Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Capi77
Capi77 2022. 05. 28. 08:44
Előzmény: #719  Capi77
#720

Reményeim szerint a jövő héten kifizetett osztalék egy része (100 milliárd) visszatér a piacra!  Talán számos  OTP osztaléktulajdonos úgy gondolja, hogy most már jó áron van, "szeretett részvénye" és elkezdi felvárárolni 8500-   9xxx tartományban. Ezt a teóriámat próbálom meglovagolni most. Meglátjuk mi lesz belőle. Sajna nem találom az új varázsgömböm, ami meg előttem van nagyon opálos, semmit sem látni benne csak katyvaszt.
Capi77
Capi77 2022. 05. 28. 08:33
Előzmény: #717  Frololo
#719
sajos én szeméy szerint most nem látom ennyire optimistán a jövőképet.  Teljességgel szétverte a magamnak felállított stratégiámat az utolsó osztlék rally nap. Nem emelkedett 11.000 magasságába a részvényárfolyam, sőt!  Sajnos a piaci körülmények nem bírtak ki hogy egy kis szerencsém,- illetve mindannyiunknak szerencséje legyen.  Most meg a héten a "megvédjük mindenáron az embereket" kormányunk basszott oda a befektetésnek!!! de nagyon. Sajnos nagyon sok a bizonytalansági faktor., ezt a piac kegyetlenül megtorolja,! Hiába érkezik egy kis fájdalomdíj  (osztalék), ami jelképes a bukáshoz képest amit okoztak mindenkinek,  ezekután arra fogok törekedni hogy a portfólióm virtuális veszteségállományát szinten, vagy llejjebb tornázzam. Úgy gondolom hogy jövő héten van benne egy felkör, de továbbra is medve piac van. Jelenlegi állapot szerint 7.300 Ft körüli összegnél gondolom az OTP aljat. 
Törölt felhasználó 2022. 05. 28. 06:50
Előzmény: #702  Frololo
#718
Szia! Mozizás volt nálam. És a film nagyon sz.r volt. :D Én részemről a tőkém 1/3-adával vagyok bent (á10365), mely összeget évekig tudom nélkülözni, sőt igazából amíg akarom. Az elmúlt napokban ugye akkora szakadások voltak, hogy itt bőven vennék már ismét OTP-t, számítva egy gyors  felkörre, de a PMÁP-os lekötéseimhez már nem nyúlok. Őszre vártam egy 13k-t magam is, de sztem ennek annyi. Azt gondolom, sajnos a jövőkép is gyászos és még nem láttuk az alját az árfolyamnak. Ha Orbánék esetleg tartják a szavukat és jövőre belengetik ezt az extraprofit adó kivezetését, háború véget ér, jön EU-s pénz, ezek mind pozitívan fognak hatni az árfolyamra. Csak ugye nem mindegy, honnan fogunk visszaépülni… Osztalék enyhít valamennyit a virutális bukón, igaz, a jelenlegi “veszteséghez” képest elhanyagolható. Amennyiben ki tudok olvadni idén, eldöntöm mit teszek majd. Képlékeny minden.
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 23:59
#717
Adni kell egy puszit a részvénynek és be kell takargatni. Továbbra sem önámítás, de ha kiolvadna sem tudnék mit kezdeni vele szóval előbb-utóbb visszaraknám. Ingatlan? Nem. Bármi materiális? Nem. Értékpapír? OTP hozott 4%-ot osztalékkal 1,5 hónap alatt, az egy tisztes éves folyószámla kamatozás jobb helyeken. Kormány bejelentése kb. tarthatatlan, felolvasták a piszkozatot. Azon még finomítanak, akkor egy ezres rallit instant lenyom az OTP, ha látszik a háború vége, akkor egy 2 ezret pedig abban az 1-2 hétben megint össze fog szedni.
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 23:53
Előzmény: #715  Frololo
#716
lehet igazad van
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 23:52
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
Osztalékos, különadós időszak megtévesztő.
2000 et estünk egy hét alatt a kettő kombinációjának és az USA trendnek köszönhetően. Szvsz különadó nélkül még talán a 10 ezer sem esett volna el.
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 23:47
Előzmény: #713  Frololo
#714
kicsit aggaszt hogy 5 hullamban esett
5 hullam trendiranyban van 😞
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 23:42
#713
Egy dolgot kijelenthetek, hogy örülök, hogy nem hallgattam azokra, akik végig világvégét hirdettek. Rég kapitulálnia kellett volna az oroszoknak, akkor nincs veszélyhelyzetes kormányzás, bankadó is várhatott volna, EU-ból is valószínű hamarabb jött volna pénz. Ezzel szemben az volt a speka, hogy évekig minden buborék volt és most vége. Kicsit ugyanazt az éreztem, amit az ellenzék mondott, hogy most nyer és átírja az Alaptörvényt. Látjuk, mi lett abból is. OTP baromira alulértékelt, nem is tudom, hogy van-e mégegy olyan tőkeerős európai bank, ami ekkorát esett volna. Nem volt ördögtől való korrekciót várni, sőt. Ha meg ekkora cirkuszban vagyunk, akkor tényleg nem tudni, hogy hol az alja. De ha ez egy lassú és elhúzódó recesszió, akkor az OTP elsőként nyargalhat vissza, mert ő le tudta az évekig tartó lecsorgást egy tavasz alatt. :)
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 23:30
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#712
Egy tempósabb felmenet még lesz, de, hogy meddig...az biztos, hogy az út 20 ezerig rögös lesz és hosszú évek munkája, de valahogy úgy képzelem az OTP-t fölfelé, hogy rally, csordogálás majdnem vissza nullára és megint. Most fordítva van, mászik lassan, aztán beborítják.
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 23:14
Előzmény: #710  Frololo
#711
lesz egy 2-es vagy egy B hullam felfelé
en erre szamitok
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 23:04
Előzmény: #708  zsuzsa37
#710
Végülis ez logikus, mert a jövő egy hatalmas kérdőjel, az sem biztos, hogy Ukrajna ezen a néven a térképen lesz-e még ez év végén. Nincs biztos hosszútáv semmiben. 
10-nél írtam, hogy lesz 13 ezer év végén, most 8500-nál ez 11500-at jelent. Félve kérdezem, de a következő két hónapban mi lesz? Az elmúlt kettő nem sok jóval kecsegtetett.
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 23:01
Előzmény: #705  zsuzsa37
#709
mert a market makerek a robotokkal azt tesznek vele amit akarnak 
sajnos
zsuzsa37 2022. 05. 27. 21:34
Előzmény: #707  dniel
#708
Pontosan.🦇👍
dniel
dniel 2022. 05. 27. 21:15
Előzmény: #705  zsuzsa37
#707
Nem teljesen ertem mire gondolsz... h az otp ugy viselkedik mint egy spekulativ eszkoz es nem mint wgy befektetesi celu eszkoz?
Rencsi 2022. 05. 27. 21:15
Előzmény: #699  zotlan
#706
A tisztelet mindenkinek megjár. A tisztelet nélkül az ember semmi.Attól, hogy nem egyezik a véleményünk attól még lehetünk partnerek és az egészből valami jó is kijöhet. Tisztelettel. 
zsuzsa37 2022. 05. 27. 21:13
Előzmény: #700  dniel
#705
Nem a reszvenypiacra utaltam,hanem a bitcoinra
Otp nem ugy "viselkedik"mint egy hosszu tavra megbizhato befektetesi eszkoz.
Rencsi 2022. 05. 27. 21:01
Előzmény: #701  Frololo
#704
Remélem igen. Ha már én nem. Pszichológus.A kettőt keverem.:)
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 20:59
Törölt hozzászólás
#703
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 20:48
#702
Balogh úr és kancsibácsi is csendben vannak. Ekkora vihar pusztított a szuperlongos körben, hogy már hadrendbe sem állunk?! :)
Capi Úr saját és más élete árán védte a befektetését.
Lily és jómagam színt vallottunk, ülünk a sarokban, felrepedt szemöldök, dagadó monokli, épp locsolnak fel és ordítoznak az arcunkba.
Zsuzsa rossz kedvvel, de veszegetett. Hagyott bent hétvégére?
Dectum?
Halljuk bárki hangját, aki OTP részvénnyel ment neki ennek a hétnek.
Plusz egy perc kuncugós néma csend amiatt, hogy március óta ezen a héten volt olyan nap, amikor tényleg szakadt a papír, de a szakadásfelelős pont a héten kényszerpihenőn volt, úgyhogy erről sajnálatos módon lecsúszott. :)
Frololo
Frololo 2022. 05. 27. 20:40
Előzmény: #697  Rencsi
#701
Ha nyer rajta, akkor a kezelési díjba számítasd be vele! :) Egyébként legutóbb pszichiátert írtál, érdeklődnék, hogy két szakemberhez is jársz vagy egyhez, csak több titulussal illeted. A gazdasági spekud helyes lehet, a különadó is abba az irányba mutat, hogy ne nagyon vásároljon mostmár részvényeket a plebs, a bitcoin, kripto, más kisember befektetéseknek eléggé alávertek, nem mondom, hogy ez nagy ördögi terv része, hanem azt, hogy most úgy fest, hogy a piac szűkül és ezt nem biztos, hogy bizonyos érdekek bánják. Biztos, hogy a bitcoin előtt is volt valahol az a pénz. Az eredeti helye valószínűleg szívesen visszakapná.

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek