Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 12. 21. 09:19
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#980
a felrántás után egyből megjöttek at eladók is:(
Törölt felhasználó 2004. 12. 21. 09:16
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#979
...a felrántásra előkerültek at eladók is
Törölt felhasználó 2004. 12. 21. 09:13
Előzmény: #977  oszlopos
#978
...figyelitek?...tör tént valami?
oszlopos 2004. 12. 20. 16:44
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#977
na, azért szépen lassan...érdekes valóban, hogy alig akad eladó...
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 16:33
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#976
őszinte részvétem Michel...
de azért remélem fogsz Te még örülni ennek a vásárlásnak (ez lenne az én érdekem is)!
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 15:38
#975
Tudom. Én is várom. 2000 db-ot vettem 970-ért kb. másfél hónapja a csúcson. 1000 alatt nem szeretném eladni.
oszlopos 2004. 12. 20. 15:05
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#974
michael: ez itt a csodavárók klubbja, bocs:)))
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 14:47
#973
Jókat írtok, csak venni nem akar senki.
Üdv Mindenkinek!
oszlopos 2004. 12. 20. 14:27
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#972
szerintem nem perelik vissza az államot, mert az állam érdekes módon az utóbbi időben pont a Betonutat töm muinkával, legutóbb 3,7Mrd/km áron kapott megbízást, ami már a csillagos ég kategória. Bizonyára folynak az alkudozások...
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 14:24
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#971
úgy látom elég rendesen elfogytunk, hiába az 5000-es célár...
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 09:33
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#970
...úgy ahogy írtad!...per sokáig tartana,és nem túl szerencsés perelni azt,akitől(és egyedül csak tőle) a későbbiekben a munkát kaphatod!...egyszerű bb a Pflax-perben bűvészkedni!
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 09:18
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#969
A betonút akkor miért húzza az időt?Ha valóban per- tehet- és igénymentesen vették meg az államtól a jelenlegi tulajdonosok, akkor nincs mitől tartaniuk, hisz az államot (ÁPV) simán beperelhetik és nyerni is fognak. Ja, hogy ez a magyar viszonyok között mennyi időt vesz igénybe? Rengeteget, annyira, hogy még csődbe menni is van idő lsd. BNÉ. De no problem, a betonút úgyis Konflax(Pflax) tulajdon lesz hamarosan és a szocik elkezdhetik lenyúlni a pénzeiket az autópályaépítésekből a Pflaxon keresztül. Szvsz már rég mindenről megállapodtak! Nem csodálkozom , hogy eddig nem sok de még annyi pálya se készült mint korábban.
Törölt felhasználó 2004. 12. 20. 09:06
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#968
miert!
...tökéletese n összefoglaltad a sztorit...csak egy művelet maradt le a végéről!
12milliárd/ 2,2millio= 5.400 ft/papír !!
..persze illúzióim nincsenek a teljes összegre(azért egy részé elérhető),de olyan jól mutat...!!!
Törölt felhasználó 2004. 12. 19. 21:43
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#967
Csak kötelezhetnék már végre...
Hajrá!!! :)))
Törölt felhasználó 2004. 12. 19. 21:08
Előzmény: #945  Törölt felhasználó
#966
Azoknak akik még nem is igazán értik v. tudják, hogy mi is történik pontosan, de azoknak is akik csak sejtik:
Betonút Rt. - Milliárdos per - Feledékeny vagyonkezelő
Akár 10 milliárd forintjába is kerülhet a magyar adófizetőknek az, hogy az állami vagyonkezelő 1990 és 1994 közötti menedzsmentje nem tartott be egy általuk megkötött szerződést.
Tovább drágulhat a magyar autópálya-építés azáltal, hogy a Pannonflax Rt. tulajdonában álló Konflax Kft. pert indított azért, mert az állami vagyonkezelő, akkori nevén az Állami Vagyonügynökség (ÁVÜ) 1993-ban nem szüntette meg a Betonút Szolgáltató Rt.-t. Azt a társaságot, amely ma a Vegyépszer Rt.-vel párban végzi az autópálya-építéseket szerte az országban. Már az is éppen eléggé borzolta a kedélyeket, hogy közbeszerzési eljárás mellőzésével jutottak hozzá a lukratív állami megrendelésekhez, ráadásul erre a Betonút Szolgáltató Rt.-nek egy 1991. október 10-én kelt szerződés szerint nem is lenne módja.
HÁTTÉRALKU. Akkoriban ugyanis az ÁVÜ úgy adta el az olasz Co.Ge.I-nek a Betonútépítő Nemzetközi Építőipari (BNÉ) Rt.-t, hogy a privatizáció után az állami kézben maradt Betonút Szolgáltató Rt. nem végezhet útépítést, illetve, hogy e céget 1993-ban jogutód nélkül felszámolja. Ezt Szűcs Endre, az ÁVÜ akkori igazgatója is kijelentette abban a levelében, amelyet a Betonút Szolgáltató Rt. akkori vezérigazgatójának írt. A feltételeket egy szindikátusi szerződésben rögzítették annak érdekében, hogy az új olasz tulajdonos cégének, a BNÉ Rt.-nek az útépítés terén ne teremtsen konkurenciát a vagyonügynökség a Betonút Szolgáltató Rt.-vel. A szindikátusi szerződés kimondja azt is, hogy amennyiben az utóbbi cég mégis utat építene, akkor az abból származó árbevételének 20 százalékát köteles volna a BNÉ Rt. tulajdonosainak átadni.
Az ominózus megállapodás óta eltelt közel tíz év során azután mindkét "betonos" cégnél tulajdonosi változások történtek. A vagyonügynökség annak ellenére eladta a Betonút Szolgáltató Rt.-t, hogy azt meg kellett volna szüntetnie. Az eladó természetesen per-, és tehermentesnek mondta a céget, s információink szerint a vevők nem tudtak az adásvételkor a szindikátusi szerződésről, így arról sem, hogy nem építhetnek utat. A BNÉ Rt. a Co.Ge.I csődje miatt 1998-ban egy olaszországi árverésen a Pannonflax-csoportho z került, és egészen 2001 végéig a cégcsoport 100 százalékos tulajdonában volt.
A szindikátusi szerződés egyébként 2001-ig irattárakban kallódott, így jószerivel nem foglalkoztak vele. Előkerülésekor pedig a BNÉ Rt. legrosszabb időszakát élte, mivel az autópálya-építésekbő l kimaradt, és tetemes hitelállományát nem tudta tovább finanszírozni. A cég 2000 utolsó napjaiban végül csődöt jelentett. A Betonút Szolgáltató Rt. - amelyet ugyebár 1993-ban jogutód nélkül fel kellett volna számolni - mindeközben virágzásnak indult, és pont arra a tevékenységre állt rá, amelyet annak idején a szindikátusi szerződés megtiltott. Igaz, erről állítólag a cégnél nem tudott senki.
A Konflax Kft. által most indított per súlya nem csekély. A Betonút Szolgáltató Rt. útépítésből származó árbevételének 20 százalékát követelik, mely összeg megközelíti a 12 milliárd forintot. Mivel a szerződés jogilag a két cég tulajdonosai között született, ezért az alperes első körben a Betonút Szolgáltató Rt. lehet, ám mivel annak tulajdonosai nem tudtak a szindikátusi szerződésről, ezért a sok milliárdos kártérítés kifizetésére az ÁVÜ jogutódát, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt.-t kötelezhetik.
Törölt felhasználó 2004. 12. 16. 15:12
Előzmény: #961  Törölt felhasználó
#965
TA alapon most van az eső csatorna felső részénél, amint azt tegnap is írtam. Ilyen hirtelen (ilyen nagy ugrással) nem hiszem, hogy ki tudna törni felfelé. Főleg nem ilyen vételi oldallal. A csatornán belüli korrekció legalább 800-ig mindenképpen indokolt lenne. Konszolidáció 820 körül, és aztán kitörés.
Egyébként épp ezért írtam tegnap, hogy szigorúan TA alapon. A TA uis nem veszi figyelembe, hogy nem valódi eladások vannak a piacon, hanem mint pl itt is, demat miatti értékesítések. Másrészt, az, hogy a 760 után a vételi oldal, ha jól emlékszem egy kanyi buznyák papírt nem kapott többet (talán a 815-ös 500 egyedül, ma), hanem azóta az eladóit szedik, mindent elmond a papír jövendőbeli kilátásait illetően. Ennek ellenére ilyen volatitás mellett még nem tud kimenni felfelé. Amilyen túladott volt tegnap, olyan túlvett most. Szóval beszállást javslok 800 körül.
matgab 2004. 12. 16. 15:09
Előzmény: #962  stacstac
#964
Bocsánat, de nem nézem a monitort folyamatosan...
Én a 821-et láttam akkor, meg arra gondoltam, amit reggel írtam, hogy most irány a 840, holnap a 880, holnap után meg a 900.. (kereskdési napok)
Tőzsdemágus ingyenes regisztrációval láthattok egy csomó real árfolyamot, ajánlatot stb.-t...Megéri!
Törölt felhasználó 2004. 12. 16. 15:09
Előzmény: #962  stacstac
#963
jól neki estél a piacnak! olcsóbban is kaphattál volna szvsz....de azért szép volt. :)
stacstac 2004. 12. 16. 15:01
#962
üdv
én sajnos nem vagyok nagy speki csak látok a papírban ennyi fantáziát (2000 db)
üdv
Törölt felhasználó 2004. 12. 16. 15:01
Előzmény: #960  Törölt felhasználó
#961
TA alapon most akkor mi van? tegnap 780 eladási jel ma akkor 845 vételi vagy mi?

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek