Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 11:52
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
A PTR pontos neve Rompetrol Well Service, A Patriciu fel RRc, (zuros) ceg szolgaltatoja. Benzinkutakat epit es tart karban. A tavaji nagy novekedes annak koszonheto hogy begbizast kapott az iraki rekonstrukcioban. En nem vennek belole.Foleg nem ezen az aron. A SIF5 3.8 ig nem draga. Ha mar uj ceget akarsz, figyelj oda az ALU-ra ami ugyan most draganak tunik de komoly fejlodes elott all, es persze van egy par OTC-s cegunk amit erdemes vasarolni. Ha biztos befektetest akarsz ott az epitoipari IMP. Mindenkepp nez utanna a cegnek mielott beleugrassz!
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 22:05
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#199
A PTR minek köszönheti az elmúlt egy év 6 szoros növekedését?Milyen jövőképpel rendelkezik?Azon gondolkozom,hogy a SIF 5-met le kéne cserélni,mert elég nyugdíjas tempóban van.A PTR-en gondolkozom,ha jól tudom Románia legnagyobb olajipari cége.Az a baj nem szívesen ugrálok mert magasak a broker díjak,de így meg nem haladok...Viszont ha jó fundamentumokkal és magas hozamot igérő papírt látnék,akkor váltanék.
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 15:01
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
Az OIL terminal constanta, egy a kikotoben levo koolaj importalo, tarolo, forgalmazo ceg. Mivel konstancan van, a legnagyobb ilyen tipusu szolgaltato a Fekete tenger partjan ami egy EU-s tagallamban mukodik. A keleti olaj leginkabb rajtuk keresztul folyhat be europaba. Mennyi lehet a celar? Ha megkezdodik a Fekete tengeri olajvezetek kiepitese ( 2008 ra van tervezve) nagyon sokat nohet. Ha nem jon ossze a vezetek nem sokat er. A DAFR azert esett tavasszal mert akkor volt a fordulonap a toke tizszerezesere. Az OTC piacon forog, celar nincs. Szinten a koolaj iparban dolgozo szolgaltato. Kutakat ,olajvezetekeket szerelo es karban taro ceg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 12:19
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
Az oil nevű részvényre van valamiféle céláratok?
A Dafr miért zuhant ekkorát az év elején?Mikor fogja tizszerezni részvényei számát?Erre vonatkozó céláratok esetleg van-e?
A Dafr mivel foglalkozik?
Válaszokat előre is köszi
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 07:58
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#196
link mindent megtalalsz ami publikus
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 09:51
#195
Olyan román oldalt keresek ahol a nagyobb cégek mozgását nyomon lehet követni.

Elöre is köszi
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 06:51
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#194
jelenleg a leg olcsobb a sif5. Szerintem a sif3 foh legtobbet noni, amennyiben a kozgyules ( 27-28 aprilis) toket tud emelni , meg majus elejen is noni fog. Ha nem jon ossze 20% szavazat, nagyot fog esni ez a papir. Fordulo nap majus 11 . Utanna leszz igazan erdemes vasarolni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 06:48
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
a sifek szempontjabol szerintem az lenne legjobb ha nem torolnek el az 1% ot. Akkor ugyanis a vezetoseg tovabb maradhatna a szekeben es kezelhetne a roman gazdasag kozel 30% at. ( az 5 sif egyutt) A befektetok szempontjabol, gondolom ez erdekel inkabb, az lenne jobb ha eltorolnek a hatart, igy vegre komoly penzugyi alapok is vasarolnak a papirokat. Nincs az az alap aki nem szeretne ratenni a kezet egy ilyen ceg tobbsegi tulajdonara. Persze ez egy komoly felvasarlast eredmenyezne, az arak pedig nonenek. 2004 ben egy nagy ceg elemzoje azt mondta, hogy tulajdonlasi hatar nelkul a sifek ara elerheti a 2 eurot. Szerintem ezzel a forgatokonyvvel a 45-50% bennuk van. Persze tul sok tenyezotol fugg. Nem kell elfelejteni azt hogy miert allt le az ATB privatizacio! Bizonyos korok nem akarjak hogy kulfoldiek kezebe keruljon a legnagyobb gyogyszergyarunk. Ugy gondolom hogy ez a a sifekre hatvanyozottan ervenyes. Tul nagy a vagyonuk, tul sok cegben van donteshozo szerepuk. Mindezek ellenere, biztos vagyok benne hogy Vozganian ( ormeny szarmazasu) komoly lepeseket fog tenni a bvb erdekeben.
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 22:37
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#192
Akkor előfordulhat,hogy eltörlik a Sifeknél 1%-os határt?Talán már az idén?Akkor most a Sifek szempontjából mi lenne a legkedvezőbb politikai forgatókönyv?És milyen az esély a bekövetkezésére?
Ha eltörölnék az 1%-os limitet akkor szerinted mennyit emelkednének a Sifek?
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 21:07
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
melyik sif ben van még a legtőbb erő
nem túlértékeltek már?
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 19:26
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#190
az alap jegyzeserol az Erstebroker a legelsok kozott kap majd info-t. Szerintem megoldhato hogy rajtuk keresztul jegyezz. Sajnos meg egyenlore tul keves a konkret adat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 19:23
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
romaniaban ketkamaras parlament a torvenyhozo es elnoki demokracia van, vagyis nepszavazas dont az elnok szemelyerol mig magyarorszagon a parlament valasztja. Nalunk az elnoknek sokkal tobb a hatalma es nagyobb a jelentosege. Az allam vezetes leginkabb a franciahoz hasonlit. A piac azert kezdett noni ujra, mert Tariceanu , a miniszterelnok es a liberalis part, meg ha csak rovid idore is, egy honap mulva referendum, vezeti az orszagot. Vagyis egy tozsdeparti, gazdasagfejleszto, uzletemberekbol allo part kerult hatalomra. Az uj kormany gazdasagi minisztere az a Varujan Vozganian aki elsok kozott szorgalmazta a sifek tulajdonlasi hataranak megszunteteset. Penteken bejelentette, hogy az osszes, meg nem privatitalt ceget oktoberig piacra akarja vinni. Szerintem ezek a gondolatok kepesek emelni az arakat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 19:57
#188
Ersten keresztül tudom jegyezni az FP alapot ha indul?
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 19:56
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Én úgy érzem ez annyira nem érdekli a román piacot.azt hallottam,hogyha népszavazás döntene az elnök sorsáról akkor alacsony részvétel miatt érvénytelen lenne tehát minden maradna a régi,amúgyis úgy gondolom,hogy a közt.elnöknek komoly gazdasági döntésekre nincs döntő befolyása,ezért ha megy ha nem közömbös.A Sifekre ma már nem volt negatív hatással a hír.
Azért egy kérdésem volna Az elnök felakarja-e oszlatni a parlamentet?
ugyanis ehhez joga van ha jól tudom,sőt azt olvastam,hogy nem állna messze tőlle a visszavágás..
Törölt felhasználó 2007. 04. 19. 10:06
#186
Esik a roman piac, a parlament ma szavaz az elnok felfuggeszteserol!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 14:58
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Tenk jú :-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 13:45
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
menj be a www.ssifbroker.ro honlapra es megtalalsz minden info-t
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 09:00
#183
Hello!

Biztos már elhangzott a kérdés, ezért bocs, de hogyan tudok értékpapir-számát nyitni Romániában, és online-kereskedni. Ha van köztetek romániai bróker, akkor megköszönném, ha konkrétan informálna. Például ide küldhet egy mailt: jakovben(kukac)freemail.hu.

P.S. Ugyanez az orosz és bolgár piacok ügyében is érdekelne.

Köszönöm a segitséget.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:51
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#182
kimaradt az RRC es az RCHI, mindketto nagy kockazatu joly joker. Csak ovatosan es rovid tavon.
Egy szep napot mindenkinek, mindjart nyitunk.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:49
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#181
A TEL bearazodott, meg osztalekkal forok, fordulonap majus kozepen. Ev vegeig nem biztos hogy meg noni fog ugyanis erre az evre az eloiranyzott jovedelem 26% al alacsonyabb mint a tavalyi. a sifek azert notek az elmult idoben mert volt nekik honnan noni, meg aztan abnnak aranyaban ahogy megjelennek a portfolioikban levo reszvenyek osztalekra vonatkozo infoik no az aktivum ertekuk. A piac koveti a sifek jovedelmeit. Minden profit jelentes befojasolja az O araikat. A FP alappal kapcsolatban, valoszinuleg jegyzes utan par honap alatt duplazodik majd a piaci ara. Csak nehogy meginditsak aaz amerikaiak az irani haborut!!! Konstancan epitik a legnagyobb bazisukat. A FP alap, tartalmazza a romaniai kinnlevosegek nagy reszet amit az arab orszagoktol ken e behajtani.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:39
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#180
az ALU valoszinuleg meg fog noni 10% ot kb. Jok a tavaji erdemenyei, javasolt osztaleka annyi mint a BRD papire, es ami meg nagyon fontos a tartalekalapban ott csucsul az a penz amit az ipoval szerezte. Ebbol tokeemeles lessz az iden. A SIF-ek kozul en pontosan ezt a kettot nem ajanlom senkinek. A sif4 az egyetlen aminek a vezetese egy KFT es az a profit 60% at zsebre vagja. A sif1 a leg kissebb forgalmat bonyolitja.
Az OIL meg sok meglepetest fog okozni. Jo helyen van jo idoben. DAFR akkor lessz igazan jo vasarolni mikor elerhetoek lesznek a tokeemelesbol szarmazo reszvenyek, meg tizszerezte a reszvenyek szamat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:29
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
irj nekem az emaria262@yahoo.com-ra
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 01:38
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
Szia Tulipan.
Segíts ha van kedved, hogy tudnék hozzáférni ehhez a piachoz? Érdekelne...
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 22:07
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#177
Szerintem OIL, RCHI felejthető cégek. RRC viszont hosszútávon pozitív, jelenleg picit felülértékelten forog. DAFR - ben pedíg nagyon bízom hosszútávon. A SIF eket jelenleg nem elemzem,előítéletekből kifolyólag (lehet rosszul teszem), de szerintem ezek is hosszútávon +. De én is kíváncsi vagyok Tulipán véleményére.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 17:44
#176
Tulipán, mikor lehet még osztalékszelvénnyel forgo Tel részvényt venni?Beárazták-e már a befektetõk szerinted az osztalékot?
Év végéig a jelenlegi árfolyamhoz képest mekkora felértékelõdési potenciállal rendelkezik a papír?
SIF 5-öt érdemes tartani szerinted?(ez a 2,9 lei-ig tõrténõ zuhanása elég nagy volt,de ami a legfontosabb,hogy még mindig a november eleji ár alatt van az árfolyam.3-4 hónapja )A közelmúlt emelkedései minek tudhatóak be a Sifeknél?Az IPO-val és a Fondul Proprietatea alappal kapcsolatban mekkora mértékû növekedést véleményezel?
Válaszaidat elõre is köszi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 17:03
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
Az ALU le van játszva, elfelejthető. Amit nézegetek az a SIF1, SIF4, RRC, OIL, DAFR, RCHI. Tulipán, Te vagy itt a romániai király, hogy látod ezeket ?

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 14:45
#174
Az elso napon oriasi forgalmat bonyolitott az ALU. A piac szamara eddig ismeretlen ceg tobb mint 9 milio euros forgalom mellet 8.00-9.30 lej kozott volt vasarolhato. Ez az ertek 50% al magasabb az elemzok altall remelt artol. Lathatoan a piac nagyon varja az uj jegyzeseket. A raiffeisen elnyerte a transgaz jegyzesenek jogat. Remelhetoleg a nyar kozepen IPO lessz belole. Tovabbra is turelmetlenul varjuka Fondul Proprietatea alapot. Ez ket nagy durranas lessz ezen a nyaron.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 13:46
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
Az OTC-s cegekkel az az egy gond, barmennyire jol mukodnek is , neha visszaesik rajtuk a kereslet. Sok turelemmel sokat lehet rajtuk keresni. A DAFR tokeemelese most zarult. Az erdeklodes kisse visszaesett, de tovabbra is egy nagy remenyekkel biztato ceg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 13:43
#172
ALUMIL MILONAS – ALUMINUM EXTRUSION INDUSTRY


Bucharest, April 11th, 2007

ALUMIL ROM: Shares trading commences in the Bucharest Stock Exchange (BSE)

ALUMIL MILONAS administration announces that subsidiary ALUMIL ROM INDUSTRY S.A. shares start trading in the BSE next Monday, April 16th. In particular, 31,250,000 ordinary, nominative shares, with initial trading price 4.6 RON (approximately € 1.37), will be trading in “Tier 2–Equity Securities” of BSE. The share symbol is “ALU” in the BSE, while the ISIN code is “ROALUMACNOR8”.

It is an important date for the company and the Group. A press release will take place the morning before the trading, with participants of the Romanian Capital Market.

Another important presentation will take place at the Association of Greek Institutional Investors in Athens, on Wednesday, April 18th, and a series of presentations internationally.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

ALUMIL is ranked among the largest aluminium extrusion and profiles production private European group (No 1 in Greece since 2000) establishing production sites, large sales networks and warehouses for products targeting architectural & industrial use, shipbuilding, transportation, etc. With 25 subsidiaries, 19 of which are spread throughout Europe, Africa and the Middle East, ALUMIL offers production sites in four Hellenic industrial areas, Romania, Bulgaria, Serbia, Bosnia and Albania. ALUMIL has successfully infiltrated into 45 markets in Europe, the Balkans, the M. East and in the U.S.A. A significant competitive advantage remains its widespread sales network in Greece and in every client-country. Parent company was founded in 1988 and since 1998 is listed in the Athens Stock Exchange. Included seven times in GrowthPlus’ Europe’s 500, ALUMIL Group sales surpassed € 243 m. in 2006, while EBITDA exceeded € 39.5 m.

Apostolos Papadopoulos-Almeida | Group Investor Relations & Research – Head
Tel: +30 2341079480 | Fax: +30 2341071988 | Investors@Alumil.com
Kilkis Industrial Area | 61100 Kilkis | Greece | www.alumil.com

Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 12:28
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Tulipán mi a helyzet DAFR ügyben? Tudsz valami infót?
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 15:54
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#170
a mi elemzonk szerint 6.25 es 6.75 kozott van a valos ertek. Biztos hogy ennel magasabban indul.
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 14:08
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
nyilván akkor gappal nyit
mennyit ér szerinted?
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 13:27
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
egyszer fenn egyszer lenn
hetfon uj ceget jegyzunk, a neve Alumil SA. Tobbsegi tulajdonos Alumil Milonas, kozel 70% ban.
Az IPO 4.6 lejen volt es 16.5 szeres volt a tuljegyzese.
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 08:42
#167
Romaniaba megerkezett a tozsdei tavasz!
Nagy optimizmus jellemezte a tegnap a roman piacot.
A Reiffeisen brokerei 35.34 es PER ellenere vasarlasra javasoljak a TLV papirokat. Meglepo hir, ugyanis eddig semmi vonzot nem talaltak ezekben a reszvenyekben. Osszehasonlitas keppen az OTP, a magyar piac kedvence 12.7 es PER el forog. A Broker ceg elemzoi tovabra is eladast javasolnak. Lehet hogy a Reiffeisen tul sok reszvenyt vasarolt eddig es szeretne eladni? Fodrozodik bodrozodik a botranya a sifek 1% os tulajdonlasi hataraval kapcsolatban. Hivatalos nyilatkozat alapjan a TLV kozel 8% SIF1 tulajdonosa. Nem valoszinu hogy barki is eladasra kenyszeritheti oket, a jelenlegi torvenyek ertelmeben. Ez egy jo lehetoseg a torvenymodositasra. Hatha most sikerul!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 09. 01:09
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166

üdv mindenkinek!

Kedves Tulipán, bocs hogy bele szolok ,tudom halgatni arany,biztosra veszem hogy segiteni akarsz,de ugy veszem észre hogy aki a román részvényt venni az szkeptikus a ottani piaccal szemben mert nagy a kockázat, de van benne fantázia,, Ha mindenáron valaki nyerni akkar az azért nagyon oda kell figyelyen hogy hol és mikor mit vesz.

Egyszoval jóindulatbol a SiF eket csak Zertifikat alapján tudnám ajálani 'ABN AMRO AA0F6D
Tudom hogy a nagy kutják már a húst le rágták róla de ha türelmetek van akkor még ez ugye ki lehet trikszelni????

Törölt felhasználó 2007. 04. 07. 17:43
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
Szuksege van ra, nagyon is! Csakhogy egy felujitasi folyamat elhuzodhat honapokig, evekig. Addik tartsa a penzet a bankban? meg az inflaciot sem termeli ki. A TUFE egy komoly szalloda komplexum adminisztracios cege. A szallodait akarja ebbo a penzbol felujitani.
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 09:59
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
Lehet hogy én elfogult vagyok, de csak azért mert én 98-ban átéltem egy eléggé nagy összeomlást, és azóta inkább az óvatosság oldaláról közelítek mindenhez. De azt azért megmagyarázhatnád (komolyan kérem) hogy minek akar bevonni egy cég tőkét ha nincs rá szüksége
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 09:11
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
köszi tulipán

ami 10 alatt az vehető?
vagy ezek közül mit ajánlasz?
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 08:50
#162
egy tablazatban megtalaljatoka roman vezeto reszvenyek jovedelmezosegi adatait ( PER)
link honlapon
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:57
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
ha mindenkepp azt akarod belemagyarazni hogy a roman tozsden nem erdemes befektetni, csak rajta! nem akarok mellette ervelni, nekem vannak tapasztalataim.
A hite pedig mindenkinek a sajat hite. Szerintem a befekteteseinket nem a hitunk kell iranyitsa, hanem a tudasunk
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:46
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
Tehát a befektetők által fejlesztésre adott pénzzel spekulál a TUFE. Ez nem szokott jóra vezetni...Egyre inkább megerősödik hitem hogy a román tőzsde ott van mint a BUX 1997-98-ban.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 18:24
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
A TUFE mint todod, mult heten lett jegyzett ceg, ahhoz hogy egy ceg a tozsdere keruljon, eleget kell tegyen bizonyos minimalis kovetelmenyeknek. Az egyik ezek kozul a minimalis alaptoke. Tovabba , valoban fejleszteni akar a ceg ami turisztikai es nem termelo, a szallodait akarja EU normak szerint rendbetenni, es kell is neki ez a penz de az ilyen fejlesztesek hosszu futamidejuek. A SIF3 az egyetln a sifek kozul, aki 1/1 tokeemelest akar vegrehajtani a tavaji profitbol. Megjegyzem a profit 0.143 lej reszvenyenkent, a nevertek pedig 0.1 lej, tehat nyugodtan a jovedelem tokesitesebol kibocsathatnak uj reszvenyeket. Tudom hogy jol mukodo tozsdeken ez egy tehnikai lepes csupan, de a mi esetunk mas. A sif3 likviditasa a duplajara fog noni. Kevesebb penzbol lehet majd vasarolni egy reszvenyt es vonzobb is lessz a kisbefektetoknek. Es meg valami, a sif 3 portfoliojabol a banki papirokt kiveve 80% turisztikai befektetes. Tehat ezaltall a TUFE strategiai befekteto kent lep fel a tobbi turisztikai cegben. Ahhoz hogy megertsd a roman tozsdet, benne kell elj. Ha nem elsz benne en segitek!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 16:12
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Elnézést, nem értem ezt. A TUFE egy termelő cég, ugye? Namost azért végeznek részvénykibocsátást a cégek mert tőkére van szükségük fejlesztésekhez, nem? Ha nem kellett neki a pénz, minek bocsátott ki részvényt?
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:26
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
a tavalyi tokeemelest a tufe 0.65/reszveny aron kibocsatott reszvenyekkel hajtotta vegre. ez azt jelenti hogy reszvenyenkent 0.55 lejhez jutott ami a jegyzesi felar. tehat 5.5 szer tobb penzhez jutott mint amennyi az alaptokebe beirodik. van egy csomo penze rovidtavon befekteti.

a bvb kiserletezik az indexel de meg nem hozzaferheto
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:26
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Tehát a mondat helyesen: " A TUFE miért vesz SIF3-t???"
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:25
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#155
bocs, lehet lemaradtam valamiről, de a TUFe mindek vesz SIF3-t???

másik: lehet valamilyen román részvényt/indexet valahol shortolni???
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 18:20
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
köszi,

jól felmentek
érdemes még ebbe belevenni?
van valamilyen céláratok ezekre?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:13
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
mindd a kettovel kereskedunk a Rasdaq piacon. Ma nottek 13-15%-ot. A Dafora ( DAFO a www.rasd.ro) ebben a honapban tozsden jegyzett ceg lessz
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:25
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#152
tulipan,

a két gázos céggel mikor kereskednek először?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 08:26
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
a mi esetunkben a sif3 adogat el reszvenyt ( van neki mibol) es azert teszi mindezt hogy kiegyenlitodjon a kolcsonosen befektetett osszeg . Vagyis a TUFE vasarol SIF3 reszvenyeket. Egy insider akkor is vasarol ha magasan akarja tartani az arat, mert eladni szeretne a reszvenyeit. Es elad hogy lenyomja az arat mert meg szeretne vasarolni. A tozsdei spekulacioknak millio modja van. Mindig voltak es lesznek okos befektetok akik agy egy kijelentesukkel arra mozditjak a kozvelemenyt amerre nekik jo! Nem a Lynch fele igazsagot tamadom, egyszeruen csak azt mondom minden eset egyedi es az o igazsagai elsosorban fejlett tozsdekre ervenyesek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:59
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
A TUFE áremelkedéséhez és a bejelntett bennfentes tranzakciókhoz csak az alábbi örökigazságot osztanám meg:

Insiders might sell their shares for any number of reasons, but they buy them for only one: they think the price will rise (Peter Lynch, one of the greatest investors of all time)

„A bennfentesek különbözõ okokból eladhatják részvényeiket, de csak egy okból vásárolnak: ha azt hiszik, az árfolyam
emelkedni fog.” (www.investopedia.com: „Uncovering Insider Trading”.)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 10:28
#149
minden befekteto figyelmebe ajanlok ket gaz szektorban dolgozo energetikai ceget:

Condmag Brasov OTC jele COMI es a benne ellenorzo pozicioban levo ( 30%) Dafora Medias DAFR. Mindket ceg tozsdei bevezetese folyamatban van. A TUFE arnovekedesehez hasonlo valtozast varunk.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 09:55
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#148
bocs a sok hibaert de sietttem mert piac van
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 09:54
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#147
Ez egy olyan hir amit periodikusan elovesznek a naftalinbol, hogy egy kicsit megmozgassak a piacot. A regi penzugyminiszter torvenyjavaslatarol van szo, aki koztudottan tozsde parti es komoly befekteteseivannak a sifeken tehat szemelyesen erdekelt. Ma reggel mar estek az arajk mivel egyenlore a torveny szerint csak max 1% al szavazhat egy erdek csoport, ez egy eladasi hollamot hozhat. a kisbefektetok pedig siettek eladni. Nagyon izgalmas a asifek piaca, ha jol ertelmezed a pletykakat sokat kereshetsz. Kulomben a te hired hatasara tegnapvaloban nottrek a sifek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 09:43
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
egyenlore nincs kialakult feketepiac ha erre gondolsz. En semmikepp nem javasolnam az ilyen tipusu vasarlast. Tul nagy a kockazata. Elveszithetsz mindent.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 23:35
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
Szia Tulipan,

köszi a választ. Tőzsdén kívüli kereskedésben lehet venni az adott cég részvényeiből?
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:03
#144
Ez most milyen hatással van/lesz rövid távon az árfolyamokra?
Végül is ez nem mai hír, csak mert én ma olvastam, de 21-ét említenek benne. Szóval?

FINANCIAL INVESTMENT COMPANIES – SIFs: The ceiling may increase up to 5%.
On 21 March 2007, the draft law according to which the ceiling in financial investment
companies (SIFs) would increase to 5% from 1% was approved by the Juridical Committee
of the Senate and expects the final approval of the Parliament.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 09:11
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#143
azt hiszem jobbat mint a www.bursanoastra.ro nem fogsz talalni. En nem vagyok elemzo, es az igazsag szerint nem hiszek a grafikonokban. Nagyon sokszor csalodtam bennuk.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 09:05
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Szerintem az apja egy sokkal jobb reszvenyt kapott a FONDUL PROPIETATEA alapbol, ugyanis a karpotlasokat az allam ezzel az alappal akarja megoldani. Meg sok bonyodalom van korulotte de valoszinuleg ez lessz a BVB egyik legjobb cege, ha vegre jegyzik. Mondd meg neki, vigyazzon ra nagyon, semmi kepp ne adja el piacon kivul.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 21:08
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#141
Koszi megneztem az oldalt...igen ertek romanul...tovabba grafikonrajzolot mellyel a romantozsdet tudnam kovetni tudnal nekem ajanlani...eddig miket talaltam egyikkel sem lehet rajzolni csak megjelenitteni,periodust valasztani,egy ket indikatort de olyan progit meg nem talatam melyet letolthetnek es mondjuk demo verzioban akar kesleltetett infokkall hasznalhatnek..

Koszi elore is..
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 14:12
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#140
Ez azt jelenti, hogy nem lehet venni belőle?
Azt mondja egy barátom, hogy az apja ilyet kapott kárpótlásként. Ez létezik?

köszi a választ.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 14:12
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
Ez azt jelenti, hogy nem lehet venni belőle?
Azt mondja egy barátom, hogy az apja ilyet kapott kárpótlásként. Ez létezik?

köszi a választ.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 14:09
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
A Depozitarul Central SA , a Kozponti Nyilvantarto. Igaz hogy reszvenytarsasag, de csak a tokepiacon tevekenykedo cegek es intezmenyek lehetnek tulajdonosai. Akar csak a tozsdenek .
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 13:37
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Szia Tulipan,

egy ilyen részvénnyel mit lehet kezdeni?

DEPOZITARUL CENTRAL S.A.

lehet benne üzletelni?

üdv
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 15:23
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
az ev vegeig innen 20-25% benne van. Termeszetesen nem lessz egyforma mindegyik sif es lesznek aringadozasok. Jelenleg a sif5 a leg olcsobb, ar/VUAN=0.8575
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 14:39
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
tulipan,
SIF-ekben éves távlatban mennyi van még?
esetleg van céláratok?
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:59
#134
Visszaterek a TUFE papirra! Ha valakit komoly ingatlanvagyon erdekel, feltetlenul nezzen utanna mi ez a ceg! Elkepeszto lehetoseg van benne, a jelenlegi tulajdonosok pedig mindent eladnak ha megfelelo arat kapnak.( a sifekrol van szo)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:56
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
nem csak a sif5 es 2 esett hanem szinte minden. Szerintem ez mar valasz.
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:55
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#132
probald meg www.themoneychannel.ro, oldalon.
Ez egyenlore ingyenes de be kell jelentkezni. Ha tudsz romanul , sokat segit mert friss infokat ad es kovetheted egyenesben a tozsdet. Egy tv ado, ahol gyakran olyan vendegeket hivnak meg egyenes adasba akiknek a velemenye befolyasolhatja az arakat. Kovetheted a neten live.
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:41
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
tudja valaki, hogy ma miért esett a sif2 és a sif5?
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 10:11
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
Kozben talaltam valamit de azert term.jol jon barmi mas www.infobursier.ro
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 09:52
#129
Tulipan....nekem is lenne egy kerdesem ami mar elhangzott de a valaszt barmennyire is keresem nem talaltam espedig...Van olyan ingyenes term.kesleltetett infokkal ellatott grafikon rajzolo ahol figyelemmel tudnam kiserni azadott reszvenyek esetleg deviza alakulasait...eddig csak ezt talaltam link ez sajna nem ingyenes...

Koszontem elore is..
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 20:10
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
egy biztos, az apolló, meg a május1 elbújhat mögötte :-))
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 20:08
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#127
a félix-nek nem csak ennyi nevezetessége és értéke van, amit leírtál, én rengeteget voltam kint a félix fürdőn, meg a mellette lévő félixhez tartozó parkban, és erdős részen, merthogy az is van neki. Régi szép idők... vagy 4-5 éve nem voltam kint a félixen.
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 19:11
#126
Nem tudjátok mikorra várható hogy eltörlik az 1%-os részesedési határt a sifekben?
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 14:13
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
Pocsek nap volt a mai is! a leg erdekesebb a Felixfurdo papirja volt! A nagyvaradi puspokfurdorol van szo, ha valaki ismerne. Hatalmas ingatlan vagyon, termalviz 90 eves koncesszio. Mikor tavaly osszel az IPO volt 0.65/ reszveny aron, senkit nem erdekelt. Ma elerte a 2.5 lejt. Itt is a SIF-ek ( foleg a SIF3) es a BRK a fo reszvenyesek. A tavaly vegig telefonaltam az osszes poetncialis magyar befektetot, senkit nem erdekelt! Hogy haragszom ezert a butasagert!
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 14:07
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Nem ertettel meg! Az hogy van benne olaj az biztos, csak azt nem tudjuk pontosan hogy mennyi! A SIF-ek hetente jelentik a reszvenyeik valos aktivum eerteket, tozsde felugyeleti ellenorzes mellett. Persze en nem tennem tuzbe a kezem az oszintesegukert. Probaldd meg megkozeliteni az O oldalukrol! Mi az erdekuk? Jelenleg a legnagyobb akadaja annak hogy kulfoldi alapok komolyan erdeklodjenek a sifek irant az 1% tulajdonlasi hatar. Miert ragaszkodik alyan nagyon a vezetoseguk hogy ezt a hatart megtartsa? A jelenlegi torvenyek ertelmeben, 100 penzes, hazai befekteto tulajdonosa lehet egy szifnek. Persze a kulfoldiek is vehetnek, de ez az 1% nem tul vonzo. Vagyis, hadd legyenek alacsonyak az arak, koncentraljuk a toket hazai befektetok kezeben, akik lehetoseg szerint minket tamogatnak majd a politikai karierunkben es a roman gazdasag kozel 30% nyi vagona, felugyelet alatt marad.
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 11:51
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
A SIF-ek valós gazdasági helyzetét senki sem ismeri. Péé ez a lényeg. Adott egy vagyontömeg, amin ülnek valakik, akiknek nem feltétlenül az az érdeke, hogy Te jól járj, ráadásul azt sem tudjuk pontosan, hogy mi a helyzet velük. Kicsit olyan mint a Fotex, van benne nagy ingatlanvagyon, de látsz-e belőle valamit Te mint részvénye?

Tehát lehet hogy ott az olajkút alattad, de nem tudjuk van-e benne olaj, s ha van az állam nem veszi-e el!
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 09:50
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
csak meg annyit, a sifek valos gazdasagi hejzetet igazan senki nem ismeri.
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 09:46
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#121
A sifek a tomeges privatizacio maradekabol jottek letre, ugy hogy 100%-ban kisbefektetok ( 1000 db reszveny) voltak a tulajdonosok. Ez 1994 ben tortent. Azota ezek a cegek atlagban a jovedelmuk 50-60%-at osztottak ki a reszvenyeseiknek. Az eves jovedelmuk, ha figyelembe veszed az inflaciot es a tulajdonukban levo reszavenyek arainak novekedesi ritmusat, minimum eves 100% az alaptokere szamolva. Meg mindig az eredeti a bejegyzett alaptokejuk. Az eredeti a vezetosegi tanacsuk. Az biztos hogy a vagyonuk tobb mint 80%-at a banki reszvenyek kepezik. Hogy a szifek alulertekeltek ez nem kerdes. Aki kimarad ebbol a lehetosegbol az elszalasztja az ev uzletet. A sarki fuszerboltod szerintem megeri a 300 miliot, ha van alatta egy olajkut, vagy egy aranybanya. A kerdes csak az hogy tudsz e rola mielott eladod?
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 09:33
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
A TLV a piac legdragabb bankja. Ha egy eve vetted , kifogtad a tokeemeleseket van durvan 30-33% od. A reszvenyek konyvelosegi erteke 0.226, piaci ara 1.09.
Jelenleg fel fuggesztette a tozsde, fel ora mulva nyit ujra. A vezetosegi tanacs osszehivta a rendes es rendkivuli kozgyulest 45% reszvenyt oszt a 2006-os profitbol+ a tavaji jegyzesi dijbol, es biztosit 10% os jegyzesi jogot 0.35 lej/reszveny aron. Fordulonap javasla majus 11. Ezek a tokeemelesek tovabbi higulast hoznak. Ha kicsit none a hir hatasara, add el.
Törölt felhasználó 2007. 03. 21. 07:46
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
"topkaiser,

te fundamentalista befektető vagy. fogadnék erre nagy ods-szal:)).

miért túlértékelt a román tőzsde? (mert emelkedett néhány tucat %-ot egy év alatt?:))"

Valójában 40%ban funda, 60%-ban technika amit használok az elmúlt pár évben. A chartokat a 98-as események után muszáj volt megismernem :-)

A román tőzsde három ok miatt ment nagyon sokat: nagyon olcsó volt pár éve, és nagyon nagy volt a profitnövekedés, valamint világ-bull volt soksok likviditással.

A likviditás eltűnőben, a növekedés megmaradt, de az árazás borzadály. Ezt sosem szabad figyelmen kívül hagyni. Nem jó a risk-reward szerintem, a SIF csapat meg egyenesen dráma
Törölt felhasználó 2007. 03. 20. 22:43
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
Törölt felhasználó 2007. 03. 20. 22:24
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
Unrelenting growth
Investment case: Banca Transilvania continues to deliver on the aggressive growth
path which made it one of the most appealing equity stories on the Romanian market.
The bank continued to climb in the top of banks active in Romania reaching the
fifth place as of end-June in terms of total assets. Banca Transilvania's market share
stood at 4.3% at end-June, up from 3.4% one year before and 3.9% at YE 05. The
bank's network expanded to 276 branches in mid-year from 215 as of YE 05.
Moreover, the bank recently announced that it has opened its 300th unit, thus reaching
its target for the entire year 2006.
Operating now the fourth-largest territorial network in Romania, and getting ever
closer to its strategic target of 5% market share in terms of assets, Banca
Transilvania remains a takeover target over the medium run.
SME focus: The management recently unveiled plans to intensify its focus on the SME
sector through better structuring of the client portfolio and introducing a series of
new products and services tailored to this segment. The bank's management said
that the network expansion program will also take into account the SME focus.
Banca Transilvania now claims to have some 90,000 SME customers and targets to
more than double this figure by end-2007.
Outlook: In 2006, we expect total assets to grow at close to 60% in nominal terms,
to RON 8.11 bn. Loans are expected to reach RON 4.95 bn at end-2006, up 70%
yoy in real RON terms. We estimate deposits to reach RON 5.64 bn at end-2006,
posting a 57% growth rate yoy and pointing to a loans/deposit ratio of 87.8%. We
expect this ratio to remain above 80% until the end of our forecasting horizon
(2008). We see NIM on a declining trend from 5.9% in 2006 to 4.7% in 2008. As
we have expected, the aggressive expansion strategy pursued by the bank was
reflected in a higher cost/income ratio of 70% in 2005 (up from 68% in 2004). We
assume the cost/income ratio to stay in the 70-74% region over the 2006-2008
period.
Valuation and recommendation: We use several valuation methods to set our target
price and recommendation on Banca Transilvania including a GGM model and a
peer group valuation based on P/E and a P/BV - ROE regression. Same as we did
in the past we attach the highest weight to the GGM model, which we believe
accounts best for the growth potential of the bank. We set a 12m target price for
Banca Transilvania at RON 1.08 per share, which points to 7% upside to the
September 14 closing price and a 2008E P/BV of 2.4x. We maintain our "hold"
rating on the Banca Transilvania share.
Törölt felhasználó 2007. 03. 20. 21:12
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
topkaiser,

te fundamentalista befektető vagy. fogadnék erre nagy ods-szal:)).

miért túlértékelt a román tőzsde? (mert emelkedett néhány tucat %-ot egy év alatt?:))
Törölt felhasználó 2007. 03. 20. 21:07
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#115
"Lehet hogy le vagyunk maradva ( sot biztos) a magyar tozsdehez kepest, de allampapirokon biztos nem keresel evi 45-50% ot. "

Kedves Tulipán!

Hidd el semmi rosszat nem keresek Romániban, semmi bajom se az országgal se az emberekkel. de azt biztosan mondhatom neked, hogy nem fogsz éves 45-50%-ot keresni, de szerintem 15-öt sem. Ennek nem az az oka hogy Románia **** ország lenne, hanem az hogy a tőzsdék hosszabb távon nem hoznak többet mint a gazdaság növekedése, hiszen mitől hozna többet???
Ez Románia esetén jelenleg legyen mondjuk éves 10%. Mindez akkor igaz, ha reális értékelési szintről indul a piac. mivel szerintem drága (túlértékelt) ezért ennél kevesebbet fog hozni.

Egyszerű példa:

Van egy nagyon jó sarki fűszeres boltom, aminek az éves profitja 5 millió forint, és nő az árbevétele (és a profitja is) 10%-ot évente. Ezt a boltot biztos lesz aki szívesen megveszi 30 M ft-ért, de 300-ért csak az idióta. Magyarul: a növekedés fontos, de az árazás egyáltalán nem mindegy. Ha valaki 300 M-ért veszi meg ezt a boltot, akkor nőhet az akárhogy 5 év múlva se tudja 300M-ért sem eladni...
Törölt felhasználó 2007. 03. 20. 19:44
#114
tulipan!
profinak tünsz.
a TLVröl tudnál valmit írni?
Rövid ill. középtáv érdekelne.
1 éve vettünk az erstén keresztül.
köszi
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:12
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
emaria262@yahoo.com
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 13:42
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Tulip tudnál adni egy privát elérhetőséget?
köszi
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 09:05
#111
a fondul proprietatea postfoliojaban levo cegekrol alapveto infot a www.fondulproprietatea.ro honlapon talalhattok. Portfolio cimszo alatt. Nem kereskedunk reszvenyeivel!!!! Piacon kivuli adomanyozasrol mar hallottam de meg konkret peldat nem tudok.
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 09:00
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
4.2 miliard euro alaptokeju zart befektetesi alap. Azert jott letre, hogy reszvenyeivel a Roman allam kartalanitsa az 1945 es utanna eltulajdonitott ingatlanok volt tulajdonosait, amennyiben a termeszetbeni visszaszolgaltatas nem lehetseges. Az alap 119 ceg reszvenyeinek resztulajdonosa. Zaros mukodesi ideju. 10 ev utan az Allam visszavasarolja reszvenyeit.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 21:56
#109
Fondul Proprietate témában vannak tapasztalataitok?
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 14:36
#108
eves elszamolasban a januari 4% rol 3.81% ra esett az inflacio, a nemzeti banki kamat 8.03%
Ez egy csod szelen allo gazdasagot jellemez?
Miert keresitek mindig a rosszat roaniaban?
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 13:48
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
egyenlore tobb az eselyunk a bull ra mint a magyar piacnak. Ha pedig bear, akkor az egesz vilagon bear.
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 13:46
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Tokeletesen igazad van! megtizszerezodott.
mint az a gyerek aki 5-6 eve szuletett.
Jelenleg a befektetesi alapjaink valos ertekuk alatt forognak. Foleg a SIF 5, erteke 3.65 piaci ar 3.1 , rovid tavon van esely 10% ra.
Persze van ami tulnotte magat. Nem azert mert rossz ceg lenne, egyszeruen tulvasaroljak. Sajnos nincs alternativa. Lehet hogy le vagyunk maradva ( sot biztos) a magyar tozsdehez kepest, de allampapirokon biztos nem keresel evi 45-50% ot.
Hogy mennyire tulhevult a gazdasag? az attol fugg mit dont az orszag vezetese, merre lepunk tovabb. Jelenleg elottunk egy nagy feher la van, a magyar gazdasag pedig komoly megszoritasokkal "fejlodik" .
Törölt felhasználó 2007. 03. 12. 09:03
#105
Kedves gyerekek, ideje felébredni. A román tőzsde több mint meg10szereződött az elmúlt 5-6 évben, a forward P/E 20-22, a P/BV gyakran 3-4-5. Körülbelül ott járnak, mint Magyarország 1997-98-ban: túlértékelt, túlszeretett piac, ráadásul a gazdaság is túlhevült. SELL. Hároméves távon szerintem nem hoz annyit mint a magyar állampapírok.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 21:36
#104
sziasztok

mostanában én is gondolkozok a román tõzsdén. szerintetek hosszútávon (kb 10 év) melyik részvénybe érdemes befektetni?
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 13:31
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#103
Ezek szerint jól emlékeztem, hogy a Biofarm-ról van szó. Viszont azt látom, hogy 4-5-szörös P/BV az árfolyamértéke most. Ezek szerint ebben már beárazódott az ingatlan értéke? Lehet tudni, hogy mennyi a könyvszerinti értéke és mit érhet valójában a piacon az az ingatlan?
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 13:25
#102
Valami hír a tőzsdei bevezetésről?
Valami hír az aktuális másodpiaci árfolyamáról?
Törölt felhasználó 2007. 03. 09. 22:19
#101
Könnyű pénzkereset az interneten !!!

Én ugy voltam az ilyen munkákkal hogy nincs kedvem vesződni vele pedig megéri,
veszteni valod nincs, sok ember még sem probálja, akik viszont megprobálták mindenkinek
sikerűlt pénzt szerezni!!!
SURFBAR,a három legjobb. Ez bisztos fizet!!!

részletek itt:
link
link

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek