Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 13. 13:37

Rendkívül kemény velünk szemben az IMF - Mi lesz ebből?  

Ugrás a cikkhez
Elemzők szerint a sorok között a Nemzetközi Valutaalap szinte példátlan, Magyarországgal szemben fennálló kemény magatartását lehet kiolvasni. Az eheti fejlemények alapján világossá vált, hogy a magyar kormányon a sor: lépnie kell, különben újra...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161361
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 20:27
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#201
szóval a kádári időkben ezeket simán meg lehetett csinálni , hiszen gyorstalpalón szerzett vörös diplomával lehetett az esztergályosból akár gyárigazgató is ..

kádár a kisemberekben bízott és az ilyen stikliknek szemet húnyt ő is és a rendszer is ..

ebben a képbe beleillett mindenki palikája is , hiszen mitől is lehetett volna az astoria igazgatója is például.. így a disszertációja is simán átment /esetleg felsőbb utasításra / , mert akkoriban kertész úr is idomult vagy idomulnia kellett ahhoz a rendszerhez , illetve nem jól nézte volna ki magát ha elkaszálja a mindenki palikáját ..

viszont palikának pechére már ez a rendszer kényes az ilyen múltbani szarságra , és a kertész urak sincsenek most abban a helyzetben hogy a renoméjukat utólag rendezve , bevallják a tetteiket..
kertész uraságék akkor sem szerettek , és most sem szeretnek szarban lenni ..

de ezeknél az okoknál fogva az egyetemi elkövetkező vizsgálat most már nemcsak mindenki palikájában keveri meg a szart , hanem a kertészeket is elsikálná és vele együtt az eddigi egyetemi "munkásságot" is .. ezért nem tartom lehetségesnek , hogy olyan komoly hibát találnának a drága palika dolgozatában ami anulálná a doktori címét ..

azt gyanítom hogy néhány bakit lelnek majd a cuccban - de csak ennyi lesz az egész .. ( a kecske se dögöljön éhen ,és némi káposzta is maradjon)

és akkor jön orbán , az mn meg még egy csomóan majd azzal .. hogy nyertek
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 20:34
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#202
Akira:

"Ha türelmesebb lettél volna, és elolvasod a második kommentemet is, lehet, nem írtad volna meg..."

Ha figyelmesebben olvastál volna, és megnézed a hozzászólásaink időpontját, akkor észreveszed, ami a tartalmából is nyilvánvaló, hogy a te 2. kommentedet én még nem láttam, amikor írtam az enyémet.

Megjegyzem: az enyém igazságtartalmán a te 2. hozzászólásod semmit nem is változtat, mindössze az derül ki, hogy te magad is rájöttél, hogy az elsőben hülyeséget írtál (ill. az az ügyben való tájékozatlanságod révén született).

Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 20:50
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
Ezt írtam:

"Ha türelmesebb lettél volna, és elolvasod a második kommentemet is, lehet, nem írtad volna meg..."

Erre Te ezt:

"Ha figyelmesebben olvastál volna, és megnézed a hozzászólásaink időpontját, akkor észreveszed, ami a tartalmából is nyilvánvaló, hogy a te 2. kommentedet én még nem láttam, amikor írtam az enyémet."

Épp ezért írtam, hogy ha türelmesebb lettél volna, meg sem írod a kritikádat...
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 21:32
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#204
demokráciát nem lehet kapni, v. bevezetni, azt szinte minden esetben csak kiharcolni lehet!

a politika szinte minednhol szekértáborok csatája, ahol a saját embereiket igyekeznek kimosni a legnagyobb szarból is (kortól és rendszertől függetlenül)...az egyes táborok meg mindent megtesznek, h. újabb mocsok kerüljön a felszínre a másikról. Csak nálunk az a baj, h. ez itt megáll, mert nincs a civil térsadalomnak annyi ereje, h. ilyen ügyekbe ez a díszfasz belebukjon!

Ez nem politikai kérdés (persze a következményei azok), hanem elsősorban szakmai: plágium vagy nem? ettől akár teljesen függetlenül, van benne saját eredmény, v. nincs? Vizsgálják meg, állapítsák meg a tényt, fosszák meg a doktorátusától, röhögjön rajta az egész ország, bukjon bele a seggnyaló marhája. A politika maszatol (ez már csak ilyen), de ha az egyetem, a szakma is azt mondja, h. hát kérem minden rendben van...akkor nagy baj van!
A következmények behajtását el kell kezdeni, oldaltól függetlenül! Ha ezt következetesen mindig megtennénk, előbb utóbb ilyen esetben lemondana magától, mint ahogy a német miniszter tette a Bayreuth-i eset kapcsán.
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 22:34
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
ja .. igen , osztanám majd az összeset amit írtál , mert hogy ez nem politikai hanem szakmai kérdés -mint írod , az tuti hogy így van , de sajnos ebben az országban a szakmai cuccok nem annyira fontosak és inkább a politikaiak a leglényegesebbek ezért a szakmait felülübereli ,és már jó pár éve..

itt akkor lenne változás , ha itt lent mi milliónyiak egyben meg tudnánk állapodni 20 év után már legalább abban , hogy ami szar az szar és mindenféle rárakott bal jobb meg mindenféle eszme meg hit cuccoktól mentesen ..

míg ez nincs így , addig a mindenféle palikák , hagyók meg puch lászlók és simicskák sikeresen tudnak és fognak is tudni működni ..

az még nem lenne baj hogy hogy vannak rossz politikusok , de ezeket a kritériumokat messze már túlszárnyalva iszonyatos károkat okoztak ezek mind anyagilag mind erkölcsileg és így mind kulturálisan is a milliók fejében .

ott tartunk hosszú ideje még mindig , hogy ami egyértelműen gané , azt is arannyá változtatja millió ember a másik millió ember ellenében ..

pontosan ezért -ezekért , sztem ebben az országban nem tudnak már olyant csinálni az ország felsőbb és alárendelt vezetői és a muskétásaik , amiből szar válik és milliárd kár származik belőle ..

minden szar ami az emberek ennyi-annyi ellehetetlenítéséhez vezet/vezetett eddig és a mellette az elherdált milliárdok, mindig kifényesedik valahogy egy idő múlva a melléjük álló emberek által ,és valami magasztos eszmei értékké is válik - az azt figyelő és így úgí értékelő ilyen olyan nagyszámú táborok kiegyenlítettsége folytán , ezért aztán soha semmiért és senki nem is lesz felelős bármit és bármilyen nagyságú trágyát is okoz ..

mert képtelenek vagyunk mi mindentől és mindenkitől függetlenül egyöntetűen rámondani a szarra azt hogy az szar

ez ilyen baszom egyszerű
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 22:43
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#206
csak azért nem plágium, mert idővel majd az is kiderül, hogy valamelyik beosztottjával fordíttatott más dolgozatokból. nem hiszem, hogy smitti vette volna a fáradtságot a fordításra.

égő, nagyon égő.

úgy látszik, valamelyik brutus elővette a páncélszekrényből az egyik adut. gondolom az ügynökkartonnal még vár. kövér nekem gyanús. vagy simicska?
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 23:10
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
nem szeretem a konteokat - meggyőződésem, h. sokszor a dolgok lényegesen egyszerűbbek, mint amit belelátunk, illetve sokszor máshol keressük a csavart, mint ahol van - de ez szerintem most egyértelműen egy házon belüli trónfosztás. Akik rátették a fejére a koronát, azok most le is vehetik, bár nekik mindegy, ha rajtamarad úgy is jó. A lényeg, h. nekünk legyen min prörgnünk és ne az EU/IMF pofáraesést kelljen végignéznünk, ahogy az államférfivel feltörlik a padlót!
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 23:27
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
No, kitaláltam egy nevet az esetnek a híres "Iliász-pör" után szabadon, "Olympique-pör".
Aj, nagy szellemek, ha találkoznak. :DDDD

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek