Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Azt nem mondtam, hogy tudom milyen hatása lesz, azt mondtam, hogy semmilyen jogi relevanciája nincsen, senkit semmire nem kötelez és senkit semmiben nem gátol, ezért nem védi meg Magyarországot semmilyen betelepítéstől -szemben a Fidesz és aktivistái hazugságaival.
Egy békemenet! Az igen! Az ütne! Azon egész Európa röhögne!
Törölt felhasználó2016. 09. 25. 17:13
Előzmény:
törölt hozzászólás
#4216
Pampa az nem én vagyok, de megszoktam már hogy a logikus gondolkodás helyett próbálsz terelni!
Különben, most, hogy a tőzsde fullon van jó volta az egy betűre eső nyereségem!
Én inkább arra számítok, hogy az utolsó is lesz egyben, én bízom benne, hogy a többi országnak tisztességesebb vezetői vannak. (Persze sajnos tévedhetek is, gazemberből mostanában elég jó a felhozatal!)
"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"
Az országgyűlés viszont úgy szavaz, ahogy Orbán doktor akarja.
Orbándoktort viszont simán megvezetik uniós ügyekben is és jogi ügyekben is.
"rászedtek, kicseleztek és becsaptak a miniszterelnöktársaim"
az Európai Tanács "késhegyig menő viták" után kétszer is írásban döntött arról, hogy a kvótarendszer csak önkéntes lehet, ezzel szemben az Európai Bizottság később mégis megindított egy ezzel ellentétes jogalkotási folyamatot, ami átment az Európai Parlamenten és bekerült a miniszteri tanács elé, a javaslat elfogadásához pedig ebben az esetben már elég volt a minősített többség.
Orbán doktor sokkal jobban szeret másokat becsapni. Például azt ígérte, hogy megvédi a magánnyugdíjpénztárakat. Október 2-án erősen meglepődne, ha a hárommillió volt pénztártag is úgy védené meg a kormányt, ahogy a fidesz a pénztárakat.
"Tehát azért nem viszik a migránsokat Olaszországból és Görögországból, mert "mert az Unió döntéshozó fórumai az egész unióra vonatkozó döntéseket hoznak. "
Ez szerintem full értelmetlen.
"A kérdés számodra, hogy vajon Magyarországon mióta hoznak a döntéshozók és miben egységes döntéseket, mennyire egységes jogi terület és mióta? A kéviselőknek mire szól a mandátumuk? Ha ez megvan, akkor ugyanezt az UNIO-ra is vizsgáld meg kérlek és hasonlítsd össze a két időtávot, vajon melyikben terjedhetett ki a mindenre gondolás gyakorlata mondjuk úgy, hogy elfogadható mértékben. :) "
Ezt a mondatot majd később előveszem, csak előtte elvégzem a Pekingi egyetem Tádzsik nyelvű filozófia kurzusát.
"..válaszold meg nekem, hogy Juncker úr miért gondolta úgy, hogy ő aláírja a TTIP-t az USA-val és érvényes lesz. "
Tisztáztuk, hogy a látnok szekciót kettőnk között te alkotod, nekem fogalmam sincs mi járt a Juncker úr fejében.
Engem csak az a kérdés foglalkoztat pillanatnyilag: Van-e hatása a jövő heti népszavazásnak arra, hogy kerülnek-e menekültek Magyarországra kötelező kvóta részeként, vagy máshogy? (Nincs!) Van-e akkor értelme az egész fölhajtásnak? (Nincs!) Marad-e más választása egy értelmes hazafinak mint bojkottálni a szavazást távolmaradással vagy érvénytelen szavazattal? (Nem marad!)
Nem hiszem, hogy a jogi része menne. Érthetően hatalmas az ellenállás a multik beleszólásába a jogállamokkal szemben. Gyakorlatilag a multik perelhetnék az adott államot hatalmas összegekre.
A svédeknél ez biztosan nem fog menni. De majd OSZO elmondja, hogy tök mindegy, mert Junckeréknek mindenre mandátumuk van. Mi pedig beléptünk, tehát azt csinálnak velünk amit akarnak. :)
Tehát azért nem viszik a migránsokat Olaszországból és Görögországból, mert "mert az Unió döntéshozó fórumai az egész unióra vonatkozó döntéseket hoznak. "
Értem. No komment.
A kérdés számodra, hogy vajon Magyarországon mióta hoznak a döntéshozók és miben egységes döntéseket, mennyire egységes jogi terület és mióta? A kéviselőknek mire szól a mandátumuk? Ha ez megvan, akkor ugyanezt az UNIO-ra is vizsgáld meg kérlek és hasonlítsd össze a két időtávot, vajon melyikben terjedhetett ki a mindenre gondolás gyakorlata mondjuk úgy, hogy elfogadható mértékben. :)
Ha ez megvan és elhanyagolható mértéket kaptál, de csak akkor, válaszold meg nekem, hogy Juncker úr miért gondolta úgy, hogy ő aláírja a TTIP-t az USA-val és érvényes lesz. :)
Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319