Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 01. 25. 19:37
Előzmény: #2827  Törölt felhasználó
#2840
Hi! Romulus...
A saját sztorim.... Esetleg lehetne Miért-é is.
No, szóval kb. 1.5 éve vettem az első pakkomat úgy 630 körül mivel hétről hétre erősödött (ne felejtsük el az ebben a fórumban leírtakat: kb. mindenki iszonyatosan bízott a papírban, meg a perben), ezért vettem még hozzá 750 körül majd 900 körül is.
Elücsörgött az árfolyam (a nagy kb. 1 napig tartó 1200+ után) 900 körül. Nem szívesen tippelgetek, hogy kinek mennyi volt az átlag ára. 2005 év vége felé (lásd: eco grafikongyár) megtapasztaltam, hogy mekkorát lehet az átlagárhoz képest bukni ezen a kis papíron (majdnem feleződött).
Ez volt az a pillanat hangsúlyozom 1.5 év után, hogy úgy gondolom (lehet mások is), hogy biztosabbra is mehettem volna más papírral (pl.: MOL).
Szóval most lehet, hogy mások hergelik magukat a ezzel a "szuper papírral" lásd Humet is lehet jó. De aki végigülte ezt a 1.5 évet és pici mondjuk 10-15% +ban szabadulhat tőle, az teszi is (lehet, hogy nem is olyan rosszul).
Gondolj bele majd mit fogsz érezni 1.5 év múlva (nem kívánom, magamnak se) mondjuk egy 430 Ft.-os árnál, ha az átlagárad úgy 720-750 körül van.
Törölt felhasználó 2006. 01. 25. 15:53
#2839
A mai nap csak erõs idegzetûeknek...

HUB te akkor egy türelmes ember vagy:)Nem szeretném elérni ezt az idõt...vagy csak akkor ha minden évben hoz
Törölt felhasználó 2006. 01. 25. 14:33
Előzmény: #2837  Törölt felhasználó
#2838
Megy ez majd fiúk csak várni kell egy picikét!
Én már 4 éve várok! ezt a néhány hetet meg majd csak kibírom már!
Törölt felhasználó 2006. 01. 25. 14:22
Előzmény: #2836  Törölt felhasználó
#2837
Már több van,mint 3 kötés de ennek sem fogsz örülni mert ezt is adták.
Már az is pozitív lenne ha nem bántanák.
De nekem mindegy ha esik veszek.
Eladói oldalon engem ilyen árfolyamon biztos nem látsz!
Tudom h baromira bosszantó egy ilyen papír itt senyved,de így fogjuk csak megnyerni azt a prémiumot amiért ücsörgünk benne.
Törölt felhasználó 2006. 01. 25. 13:41
Előzmény: #2835  Törölt felhasználó
#2836
hát héló, héló, héló Keménymag! Hub, side, greenie, azt hittem már sutyiban továbbadtatok ti is Miert-hez hasonlóan a Titkos Fegyveren! a múl heti rallyba kicsit kimerültem, úgyhogy a következő vásárlási dömpingig várjatok kicsit.

nekem egyébként szimpatikusabb a jövő hét kedd, mint a karácsony... node, holnap is van nap.

Sider azzal a megjegyzésével, hogy "ez a BÉT-en kutyát nem érdekli" sajnos mélységesen egyet értek és ezzel kapcsolatosak a Miert-hez intézet (és végül le nem reagált) bejegyzéseim is. és azt hiszem, ez még annál is nagyobb probléma a BÉT-en, mint az, hogy a flaxra ma 3 kötés volt (ami a papír minőségéhez és fundamentuához képest nevetséges...)
Törölt felhasználó 2006. 01. 25. 11:38
Előzmény: #2834  Törölt felhasználó
#2835
Hopplá, Hopplá, hipp-hipp-hopp-hopp
Törölt felhasználó 2006. 01. 24. 23:17
#2834
miért

Bizony sokáig húzodik ez a per vagy megállapodás kérdése,közben az árfolyam sem úgy alakult ami bíztatást adott volna és rengeteg más lehetőség ment el az ember mellett amit meg lehetett volna lovagolni.Ez nagyon idegtépő lehet,de sajna a pflax nem speki papír illetve nem rövidtávú...Bár az időtáv relatív és a 1.5 év (van az több is) nem nyújtott kiugró lehetőséget.
Viszont a legvalószínübb lehetőség egy peren kívüli megállapodás volt,van,lesz úgyh szvsz ez nem nagy meglepetés.
Ha peres úton lenne kifizetés azt a pénzt is el lehet tüntetni ha akarják.Már a per nélküli cég érték is magasabban van,mint a mostani ár.Ez mondjuk a BÉTen kutyát nem érdekel.

Szvsz hosszútávú befektetés és természetesen csak a portfolió(m) egy részét képzi.De nagyon elképzelhetőnek tartom egy primagáz tipusú jelenséget,hogy egyik napról a másikra nem lehet többé beszálni "olcsó" árfolyamon.

Ilyen áron 1-2 éves távlatban jóval többet fog hozni,mint a banki kamat.
Lehet,hogy már jövőhét kedden elszáll,de az is hogy csak karácsonykor.

Aki nem bírja idegekkel teljesen megértem,de türelem pénzmagot terem:)

Aki kiszállt annak sok sikert más papírok tradejében.
Aki meg tartja kitartás:)
Törölt felhasználó 2006. 01. 24. 14:37
Előzmény: #2832  Törölt felhasználó
#2833
nem cáfolom az általad idézett régi igazságot, hogy újszülöttnek minden vicc új, de ha ezt idézed, akkor nem olvastad el rendesen a bejegyzésem.

az ugyanis arra vonatkozott, hogy bár nem régóta vagyok a pályán, de azt észrevettem, hogy a konkrét híreknek semmilyen hatása nincs az ilyen kicsi papírok (se a nagyok) árfolyamára. azokat egy-egy befektetői csoport a kedve szerint alakítja - a kisbefektetők kárára, vagy hasznára.

egy hasonlattal élve: mintha a rulettben lenne olyan játékos, aki kedve szerint megállíthatja a kereket és arrébb pöckölheti a golyót.

tehát én nem kételkedem a tapasztalattal gyűjtött tudásba, csak azt akartam megtudni, hogy valóban a hírek (pletykák) miatt adta el a papírját vagy pont kifogott egy jó pozíciót és utána talált hozzá egy teljesen adekvát magyarázatot.

na, ezt akrtam megtudni. de azóta úgysem járt erre, úgyhogy mind1.
Törölt felhasználó 2006. 01. 24. 11:00
Előzmény: #2826  Törölt felhasználó
#2832
...mennyire biztos infó ez a "megegyezés"?
Törölt felhasználó 2006. 01. 24. 09:22
Előzmény: #2830  Törölt felhasználó
#2831
Ki az az Oszlopos?
Hát Ő az, aki ugyanazt gondolja, amit Matgab írt Miert-ről, amivel egyet is értek.
Törölt felhasználó 2006. 01. 24. 09:18
Előzmény: #2829  Törölt felhasználó
#2830
Ja!
És Oszloposnak igaza van.
Törölt felhasználó 2006. 01. 24. 09:17
Előzmény: #2827  Törölt felhasználó
#2829
Hi Romulus!
Pannonflax... Mindig akadnak újoncok akiknek a régi viccek is újak, hidd el van olyan akinek a per-sztori már legaláb másfél éve ismerős Ők már nemigen vesznek belőle.
Venni pedig viszonylag drágán tudsz, legalábbis ahhoz képest, hogy mennyiért tudod eladni, ha már beleuntál 2-3 hónap múlva.
Na mindegy majd látni fogod....
matgab 2006. 01. 24. 09:00
Előzmény: #2827  Törölt felhasználó
#2828
miert régi motoros és jók a meglátásai...Valamint én is majdnem rányomtam a buy gombra ez akár esést is jelenthet...
Törölt felhasználó 2006. 01. 23. 19:17
Előzmény: #2826  Törölt felhasználó
#2827
Miert! vannak nickek, amelyek telitalálatra sierülnek. nekem a tiéd telitalálatnak tűni, miután egyetlen kérdés merül fel bennem a bejegyzésed kapcsán, mégpedig az, hogy: MIÉRT?

nem nevezném magam régi motorosnak itt a részvények kicsiny magyar erdejében (vagy inkább ugarán), de annyit megállapíthatok, hogy a külvilágból érkező Hírek egy céggel kacsplatban a legkevésbé sem mérvadóak az árfolyam alakulásában - sajnos.

ennek fényében azért késztetett bejegyzésed reakcióra, hogy megtudjam őszinte véleményed: valóban a leírtak miatt szálltál ki, vagy azért, mert múlt heti megugrásával éppen elég tisztességeset (sőt!) szakítottál ezzel a papperrel és történetesen eltaláltad, hogy mikor kell kiszállni.

a kérdésre adott válaszod kíváncsian várom, mert alapvetően befolyásolhatja a BÉT-ről és a magyar részvényekről alkotott képem - miszerint egy cég élete összhangban van a papírjainak értékével.

(megjegyzés1.: szerintem a kis papírok terén a flax, az elmúlt időben jó szolgálatot tett a kisbefektetőknek anélkül, hogy Humetes éjszakákat okozott volna.
megjegyzés2.: tisztában vagyok vele, hogy nem a forumos vélemények hatására fordulnak az árfolyamok, tényleg pusztán a fenti kérdésben kifejtett kíváncsiságomat kívánom kielégíteni)
Törölt felhasználó 2006. 01. 23. 18:29
Előzmény: #2825  Törölt felhasználó
#2826
Na pénteken egy rég kitartó játékos búcsúzott személyemben ettől a a papírtól véglegesen, mégpedig az alábbiak miatt:

Amennyiben igaz, hogy a per visszavonásra kerül az idő lejártával, az bizony nagyon nagy gáz a kisrészvényeseknek, mert innentől kezdve peren kívűl olyan egyezséget kötnek amilyet csak akarnak, természetesen szigorúan csak saját zsebre!! Tehát azzal, hogy peren kívűlre szorul ez az egész dolog még ennyire sem lesz átlátható ez az egész ügy, mint eddig, pedig eddig se volt valami nagy transzparencia. Közben persze már rég lehet megis egyeztek már rég egymás zsebébe rakták a lóvét sőt már lehet rég el is költötték!

DE lényegében nem ez volt az eladásom igazi vezérfonala, ez az egész csak rásegített az egész folyamatra. Az még hagyján, hogy már több mint másfél éve megy egy olyan jogi dolog amiben elvileg 6 hónapon belül döntésnek kell lennie, de az nálam végképp betette a kaput, hogy pont az a két cég szórta és még most is adja, akiknek egyébként venniük kellene, hiszen a tulajdonosi kör is ehhez a két céghez köthető, ígyhát úgy gondoltam, ha ezek még mindig adják, hát kihasználom a hirtelen jött vételi érdeklődést és én is kiszállok.

Mindenesetre a továbbiakban is figyelemmel fogom kísérni az eseményeket, de a benntmaradtaknak sok sikert!
Törölt felhasználó 2006. 01. 23. 16:28
Előzmény: #2824  Törölt felhasználó
#2825
Budapesti Értéktőzsde ahol a pénz ÉLETRE KELL?!!!!
Törölt felhasználó 2006. 01. 23. 16:26
Előzmény: #2823  Törölt felhasználó
#2824
Oly gyors vagy, mint a www.bet.hu?
Törölt felhasználó 2006. 01. 23. 15:32
Előzmény: #2822  stacstac
#2823
Neked túlhűlt az agyad? Nyomjál egy könyvet!
stacstac 2006. 01. 23. 15:15
#2822
üdv

az izgalom a tetőfokára hág...

van valakinek arról infója hogy milyen lett a flax 2. féléve?

szvsz ha sz*r akkor már nem kell sokat várnunk a 2000 Ft-os árfolyamig mert akkor még jól le lehet taposni az árat (utolsó bevásárlási lehetőség)!

szigorúan szvsz

üdv
Törölt felhasználó 2006. 01. 23. 11:14
Előzmény: #2820  akpo
#2821
vki adni akar...ahogy megirnak 1000-t ra is adja...

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók