Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 20:17
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
Nem akarlak megbántani, de butákat írtál:
"az össz nyitott kötésállomány a pflaxok határidején 203K!!! Hogy ebből mennyi lehet short és long természetesen nem tudom"
Megmondom én neked: pontosan 203K long és 203K short:)
(más kérdés, hogy ebből valamelyik irányban lehet nagyobb arányú tényleges pozi a másik irányú finanszírozóval szemben, aminek nincs nettó pozija - és ez az irány valószínűleg long)
A hatin finanszírozott vétel vagy eladás átkötése kifutás előtt amúgy egyáltalán nem befolyásol semmit semmilyen irányban, mert a hatin finanszírozás technikailag önkötéseket/átkötése ket jelent a prompton és a hatin is (a tényleges vevő, vagy eladó és a finanszírozó között).
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 19:31
Előzmény: #797  oszlopos
#799
oszlopos, kiskorú:
én sem akarok senkit sem bántani hiszen nem tudom mennyit láttok a kereskedésből ill., hogy mennyire figyelitek a hatis pozik alakulását napról napra, igytehát:
1, A flax dec-i határidején mindösszesen a mai napon 71 konti van nyitva, és ami kész röhej, hogy az össz nyitott kötésállomány a pflaxok határidején 203K!!! Hogy ebből mennyi lehet short és long természetesen nem tudom, de úgy 90-10%-ra ezt az arányt a long oldalára lévén, hogy nem nagyon van lehetőség shortolni a papírt. De azért ennek is megvan a lehetősége már elég sok cégnél.Tehát hatikifutás miatti hosszabbítást nyugodtan kizárhatjuk!
2, Ha lenne akárcsak egy tulaj is aki hatin finanszírozná a tulajdonrészét arról szintén tudnánk mivel benne lenne a nyitott kötésállományban, ugyanis a határidőn meg kellene kötni. Persze lehetne mint ahogy múltkor is lehetett volna, de 3 napra minek finanszíroztatna valaki is a tulajok közül, és közben még 170 ft-ot nyer is rajta darabonként??? Érdekes nem? Pont azelőtt finanszíroztatt mielőtt egy jelentőset emelkedik a papír és pont akkor amikor nyitotta meg amikor az árfolyama mélyponton van!
3, A prompton tényleg nem volt ilyen nagy kötés átkötés, valamint amiről kiskorú beszél összehasonlításképp akkor se volt. Érdekes módon akkor a dec-i hatin a 781-es 150K kötés megelőzően 106K volt a nyitott állomány másnap ez 262-re ugrott(az eltérés a zárások és nyitások egyéb összegéből adódik, mivel akkor a promp piaci forgalom is igen nagy volt), tehát valós eladó és vevő állt az ügylet mögött. Ez valszeg ugyanaz lehet és így vettek ki pénzt mondjuk egy cégből. De ehhez nagyon bennfentesnek kellett lenni, hisszen tudni kellett a papír mozgásának irányát ahhoz, hogy tudja ki legyen az eladói és ki a vételin oldalon. Mert ugye ha nem tudja akkor előfordulhat az is hogy rossz irányba folyik a pénz és pont az ellenkező dolog történik. Vagyis ahelyett, hogy pénzt pumpálna ki a cégéből a saját zsebébe pont a saját zsebéből megy ki a pénze a cégbe, ha rosszul vannak megnyitva a pozik.
Ezek alapján - bár hangsúlyozom, hogy nem tudom mi fog egy-két nap múlva is történni - nem kizárt egy újabb 150-200 forintos mozgás sem a papírban. Hogy fel vagy lefele nem tudom, de hogy lesz az 99%!! Lévén, hogy a dec-i hati jövő hét pénteken kifut, sok idejük nincs már rá. Ha nem így lenne akkor miért kötöttek volna ilyen rövid határidőre??
SZVSZ:
Könnyen lehet hogy valaki valóban finanszíroztat és a felszabaduló tőkéből újabb papírokat akar venni. Szerintem múltkor is ezt játszotta el valaki, most mivel 4 átkötés volt, lehet több helyről érkeznek a piacra megbízások.
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 19:19
Előzmény: #797  oszlopos
#798
...na ezaz ami már nekem már kinai...:-(
oszlopos 2004. 12. 07. 17:44
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
kiskoru: a tények helyesek, de a következtetések folyamatosan hibásak. Nem bántásból mondom. A múltkori átkötésnél a leszórás talán az átkötés miatt volt, de az nem jutott később a piacra, ha visszanézeted a brokivel, egyetlen cég sem adott ekkora tételt. 2 dolog lehet az átkötések mögött: hatikifutás miatti hosszabbítás, vagy tulajdonosváltás. Van több tulaj, aki hatin finanszírozza a tulajdonrészét. ez akkor lehet, ha amúgy is ő vezeti a céget, tehát szavazni nem akar,ugyanis a finanszírozásnál, befektetési alap vagy más finanszírozó birtokolja a részvényeket, de hatin a nagykutyáé tulajdonképpen. Közgyűlésen ez a pakk nem jelenik meg, vagy az adott finanszírozónak meg van mondva, hogy kell szavazni. amennyiben valós üzlet volt, úgy nincs bejelentési kötelezettség, hiszen darabolva voltak a kötések, nyilván megoldották okosba.
...lassan történnie kell valaminek. Amúgy a hatik ilyen áron történő átkötése- részvények összegyűjtése egykézbe, stb.- azt is jelenti, hogy ha a piaci ár jelentősen leesne, a hatisnak keményen kéne betolni pénzt finanszírozás gyanánt. Mivel ezt nyilván nem szeretnék, jól meggondolták, mielőtt átkötöttek. Ezért a reggelihez képest hajszálnyit jobbnak látom az esélyeinket. persze lehet, most én is nagyon mellé lőttem, nagyon rafinált csoporttal van dolgunk...
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 16:39
Előzmény: #794  mogul
#796
Szeretném felhívni megint a figyelmet a pflax0412 történt eseményekre!!Legutób b ugye pont egy ilyen leszórás (na jó ennél egy kicsit nagyobb) után gondolta úgy valaki, hogy érdemes 150K-t megkötni 781-en a semmiből majd 3 nap!! múlva 950-en lezárni a pozit. Most éhesebb az emberünk mert 4*50K-t kötött meg 900-on a 0412-n kiváncsi leszek pár nap múlva hol fogja zárni mert gondolom nem a kifutásra bazírozik.
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 16:38
Előzmény: #794  mogul
#795
Azért ez oda-vissza igaz, felfelé se kellett sok hogy átszaladjon a 800-on..
mogul 2004. 12. 07. 16:24
Előzmény: #793  matgab
#794
Azér' döbbenet, hogy 5mill forgalommal így beszakad...
matgab 2004. 12. 07. 12:38
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
A 850 még megfoghatja, de egyszerűen nincs vevő...Ez pedig semmi jót nem jelent annak akinek van...De azért izgatja a fantáziámat, csak majd egy kicsit még lejjebb. Rövid távon továbbra is esést várok!
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 12:07
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#792
Mások egyenlőre nem igy gondolják :(
Azért kerülnek elő kisebb nagyobb tételek egy két remegőkezűtől.
Az equilor-nál amúgy is nagy szar van cégszinten, nem csodálkozom rajta ha takarítanak.
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 12:03
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#791
Mindenképpen 1.6 k felett kell lennie!!!
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 12:01
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#790
...hát elég távolinak tűnik az 1500
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 11:55
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#789
1200-1300-as range? Netán 1500? :)
per után, SZVSZ simán lehet 1,5k, ha egyáltalán kijön az eredménye...
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 11:43
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#788
Megosztanád velünk ezt az elképzelt árfolyamot?
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 11:30
#787
Én már évek óta rendelkezem Pflaxal még az OV időszakból. Egy részét 820-on vettem. Azóta álltam már nagyon bukóra is remélem most nem járok így. Van egy elképzelt árfolyam ami alatt nem adom oda 10 év múlva sem.
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 11:20
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#786
Szívesen, nem akartam kapkodva írni, csak így jött össze. Ezzel igazából a részvény iránti szentimentemet akartam mutatni :)))
Szép kis támasz szint lett ebből a 870-875-ös rangeből :D
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 11:14
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#785
OK. Kösz a korrekt választ!
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 10:47
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#784
Abban én sem kételkedem, hogy ott van, de ebben a listában a kimutatható guba számít-jövőre reméljük több lesz a kimutatható V.E-nél, meg nálunk is.
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 10:35
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#783
Természetesen nem veszem turkálásnak. Én fogalmaztam rosszul:
Minden pénzemen vettem flaxot, de nem olyan régen kitettem belőle egy adagot 895-ön és 880-on azzal a céllal, hogy olcsóbban visszavegyem, mivel ez nem jött össze a TVK kitörésnél vettem TVk-t, és most, hogy újra indult, most megint vettem egy kicsit. Természetesen minden más maradt flaxban. Csak fateromnak nem tetszett, hogy minden tőzsdei pénzünk flaxban van. De a megengedett keretből 100%-ot tartom, és vennék is hozzá ha meg lenne nekem engedve.
Csak reggel nem volt időm, hogy ezt ilyen részletesen leírjam.
A hitelességemmel kapcs. meg csak annyit, hogy nyugodtan kérdezz meg akárkit a régebbiek közül a tippsarokból...
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 10:29
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#782
Nyugodj meg, már e nélkül is ott van...
A T.G-né pedig a nők top 10-ben!
Törölt felhasználó 2004. 12. 07. 10:17
#781
Láttátok a Top 100-as listát?
Reméljük jövőre V.E. is benne lesz.

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek