Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2012. 09. 18. 11:15
Előzmény: #59635  pancserlama.
#59640
azért tegyük hozzá azt is hogy Po(p)lacseknek egy darabja sincs még ;)

de hogy építkeznek arra itt a bizonyíték az Ikarus faláról: link :DD
tigus7313 2012. 09. 18. 11:12
Előzmény: #59635  pancserlama.
#59639
javasolom, hogy pontosan olvasd el mit írtam a hsz-ben.

semmit az új IT-ről
semmit az államról.

alapvetően Pintérről írtam.

meg arról, hogy a részvény értéke 10 hónappal ezelőtt is 1000 felett volt (Pintér pedig az ellenkezőjét állította a ajánlat elfogadására történő felhívással, ezért hiányoltam a különvéleményét)

pontosítsunk pár dolgot:
nem ajánlottam fel semmit, mert azt sem hittem el az államnak, hogy időben kifizeti (nem is történt meg)
nem fordította veszteségbe az IT döntése a befektetést(csak a hosszútávú befektetés lehetőségét szüntette meg), azonban Pintér és a piaci szereplők reakciója komoly csalódást okozott, és az államosítás ténye pozicíózáráshoz vezetett.

"hogy Pintérék döntése, hogy szorgalmazzák az állami szerepvállalást a cég érdekében történt!"

erre nem nagyon találok szavakat, de ez egy nettó .....
nem is reagálnék erre, de sértő a menedzsmentre nézve ez a kijelentés.

ugyan jóval kisebb tulajdonos vagyok, örülök, ha emelkedik az árfolyam,de az MNV-nek tulajdonítani ezt, igen érdekes szemlélet.

szerintem meg hosszútávú befektetés szempontjából továbbra is hátrány, és kockázat (már tőzsdei likviditási is) a meghatározó tulaj.

ha visszaolvasod saját magad (érzelmi hullámzások: hol milyen szuper távlatokat jelent az álami tulaj, hol meg teszetosza banda, stb.), pontosan látni fogod mire célzok ezzel.
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 10:49
Előzmény: #59626  Törölt felhasználó
#59638
fűnyírás közben ma pont ezen gondolkodtam,tuti megcsináltatnak egy állami sikersztorit,hogy verhessék a mellüket,mekkora biznisz az "államosítás" ezzel jogot formálva további hasonló lépésekre!
Tökéletesen beleillene a képbe,ami jelen esetben még a befektetőket (kis és nagybüfinek) IS egyaránt jó lehet!!

Élvezzük,és használjuk ki.
Magam részéről szintén nagybüfi vezetőkhöz képest ;)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 10:44
Előzmény: #59636  pancserlama.
#59637
Talán érthetőbb vagyok ha leszögezem.
Hozzátartozik, hogy Pintérék döntése, hogy szorgalmazzák az állami szerepvállalást a cég érdekében történt!
Nem volt igazán jó gazdája a cégnek!
A tulajdonosi hozzáadott érték egyenlő volt a nullával!
Nem a legjobb az MNV, de az addigitől léptékben jobb.

A korcsma ezért döntőt anno úgy hogy ez csak jó vagy jobb lehet !
Most talán ez az árfolyamban is megjelenik.
Miért gond ez?!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 10:38
Előzmény: #59625  tigus7313
#59636
Érthetetlen, hogy addig a 650 árfolyam méltóságon, értéken aluli volt, most pedig a magasabb névértékfeletti kritizálva van.
Értem és el is fogadom, hogy véleményedet befolyásolja, hogy egy éve az akkori IT veszteségbe fordította a befektetésed.
DE a Rába él tovább működik és ha jó vagy még jobb döntéseket eredményeket hoz annak csak örülnünk lehet.
Mi páran bennmaradtunk,részben kényszer hozta, részben racionális döntések alapján, ha ezek a döntések lesznek a helyesek vagy az eredményesebbek ez csak jó lehet.
Sokan beírnak ide elszenvedett sérelmek,vagy simán a lemaradtak kategóriából.
Szerintem szubjektív és nem megalapozott véleményekkel.
A Rába fair árfolyama minimum 1500 !
Az előző IT 650 környékén tartotta vagy tudta tartani az árfolyamot siralmas volt.
Végre valami korrekt !
Pintérék részéről ez, ami történik nem „felbeszélés” kategória, hanem egy jó gazda viselkedés!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 18. 10:22
Előzmény: #59625  tigus7313
#59635
tigus
Nagyot tévedsz !
Ne feledjük ez már másik IT !
Az előzőnek nagyszerepe volt az addigi árfolyamban, ez az IT legalább akar valamit!
10 hónap alatt hatalmasat változott a cég lehetőségei piaci kilátásai.
Érthetetlen a menedzsmenttel,jelenlegi IT,FB vel szembeni kritikád.
Akkor a Pintéréknek (Te is tudod) kiugróan jó lehetőség volt oda adni a részvényeket.
Nem ez az IT javasolta a felajánlást !
Nem emlékszem pontosan mekkora árrésük volt, de azt várni a menedzsmenttől hogy maga ellen dolgozzon azért hogy a speki nyerészkedjelek kicsit merész.
Szerintem akkor is és most is helyesen jártak járnak el.
Profitot akarnak és ez jó, miért ne tennék?
Hogy felajánlották a részvényeiket és javasolták a felajánlást ?
Volt aki odaadta (Te is) szóval velük egyformán ítélted meg a helyzetet, volt aki nem.
A korcsma is Béla is és Bélák is nem adták, mert úgy gondolták (kivéve a beragadtak) hogy az állami szerepvállalás nagykockázat ,nagy veszteség vagy hatalmas nyereség .
Úgy tűnik most ez a nagykockázat pozitívra fordulhat.
Kiderült állam nem vonul ki a tőzsdéről, sőt stratégiailag nagyratörő tervei vannak…… komoly szemlélet és elképzelések alakultak ki.
Miért ne gondolkodhatna a részvényárfolyamban a menedzsment?
Persze a presztízs árfolyam karbantartás is szóba kerülhet, de miért volna ez gond?
Szerintem helyesen jártak és járnak el
Maximum az utólagos megítélése befektetőnként változik, aki eredményt ér el emiatt az jónak aki nem ellenkezőleg ítéli meg.
Szerintem bővel névérték felett van a cég rétéke és dolgozzanak is rajta, hogy ez méltó árfolyamban jelenjen meg.

Úgy rémlik mindenki ezt vitatta!
Az új igazgató tanács, felügyelöbiz. végre valamit tesz a cég és részvényeinek megítélése érdekében !
Most megtörténi és őrüljünk neki !
zolaaa 2012. 09. 18. 10:11
Előzmény: #59633  Törölt felhasználó
#59634
szia Tigus,

hogy látoda piaci heyzetet? -

korábban a stratégia szerint az usa piacot háttérbe szorították, most pedig mégis ott van nagy növekedés.....

az új projekteknek köszönhetően viszont a csökkenő piac ellenére is tudtak nővekedni az eu piacon?

Az alkatrész-en eddig különösebb árbevétel növekedés nem látszik - szerinted most indulhat be a VW szállítás?
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 09:34
Előzmény: #59631  Törölt felhasználó
#59633
kisbüfi 848
var-jozsi 2012. 09. 18. 09:32
Előzmény: #59629  Törölt felhasználó
#59632
Legyen igazad! A vezetők darabszámához képest én nagybefektető vagyok. Kiváncsi lennék rá hogy otthon mit mondanak az asszonynak hogy a havi pénz miért kevesebb a megszokothoz képest, miért kell enni párizsit a hó végén?
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 09:30
Előzmény: #59630  Törölt felhasználó
#59631
rosszul emlékeztem...

53
106
212
424...

ez inkább jelzés értékű, nem mennyiség!
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 09:29
Előzmény: #59627  var-jozsi
#59630
Egyértelmű...

sima dolgozó 56 db.
közép vezető 112 db.
osztály vezető 224 db.
felette 448 db.

:D
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 09:21
Előzmény: #59627  var-jozsi
#59629
nyugi.
ma is limit lesz.
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 09:21
Törölt hozzászólás
#59628
var-jozsi 2012. 09. 18. 09:15
Előzmény: #59625  tigus7313
#59627
Tökéletesen igazad van Tigus!!! A vásárolt mennyiség nézve mintha "parancsra" tennék!! Nekem legalábis ugy tünik!
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 09:06
Előzmény: #59624  Cyberslider
#59626
Hát én ma vettem egy keveset. Úgy érzem, hogy valami önigazolásos magas árfolyamot szeretnének itt csinálni politikailag.
tigus7313 2012. 09. 18. 09:05
Előzmény: #59615  Törölt felhasználó
#59625
nyaralásból visszatérve megvagyok egy kicsit zavarodva:)

nem egészen 10 hónapja Pintérrel az élen (az igazgatóság) 815 Ft-ért javasolta az eladást.
akkor már minden piaci info birtokában tették ezt.(azóta nem történt jelentősebb szerződéskötés)
Továbbra is meggyőződésem, hogy nagy mértékben hozzájárultak ezzel az állami befolyás ekkora mértékéhez. (ami egyértelmű hátrányt jelent)

most azt látom, hogy Pintérrel az élen 800 felett is veszik (persze nem nagy darabszámal) a részvényt....
sőt most már szerintük is névérték felett a helye a részvényárfolyamnak.

ennyit nem változott a cég 10 hónap alatt, a megkötött szerződések adottak voltak, sőt azt kell mondani, hogy a külső piaci kilátások talán még jobbak voltak 10 hónapja.

a jelentős hedge veszteség után ez a második komolyabb hiba.

Pintér ilyen szempontból nem vizsgázott jól.
nem most, hanem a vételi ajánlat véleményezésekor (legalább annyit vártam volna, hogy akár különvéleményben azt mondja, hogy az ajánlati árnál többet ér a cég hosszú távot figyelembevéve, de a jelenlegi piaci helyzet miatt mégis javasolja az ajánlat esetleges elfogadásának megfontolását)

az sem mentség teljesen, hogy az egyéni érdekek (opció realizálása, munkahely megtartása) erősebbek voltak ekkor.

az egyéni érdekek érvényesítése volt tehát a mozgatórugó, azonban a mostani üzenettel (1000 fölött a cég értéke) némi önellentmondás vált bizonyítottá.

így a 815-ös ajánlati ár elfogadtatása örökös szégyenfolt marad (főleg Pintér renoméjában,hiszen a többi IT tagra ki emlékszik már).
Cyberslider
Cyberslider 2012. 09. 18. 09:04
Előzmény: #59623  Törölt felhasználó
#59624
Örömmel tölt el, hogy a Rába vezetőkhöz képest nagybefektetőnek számítok :)))

Ne tessék álomvilágban élni, az 1000 még messze van. A spekabüfi persze szeretné, ha hipp-hopp 1000 felett lenne az árfolyam, ahogy sugallták! Megsúgom nem lesz. Egyelőre.
Pintéréknek meg tökmindegy, hogy kb. 1 év múlva dobnak némi pakkot az addig összegyűltből 1000 felett. Vagy 2 év múlva. Türelem rózsát terem szokták mondani.
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 08:46
Előzmény: #59615  Törölt felhasználó
#59623
látom valakinek szúrja a szemét az emelkedés...
a vezetők nem azt mondták,felemelik 1000 ig az árfolyamot,hanem hogy addig vesznek.Ebben a tempóban,elég szép kis pakk összejöhet 1000-ig.Aki most a bejelentés után vett,még ha +15%-on is,akkor is +30% 1000-ig.KEVÉS?Azzal,hogy veszegetik,benne tartják a köztudatban a papírt,és egy két jó hírrel,nagyon könnyen meg is csinálják az 1000-t.Az már csak a hírek komolyságától függ mi lesz 1000 felett...szvsz 1000ig be van biztosítva a RÁBA még az idénre,ha lesz résvisszatöltés,ha nem..
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 08:33
Előzmény: #59616  Törölt felhasználó
#59622
"Most minden árfolyamon vesznek majd 1802-t."
Mit értesz minden árfolyamon? minden 100 Ft-onként?
Akkor a 700-as kimaradt.
A piac tesztelni fogja h. mekkora ténylegesen ez a vásárlóerő, legalább a 769-es rés visszatöltésre kerül szvsz. Rosszabb esetben a szokásos visszacsorgás jön, és a 670-es rés is visszatöltődik.
80fölött volt a napos rsi.
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 08:22
Előzmény: #59618  Törölt felhasználó
#59621
Miért nem mindjárt 20K ?
Azért maradjunk már a realitás a talaján, ha lehet.
Van olyan manager, akinek jelenleg van 200 db Rába részvénye. Még jó, hogy veszik ! :-(
Nekem, mint az utolsó porszem kisbüfinek is volt 800 db a birtokában, és még az is nudlinak számított...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek