Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 13. 13:37

Rendkívül kemény velünk szemben az IMF - Mi lesz ebből?  

Ugrás a cikkhez
Elemzők szerint a sorok között a Nemzetközi Valutaalap szinte példátlan, Magyarországgal szemben fennálló kemény magatartását lehet kiolvasni. Az eheti fejlemények alapján világossá vált, hogy a magyar kormányon a sor: lépnie kell, különben újra...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161361
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2012. 01. 13. 23:56
Előzmény: #40  Ody_Mnadrell
#41
Hááát..

a kinézetük tényleg sokszor arra hajaz!
szivacs
szivacs 2012. 01. 14. 00:34
Előzmény: #40  Ody_Mnadrell
#42
Mi vagyunk az ufók és jól lehúzzuk az egész eu-t élén a franciákkal, akiket megfertőztünk egy sárközivel! :-)
A sógorok is jól megszívják miattunk meg a rahedli chf hitel miatt, amit rájuk sóztunk!
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 06:36
#43
Nem értem, hogy egyesek miért gondolják úgy, hogy mindenféle hozzáértés nélkül tudják a tutit.

"Legmagasabb iskolai végzettségem gomnáziumi érettségi, szakm. esztergályos, hegesztő.
Jelenleg egy lakatosműhelyben dolgozom a volt Csepel Művek területén.
ujonc"
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 07:42
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Nem a hozzáértés számít.Érettségi bőven elég. Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter...
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 08:28
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#45
Tartok tole, hogy ez nem puszta butasag a kurmany reszerol... :(
Siman lehet jol atgondolt taktika is.

Lehet pl. taktika arra nezve, hogy azt mondhassa a "hitelezoinek", hogy fiuk, mi megprobaltuk, de enm jott be, az eu ralepett a pocsunkre, es szigoruan fogja, meg vecere is ki kell kereckednunk... Nem tudunk tovabb buntetlenul penzt szivattyuzni feletek...

De lehet annak is a taktikaja, hogy tenyleg csodbe vigyenek, mert annak, aki jokor, jo helyen van, az minden csodon nagyot kasszalhat...
gbaker 2012. 01. 14. 08:41
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Ő dolgozik, valódi termelő munkát végez. Te másokon élősködsz.
stock33
stock33 2012. 01. 14. 08:51
Előzmény: #46  gbaker
#47
kitalálom... Rákosi! várj, nem is, Sztálint idézted. vagy 6. Lenint?

a régi öreg szocializmus, akkor volt divat ilyeneket mondani.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 08:57
Előzmény: #46  gbaker
#48
Na tessék.
gbaker 2012. 01. 14. 09:02
Előzmény: #47  stock33
#49
Szintén zenész?
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 09:09
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#50
Igen én is ezen gondolkodom napok óta és valami ehhez hasonló szisztéma állhat a dolgok hátterében.Bár ha az Orbán Viktorék diplomái is olyanok mint a S.Palié ,akkor lehet ez butaság is!
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 09:10
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
De ez nem valószínű , inkább a saját érdek lehet a háttérben ,persze nem a magyarságé,csak a Viktoréké!!!
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 09:32
Előzmény: #46  gbaker
#52
Gbaker, kommentálnom sem szükséges a hozzászólásodat, magadat minősíted vele.

Most már nem csodálkozom, hogy se a gazdasághoz, se a pénzügyekhez nem értenek itt sokan. De úgy tűnik, még mindig tartogat meglepetéseket ez a fórum: most azt kellene itt egyesek szerint szégyellnem, hogy én tanultam... Nem semmi.

Mondjuk a tanulság megvan: vitáink oka egészen az alapokig nyúlik vissza. Egyik esetben ugyanis hiányoznak azok.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 09:58
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
én nem tulajdonítok ekkora jelentőséget a diplomának, habár nekem három is van...

viszont amit igazán tudok (vagy tudni vélek), azt sokkal inkább az életben tanultam meg, nem a főiskolán és az egyetemen...

a doktori címeket pedig kizárólag akor tartom valamire, ha orvos az illető, vagy valamilyen tudományos munkához tartozik. Az üzleti életben ennek semmi, de semmi jelentősége sincs, nem véletlen, hogy egyre kevesebben használják...

a diploma, és a szakvizsga (orvosi vagy ügyvédi) csupán egy engedély, távol van attól, hogy a saját szakmáján belül minősítse az illetőt. Épp olyan, minthogy legtöbbünknek van jogosítványa autóvezetésre, mégsem lesz ettől mindenki fittipaldi - bár sajnos túl sokan úgy érzik... :)
klmn 2012. 01. 14. 10:06
Előzmény: #46  gbaker
#54
Akkor el is mehetsz inkább egy gazdakör fórumára! Nehogy megfertőzzünk, mi galád spekulánsok.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 10:11
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
ez hihetetlen, még mindig értelmezed a kérdésemre adott válaszomat (véleményemet), hogy nem reagálsz rá, vagy fontosabb számodra, hogy másokat a hozzánemértésükért/nálad alacsonyabb végzettségükért ekézed?

...ja, ha Te ebben leled örömödet? :) remélem azért van más is... :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 10:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
Elég lenne egy is , de az legyen normális amit bárhol a világon elfogadnak! Ha nekd három van és így kezeled a diplomát akkor azokat kb könyvtár büfé szakra szerezhetted. Én az iparban magánszektorbóé élek. Nekünk a tudás az érték. Villamosmérnöki , gépészmérnöki munkára engedelmeddel nem fogok felvenni diploma nélküli idiótákat!
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 10:33
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Akira, nem emlékszem olyanra, ami indokolttá tenné ezt a mostani hangnemedet velem szemben. Ha elfeljetettem valamire válaszolni, akkor elnézést, te pedig személyeskedés helyett szólj, tedd fel a kérdést újra, vagy linkeld be ahogy én szoktam. És válaszolni fogok rá. Ilyen egyszerű ez.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 10:41
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#58
Ha erre a hozzászólásodra gondoltál, akkor jelzem, hogy ebben nincs kérdés, amit nekem címeztél.

"De lehet annak is a taktikaja, hogy tenyleg csodbe vigyenek, mert annak, aki jokor, jo helyen van, az minden csodon nagyot kasszalhat..."

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a csőd is egy lehetséges út. Sőt lehet racionálisan jó választás is. De mindez csak kemény feltételekkel igaz. Magyarország egy kis, nyitott, erőforrásokban nem gazdag ország. Jellegéből, földrajzi elhelyezkedéséből adódóan nem tudja függetleníteni magát a világgazdaságtól, erősen függ tőle. Ilyen körülmények között a csőd szvsz rossz út.
ujonc 2012. 01. 14. 12:18
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#59
Na akkor ez a második dolog amit nem értesz! :-)
A kormány viselkedése után.
Megpróbálom elmagyarázni, de nem biztos, hogy fel is fogod (pedig a végzettséged alapján...)!
Tehát: nem értem, hogy egyesek miért gondolják úgy, hogy a diplomához hozzáértés is jár (és ezálatal tudják a tutit).
Pedig az ellenpélda adott. Itt vannak a négyévente leköszönő,(és beköszönő) kormányok, akik persze "szakértők" és tele vannak diplomákkal. Az ország helyzetét meg nagyjából mindenki ismeri. Ez nem csak a politikai, de gazdasági a gazdasági szakemberekre is vonatkozik.
Akkor hogy is van ez a "mindenféle hozzáértés"?
Azzal nem tudom mi volt a szándékod, hogy belinkelted a végzettségemet, a munkahelyemet, de akkor gyorsan hozzáteszem, külön öröm számomra, hogy a volt Csepel Művek területén dolgozhatom (mert megfog a hely varázsa). És az se legyen titok elötted, hogy elötte a szolgáltató szektorban dolgoztam. Azonban marhára elegem lett abból, hogy szétverték a magyaroroszági termelést és raktározó, adminisztrátori kiszolgáló országgá redukáltak minket. Ezért úgy dönöttem, valódi munkából szeretnék megélni (mert ez az igazi érték)és negyven éves fejjel váltottam, szinte elölről kezdtem a szakmát.
Büszke vagyok arra amit csinálok, és ha te ezt degradálásképpen írtad, közlöm veled, Te sem pöffeszkedhetnél az irodádban, ha nem lennének emberek akik fizikai munkát végeznek.
ujonc 2012. 01. 14. 12:22
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#60
"gépészmérnöki munkára engedelmeddel nem fogok felvenni diploma nélküli idiótákat!"

Egy diplomás idióta mennyivel jobb a szakmában?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek