Topiknyitó: Portfolio 2018. 03. 22. 07:43

Nyolcezermilliárdos üzletbe nyúlhat bele Magyarország - A kínai napenergia hídjává válhatunk  

Ugrás a cikkhez
Monumentális, 5000-8000 kilométer hosszú villamos energia távvezetékkel kötné össze Európát és Kínát egy új terv. Az egyelõre hangúlyozottan hipotetikus tervek és forgatókönyvek célja európai nézõpontból az lenne, hogy a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 10:25
Előzmény: #51  dbjoex
#53
szerintem egyetlen szolgáltató sem engedélyezi.
A szolgáltatóknál van egy lista, hogy milyen invertereket lehet a rendszerükbe bekapcsolni
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 10:22
Előzmény: #49  dbjoex
#52
"A leírásod alapján hálózatra tápláló inverteres van,"
Szigetüzemű van, és van hozzá egy hálózatra tápláló . Áramszünet esetén is tökéletesen működik minden. A szigetüzemű előállítja a sinus hullámot, a hálózatra tápláló rész tud hozzá szinkronizálni.
A teljes szigetüzeműnél túl drága lett volna az aksi.
dbjoex 2018. 03. 23. 09:25
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
Gondolom ez is tolja a hálózatba a teljesítményt csak úgy van vele a bolt hogy az az 500W úgyis elfogy házon belül és nem számít.
Az inverter nem tudhatja hogy mennyi épp a fogyasztás nem tolhat akkora teljesítményt hogy még épp ne legyen visszatáplálás.
Ehhez mérnie kéne a bejövő áramot de erről nem szól a leírás.
de ez csak vélemény, szerintem
dbjoex 2018. 03. 23. 09:11
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
ok, igaz, késő volt, simán számoltam a neten talált adattal, nyilván ha süt a nap nem termel mindig maxon a panel.
Találtam valós telepítésről adatot most és valóban 1000 óra körülre jött ki ha az 1 éves termelt energiát osztottam a panelek teljesítményével (1117).
1,9 millióval már nem annyira szép de 10% hozam is lehet ez ha anyagártól nem sokkal drágábban épülne meg a rendszer
dbjoex 2018. 03. 23. 08:56
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49
Milyen? abban a hozzászólásban  2 fajtáról is beszéltem.
A leírásod alapján hálózatra tápláló inverteres van, az meg direkt úgy működik hogy külső áramszünetkor leáll azért hogy ne veszélyeztesse a hálózaton dolgozókat . Az egyik amiről meg írtam egy autonóm hálózattól független rendszer.
Ha gyakori az áramszünet nálad talán érdemes lenne egy másodlagos rendszert az ilyen esetekre kiépíttetni.
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 08:09
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#48
Mi a vélemény erről?
("Csak bedugod, nem táplál vissza", de konzultálj az áramszolgáltatóval!).
Működik ez egyáltalán?
https://www.nemsemmi.hu/Konnektorba-dughato-napelem-rendszer-230V-500W
dexter 2018. 03. 23. 07:47
Előzmény: #42  dbjoex
#47
Rosszul számolsz.
Magyarországon 1000-1050 napsütéses órával lehet számolni.
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 06:47
Előzmény: #42  dbjoex
#46
"Ez kb lehet olyan 50kVAes teljesítményű, 2000 napsütéses órával számolva 34x2000x50= 3,4 milla évente"
Ne hagyd ki a számításból a nap állását. Ezek a számok szépek, de egészen más lesz az eredmény tavasszal mint nyáron, delelőt mint délután.
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 06:41
Előzmény: #41  dbjoex
#45
Nálam ilyen van. Egyszer télen, több mint egyhetes áramszünet volt, és azért nem ment a fűtés sem mert a kazánnak kellett volna az áram.
Nyáron minden áramszünetnél le kellett engedni a napkollektorból a folyadékot, mert keringetés hiánya miatt nagyon megnőtt a nyomás.
Jussi
Jussi 2018. 03. 23. 02:02
Előzmény: #41  dbjoex
#44
Állandóan plusz költségekkel jössz,meg engedélyekkel. A szolgáltatónak egy kapcsolási rajzot kell beküldeni, slussz. 
Ha állami pénzből szeretnéd, akkor valóban kell energetikus, de az ő költségét is el lehet számolni. 
Üdítőt, sört, tejet sem veszel, mert 27% az áfa, és ugyanúgy van rajt környezetterhelési díj? 
Jussi
Jussi 2018. 03. 23. 01:54
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#43
Amit nem tudsz felhasználni, az kuka, hiába termeled meg. Mekkora deal! 
dbjoex 2018. 03. 23. 01:28
Előzmény: #36  gambadoro
#42
400nm napelem , nem is lenne rossz üzlet ha magánemberként lehet(ne) ilyen kis-erőművem.
Ez kb lehet olyan 50kVAes teljesítményű, 2000 napsütéses órával számolva 34x2000x50= 3,4 milla évente
jól számolok? tényleg 34ft az átvételi ár ?
Persze kérdés mennyi egy ilyen erőművet összehozni, és milyen követelmények kellenek hogy mondjuk magamnak megépíthessem. na mindegy, nem tudnám hova tenni most .
dbjoex 2018. 03. 23. 01:09
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#41
Nem, fura is ez mert a szolgáltató pont a hálózatra kötés miatt követeli meg a tervezést kivitelezést engedélyezést.
Igen, engem egy saját kifejezetten adott célra és fogyasztókra épített rendszer érdekel, ami nem lesz galvanikus kapcsolatban a külső hálózattal. Olyasmi rendszer mintha a hűtő tv pc saját szünetmentes tápról menne, így még az az előnye is van hogy nem ülök sötétben ha nincs hálózati áram és nem olvad le a hűtő, ok ilyen kimaradásra nem is emlékszem.
-pny
-pny 2018. 03. 23. 01:00
Előzmény: #1  Portfolio
#40
8000 mrd = 2,5 MNYP, 6,2 Kósa. Így akartam:)
-pny
-pny 2018. 03. 23. 00:58
Előzmény: #38  -pny
#39
Sorry, félreütöttem. 6,5-öt akartam írni.
-pny
-pny 2018. 03. 23. 00:56
Előzmény: #1  Portfolio
#38
8000 mrd = kb. 2,5 Kósa.
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 00:20
Előzmény: #34  dbjoex
#37
Ilyesmire gondolsz?
https://www.nemsemmi.hu/Konnektorba-dughato-napelem-rendszer-230V-500W
Bár szerintem téged inkább a házilagos elkészítés izgat. :)
gambadoro 2018. 03. 22. 23:58
Előzmény: #35  dbjoex
#36
400 nm felületre gondoltam
dbjoex 2018. 03. 22. 23:35
Előzmény: #33  gambadoro
#35
Szerintem már egy kerti lámpa is hasznot hoz, na jó nem, az még annyira nem.
Gondolom amit eddig írtam abból látszik hogy szerintem már megéri, csak az időtáv nem mindegy, mert a sok felesleges költség kitolja a megtérülés idejét.
Ha valaki komolyan gondolja akkor szerintem a fűtést is bele kellene vennie mert az áram fogyasztás az általában nem olyan nagy hogy megérje egy több milliós rendszerbe beruházni. így viszont nagyon drága és sok éves a megtérülés. Ha új házat építenék már így csinálnám.
dbjoex 2018. 03. 22. 23:22
Előzmény: #32  dbjoex
#34
A hálózatra táplálás nagyon bürokratikus, csak kivitelezővel lehet csináltatni terveztetéssel ,energetikai bizbasz előtte utána, igazából már akkor elment az egésztől a kedvem mikor a hat méter hosszú cikkeket olvastam róla hogy mi kell hozzá (papírok engedélyek)és ha ingyen hiteles is akkor még egy rakás bürokrácia.
Amiről beszélek az egy kicsi 500W körüli teljesítményű rendszer, ami meg a hálózatra táplálós lenne az kb 3-5kW os lenne, vagy akkora méretben érné meg esetleg a macerát, a rá való pénz meg még többet termel a tőzsdén, mondjuk Trump elcseszheti az évemet és akkor majd egy év múlva lehet máshogy gondolom
gambadoro 2018. 03. 22. 23:12
Előzmény: #23  dbjoex
#33
szerinted mekkora felületen hozhat hasznot egy napelemrendszer?
dbjoex 2018. 03. 22. 23:09
Előzmény: #31  Jussi
#32
Ott a spórolás hogy ez a rendszer mondjuk 3-400ezer ami hálózatra termelős lenne az meg 3 milla. és még nem látom optimálisnak az időt erre.
De a távlati terv az hogy gázról átállok hőszivattyús fűtésre és majd akkor a teljes energia fogyasztásra építek rendszert, de ez akkor lesz ha nagyon elszáll a gáz villany ára (nem tartom esélyesnek) vagy olyan lesz a helyzet hogy valóban támogatott (vagy nem hátráltatott) a rendszer kiépítése.
Ami rendszer építek az a lakás fogyasztás nem teljes részét szolgálja ki, nem lesz túltermelés, ha meg nincs termelés megvan a hálózat.
Jussi
Jussi 2018. 03. 22. 22:38
Előzmény: #30  dbjoex
#31
Most akkor nem értem, hol itt a spórolás. Napelem kell, inverter kell. Plusz kétkörös rendszert építesz? Mi van, ha két napig nincs termelésed? Mi van, ha túltermelsz?
Ráadásul még a tárolás is ott van. Hova rakod az akksikat? 
Ennél sokkal egyszerűbb, ha rákötsz a rendszerre. 
dbjoex 2018. 03. 22. 21:54
#30
Első lépésnek nekem ésszerűbbnek tűnik a lakás részleges autonóm üzeme.
A fogyasztásom kb 90% a hűtő, tv, számítógép. Ezek nem nagy teljesítményű de nagyon sokat üzemelő cuccok, pont emiatt egy folyamatos de kis teljesítményre van szükség, így se sok napelem, se túl drága töltésvezérlő, se túl sok akku, se túl drága inverter nem szükséges. Mondjuk a hűtő miatt van csak szükség drága szinuszos inverterre. Bár erre is van/lenne ötletem de még nem bányásztam utána a neten hogy az alapból inverteres hűtőket meg lehetne e hajtani máshogy mint szinuszos 230V-al. A mai tv és pc hajtható egyenárammal akár akkuról max egy dc/dc konverter kell hogy a feszültségszintek illeszkedjenek.
Az "adóelkerülésről" meg annyit hogy számítok arra hogy a lehetőleg közeli jövőben akár 5% is csökkenhet ezeknek az eszközöknek az ára vagy mert más kormány lesz vagy mert észhez tér a mostani, a net adó bevezetésekor se gondoltam hogy akkora hátraarc lesz hogy a +adó bevezetése helyett még az áfa is 5% lesz.
Törölt felhasználó 2018. 03. 22. 15:10
Előzmény: #28  Jussi
#29
Persze ez mind igaz, én is akartam írni, hogy mivel nem tud betáplálni, kétséges a megtérülés, de inkább az adómegkerülésre válaszoltam.
Jussi
Jussi 2018. 03. 22. 14:59
Előzmény: #27  Jussi
#28
Ja,még valami.Ha független rendszert akarsz,akkor meg kell oldani valahogy az áram tárolását,ami jelentősen megdobja a költségeket.
Jussi
Jussi 2018. 03. 22. 14:57
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Ha szabályosan csinálod,akkor Áfát akkor is fizetsz,környezetterhelési díjat akkor is fizetsz.
Akkor mit tudtál megspórolni?
Törölt felhasználó 2018. 03. 22. 14:47
Előzmény: #25  Jussi
#26
Mi abban az adómegkerülés ha legálisan kapható elemekből összerak valamit? Vagy ezeket nem lehet szabadkereskedelemben beszerezni?
Ha össze tudja rakni és szigetüzemben működtetni, akkor valószínűleg ért annyira hozzá, hogy ne veszélyeztesse se a hálózatot, se a családját.
Jussi
Jussi 2018. 03. 22. 14:28
Előzmény: #23  dbjoex
#25
Magyarul adómegkerülő módon csinálod meg.A panelek árában kb 2-3000 Ft a környezetterhelési díj,nem egy jelentős összeg.Ilyet szinte minden termék árában fizetsz már.
Mit értesz optimális ár alatt?Az engedélyeztetés ingyenes.Írsz egy levelet a szolgáltatódnak,aki közli,hogy jól van.
Küldheted emailben is,akkor még bélyeget sem kell venned.))
Áfa?Hát igen,azt fizetni kell.De,ha neked az ingyen pénz is drága,akkor sajnálom.
Törölt felhasználó 2018. 03. 22. 12:55
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#24
Most értelmezem milyen bulváros a címadás.
Többet gondolkodtak rajta, mint hogy mi az a "felsővezeték", az biztos. :)
dbjoex 2018. 03. 22. 12:41
Előzmény: #22  Jussi
#23
Ja kamatmentes, csak épp az egész cucc kerül sokkal többe mint optimálisan kerülhetne.
Lusta vagyok összeszedni mennyi felesleges dolog van rápakolva adó és költség.
Lehet hogy változott de nekem az rémlik hogy az engedélyeztetés is több tízezres tétel.
Valami környezetvédelmi adó a panelen (nonszensz), 27% áfa.
Nem figyelem folyamatosan hogy áll épp a helyzet de mikor legutóbb számolgattam még úgy gondoltam nekem túl drága így pályázva bürokráciával. Inkább összeraknék egy autonóm rendszert magamnak bürokrácia nélkül töredék áron. 
Jussi
Jussi 2018. 03. 22. 11:41
Előzmény: #15  dbjoex
#22
Milyen akadályokra gondolsz?
Konkrétan az engedélyezés annyi,hogy bejelented az Áramszolgáltatódnak.
Adók?Hol?Mire?
Az a hátráltató tényező,hogy az állam most kamatmentesen megfinanszírozza neked a napelemed?
Törölt felhasználó 2018. 03. 22. 11:39
Előzmény: #20  dbjoex
#21
A mostan élő finanszírozási konstrukció mellett nem kell további műszaki/gazdasági kérdésekkel foglalkozni, mert garantált a bukta.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók