Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 23. 08:35
#2160
Miert! Van öszefüggés a freefloat nagysága és a forgalom között, de gyakorlatilag nincs összefüggés a freefloat nagysága és az árfolyam között.
Nem értem az az é.p.-re hivatkozásodat a benfenntes kereskedéssel kapcsolatban.
A mai nap érdekes lehet, kellene egy pozitív lekövetésnek folytatódni a Pflax árfolyamában, ez lenne a megerősítése a tegnapi felhúzott gyertyának. A kötéslista szerint sunyi lapos kis vételsorok jöttek 930 utána 950 körül. Sunyi, sanda kis gyüjtögetés folyt. Technikailag még mindig alúlról tapadunk a leghosszabb csökkenő árfolyamtrendhez, figyelni kell ezt a lekushadó mozgást - egyszercsak be fog indulni. Sose késő beszállni.
oszlopos 2005. 06. 22. 21:31
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2159
több oka is van, amiért nem vesznek egy papírt a bennfentesek:
1. Nincs több pénzük.
2. Nem tudják se az pontos idejét, se a döntés tartalmát. sejtik, de nem tudják.
3.könnyen lehet, hogy már nem venni, hanem kiszállni akarnak, csak a hírekre várnak.
4. nem akarják, hogy reflektorfénybe kerüljön a papír. Nem is hiszitek, mennyire kevesen tudnak a perről.
5.könnyen lehet, hogy olyan pakkokon ülnek, aminek a növelése bejelentés köteles lenne. Megállnak mondjuk 4,9%-nál és várnak.
6. maguk a tulajdonosok sem egy csapat, lépni senki nem akar elsőnek, inkább egymást figyelik.
7. Valami okból nem érdekük, hogy az ár meglóduljon. Elérte azt az állapotot a tulaj struktura, hogy 50e db piacon történő megvétele már erősen árfolyam befolyásoló.
és ha nem lennék álmos, 2-3 ötlet biztos eszembe jutna.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 20:38
Előzmény: #2157  Törölt felhasználó
#2158
arp, kérdés ami szintén költői:
honnan tudod, hogy nem tankolták magukat már tele a megfelelő árfolyamon? Honnan tudod, hogy a mai napon is nem ezt tették e éppen?
Mert ugye azt tudjuk, hogy valszeg nem bennfentesek adhadtak, mert azok akkor adnának ha valami nem klappol, és nem állnának meg a mai 2?K-nál! Ezzel ellentétben mit láttunk? Azt, hogy lefutott az a 2?K, és a papír visszapattant nagyjából oda ahhonan indult.Negatív esetben ugye a spekiknek kellett volna felszívni a kidobott mennyiséget, amivel aztán mindenki megpróbálna a beker árnál kicsit magasabban beállni eladni, de ez a mennyiség így utólag nézve jóval kevesebb volt, ezért pattanhatott vissza az árfolyam. Persze, hogy ki az aki holnapban bízva tartotta meg a papírját azt ma még nem tudhatjuk, de mindenesetre elgondolkodtató az, hogy lényegében a nagy dobálózás ahogy igy utólag kivehető, bizony 950 és az alatt volt, tehát elvileg 960-970 között azért lényegesen több eladó kellett volna hogy legyen mint amennyi ezekszerint volt, különben hogy lehetett az, hogy egy 942-es adás után a záró kötés már 973-on történt?? Hol voltak a speki tradesek?
A másik: olvastam itt a free float vitátokról, amit én is megkérdőjeleznék! ha valóban 42% körül lenne, akkor miért nem pörög jobban éves maximum közelében a papír? Nem igaz, hogy abból a kb 900 db-ból nincs senki akinek megérné visszaadni, ill. ma volt de ez ennek a 2,5%-a volt, ami nagyon kevés.Erre azt is lehetne mondani, hogy a java magasabb beszer. áron megvett papírokban ül, lévén 2000-ben volt már egy jelentősebb spekuláció a papírban, de ez nem elégséges indok. A per kimenetele is lehet visszatartó erejű az eladók számára, de ennek a papírnak akkor is jobban kellene pörögnie ilyen arány mellett!!Amennyiben viszont az arány már nem ennyi - márpedig a papír forgalma azt mutatja, hogy ennyi semmiképp nem lehet - az azt jelenti bizony, hogy a bennfentesek csökkentették ezt az arányt - a kérdés csak az hogy hogyan??
És itt a harmadik pont:
2004. dec. 31-ig a törvény szerint minden papírt értékpapírszámlán kellett elhelyezni, az el nem helyezett papírok a tőzsdén kellett értékesíteni! Vagyis megszünt a bennfenteseknek az a lehetősége, hogy több helyen vegyenek papírokat, majd ezeket fizikailag kivonva összesítsék egy kézben. Most egy bennfentes, sokkal nehezebb helyzetben van mint egy évvel ezelőtt, hiszen azonnal kibukik az, hogy elad v. éppen vesz az illető v. illetők! Erre megoldás lehet a stróman v. off shore cég aminek ugye nem lehet tudni ki áll a háta mögött! Viszont előbb utóbb ezekre is elkezdenek felfigyelni, tehát feltűnés nélkül igy se lehetne nagyon papírokat gyűjteni. Hogy valaki tételt tudjon venni rengeteg strómanra v. offshore cégre van szükség, így viszont már lehet nagyon sokba kerülne a levesbe a hús!!
És végül a negyedik:
ugye elvileg senki nem tudja, hogy egy 3 tagú bírói testület, hogyan fog éppen dönteni, tehát egy bennfentes se tud semmivel se többet mint egy mezei kisbefektető ebben az esetben! Erre nem fog venni!! Amire vehetne, az lényegében az ítélet, de ha ítélet után venne egyből meglehetne csípni bennfentes kereskedés gyanújával, tehát erre már megint nem fog venni!! Ebből is látható, hogy igazán tűzhez közel álló személy nem igazán tud jó időben venni, viszont információszivárogta tással olyan helyzetet teremthet, amivel másokat vételre v. eladásra ösztönözhet ahogy a kedve tartja! Tehát marad a számára az, hogy a fennálló időkeretet kihasználva csipegessen igy vagy úgy!
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:56
#2157
Miert! értelmes srácnak látszol, ezért megkérdezem tőled: ha valami kutya nagydolog lóg a levegőben a Pflax-szal kapcsolatban, szerinted a bennfentesek azt nem tudják? A kérdés költői - persze, hogy tudják! Ha tudják, akkor meg miért nem tankolják magukat halálra az egekbe röpítve az árfolyamot, bármiáron kitépve a könyvet? Az objektivitás kedvéért mielőtt bepöccensz: nekem mint rutinos szalagolvasónak, a mai kereskedési nap a flaxban valami pozitívumot sejtet.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:45
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2156
Pont erre írtam azt, hogy eddig aki kikérte magának azt, hogy nem hiszük el amit ír, az pont a 26-os volt, a többiekkel eddig semmi probléma nem volt, nem emléxem senkinél se arra, hogy arrogánsan próbált volna bármit is belemagyarázni a papírba. És azért vannak szépszámmal ellenérvek is amik azért elgondolkodtatóak egy kisbefektetőnek! Egy bennfentes viszont lehet hogy csak jót derül rajta, esetleg megráncolja a homlokát, hogy ki lehet az aki ennyire belát a kártyalapok mögé.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:35
#2155
Miert! Lehet egyszerre véstük be a gondolatainkat. Még1x. Kell a görbetükör, én szeretném, hogy meggazdagodj! Nekem mindegy melyik papír merre megy, csak tudni kell az irányt. A lényeg, ne hagyd magad befolyásolni nagyarcú kishalaktól -ennyi. Ha ez sértő bocs. See you tomorow
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:30
Előzmény: #2153  Törölt felhasználó
#2154
Vége a melónak.... Nekem készül a vacsi...:))
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:28
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2153
Most veszem csak észre mennyi délutános van itt, mint pld jómagam :))))
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:26
Előzmény: #2151  Törölt felhasználó
#2152
lipak, én egy kicsit megpróbáltam visszafogni magam, látom neked nem sikerült :)))
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:25
Előzmény: #2148  Törölt felhasználó
#2151
Miért van az, hogy a semmiből feltünnek egyének és fikázzák azokat akik már régóta megpróbálják viszonylag tényszerű információkkal ellátni ezt a topikot, másokat akik meg egyértelműen szórakozásból vagy egyéb okból irkálnak ide, mint pld az a 26-os nevezetű észre sem veszik????
Pedig azt hiszem akit eddig itt kőkemény kritikával lehetne illetni az pont a előbb említett egyén!!
Esetleg arp=hedi26 és akkor már minden érthető
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:25
#2150
Fiúk, néha kicsit szarkasztikusan szólok a topic-okhoz. Ezt azért teszem, hogy tükröt tartsak a maguk nevében szónokló "jólértesült" véleményvezéreknek, itt mindenki a pénzét kockáztatja, kell a görbetükör. Jelszó: a világban semmi nem az, amilyennek látszik - ez fokozottan igaz a tőzsdére (ezáltal a Pflaxra is). Ha életemben buktam az mindig a "jólértesültek" miatt volt, nyerni csak magamtól nyertem.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:23
Előzmény: #2148  Törölt felhasználó
#2149
arp! Te beszélsz?!? Aki a Pflaxra akar technikai elemzést ráhúzni? Hát hol élsz Te, szatyorba? Ha a pert megnyeri akkor hogy teszed majd bele a "techikába". A technika nem ide való...
Arra ott vannak a blu-k...
Szvsz
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:07
#2148
Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy Kiskorú, aki mindent tudott a Pflaxról, még azt is tudta, amit sem a bennfentesek, sem az árfolyam nem tudott. Nevetséges ahogy egymást hülyítitek.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:02
Előzmény: #2145  Törölt felhasználó
#2147
dax,
egyszer ez is el fog jönni :))))))
kiskorú,
te szerintem tudsz már valamit, hiszen könnyen lehet, hogy az aki ma kiszállt, két -három hét múlva lefejeli a falat, hogy hogy lehetett ekkora ökör, hogy a végkifejlet előtt eladta! Mert döntés lesz! Azt pedig, hogy a cég ezt mikor hozza tudtunkra, az már rajtuk múlik. Ezt akár elhúzhatják őszig is, bár nem hinném, hogy nem szívárogna ki előbb utóbb! És ha megpróbálna infót visszatartani azzal nagyon megüthetné a bokáját!
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 19:00
#2146
Daxturbo. Elég gyenge lehetett a hozamod az elmúlt két évben, vagy még túl fiatal vagy.
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 18:29
#2145
két papír van amit eddig életemben cak vettem,és még nem adtam egyet se,a flax meg a plast :)))
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 18:26
Előzmény: #2143  oszlopos
#2144
Ja! Ezért kell dolgozni mint én. Akkor nem őszülsz meg nap közben, legfeljebb mikor hazaérsz kapsz egy infarktust. :D
oszlopos 2005. 06. 22. 18:07
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2143
ja, amúgy aki holnap kinyitja az újságot, az azt mondja: eseménytelen nap, pár forintot esett...közben meg páran beleőszültek.
oszlopos 2005. 06. 22. 17:57
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2142
...aztán visszaadta 20Ft-tal feljebb:)))
Törölt felhasználó 2005. 06. 22. 17:54
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2141
Nah! Hazaértem. Hírből hallottam, hogy mi van, de úh! Látni.. az más... Skacok! Hányan maradtunk...? Elvakult elvetemült konok Pflaxosok...
Úgy van kiskorú koma! Nem esünk kétségbe!
Heidi26-tal kevesebben vagyunk, de nem is hiányzik se ő, se a pakkja szerintem senkinek. A műGURUk ideje lejárt. Elismerésem az ügyes(ek)nek, aki az öntésbe beleállt, széthúzta az ingjét és azt kiálltotta: Ide öntsetek! :)))

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek