Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 11:52
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
A PTR pontos neve Rompetrol Well Service, A Patriciu fel RRc, (zuros) ceg szolgaltatoja. Benzinkutakat epit es tart karban. A tavaji nagy novekedes annak koszonheto hogy begbizast kapott az iraki rekonstrukcioban. En nem vennek belole.Foleg nem ezen az aron. A SIF5 3.8 ig nem draga. Ha mar uj ceget akarsz, figyelj oda az ALU-ra ami ugyan most draganak tunik de komoly fejlodes elott all, es persze van egy par OTC-s cegunk amit erdemes vasarolni. Ha biztos befektetest akarsz ott az epitoipari IMP. Mindenkepp nez utanna a cegnek mielott beleugrassz!
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 22:05
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#199
A PTR minek köszönheti az elmúlt egy év 6 szoros növekedését?Milyen jövőképpel rendelkezik?Azon gondolkozom,hogy a SIF 5-met le kéne cserélni,mert elég nyugdíjas tempóban van.A PTR-en gondolkozom,ha jól tudom Románia legnagyobb olajipari cége.Az a baj nem szívesen ugrálok mert magasak a broker díjak,de így meg nem haladok...Viszont ha jó fundamentumokkal és magas hozamot igérő papírt látnék,akkor váltanék.
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 15:01
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
Az OIL terminal constanta, egy a kikotoben levo koolaj importalo, tarolo, forgalmazo ceg. Mivel konstancan van, a legnagyobb ilyen tipusu szolgaltato a Fekete tenger partjan ami egy EU-s tagallamban mukodik. A keleti olaj leginkabb rajtuk keresztul folyhat be europaba. Mennyi lehet a celar? Ha megkezdodik a Fekete tengeri olajvezetek kiepitese ( 2008 ra van tervezve) nagyon sokat nohet. Ha nem jon ossze a vezetek nem sokat er. A DAFR azert esett tavasszal mert akkor volt a fordulonap a toke tizszerezesere. Az OTC piacon forog, celar nincs. Szinten a koolaj iparban dolgozo szolgaltato. Kutakat ,olajvezetekeket szerelo es karban taro ceg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 12:19
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
Az oil nevű részvényre van valamiféle céláratok?
A Dafr miért zuhant ekkorát az év elején?Mikor fogja tizszerezni részvényei számát?Erre vonatkozó céláratok esetleg van-e?
A Dafr mivel foglalkozik?
Válaszokat előre is köszi
Törölt felhasználó 2007. 04. 24. 07:58
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#196
link mindent megtalalsz ami publikus
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 09:51
#195
Olyan román oldalt keresek ahol a nagyobb cégek mozgását nyomon lehet követni.

Elöre is köszi
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 06:51
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#194
jelenleg a leg olcsobb a sif5. Szerintem a sif3 foh legtobbet noni, amennyiben a kozgyules ( 27-28 aprilis) toket tud emelni , meg majus elejen is noni fog. Ha nem jon ossze 20% szavazat, nagyot fog esni ez a papir. Fordulo nap majus 11 . Utanna leszz igazan erdemes vasarolni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 06:48
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
a sifek szempontjabol szerintem az lenne legjobb ha nem torolnek el az 1% ot. Akkor ugyanis a vezetoseg tovabb maradhatna a szekeben es kezelhetne a roman gazdasag kozel 30% at. ( az 5 sif egyutt) A befektetok szempontjabol, gondolom ez erdekel inkabb, az lenne jobb ha eltorolnek a hatart, igy vegre komoly penzugyi alapok is vasarolnak a papirokat. Nincs az az alap aki nem szeretne ratenni a kezet egy ilyen ceg tobbsegi tulajdonara. Persze ez egy komoly felvasarlast eredmenyezne, az arak pedig nonenek. 2004 ben egy nagy ceg elemzoje azt mondta, hogy tulajdonlasi hatar nelkul a sifek ara elerheti a 2 eurot. Szerintem ezzel a forgatokonyvvel a 45-50% bennuk van. Persze tul sok tenyezotol fugg. Nem kell elfelejteni azt hogy miert allt le az ATB privatizacio! Bizonyos korok nem akarjak hogy kulfoldiek kezebe keruljon a legnagyobb gyogyszergyarunk. Ugy gondolom hogy ez a a sifekre hatvanyozottan ervenyes. Tul nagy a vagyonuk, tul sok cegben van donteshozo szerepuk. Mindezek ellenere, biztos vagyok benne hogy Vozganian ( ormeny szarmazasu) komoly lepeseket fog tenni a bvb erdekeben.
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 22:37
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#192
Akkor előfordulhat,hogy eltörlik a Sifeknél 1%-os határt?Talán már az idén?Akkor most a Sifek szempontjából mi lenne a legkedvezőbb politikai forgatókönyv?És milyen az esély a bekövetkezésére?
Ha eltörölnék az 1%-os limitet akkor szerinted mennyit emelkednének a Sifek?
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 21:07
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
melyik sif ben van még a legtőbb erő
nem túlértékeltek már?
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 19:26
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#190
az alap jegyzeserol az Erstebroker a legelsok kozott kap majd info-t. Szerintem megoldhato hogy rajtuk keresztul jegyezz. Sajnos meg egyenlore tul keves a konkret adat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 22. 19:23
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
romaniaban ketkamaras parlament a torvenyhozo es elnoki demokracia van, vagyis nepszavazas dont az elnok szemelyerol mig magyarorszagon a parlament valasztja. Nalunk az elnoknek sokkal tobb a hatalma es nagyobb a jelentosege. Az allam vezetes leginkabb a franciahoz hasonlit. A piac azert kezdett noni ujra, mert Tariceanu , a miniszterelnok es a liberalis part, meg ha csak rovid idore is, egy honap mulva referendum, vezeti az orszagot. Vagyis egy tozsdeparti, gazdasagfejleszto, uzletemberekbol allo part kerult hatalomra. Az uj kormany gazdasagi minisztere az a Varujan Vozganian aki elsok kozott szorgalmazta a sifek tulajdonlasi hataranak megszunteteset. Penteken bejelentette, hogy az osszes, meg nem privatitalt ceget oktoberig piacra akarja vinni. Szerintem ezek a gondolatok kepesek emelni az arakat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 19:57
#188
Ersten keresztül tudom jegyezni az FP alapot ha indul?
Törölt felhasználó 2007. 04. 20. 19:56
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Én úgy érzem ez annyira nem érdekli a román piacot.azt hallottam,hogyha népszavazás döntene az elnök sorsáról akkor alacsony részvétel miatt érvénytelen lenne tehát minden maradna a régi,amúgyis úgy gondolom,hogy a közt.elnöknek komoly gazdasági döntésekre nincs döntő befolyása,ezért ha megy ha nem közömbös.A Sifekre ma már nem volt negatív hatással a hír.
Azért egy kérdésem volna Az elnök felakarja-e oszlatni a parlamentet?
ugyanis ehhez joga van ha jól tudom,sőt azt olvastam,hogy nem állna messze tőlle a visszavágás..
Törölt felhasználó 2007. 04. 19. 10:06
#186
Esik a roman piac, a parlament ma szavaz az elnok felfuggeszteserol!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 14:58
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Tenk jú :-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 13:45
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
menj be a www.ssifbroker.ro honlapra es megtalalsz minden info-t
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 09:00
#183
Hello!

Biztos már elhangzott a kérdés, ezért bocs, de hogyan tudok értékpapir-számát nyitni Romániában, és online-kereskedni. Ha van köztetek romániai bróker, akkor megköszönném, ha konkrétan informálna. Például ide küldhet egy mailt: jakovben(kukac)freemail.hu.

P.S. Ugyanez az orosz és bolgár piacok ügyében is érdekelne.

Köszönöm a segitséget.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:51
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#182
kimaradt az RRC es az RCHI, mindketto nagy kockazatu joly joker. Csak ovatosan es rovid tavon.
Egy szep napot mindenkinek, mindjart nyitunk.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:49
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#181
A TEL bearazodott, meg osztalekkal forok, fordulonap majus kozepen. Ev vegeig nem biztos hogy meg noni fog ugyanis erre az evre az eloiranyzott jovedelem 26% al alacsonyabb mint a tavalyi. a sifek azert notek az elmult idoben mert volt nekik honnan noni, meg aztan abnnak aranyaban ahogy megjelennek a portfolioikban levo reszvenyek osztalekra vonatkozo infoik no az aktivum ertekuk. A piac koveti a sifek jovedelmeit. Minden profit jelentes befojasolja az O araikat. A FP alappal kapcsolatban, valoszinuleg jegyzes utan par honap alatt duplazodik majd a piaci ara. Csak nehogy meginditsak aaz amerikaiak az irani haborut!!! Konstancan epitik a legnagyobb bazisukat. A FP alap, tartalmazza a romaniai kinnlevosegek nagy reszet amit az arab orszagoktol ken e behajtani.

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek