Néhány intézményi szereplőnél szigorú hozam-elvárások vagy benchmarkhoz igazított teljesítménykényszer van – 15–20%-os emelkedés után kötelező nekik realizálni, akár tudják, hogy még feljebb is mehet.
Tehát az, hogy folyamatosan adják, nem meglepő: profitrealizálók, technikai szintek, opciós szintek, algoritmusok miatt, de a vásárlói nyomás ezeket szépen felszívja (és ez a fontos), az árfolyam nem azért megy, mert nincs eladó – hanem mert van vevő, aki hajlandó kicsit drágábban venni. És ez már önmagában bullish jel – különösen egy hivatalosan is elinduló SRV-program előtt.
Az SRV-program nem garantált rakéta – hanem tudatos ármenedzselés
Bár valóban vevőként lép be az MTelekom, nem mindenáron vásárol, hanem napi limitekkel, akár algoritmikusan:
Ha az ár hirtelen kilő, vár, nem veszi meg az eladási oldal tetejét.
Ha jönnek eladók (pl. kisbefektetők, swing traderek), akkor olcsóbban tud vásárolni. Ez szándékos.
Ezért tűnhet úgy, hogy „sokan eladnak, mégis megy fel” – az SRV és az általános kereslet szépen felszívja a likviditást.
Hamarosan új célárak jönnek a jó eredményeket és az ígért osztalék és srv miatt. 2025. febr. 28. — A korábbi 1556 forintról 2029 forintra emelte a Magyar Telekom 12 havi előretekintő célárát a Concorde, https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2025/02/magyar-telekom-2000-forint
Aki egy egész tortát akar megenni, az nem alkudozik egy szelet árával. A DT-nek az a célja, hogy minél több darabot összeszedjen – lehetőleg úgy, hogy a piac ne kezdjen el rohanni, mert akkor drága lesz. Ezért lehet stratégiai kivárás, finom vétel, nem feltétlen kilövés.
Srv visszavásárlás gondolat. Nem cél az ár gyors felhajtása – A cél, hogy minél olcsóbban minél több részvényt vegyenek. – Ezért a program elején inkább visszahúzódásokat használnak ki (pl. 1650–1680 Ft között). Ha az SRV nem gyorsít, de napi szinten 600–900 millió Ft forgalmat generál (ez reális), akkor: fokozatos árfolyam-támasz jön létre oldalazás – araszolás felfelé lehet a jellemző 2–3 hétig Pozitív hír (pl. MSCI döntés) esetén az SRV felerősítheti a mozgást → akár 1 800–1 850 Ft-ig is eltolhatja a papírt
Reális osztalék 2026 ra. 130-150Ft + srv Optimista kép: 180 Ft + srv és ez talán nem is annyira elrugaszkodott lenne.10.7% ez brutálisan vonzóvá tenné a papírt. Srv 30-40 Mrd Ft lesz.
Lehet úgy is forgalmazni " Teljesen életszerű, egy héttel az osztalékfizetés előtt valaki meg szorult, és a piacra dobott 250k- t...kidobva 25 millát..." De nézzük a másik oldalát a dolgoknak ki az aki ekkora pakkot ilyen áron képes megtenni és vajon milyen áron fogja ezt továbbadni x1 vagy x2 ..... Aki ezen az áron beszállt az tudhat valamit?
A 39,1 milliárd Ft-nyi részvényvásárlás úgy hat az árfolyamra, mintha a cég minden nap egy új nagy befektető lenne a piacon. És mivel kevés az eladó papír, ez a vásárlás felfelé szoríthatja az árat hónapokon keresztül. Ha van igazi sztori 2025-ben — az ez
A nagy események (május 8. osztalékra jogosító nap, május 14. MSCI bejelentés) egymás után jönnek, így bárki, aki most beszáll, akár dupla sztorit játszhat meg (osztalék + MSCI). Ha az MSCI-be tényleg bekerül, május 14. után 1–2 héten belül nagyméretű ETF-vásárlások érkezhetnek → kevés eladó miatt gyors árfolyamemelkedés jöhet.