Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 23:49
Előzmény: #59653  pancserlama.
#59660
...hmm...!

"...törvényesen, de nem a részvényesi érdekek szerint járt el a Rába!..."

...jól körül írtad...!!!
...egy szóval is leírható pedig, ami így szól: TISZTESSÉGTELENÜL...!!!

...nekem is bajom akadt az eljáró bíróságokkal, hogy TISZTESSÉGTELEN eljárásokban részesítettek...!!!

...és ezt lehet ugyan bagatelizálni, de ennek nem tűnik jó vége...!
...persze, akadnak még megoldások, ezekre a gondokra, csak elég idő igényesek...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 23:37
Előzmény: #59658  pancserlama.
#59659
...nahát...! ...a körzetemben "elszállt" az internet, csak most jött vissza...!!!

...a 76 %-os "állam apuval", a Rába csak akkor nem bukik, ha "állam apu" féken tartja magát, oszt "nyüstöl" azért, hogy jó "menyasszonyokat" találjon, a Rábának...!
...csak hát, még stratégiában sem látni ezt az irányvonalat...!
...de, az a meglátásom, hogy "állam apu" mellől, egyre inkább elkívánkoznak már, a bent ragadtak...!
...mert ugye, hol az az osztalék politika, hogy az erre utazó pénzek, cserélődhessenek, az árfolyam politikára utazókkal...???

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 21:33
Előzmény: #59657  tigus7313
#59658
a régi felállással
Részvényesek összetételéről akartam írni
Maláj,mnyp,alapok és istentelen sok kallódó kisrészvényes.
(Watson szerint 150 db os)
Ezeket csak egy ajánlat tudta megmozdítani
Szerintem ajánlat nélkül sem mozdult volna !
Legalább is nagy történetek nélkül nem !
Nem vitatom a fundamentális érdemeket ,sőt!
De szerintem a mostani tőrténet csak reflektorfénybe helyezi a Rábát !
A kevés papir pedig kuriózummá ))

Jó fundamentumok+a részvény kínálat szűkülése,pletykák,hírek ...baráti befektetök ,baráti spekulánsok .....
Ez kompenzálja a negatív érveket !
Ezért gondolom a nagyobb emelkedést mint a natúr növekedésben !

Én úgy gondolom ebben a felállásban több van mint a régi ben!
A régi hirnélküli kockázat mentes konzervatív most van egy kis szaga,sava borsa! ))

tigus7313 2012. 09. 18. 21:00
Előzmény: #59656  pancserlama.
#59657
"Szóval a régi felállással az árfolyamban semmi érdemi emelkedés, de még lehetőség sem volt kódolva! "

én meg ezt vitatom.

a jelenlegi eredményt (ami valahol az árfolyam alapja) a Társaság érte el, IT összetételtől függetlenül.
A régi stratégia beválni látszik:
igaz, hogy az USA piac jobban növekszik, mint EU, de ilyen piacon is jelentősen növekszik a cég bevétele, és a partneri szövetségek erősnek tűnnek, azaz nem dobják a céget, mint az amerikai partnerek, ha jön egy kicsivel olcsóbb.

ehhez a stratégiához inkább a régi IT köthető (bár szerintem inkább a menedzsment), de a megvalósítás egyértelműen a cég érdeme.

az új IT egyelőre semmi többletet nem jelent.
MNV stratégia..... valszeg (és remélhetőleg) nem lesz, vagyis marad változatlan az irány.

az új tulaj hozzáadott értéke a honvédségi és a busz megrendelések területén jelentkezhet.
eddig látjuk milyen hatékony....

visszatérve az első mondatra:
talán a (tőzsde)piacot nem kellett volna tönkrezúzni (unortodoxia, mnypt államosítás, egyebek), így ilyen eredményességgel, kilátásokkal már régen névérték felett lenne az árfolyam.

most pedig a jelenlegi tulaj struktúra inkább ledugózza az árfolyamot, mely csak lassan (a saját tőke növekedéssel párhuzamosan) tud meglazulni.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 20:14
Előzmény: #59654  zolaaa
#59656
egy törvénytelenül megállapított alacsony áron történő állami többségi tulajdonszerzés belekényszerített mindenkit hogy fogadja el az ajánlatot

Ezt vitatom!
Én, Béla, korcsma…. semminemű "kényszert" nem érzet hideg fejjel mérlegelte az érveket pro és kontra és előnyösebbnek találta a Rába tartását !
Jelenleg is tartom, hogy a történések befektetésre vonzóbbá tették a céget.
Az állami lehetőségek a kisebb likviditás…….stb
Hangsúlyozom a megítélés alapja az a MNV színrelépését megelőző időszak.
(Rendezetlen tulajdonosi szerkezet, kilátástalanság… manipulatív spekulánsok…..stb)
Nem vitatom egy nagynevű szakmai előnyösebb lett volna, de ott is kockázatott hordozott volna a % !
2007 vége óta a Rába mint részvény kilátástalan volt !
A változásban nem a legjobb variáció történt, de a változás mindenkép előnyére van illetve lehet !
Ha megüti az 1150 et akkor ezt tükrözi is az árfolyam, magyarázni sem kell!
Szóval a régi felállással az árfolyamban semmi érdemi emelkedés, de még lehetőség sem volt kódolva!
zolaaa 2012. 09. 18. 20:02
Előzmény: #59654  zolaaa
#59655
azért azt se felejtsük el, amikor vagy 2009-2010-ben 750-nél vagy 795-nél lenyilatkozta, hogy az árfolyam nem tükrözi a cég tényleges értékét, növekedési lehetőségeit.
zolaaa 2012. 09. 18. 19:48
Előzmény: #59653  pancserlama.
#59654
ez az ajánlat nem lehetőség volt hanem kényszer

egy törvénytelenül megállapított alacsony áron történő állami többségi tulajdonszerzés belekényszerített mindenkit hogy fogadja el az ajánlatot,

mert a megmaradó részvényed éppen csak a lényegi értékét vesztette el: a hozzátartozó szavazati jogot...

most azért emelkedtünk ide, mert valami halvány reményt teremtettek, hogy valaki majd talán megveszi a húdesokat érő részvényünket..

s ebben - az áremelkedésben - az opció révén egyelőre a menedzsment érdekelt,
a tulajdonos (ha csak nem akarja eladni nem)

szerintem is Pintér viselkedése felróható..
de már korábban is az volt: fél évekig hallgattak érdemi infok nélkül, vártuk itt a nagy híreket, az eredményeket, az ingatlan beemelését a könyvekbe, az új megrendeléseket, stb...
remélem most valamennyire segít jól járni a rv-eseknek
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 19:03
Előzmény: #59652  Törölt felhasználó
#59653
A környezetemben 5 könyvvizsgálóból 4 azt mondta a törvényben szereplő „mérlegben szereplő sajáttőke” egzakt tételként meghatározásként értendő.
1 (sajátom) volt, aki azt mondta kis gondolkodás követően
hmmm szerinte a törvényalkotó szándéka szerint számolni kéne.
Viszont mind azt is mondta, törvényesen, de nem a részvényesi érdekek szerint járt el a Rába!

Szerintem az MNV és vagy a Rába esetleg perelhető lett volna, de a bank illetve a PSZÁF egyáltalán nem. A jogfenntartás intézménye pedig ebben az esetben nem ide illő.
A felajánlásod kioltja a jogfenntartás tehát érthetetlen lépés volt.
Vagy adtad volna és perelsz vagy nem adod és benyeled.
Gondold bele magad a másik oldalba is !
Fogadjuk már el, hogy az állam tett egy ajánlatot, amit nagyobb részben elfogadtak, kisebb részben bennragadtak és kisebb részben tudatosan kockáztatva szintén maradtak.
Már egyértelmű, hogy egy részleges államosítás vagy állami bevásárlás történt a Rábában.
Elkövetkezendő lépések a MNV stratégia.. vélhetően ezt majd megerősíti, vagy esetleg gyengíti.
Egyelőre a bennmaradtak veszteségesen vannak pozícióban,de ez akár változhat is.
Szerintem névértéken leszünk ott mintha felajánlottuk volna vagy egy éve tőzsdén értékesítjük.
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 16:37
Előzmény: #59647  pancserlama.
#59652
...hmm...!

"...Szerintem a felajánláskor a kérdés az volt mérlegelni kellett, hogy az állam milyen szereppel kíván részvényt venni. Államosít vagy piaci szereplőként kíván fellépni..."

...nem akarok értelmetlen mellébeszéléseket produkálni, ezért világosan jelzem, hogy ezen a fórumon, - visszakereshetően -, igazán alaposan volt módunk, kb. 25 napig MÉRLEGELNI, a döntéseinket...!!!
...én ezek után sem adtam, - fenntartás nélkül -, el a részvényeimet...!
...de mégis "áttranszferáltam", jogfenntartó nyilatkozat mellett...!
...és, senki nem ujjongott, az ajánlat láttán...!

...ha egy "vételi ajánlatot" a Tpt. szerint, lehetséges a részvényesek "büntetésének" ALKALMAZNI, akkor nincs is miről irsogálni tovább...!
...én meg "jogászkodás ide, jogászkodás oda", alapjában azt olvasom ki a Tpt.-ből, hogy ez LEHETETLEN...!

...személy szerint "ott estem pofára", hogy a magyar ítélőtábla, úgy ítélt, hogy - bizony -, nekem ezt nincs jogom vitatni, hogy becsaptak...!!!
...holott, - kizárólag -, nekik, a magyar bíróságoknak ad, a JOGREND, - HATÁSKÖRT -, ilyen kérdések eldöntésére...!
...ők meg azt írták le (saját fordításomban), hogy Ők bizony ilyesmiről nem tudnak (pedig leírtam, mi alapján van ilyen kötelmük!)...!
...de, II. fokon, még csak "szóba sem álltak" velem, azaz, tárgyalást sem tartottak...!!!!
...azaz, alkalmazták, a Simicska - jogértelmezését -, miszerint: "...az alkotmány, - mindenki számára biztosítja -, a hülyének lenni jogát..."

...ez itt a főbenjáró bűn...!!!

...mert ha, TISZTESSÉGES tárgyalást tartottak volna, akkor - június magasságában -, már simán bizonyítani képes lettem volna, az 1.500-2.000 Ft-os, - Tpt. szerinti -, KÖTELEZŐ (tehát nem "vacila") "vételi ajánlati" mértéket, - a Rába közgyűlésének -, a segedelmével (e-nélkül, 1.208-at!)...!
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 16:27
Előzmény: #59650  pancserlama.
#59651
Még a házigazdának sem kell mindenhez értenie. ;)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 16:20
Előzmény: #59648  watson
#59650
Vannak "nem törvényes" (szabályozatlan),törvényes és törvénytelen kategóriák
Ez szerintem a törvényben egzaktan nem szabályozott kategória volt .
egyveleg 2012. 09. 18. 16:11
Előzmény: #59648  watson
#59649
a részvény vásárlás híre nem hatott meg másokat
watson
watson 2012. 09. 18. 15:45
Előzmény: #59647  pancserlama.
#59648
láma, pontosítsunk! nem törvényes, azaz törvénytelen árazással vett az Állam /MNV/Polacsek
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 14:45
Előzmény: #59646  Törölt felhasználó
#59647
Nem tudom a zászlós hasonlatod mögöttes tartalmát, de egy üzletben befektetésben… kívánttól jobban ragaszkodni elképzelésekhez hibás !
Nem politikai identitásról vagy erkölcsi tartásról írják ezt))
Ez nem hűség kérdése))
Ez biznisz, befektetés……

Szóval, kályhásnak már a 2800 as árfolyam utáni kisbefektetők kitömése jeligés időszaktól semmi köze nem volt a Rábához.
Szerintem ő 1600 környékéig kitömte a kicsiket!
Utána sorvadt az árfolyam!
Telektéma, nem törvénytelen, hogy nincs a mérlegben. Technikai kérdés, én úgy látom hogy az előző vezetés vagy tudatosan vagy nem, de rést hagyott a vevőnek azzal hogy nem tette a mérlegbe.
De ismétlem az, hogy nincs a mérlegben egy logikus vezetői döntés volt, sajnos az akkori részvényesek kárára ((
De nem törvénytelen.
Ebből kifolyólag az állam talán nem törvényes, de nem is törvénytelen árazással megvette a Rába részvényeket.
Valóban vitatható, hogy a törvényalkotó szándéka szerint alkalmazta e az árazást vagy sem.
De szerintem nem volt törvénytelen az ajánlata!
Ne feled! Nem kötelező volt a felajánlás !
A hatás „kötelezőnek” egyéni gazdasági ésszerűségnek vélelmezése viszont egyéni szocpolkérdés.))
Szerintem a felajánláskor a kérdés az volt mérlegelni kellett, hogy az állam milyen szereppel kíván részvényt venni. Államosít vagy piaci szereplőként kíván fellépni.
A befektetés megtartásának vagy sem ez volt az eredendő alapja.
Úgy tűnik piaci szereplő kíván lenni és ez jó!
Félelmek elosztva! Az árfolyam majd szépen beáll a”helyére”
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 14:17
Előzmény: #59643  pancserlama.
#59646
...hmm...!

..."láma" olyan vagy mint egy "zászló", arrafelé "lobogsz", amerről a szél fúj...!
...:-)))...!!!

...a Rába részvény, már az "ajánlat" idején is "bírta" volna a 2 eFtos szintet...!
...ez azóta sem változott...!
...a baj - gyakorlatilag -, 3 oldalról volt "lecövekelve"...!
1.) ...a régi részvényesek között, lehetett egy "kályhás", stb. aki fontolgathatta a Rába "bekebelezését", ezért "manipulálhatta" 500 Ft környékére a részvények árfolyamát (gyakorlatilag a "városréti telek", - önmagában is megduplázhatta volna -, a befektetésének az értékét)...!
2.) ..."állam apu", gyakorlatilag, átvette a "kályhás", stb. szerepkörét (azt gondolom, - Borkain keresztüli -, "súgás" okán), a "vételi ajánlattal"...!
3.) ...mindenképpen, hibás (jogellenes) volt a "vételi ajánlat" lebonyolítása, amit javítani lesz muszáj, hiszen sokkal nagyobb kárra vezethet, ennek elmaradása, a piaci folyamatok során, mint a javítás költsége...!
a.) ...az egyik hiba, - a volt IT részéről -, hogy nem hívták össze, a részvényesi közgyűlést, - a részvényesi vélemény, biztosítása céljából -, amit ilyen esetben, az ALAPSZABÁLY biztosít...! ...ám, erre nem kötelezi az IT-t...!!!
b.)...azonban, az "Adósság kezelő és Nyugdíj Alapot KÖTELEZI, - a saját szabályzata -, a gondos gazda szerepére, aminek okán, a részéről, - kötelező lett volna -, a Rába közgyűlésének összehívását kezdeményeznie, a "vételi ajánlat" véleményezése céljából...! ...amivel javíthatta volna, részvényeinek - például a névérték feletti irányába való MEGHATÁROZÁSI irányát...!!!

...a közgyűlésen "kibukott volna", az ingatlanok beszámítási kötelme, ami híján, jogellenessé vált, a "vételi ajánlat"...!
...ám - eddig -, hiába pereltük a PSZÁF-ot, a magyar bíróságok erre nem adtak lehetőséget...!
...én ezért fordulok Strasbourghoz, hacsak a még folyamatban lévő, LFÜ eljárás eredményre nem vezet...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 13:54
Előzmény: #59643  pancserlama.
#59645
Egyértelműen árfolyam karbantartás, árfolyam kalibrálás,árazás !
Vehetjük roadshownak is ))

Neharagudj meg tigus ,de komolyan gondolom amit most irni fogok !

Ezt az előző IT nek kutyakötelessége lett volna és akkor nem 74 % állami tulajdon lett volna.
Istentelenül elvolt hanyagolva a cég és részvény efajta gondozása.
Nem (csak) a vevő a vétkes abban, hogy féláron tudta megvenni!

Szokványtól eltérő, hogy a tulajdonos gondozza az árfolyamot?
Vagy az a szokványtól eltérő hogy ez az állam?
Lényegtelen, a mostani tulajdonosoknak egységesen érdeke ez !
És mint a kisrészvényesek egyike azt mondom, Pintér jól csinálja amit csinál és teljes mellszélességgel spekulatív vételekkel a korcsma ezt támogatja és a cél elérését elő is segíti .
Remélem ezzel még nem mondtam azt hogy húdeszeretem a politikát vagy a Pintért !
Ez most nekünk (részvényeseknek) jó !
Tehát támogatni kell!
Hajrá Rába hajrá Pintér ))
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 13:12
Előzmény: #59643  pancserlama.
#59644
Ha tudnak valamit és elkezdik venni az azért rosszul néz ki, de ha ez valami cég árfolyamot karbantartó akciónak van feltüntetve, az már más.
Jelen pillanatban a cégvezetésnek tök mindegy lenne, hogy mennyi az árfolyam.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 12:38
Előzmény: #59642  tigus7313
#59643
Szerintem Pintér még mindig alsóhangon értékel és kalibrálja az árfolyamot !
Ez csak +20 % vélemény emelkedés!!Nézd 500-600 árfolyamhoz képest a 815 jó
A az egy évvel ezelőtti illetve a mostani állapothoz,árfolyamhoz képest az állami közbe lépéssel igen is javultak a cég lehetőségei.
Szóval általunk is vitatott 815 már kevés anno azt hiszem mindenki ezt a részvényt 1500-2000 környékére tette.
Pintér, ha jól emlékszem régebben is mindig konzervatív volt.
Szóval a Pintér megnyilatkozás „mostani névérték illene a cégnek” most is konzervatív.
Ha bele gondolsz a Te gondolatsorod követve is a névérték feletti beleillik. hisz még csak inflációkövetés a 815 höz képest.
1 év azóta eltelt, szóval a1000 feletti régió nem istentől elrugaszkodott lépés.
Korrekt, ha azt gondolja, a tulajdonosok 815 vették a normális hozamot (árfolyamban) hoznia kell a befektetésüknek. !

Inkorrektség volna ha nem tenne egy év után egy ilyen (ami nem is nagy) lépést !
Ez még mindig csak +20-25%
Ettől jóval többet változott a helyzet!!
Én (minimum) az 1500 környékén ájuldoznék!
tigus7313 2012. 09. 18. 12:09
Előzmény: #59641  pancserlama.
#59642
a testületi döntésnek nem kell szükségszerűen egyhangúnak lennie.
arról is vitázhatnánk miért is volt előnyös a cégnek....

a régi IT tagok eltűntek, nem kerültek önellentmondásba.

Pintérrel más a helyzet, mert ő maradt, és most 1000 feletti árfolyammal dobálózik.

itt van a nagy ellentmondás, amit egyelőre nehezen tudok feloldani.
mivel ő nem spekuláns, aki egyszer így, másszor úgy reagál,ahogy neki előnyösebb.

Ő a vállalat irányítója. (nem speki)
és nem tett jót neki az ajánlattal kapcsolatos viselkedése.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 11:35
Előzmény: #59639  tigus7313
#59641
A befektetéseddel kapcs ok. visszavonom.
„Hosszú távú befektetés”.
Hm… ép az kezd igazolódni hogy működőképes a Rábánál, nem?

„alapvetően Pintérről írtam.

meg arról, hogy a részvény értéke 10 hónappal ezelőtt is 1000 felett volt (Pintér pedig az ellenkezőjét állította a ajánlat elfogadására történő felhívással, ezért hiányoltam a különvéleményét)”
A döntés testületi volt kimondottan kihangsúlyozva, hogy együtt !
Nem mondott akkor a Pintér árfolyamról semmit! A cégnek és a menedzsmentnek akkor az volt az előnyös

„ha visszaolvasod saját magad (érzelmi hullámzások: hol milyen szuper távlatokat jelent az álami tulaj, hol meg teszetosza banda, stb.), pontosan látni fogod mire célzok ezzel.”

Ezt nem is titkolom soha nem voltam hosszútávon kitartó,de nem is tartom célszerűnek.
Az alkalmazkodás az eredmény egyik kulcsa !
Nézd az, hogy az „egyedi pillanatnyi helyzetekhez” véleményt fűzök az még nem ellentmondás.
Most sem mondok mást mint, hogy jó amit léptek, jó a cégnek!
Nem mond ellent annak, hogy tesztetosza banda !
Szerintem már féléve megkellett volna ezt lépni, sőt ha bekerül (ne) a telek a mérlegbe akkor is azt mondom, hogy teszetoszák mert szubjektív elgondolásból nem tették bele már féléve(ne bántsuk meg a régi kisrészvényeseket….)
Szerintem nem ellentmondásos.
Hosszútávon jó vagy nem ?!
Nézd továbbra is tartom a régi IT és csapata teszetoszább volt mint a mostani !
Ezzel nem mondom azt, hogy a mostani zsír!
Az árfolyam is tükrözte előzőnél 500 és remélem a mostaninál névérték fölött !
Remélem átment.
Nem tömjénezem ezeket sem de előnyösebbnek tartom a Rába szempontjából mint az 500 ft árfolyamot eredményező előzőt !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek