Mondd mióta tőzsdézel? Éppen az olyanok szoktak leggyakrabban bajba kerülni, akik azt hiszik, hogy a fák az égig érnek. Ezernyi oka lehet, hogy beszakad egy árfolyam. Én jobban bízom a stabil osztalékfizetésben, mint az emelkedő árfolyamban.
Remélem nem érkezik felvásárlási ajánlat a Nyomdára, mert már alig van osztalékpapír a BÉT-en és még hosszú ideig szeretnénk normális osztalékban részesülni. Aki árfolyam emelkedésre játszik annak nem lenne jobb más részvényt keresni?
Ennél kicsit többet lehet várni árbevételként, talán 3-400 milliót évente a jelenlegi söjtöri naperőművekből (lásd 239 hozzászólást) de szerintem is igazad van, 12 Mrd piaci kapitalizációhoz ez semmi. Csakis a jövőbeni fejlődésben való hit győzhet meg bárkit a 4000 Ft-os rv árról. Ugyanakkor a növekedést vizsgálni kell abból a szempontból is, hogy a meglévő 15 MW kapacitás fölött egy ilyen iparágban milyen méretgazdaságossági előnyök vannak? Az üzemeltetési költségekben valószínűleg nem túl jelentősek. Az egyéb területeken sem.
15 MW az 15000 kw teljesítmény, ami kilowattonként évi kb. 1000 kwh energiamennyiséget termel. Ha nem a paksi 9-10 Ft/kwh előállítási árral, de nem is a fogyasztó által fizetett 40 Ft/kwh-val számolunk, hanem legyen valahol középen, 20 Ft/kwh, akkor a nagyon erősen becslés ízű számítás a következő lenne: 15000 x 1000 x 20 azaz kb. 300 Millió Ft árbevétele lehet ennek a cégnek évente a most meglévő söjtöri naperőművekből. Ebből azt is meg lehet becsülni, hogy mennyi osztalékot tudna fizetni. A mai tőzsdei ár 4000 Ft körül semmiképpen sem felel meg a cég jelenlegi értékének. Sőt, alaposan túl van árazva. Aki 4000 Ft-ot fizet érte, az csakis a cég jövőbeni teljesítményére számíthat. Ehhez viszont növekednie kell, tőkét kell emelnie/bevonnia, stb. Valószínűleg évekig nem fizet még osztalékot. Rosszul látom?
Nem tudom hol található olyan információ, ami a fűtésre használt termálkutak vizének összetételéről szólna. Ugyanakkor az ivásra használt gyógyvizekben/ásványvizekben nem igen van lítium (ez persze nem meglepő, mert a lítiumnak elég erős hatása van az emberi szervezetre).
Mindkettőtökkel egyetértek és örülök, hogy többen vagyunk, akik nem az árfolyam emelkedésére és gyors profitrealizálásra spekulálnak. Ami még eszembe jutott az eladásról, az az, hogy egy ilyen korábbi leányvállalat egy idő után a nyomda versenytársává tudna válni. Remélem nem így lesz.
Hát ez semleges, tartás ajánlással. Az 1406 Ft-os célár elég visszafogott. Ráadásul jövőre kevesebb adózás utáni eredményt vár és kevesebb osztalékot is. Persze az idei év választási év volt. A választásnak mekkora lehet a hatása? Remélem jobb lesz mint amit a Wood vár.
Nem rossz a jelentés. Nekem is felülsúlyozott a papír. Néha már félek, hogy túlságosan is. De sajnos a BÉT-en elég rossz a választék. Jöhetnének új kibocsátók.
Most látszik milyen nehézzé teszi a kereskedést a 200 Ft-os lépésköz az árban. 31400 és 31600 között biztosan könnyebben találkoznának vevők és eladók. A számítógépek korában miért kell ilyen merev dolgokkal operálni?
Nagyon sajnálom, hogy el kell búcsúzni ettől a részvénytől. Egyébként ki hogyan látja? Mennyire biztos a kiszorítás? Így, hogy az MVM is eladja a részét, az EON 95 % körül lesz hamarosan. Van valami kis esélye, hogy nem törekszik 100 %-ra, élve a törvény adta kiszorítási lehetőséggel?
Én sem tervezem az eladást, bár nem a pogácsa miatt. Szvsz az MVM marad tulajdonos (több mint 10 %), mert a politika nem hagyja, hogy kivonuljon. Akkor viszont EON nem tud kiszorítani bennünket kisbefektetőket. Következésképpen marad egy normális osztalékrészvényem. Persze kérdés, hogy a vételi ajánlat után hova esik vissza az árfolyam. Lehetséges, hogy érdemes elfogadni a vételi ajánlatot, majd utána alacsonyabb áron visszaszállni az Émászba. A bökkenő az lehet, hogy nem lesz aki majd alacsonyabb áron eladna nekünk. Mert sem az EON sem az MVM nem fog majd eladni kisbefektetőknek. Ki az aki szívesen maradna még az Émászban?
Jó ajánlat esetén sem biztos, hogy megválnék. Kevés normális osztalékrészvény van a BÉT-en, amit hosszú távon érdemes tartani és az energiaiparban is bízom, bár a politika beavatkozása ebbe az iparágba nagy pofon volt számomra és józanságra int. Te hogyan látod?
Magyaországon nem lesz kiszorítás, ugye? MVM több mint 10 %-os tulajdonos mind Elműben mind Émászban, ami azt jelenti, hogy az EON nem érheti el a 90 %-ot, amennyiben MVM nem akar megválni a részétől. Márpedig valószínűleg ragaszkodni fog hozzá. EON csak az RWE valamint az EnBW részeket veheti meg, illetve, amit kistulajdonosok felajánlanak neki, ha kedvező vételi ajánlatot tesz, amire sokan várnak is.