Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsuzsa37 2022. 05. 31. 18:14
Előzmény: #739  Capi77
#740

Jelen!Ma esős nap volt,így nyaralás közben sikerült a Mol-ban messze több profitra szert tennem.annak ellenére vettem bele a tegnap is,hogy pomperej nagy zuhanást jósol ott is.Meglehet.de előtte részleges rést töltöttünk ,mint a múlt héten Otika.
Teljesen technikai kép,érzelem mentes vásár volt a Mol-ba,szerintem jót tesz mindenkinek egy kicsit szomszédolni,mert így jobban éreztem,mennyire is kiszállónak használnak,minden kis emelkedésre induló napot Otiban.Ma is nyitó ár alatt zárt,a minimumán. 8818...Azt hittem nem lesznek jók a 8988-9010 közötti eladásaim,mert felette zárunk....Akkor folyt.köv.
Legalább egy 9040-es hónapos zárást jó lett volna látni!!
Capi77
Capi77 2022. 05. 31. 17:26
Előzmény: #738  Frololo
#739
Ige, egy jó sajtos tejfölös mmmmm na az igazi. Kérdés Füstültsajtos, vagy sima inkább? A mai nap után elég messze van még az a hétvége. Nem remélek jókat, inkább megint pénzmagot gyűjtögetek. A mai mol 5 % + legalább sikeresen bezsákoltam. Visszetértem ismét ricsibe, és eladtam az Otp 8510-en  héten vett csomagomat is + hozzá egy kis bukót. Nem nyertem rajta, de nem is ez volt most a célom. Részemről farigcsálás megy,   gyűjtögetek vissza a számlámra., megfelelő beszálóra várok a nagy hullámvasútra.  Hova tüntek a fórum tagok ??
Frololo
Frololo 2022. 05. 31. 12:44
#738
Sajtos tejfölös lángost most megennék, de most a szebb felsőtestnek kéne örömet okozni, az ízlelő bimbók már ki lettek szolgálva rendesen.
OTP meg a Bét elég kiszámítható esős napot tart. Az embargó hozott egy gyors emelkedést, aztán mindenki észhez kap lassan, hogy igen, ezzel tovább mélyült Oroszországgal a kapcsolat, egyre jobban leszakad, egyre valószínűbb, hogy mindent feltesz egy lapra, közben az EU-nak sem éppen nyereséges a meghozott döntés. Szóval az OTP nem ettől fog szárnyalni, 8500-at megtesztelni remélem már nem fogjuk a héten, de bízni nem bíznék benne.
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 18:41
Előzmény: #736  zsuzsa37
#737

Ez nem egy 22-eurós  papír. Csányi profi, csak  a körülmények nem kedvezőek. Háború, spekulánsok, Viktor bátyánk, Ursula nem ad pénzt,  stb.  Ütik-vágják, de bírja.
zsuzsa37 2022. 05. 30. 18:29
Előzmény: #732  zsuzsa37
#736
Ez összejött.Végre nagy forgalommal emelkedni is tud.Szép-lassan,hogy maradandó élmény legyen.:-)
Frololo
Frololo 2022. 05. 30. 15:40
Előzmény: #402  Frololo
#735

