Topikgazda: szab 2005. 02. 22. 14:21

Politikai kereszttűzben a Mol privatizáció  

Ugrás a cikkhez
A FIDESZ-MPP két parlamenti képviselője kedden felkereste a Pénzügyminisztériumo t, hogy kifejezze véleményét: jobb lett volna most és nem korábban értékesíteni egyes Mol-papírokat, amikor ilyen kedvezően teljesít a magyar tőzsde - áll a PM közleményében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=51223
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 02. 22. 20:10
Előzmény: #8  zborde
#9
Idén szerintem megvárják az őszt!
Tavaly már nagyon meg akartak szabadulni tőle!
zborde
zborde 2005. 02. 22. 16:21
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
szerintem érdekesebb, hogy mikor dobják piacra a amaradék 12.5%-ot?
és mennyiért?
Reméltem, hogy valamikor márciusban, ahogyan az előzőt is, de egyelőre néma csend ...
Törölt felhasználó 2005. 02. 22. 16:17
Előzmény: #6  opposition2002
#7
KI NEM ÁLLHATOM A POLITIKUSOKAT!!!
az előző kormány is ugyanezt tette, nincs köztük különbség, mindkettő a BLIKK olvasó/való világ néző szavazókat butítja tovább.
opposition2002 2005. 02. 22. 15:25
Előzmény: #5  bpmcwap
#6
"A helyzet kedvező változásához hozzájárult a Mol tőzsdei privatizációja is, az, hogy az olajipari vállalat állami tulajdonban lévő papírjai értékesítésével jelentős összegű külföldi tőkét sikerült bevonni, ez a tőkebevonás láthatóan még inkább növelte a magyar olajipari vállalat értékét és így az abban még mindig meglévő állami tulajdon tőzsdei árfolyamát. "
Tavaly ilyenkor értékesítettek egy kb. 11%-nyi részvénypakettet. A vevők valószínűleg pénzügyi intézményi befektetők voltak. Kérdezném én, hogy milyen tőkebevonásról beszélünk (az állam megkapja a vételárat, a befektető a részvényt) nem emlékszem, hogy a MOL IPOzott volna, vagy tőkeemelésre került volna sor pótlólagos részvénykibocsátssal . Akkor hol a bevont tőke ???
bpmcwap
bpmcwap 2005. 02. 22. 15:09
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
"Nem lehet kisstílű viták tárgya az, hogy Magyarország hálával tartozik, amiért a Szovjetunió felszabadította a fasizmus alól 60 évvel ezelőtt" - mondta Gyurcsány Ferenc
no com
Törölt felhasználó 2005. 02. 22. 15:07
#4
A két képviselő elfelejtett konzultálni az ÁPV RT FB-be delegált tagjukkal, valamint az állam vagyonának "átjátszása" ellen valamilyen okból semmit sem tevő saját képviselő társakkal ...
A felvetés ugyanúgy el fog halni, mint a FIDESZ egyéb hangzatosan előadott ügyei (Pl. CD Hungary, MATÁV és OTP társaságok Medgyessy fiával kötött uniós lobbi szerződései), vagy mint az MSZP-nek a MOL-vezetők juttatásait kifogásoló közleménye.
üdv. zj
Törölt felhasználó 2005. 02. 22. 15:05
Előzmény: #2  szab
#3
szerintem megérte valakiknek előbb "olcsón" privatizálni, utána rendbetenni a gázárképzést, nem kevés pénztől megfosztva kicsi hazánkat. hiába, ilyen országban élünk...
szab 2005. 02. 22. 14:26
Előzmény: #1  portfolio
#2
ezért szeretem a politikát: egy hülyeségre egy még nagyobb hülyeség a válasz...

Topik gazda

szab
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek