább külső tényezőknek, elsősorban a hatósági ár emelésének. A vezetés annyit tesz, hogy nagyjából rendben múködteti az operációt, kb szinten tartja a fix költségeket és vásárolja vissza a saját részvényeket. Ez szerintem kevés, sokkal több értéket teremtene ha a saját részvényvisszavásárlás helyett vagy mellett növekedési projekteket tudnának megvalósítani. Az elmúlt 5 évnyi teljesítményükért teljesen fölöslegesen fizetünk egy teljes igazgatótanácsot meg felügyelőbizottságot. Ezt egy jobb CEO napi 4 órába is képes végrehajtani.