(Lásd előzmény) - ez megvolt és jó volt.
OTP-vel kapcsolatos optimista spekulációm részben BaloghAndrás észrevételén alapszik.
Nem hagyja magát kirázni a részvényből - írta. Elgondolkodtatott, hogy ebben a megállapításban van vagy nincs ráció. Jelenleg a jelek utalnak, hogy van. Az egyik, amit már írtam, hogy az OTP kicsit engedhet is a mélyrepülésnek, mert hosszútávon neki jobb hamarabb kilábalni a válságból, mint benne vesztegelni. Kis túlzással olyan ez, mint a hónap adott napján befizetni az összes adót egyben: fáj-fáj, de egyszer kell letudni. Az OTP váratlanul nagyon sokat esett, 40% körüli értékvesztést mondanak. Az elején vettek már részvényt, hogy visszapattanjon legalább 13 ezerre az árfolyam, de a közben megjelenő hírek a tengerentúli válságról, valamint az elhúzódó ukrán orosz konfliktusról azt mutatták, hogy ezt az árfolyamot valószínűleg nem lehet megtartani. Úgy gondolom, hogy 10500-nál is ugyanezzel szembesült a vezetés. Valószínűleg azt is tudták, ami engem meglepett, hogy Orbán nem várja meg az ukrán-orosz konfliktus végét vagy legalább annak számottevő enyhülését a különadó bejelentésével, sőt, kifejezetten a szelvényvágás körüli napokra tenni a szektort érintő adókivetést szinte szándékos pofonnak tűnhet az OTP irányába. Az OTP erre megint elengedett egy kétezret, 8500 fölött állt meg az árfolyam. Ami emögött az elképzelés mögött állhat, az az, hogy az OTP részvényvásárlásba kezdhet. Bevárták az összes elképzelhető rossz hírt: infláció mindenhol, tart a háború, osztalékfizetés miatti árfolyamesés, különadók. Az árfolyam még a múltheti értékéhez képest is seggreült ettől a koktéltól. Most ezen a szinten kicsit várakozni fogunk, hogy egyre több legyen a négyezres, hatezres speku, ami miatt ezen a szinten nem fognak venni, a tulajdonosok pedig korán el fognak adni. OTP ekkor, ha a hírek jók, már kiterített lapokkal (így állunk, ennyi a különadó) vásárolni kezd, ami neki azért jó, mert 8500-ön OTP részvényt venni százezres, milliós tételben elképesztő értéknövekedést hoz, az árfolyamnak pedig azért jó, mert az OTP nem fog rögtön részvényt eladni tízezernél, amikor a kisbüfi már bőven dobná azzal a gondolattal, hogy majd négyezren visszaveszi.  A piac gazdasági szereplőinek a kommunikációja egyelőre nekem erre utal, továbbra is azt gondolom, hogy lesz 13 ezer körül még idén az árfolyam, de 8500-13000 között lesz olyan pont, amikor egy 12-15%-ot nyitóban fog emelkedni, ha a nagyok megneszelnek egy uniós támogatást, az or-uk konfliktus végét és be is vásárolnak gyorsan. Tudom, hogy a korábbi évekhez képest egy 30-40%-os emelkedés hiú ábrándnak tűnik, de azt sem szabad elfelejteni, hogy az OTP mennyit vesztett az értékéből: ha 13 ezerre visszamászik idén akkor is a szűk felét vesztette el a tavalyi év végi értékének. Úgyhogy, aki OTP részvénytulajdonos, az nincs eltévedve, csak ne hagyja, hogy a hullámok kirázzák a csónakjából. :)
gyula1971
gyula1971 2022. 05. 30. 11:50
Előzmény: #721  Dectum
#734
De azért illene a 10800-at megnézni legalább.
dniel
dniel 2022. 05. 30. 05:57
Előzmény: #732  zsuzsa37
#733
Hat kivancsi leszek... hagytam bent egy kicsit penteken rulettre. Remelem jol minden mas is emelkedik en ugy vettem penteken dupla alj megvolt 8500 nal ellenalasig most menni kenne 9500ig akadalytalanul
zsuzsa37 2022. 05. 29. 19:49
Előzmény: #722  dniel
#732

holnap 3-6%korrekció
Törölt felhasználó 2022. 05. 29. 13:57
Törölt hozzászólás
#731
Frololo
Frololo 2022. 05. 29. 12:16
#730
Nyugalom tagok, leírom, hogy miért nemsokára.
Törölt felhasználó 2022. 05. 28. 23:20
Törölt hozzászólás
#729
zsuzsa37 2022. 05. 28. 21:08
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#728
Így igaz,egyszer meghalunk....
Törölt felhasználó 2022. 05. 28. 20:59
#727
anyatopik kb a delphoi josda szint lett
itt a vilag vege es otp meg innen is felez 🙄🤨
egy idöre abbahagyom az olvasast is
zsuzsa37 2022. 05. 28. 11:04
Előzmény: #721  Dectum
#726
Emlekeim szerint kb. 1 honapal ezelott jott vilagra a koraszulott kis pingvin,inkubatorba kerult.Egy honapot tartottak ott,a heten viszont mar onnan is kivettek elindult kijelolt utjara,sajnos🐧🐻A macit valasztotta oltalmazojanak.Remelem es kivanom ,hogy minel hamarabb vissza ter a helyes palyara,es a bika hatara felkapaszkodik,egy gyors vagtara.🐧🐃
Capi77
Capi77 2022. 05. 28. 10:02
Előzmény: #721  Dectum
#724
igen én is néztem Farkasfű elemzését, amit most itt meg is osztok 
dniel
dniel 2022. 05. 28. 09:43
Előzmény: #722  dniel
#723
dniel
dniel 2022. 05. 28. 09:42
#722
Én ki jelöltem pár támasz szintet ami a multban müködött... 9500 alatt ahogy régeben gondoltam kicsit elszabadult apokol és a mostani zonának a közép tartományában vagyunk még csak támasz 7700 körül lenne ellenálás 9500 on és 11 ezren
Dectum 2022. 05. 28. 09:35
Előzmény: #719  Capi77
#721
Szia! 7200-6900 körül lehet az szerintem és farkasfű szerint is.
A jó hír, hogy 5000 pont esés érdemi korrekció nélkül már csücskös. Ott a rés is elhegyva, ezekre lehet építeni, de igen, maci trend van... a 10800 az új 13500, csúnya világ...

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek