Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 15:33
Előzmény: #2779  omnisphermx
#2780
Biztos nyilvánosságra hozzák ki nyert, aztán jön a kérdés hogy átdobhatják e oda a papírokat - arra válaszolni lesz 30 napja mindenkinek. Én akkor perelnék ha már megvan a papír.
omnisphermx 2015. 09. 23. 14:50
Előzmény: #2778  Törölt felhasználó
#2779
Én most beszéltem egy hölggyel a PSF-nél!
Lágy búgógerle hangon beszélt.Megvan a győztes!
Ha nem akarom náluk tartani,akkor oda transzfer,ahova én akarom.
Említettem neki a kártérítést!
Azt mondta,meglehet próbálni!
De,hogy ki győzött,azt nem árulta el.Nézzem a PSFN-honlapját!
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 07:32
Előzmény: #2775  mr_oven
#2778
olvasd el figyelmesen: akkor adják át a papírjaidat a tenderen nyertesnek ha beleegyezel, így kerülnek oda az adataid.
mr_oven 2015. 09. 22. 21:08
Előzmény: #2776  BudFox
#2777
Az adóval nem lesz gond ha idén vettétek, ha így haladunk meglesz a januári árfolyam.
BudFox
BudFox 2015. 09. 22. 20:55
Előzmény: #2775  mr_oven
#2776
Eddig lett volna idő bőven,
Szeptember elsejéig megtendereztetni az új szolgáltatókat...
hogy aztán Szept. 1. én már meg is legyen akihez átkerülnek a számlák...

most meg itt tökörészünk még szeptember végén, és még meg kell várni valami adategyeztetőt is ha jól vettem ki ? ami megint 30 nap...kész röhej..
lesz ez november közepe is mire megkapjuk a papírokat..

Akkor idén már nem is érdemes eladni a részvényeket mert egy csomót kéne adózni majd...
át kell vinni jövőre, és ha eladod, tudod csökkenteni, vagy éppen növelni az adóalapot...

Kész röhej ez a csigalassúság, vagy inkább már szánalom...
mr_oven 2015. 09. 22. 17:59
Előzmény: #2773  Törölt felhasználó
#2775
A tenderezés csak akkor gyorsítja a folyamatot ha átadják a személyi azonosítást a tender nyertesének egyébként mehetünk egyesével vizitre.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 17:17
Előzmény: #2772  mr_oven
#2774
Quaestor É.P. Zrt. FA. 1132 bp. váci ut 30-nak kell írni hogy kár ért (nem tudtad eladni az otit 6 ezerért mert nem volt nálad a papír).
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 17:14
Előzmény: #2769  Törölt felhasználó
#2773
Igen, naponta 6-7 embert "intéznek". A lassú ügyintézést gyorsítanák fel a tenderezéssel ahogy előtte írtam.
mr_oven 2015. 09. 22. 14:57
Előzmény: #2769  Törölt felhasználó
#2772
Nem de már ideje lenne a hatóságokat és felszámolót perbe fogni.
Most számoltam ki a közzétett rv. mennyiségekből, hogy a csúcshoz képest csak az OTP és MOL részvényeken 1 milliárdot égettek el a befektetőknek.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:20
Előzmény: #2770  BudFox
#2771
Koszi.

Nekem 26 OTPHB190916 papirom volt :S

Kivancsi leszek mi lesz a vege, nem lepodnek meg ha a nevertek kozeleben sem lesz majd eladasnal.

Nem tudom mi lenne az eszerubb, eladni egybol amikor (ha) visszakapom vagy megvarni amig veget er a lekotes (kb +8 honap)...
BudFox
BudFox 2015. 09. 22. 13:02
Előzmény: #2769  Törölt felhasználó
#2770
nekem csak OTP -m volt, de nem hívtak még...
sőt talán egy embert hívtak...de az se biztos...legalábbis itt ennyiről volt tudomásunk.

Most elvileg az új szolgáltató kiválasztása folyik....ezen mi tart eddig azt nem értem...

2-3 nap alatt be lehetne kérni az árajánlatokat, fél nap alatt eldöntik, a 4. napon már mindenkinek az új szolgáltatónál lenne a számlája : OTP, KBC, stb.stb...
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 12:57
#2769
Hivtak mar valakit innen akinek OTP-s papirjai voltak?

Tud valaki csoportos per kezdemenyezesrol?
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 09:46
Előzmény: #2767  watson
#2768
watsontroll ha már papagájként ismétled amit leírok (igaz erre nekem egyetlen mondat is elég volt, neked meg 4 bekezdés kellett), legalább próbáld meg helyesírási hibák nélkül - hátha elolvassa valaki. Minden nicked alatt ugyanúgy hibázol.
watson
watson 2015. 09. 22. 09:34
Előzmény: #2763  Törölt felhasználó
#2767
Vagy az újságíró fogalmazott rosszul, vagy a felszámoló ostoba (én utóbbira tippelnék).

"A cég felszámolója azért fordult bírósághoz, mert szerinte az ügyfelek egy része tudhatott a pénzintézet csődjéről."

A "szertinte" az nem bizonyíték, tehát teljesen felesleges bírósághoz fordulni. A külügyi pénzkivétre meg ott egy halom bizonyíték: személyes kapcsolatok, kérés nélküli kiutalás, értékpapír lejáratok előtti kiutalás, visszaváltás nélküli kiutalás (lehet soha nem volt meg az az állampapír amire megbízást kaptak) ... stb.

A "szerinte" "tudhatott" maximum egy feljelentésre lenne elég ahol nyomoznak és vagy találnak bizonyítékot vagy nem ha nincs. Más van itt a háttérben...
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 07:05
Előzmény: #2765  Törölt felhasználó
#2766
Az egyéb értékpapírral, illetve pénzeszközzel rendelkező ügyfeleket szeptember 1-től kezdődően a felszámoló által felállított „kiadási osztály” egy meghatározott preferencia rendszer szerint telefonon keresi meg, ahol beazonosítást követően időpontot kapnak az ügyfelek, akik ezáltal az eszközeiket el tudják transzferálni egy általuk, más cégnél nyitott értékpapír számlára. (fontos felhívni az ügyfelek figyelmét, hogy ez miatt érdemes minél előbb egy értékpapírszámlát nyitni az ügyfél által szimpatikusnak vélt befektetési szolgáltatónál. Ha valakinek a volt befektetési tanácsadója ilyen befektetési szolgáltatónál dolgozik, érdemes vele felvenni a kapcsolatot a számlanyitással kapcsolatban.)

Ezzel párhuzamosan a felszámoló a www.psfn.hu oldalon közzétette a QÉP Zrt. „f.a.” állomány átruházási felhívását is. link

Ez azt jelenti, amennyiben valamely befektetési szolgáltató megvásárolja az állományt, akkor egy bizonyos törvényben szereplő határidő eltelte után az ügyfelek eszközei átkerülnek a nyertes pályázóhoz. A pályázat lezárulta után, de még mielőtt az állomány átkerülne, a felszámoló kiértesíti az ügyfeleket, élnek-e az állomány átruházással, vagy sem. Erre a nyilatkozatra az ügyfeleknek 30 napjuk van válaszolni. Aki nem válaszol, annak az állománya automatikusan átkerül az új szolgáltatóhoz. Akinek már van máshol nyitott értékpapírszámlája, vagy az elkövetkezendő időszakban nyit, annak pedig lehetősége van arra, hogy az állomány átruházás helyett a már meglévő, vagy megnyitandó értékpapírszámlára kérje a befektetési eszközeit. Ebben az esetben neki a 30 napos nyilatkozattételen belül válaszolnia kell a felszámoló által küldött levélre, pontosan megjelölve azt a befektetési szolgáltatót, és a szolgáltatónál a saját értékpapírszámlájának, és pénzszámlájának a számát, ahová kéri eszközeinek áttranszferálását. Ki melyik lehetőség közül választ, az egyéni döntés kérdése
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 16:07
Előzmény: #2761  Törölt felhasználó
#2765
És onnan senki nem kerül elő többé...viszont a hűtőkocsi hajnalban mindig beáll és a környéken olcsóbb lett a kolbász :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 16:05
Előzmény: #2763  Törölt felhasználó
#2764
Perelni mindenre lehet. Lehet van valamilyen bizonytékuk hogy néhány bennfentesnek szólva lett hogy menekítse ki a pénzét. Azokat nem kell sajnálni.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 14:07
Előzmény: #2751  Törölt felhasználó
#2763
Ez a lényeg, most itt tartanak...
link

Úgy látszik nem lehetsz okosabb, mint az MNB, aki egy 10 milliós cégnek engedélyezett 80 milliárdos kötvény kibocsátást.
Ha valaki észbekapott és kivette a pénzét 2 bókercsőd (Budacash és Hungária) után, bennfentesnek számít !
Katasztrófa ország ez !
Shabani
Shabani 2015. 09. 21. 12:04
Előzmény: #2761  Törölt felhasználó
#2762
Igen.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 11:51
Előzmény: #2760  Shabani
#2761
Szia
Téged is a Váci 91 alá hívtak?

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek